Jump to content

All about Ford


Ryback3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Popolare, η αναρτηση πως τα πηγαινε με τους καροδρομους μας? Καταπινε καμια ανωμαλια? Οι κραδασμοι περνουσαν στο αμαξωμα? Θορυβος απο αναρτηση? Λοιπα τριξιματα-συντονισμοι-θορυβοι περαν της περιοχης του ταμπλο? Ηχομονωση γενικοτερα? Το εσωτερικο του ηταν καλοβιδωμενο η σε κανα χρονο θα το μαζευεις απο κατω? Για δωσε πληροφοριες σε αυτα τα θεματα, τα οποια αποδυκνυονται ποιο σημαντικα στην μακροχρονια συμβιωση... σε σχεση με το αν θα κανει τον χολωνοντα σε 21 η 23 (γκαζοφονια :p )
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

TIPOTE APOLITOS. KIX DEN EBGALE. THORIBOS APO POUTHENA.

tora sto thema ixomonosi den perni arista alla enan arketa kalo bathmo. pigename me kamia 160 kai den xriastike na anebasoume entasi sto radiofono , oute na auksisoume tin entasi tis fonis mas gia na milisoume. i alithia einai oti ton kinitira ton akous.

na simioso oti i poiotita kilisis exei beltiothi se apisteuto bathmo.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με επεισες οτι αξιζει να το προτιμησει καποιος απο ενα Golf V 1,6 FSi Sporltine...

Το δικο μου δηλαδη, αλλα με αλογα που εγω δεν εχω...

Παρολα αυτα, σε στροφες, εχω κυνηγηθει με Focus II και δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι ειναι τοσο φοβερο το στησιμο του...Παντως μπραβο στη Ford, που δεν εχει ξεχασει τι θα πει αμεσοτητα, και πληροφορηση. Βλ και Mondeo.

 

Επισης μικρο παραπονο, για το οτι δεν μου ειπες για Χολομωντα...;)

Anyway...Χαιρομαι που περασες καλα με το αμαξι, παντα τετοια...

 

PS : Οι φιλες μου με τα Polo, καλυτερα παρκαρουν αν τους κλεισω τα ματια,χαχαχα :) :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε, απλα ποτε δεν ξερεις...Τεσπα...δεν πειραζει..

Αλλωστε, ειχες παρεα, οποτε αυτο μετραει..

Θα την παω την βολτα καποια στιγμη με το δικο μου καποια στιγμη αν εχει καλη ασφαλτο κατω οπως μου εχεις πει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

καλη ασφαλτο δεν εχει......

αν πας , πες το μου απο πριν............. υπαρχουν καποια σημεια που θελουν μεγαλη προσοχη...... να σε προφυλαξω

Link to comment
Share on other sites

καλη ασφαλτο δεν εχει......

αν πας , πες το μου απο πριν............. υπαρχουν καποια σημεια που θελουν μεγαλη προσοχη...... να σε προφυλαξω

 

Εγινε co-driver...αν παω θα σε ενημερωσω...κι εσυ αν ανεβαινεις πανω βουνο πες μου...εχει κι εδω μερικα σημεια να σου πω... :shifty:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

@ both of you: Τα χαρακτηρίζετε γελοία και αψυχολόγητα, αλλά σαν παλιοί χρήστες θα πρέπει να γνωρίζετε ότι προσπαθούμε σε κάθε thread να κινούμαστε όσο το δυνατόν περισσότερο στο θέμα της συζήτησης και να μην ξεφεύγουμε. Αν βλέπω καλά, το θέμα έχει σαν τίτλο "Ford Focus 2" και όχι "Γιατί παρκάρατε στραβά?", οπότε είναι προφανές ότι πρέπει να συνεχίσουμε να συζητάμε για το Focus.

Δε νομίζω ότι το σπλιτ ήταν παράλογο.

 

Για οτιδήποτε άλλο, παρακαλώ με ΡΜ! (είπαμε να μείνουμε στο θέμα... ;))

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάνα παραπάνω σχόλιο θ αήθελα εώ που έχασα την εκδρομή...για το φοκους φυσικά! και εν τέλει που μπορώ να το πάρω φτηνότερα στην Θεσσαλονίκη πείτε ρε παίδες, έστω με PM αν απαγορεύεται αλλιώς...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν είπε κανείς ότι απαγορεύεται τίποτα...

Απλά, όπως γνωρίζετε, προσπαθούμε να κρατάμε τα threads όσο το δυντόν πιο κοντά στο θέμα το οποίο συζητάμε, χωρίς να ξεφεύγουμε...

