Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα καλά καθουμενα έχω τρελό battery drain στην αναμονή χωρίς να έχω αλλάξει κάτι. Καμιά ιδέα; Έχω κάνει επανεκκινήσεις. Έχω σβήσει και ξαναναψει αλλά τίποτα.....
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι πριν μπερδεύτηκα με τις προστατευμένες εφαρμογές σαν ονομασία, αυτές υπάρχουν και στη διαχείριση της μπαταρίας.

 

Στα καλά καθουμενα έχω τρελό battery drain στην αναμονή χωρίς να έχω αλλάξει κάτι. Καμιά ιδέα; Έχω κάνει επανεκκινήσεις. Έχω σβήσει και ξαναναψει αλλά τίποτα.....

 

Όταν λες αναμονή σε τι αναφέρεσαι ακριβώς; Τι σου δείχνει ο πίνακας στο επίπεδο κατανάλωσης;

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι πριν μπερδεύτηκα με τις προστατευμένες εφαρμογές σαν ονομασία, αυτές υπάρχουν και στη διαχείριση της μπαταρίας.

 

 

 

Όταν λες αναμονή σε τι αναφέρεσαι ακριβώς; Τι σου δείχνει ο πίνακας στο επίπεδο κατανάλωσης;

 

Αυτό εννοεις;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεις;

 

Εννοώ εκεί που σου βγάζει τη λίστα με το υλικό, σου δείχνει κατανάλωση πχ στην ετοιμότητα κυψέλης ή στο τηλέφωνο σε αδράνεια; Ανεβασμένα Goggle services ή κάτι άλλο στο λογισμικό; Αν δεν τα περιγράφεις με σαφήνεια δεν μπορούμε να καταλάβουμε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ εκεί που σου βγάζει τη λίστα με το υλικό, σου δείχνει κατανάλωση πχ στην ετοιμότητα κυψέλης ή στο τηλέφωνο σε αδράνεια; Ανεβασμένα Goggle services ή κάτι άλλο στο λογισμικό; Αν δεν τα περιγράφεις με σαφήνεια δεν μπορούμε να καταλάβουμε το πρόβλημα.

 

Κατάλαβα, ανεβαζω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αναμονή με ανοικτή οθόνη σχεδόν συνέχεια;

 

Όχι με σβηστή οθόνη. Μπορεί να φορτίσω το βράδυ και απο τις 12 μεχριτις 6 το πρωι να χασω 15%+. Δεν ειχα τέτοια θεματα και ξαφωικα χωρις καμια αλλαγη αρχισε να το κανει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όχι με σβηστή οθόνη. Μπορεί να φορτίσω το βράδυ και απο τις 12 μεχριτις 6 το πρωι να χασω 15%+. Δεν ειχα τέτοια θεματα και ξαφωικα χωρις καμια αλλαγη αρχισε να το κανει.

 

Όμως αυτό δείχνει (ότι είναι σχεδόν πάντα ανοικτή) το συνημμένο του #4267

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί ήταν επιδοτούμενα branded και μονόκαρτα. Μετά από λίγους μήνες ήρθαν τα δίκαρτα στην ίδια τιμή.

 

Sorry για το off-topic αλλα επειδη ενδιαφερομαι για το P9-lite (ηταν να παρω το P8 αλλα αποφασισα να περιμενω) αυτο ειναι συνηθης τακτικη της εταιριας;δηλαδη αν περιμενω λιγο παραπανω αντι να το παρω οταν βγει θα πεσει τοσο η τιμη;Επισης οταν λες μονοκαρτα δεν ειχε 2η θεση ουτε για καρτα μνημης;ή απλα στην 2η θεση δεν εμπαινε sim;

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off-topic αλλα επειδη ενδιαφερομαι για το P9-lite (ηταν να παρω το P8 αλλα αποφασισα να περιμενω) αυτο ειναι συνηθης τακτικη της εταιριας;δηλαδη αν περιμενω λιγο παραπανω αντι να το παρω οταν βγει θα πεσει τοσο η τιμη;Επισης οταν λες μονοκαρτα δεν ειχε 2η θεση ουτε για καρτα μνημης;ή απλα στην 2η θεση δεν εμπαινε sim;