Η παρέμβασή μου έγινε γιατί υπήρχαν 8 συνεχόμενα posts άσχετα με το Focus! Τίποτα παρπάνω, τιποτα λιγότερο...

Εννοείται πως ο καθένας μπορεί να ρωτάει οτιδήποτε...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε, απλα ποτε δεν ξερεις...Τεσπα...δεν πειραζει..

Αλλωστε, ειχες παρεα, οποτε αυτο μετραει..

Θα την παω την βολτα καποια στιγμη με το δικο μου καποια στιγμη αν εχει καλη ασφαλτο κατω οπως μου εχεις πει.

επειδη πηγα προσφατα ειπα να ποσταρω και να πω οτι η διαδρομη ειναι απλα υπεροχη...ειδικα τετοια εποχη...χωματοδρομο θυμαμαι ειχε στο ξεκαρφωτο σε κανα 2 σημεια αλλα οχι τιποτα ιδιαιτερο που να σε κανει να ανησυχεις για το αμαξι...και η αφαλτος μια χαρα...περισσοτερες λακουβες βρισκεις μεσα στη θεσσαλονικη παρα εκει...

 

πρεπει να πας και υπαρχει και ενα νεοκτιστο μερος με ξενωνες και αναψυκτηριο αποτι θυμαμαι...αξιζει για εναν καφε...

 

απλα προσεχε μην μπερδευτεις σε μια στροφη 20χλμ πριν οπου δεν υπαρχει σημανση(τουλαχιστον οταν πηγα εγω δεν υπηρχε),εμεις το καταλαβουμε κανα 20λεπτο αργοτερα...

 

θυμαμαι η διαδρομη μου θυμιζε αφιερωματα υπερ αυτοκινητων σε παρομοιους δρομους στη φυση...απλα υπεροχη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρα παιδιά, δεν το έχω δει το αμάξι καλά... Το προηγούμενο ήταν πάρα πολύ καλό, αλλά αυτό εδώ... πολύ «μπαρμπάδικο» αν με εννοείτε... το station :cry: πιο όμορφο μου φαίνεται... :worry: Κρίμα γιατί μάλλον πρόκειται για πάρα πολύ καλό αυτοκίνητο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

17/08/05 - 11:07

 

Έρευνες εντόπισαν ότι τα αυτοκίνητα Ford Focus και Focus C-MAX που είναι εξοπλισμένα με οπίσθιο υαλοκαθαριστήρα είναι πιθανόν να παρουσιάσουν εισροή νερού στον εσωτερικό μηχανισμό διαμέσου του άξονα, όπου προσκολλάται ο βραχίονας του υαλοκαθαριστήρα. Εάν το νερό περιέχει άλατα όπως συμβαίνει συνήθως κατά τις συνθήκες οδήγησης το χειμώνα, είναι πιθανό να προκληθεί ηλεκτρικό βραχυκύκλωμα με αποτέλεσμα να μη λειτουργεί το μοτέρ του. Σε ακραίες περιπτώσεις, το βραχυκύκλωμα μπορεί να προκαλέσει υπερθέρμανση του συγκροτήματος του μοτέρ υαλοκαθαριστήρα. Η αυξημένη θερμοκρασία μπορεί να είναι τόσο υψηλή ώστε να λιώσει τα εξαρτήματα επένδυσης στην περιοχή του συγκροτήματος του μοτέρ.

 

H Ford έχει ενημερώσει όλους τους κατόχους Focus και Focus C-MAX που ενδεχομένως τα αυτοκίνητά τους να έχουν επηρεαστεί από την προαναφερθείσα κατάσταση, να επιστρέψουν τα οχήματά τους σε οποιονδήποτε Εξουσιοδοτημένο Διανομέα Ford, προκειμένου το πρόβλημα να αποκατασταθεί άμεσα, τοποθετώντας ένα βελτιωμένο κάλυμμα προστασίας από το νερό καθώς επίσης και έναν στεγανωτικό δακτύλιο. Οι πελάτες δεν θα επιβαρυνθεί οικονομικά για την επίλυση του προβλήματος.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

re paidia,an exetai eseis kapoio neo,h kapoia eidopoihsh sxetika me to anaferomeno keimeno,parakalo enhmeroste me.sas euxaristo!

alex

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ελαβα μια τετιοα ειδοποιηση απο τη φορντ στα μεσα του αυγουστου για το c-max.Επειδη τωρα επεστρεψα απο τις διακοπες τη δευτερα θα τους τηλεφωνησω να μαθω περισσοτερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...