 

Πρόκειται για το ίδιο τηλεφωνο αλλαto branded λογισμικό αχρήστευει τη μια sim και μπορεις να βαλεις μονο sd. Σαν συσκευες ειναι το ιδιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όμως αυτό δείχνει (ότι είναι σχεδόν πάντα ανοικτή) το συνημμένο του #4267

 

Δεν ξερω τι γινεται. Οθονη αναλογα τι εκανα μου εβγαζε και 4,5 ωρες ανοιχτη μεχρι το 10%. Τωρα με ελαχιστη οθονη η μπαταρια πεφτει, πεφτει, πεφτει...... Δεν καταλαβαινω. Θα έκανα μια επαναφορα στις εργοστασιακες μηπως και βοηθουσε αλλά θελω πρωτα να περασω την 6 για να μην κναω διπλες δουλειες

 

 

Ειχα περασει το ip tvcore για live tv. Το εβγαλα για να δω μπας και μου εκανε αυτο τη ζημια.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από το πρωί μου χαμηλώνει με το έτσι θέλω τον ήχο κλήσης.Το βάζω στο μέγιστο και μετά από λίγο πάει κάτω από τη μέση.Τρελα πράγματα.Εχει συμβεί σε κανέναν;
Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα το update και έχασα και τις εφαρμογές (από 550 σε 560)

Δε ξέρω πως γινόταν να μην τα χάσω

Εχασα και τα μηνυματα και θα τα παρω από το backup

οχι ομως οτι είχα στην SD

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

επειδη σημερα αγορασα το κιν εχει παρει αναβαθμιση σε 6 ?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βρω που δείχνει την ταχύτητα κατεβάσματος του ίντερνετ πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων που είχε στην έκδοση 5.0

κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/p8-lite-market-poland-b560-android-6-0-t3377148/page3

 

1. ρυθμίσεις

2. διαχείρισης κίνησης δεδομένων

3. ρυθμίσεις υπενθύμισης όγκου δεδομένων

4. με το που πατας το 3 θα σου εμφανισει την επιλογη τερμα κατω για 1 δευτ.

πρέπει να είστε πολύ γρήγορη εγώ τα κατάφερα μετά από 10 φόρες

 

Απίστευτο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα μια ερώτηση πως γίνετε ενώ δεν έχει βγει η β560 Ελλάδα και η huawei Ελλάδας έβγαλε rollback απο android 6 se 5 λέει

Huawei_P8 Lite Dual SIM_Rollback package (ALE-L21, Android6.0 rollback to Android5.0) αυτό

Edited by chrispetses
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα μια ερώτηση πως γίνετε ενώ δεν έχει βγει η β560 Ελλάδα και η huawei Ελλάδας έβγαλε rollback απο android 6 se 5 λέει

Huawei_P8 Lite Dual SIM_Rollback package (ALE-L21, Android6.0 rollback to Android5.0) αυτό

Και πολύ καλά έκανε γιατί βάλανε ήδη πάρα πολλοί Β550 και Β560 και φαίνεται ότι ίσως η δική της 6 θέλει rollback για να εγκατασταθεί στις "ελληνικές" συσκευές πράμα που σημαίνει ότι έρχεται σύντομα. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα μια ερώτηση πως γίνετε ενώ δεν έχει βγει η β560 Ελλάδα και η huawei Ελλάδας έβγαλε rollback απο android 6 se 5 λέει

Huawei_P8 Lite Dual SIM_Rollback package (ALE-L21, Android6.0 rollback to Android5.0) αυτό

 

Και πολύ καλά έκανε γιατί βάλανε ήδη πάρα πολλοί Β550 και Β560 και φαίνεται ότι ίσως η δική της 6 θέλει rollback για να εγκατασταθεί στις "ελληνικές" συσκευές πράμα που σημαίνει ότι έρχεται σύντομα. Για να δούμε.

 

Από την εξυπηρέτηση πελατών και το τηλ. 2111988000 δώθηκε η απάντηση ότι είναι θέμα ημερών να ανεβεί και η 6.0 στο site.

Κάποιος που έβαλε την 6.0 είδαν αν η κάρτα sd μπορούσε να φορμαριστεί στο κινητό για επέκταση της διαθέσιμης μνήμης του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Από την εξυπηρέτηση πελατών και το τηλ. 2111988000 δώθηκε η απάντηση ότι είναι θέμα ημερών να ανεβεί και η 6.0 στο site.

 

τόσο καλό είναι αυτό που βάλαμε που βγάλανε roll back?

 

Να δούμε με το καλό τι firmware θα δώσει η ελληνική αντιπροσωπεία, να τη δοκιμάσουν αρκετοί να δούμε τι διαφορά θα έχει από τη Β560 που ρολάρει άψογα. Εγώ δεν θα το κάνω προς το παρόν γιατί βολεύτηκα πολύ καλά μέχρι να πειστώ αν όντως θα υπάρξει σημαντική διαφορά γιατί δεν είναι λίγο να τα στήνεις όλα από την αρχή εις διπλούν. Ήδη έχω αρκετή εμπειρία με Β550 και Β560, ας μας πούνε κι άλλοι με το καινούριο τι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει τη 560 περιπου μια μερα και μεχρι στιγμης παει τρενο το κινητο.στη μπαταρια εχω την αισθηση οτι εχουν κανει καλη δουλεια εστω αυτο το λιγο.πηρα μπακ-απ αλλα και παλι μανικι να ξαναστησεις απο την αρχη....και τη διαφορα να εχει η ελληνικη?νεχρι στιγμης υπεροχη ειναι η 560.παρατηρησα πουστο googlia.

επειδη εβαλε exchange στο gmail αππλικετιον της ,στον native mail application πλεον δε μπορεις να βαλεις Gmail.de σε περναει ,και σκαει και μαιλ οτι η εφαρμογη δεν ειναι ασφαλης και νταβατσιλικη να πας με το δικο της για gmail.αλλα εγω χρησιμοποιω τη native γιατι οταν περασεις @hotmail.com σου δινει τη δυνατοττηα να συχρονησεις ημερολογιο και επαφες.τωρα αναγκαστηκα 2 application για μαιλ.και δε βρισκω την επιλογη πλεον να δηλωσεις σε ποιες εφαρμογες θες να βγαζει count number.πχ 1-2-3 εμαιλ,1-2 μηνηματα βαιπερ κτλ.

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει τη 560 περιπου μια μερα και μεχρι στιγμης παει τρενο το κινητο.στη μπαταρια εχω την αισθηση οτι εχουν κανει καλη δουλεια εστω αυτο το λιγο.πηρα μπακ-απ αλλα και παλι μανικι να ξαναστησεις απο την αρχη....και τη διαφορα να εχει η ελληνικη?νεχρι στιγμης υπεροχη ειναι η 560.παρατηρησα πουστο googlia.

επειδη εβαλε exchange στο gmail αππλικετιον της ,στον native mail application πλεον δε μπορεις να βαλεις Gmail.de σε περναει ,και σκαει και μαιλ οτι η εφαρμογη δεν ειναι ασφαλης και νταβατσιλικη να πας με το δικο της για gmail.αλλα εγω χρησιμοποιω τη native γιατι οταν περασεις @hotmail.com σου δινει τη δυνατοττηα να συχρονησεις ημερολογιο και επαφες.τωρα αναγκαστηκα 2 application για μαιλ.και δε βρισκω την επιλογη πλεον να δηλωσεις σε ποιες εφαρμογες θες να βγαζει count number.πχ 1-2-3 εμαιλ,1-2 μηνηματα βαιπερ κτλ.

 

Αρχηγε σε πιασαμε αλλά από ελληνικά θες αναβάθμιση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...