Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα Χρονια πολλα καλη χρονια εχω το κινητο και στα καλα καθουμενα οταν παω να το ανοιξω κανη επανικιννηση απο μονο του και δεν ανοιγει
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρονια πολλα καλη χρονια εχω το κινητο και στα καλα καθουμενα οταν παω να το ανοιξω κανη επανικιννηση απο μονο του και δεν ανοιγει

 

Μήπως από εδώ

https://www.pcsteps.gr/230356-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%8D-android-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%AC/

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η Β618 για δικαρτα κ η Β619 τα μονοκαρτα εννοείται unbranded.πριν φόραγα Β616.μπραβο υποστήριξη η Huawei! Όχι OTA φλασαρω από dload φάκελο.

Εδώ είναι : http://www.stechguide.com/?s=P8+lite

Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω με την 618 ακομα καλυτερη διαρκεια στη μπαταρια.αρνειτε να πεθανει αυτο το τηλεφωνο.μπορω να πω αυτο μαζι με ενα μοτορολα Q9 τα καλυτερα τηλ στη καριερα μου ως τηλεφωνακιας.
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω με την 618 ακομα καλυτερη διαρκεια στη μπαταρια.αρνειτε να πεθανει αυτο το τηλεφωνο.μπορω να πω αυτο μαζι με ενα μοτορολα Q9 τα καλυτερα τηλ στη καριερα μου ως τηλεφωνακιας.

έβαλα β620 με 618 έτσι μου φάνηκε κ μένα η μπαταρία σαν να βλέπω καταληκτική την 620 δεν νομίζω να βγάλει άλλη,το π9 λιτε 17 έμεινε με γκογκλσεκιούριτι Αυγούστου 17 κ τούτο έχει Δεκέμβριο.καποτε πρέπει να πιάσουν κ τα νέα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

http://www.mchost.gr/thumb/f0e3dad999/18429.jpg

 

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα μου ήρθε αυτό το μύνημα ? Το έχει λάβει κανένας άλλος ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,συγγνωμη αλλα ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να διαβασω ολα τα μηνυματα εχω ενα L21 dual sim ενος συναδερφου..

καπως το γυρισε στις εργοστασιακες ρυθμισεις καιζηταει wifi και δεν δεχετε τον λογαριασμο του gmail(του εκανα νεο μιας και δεν θυμοταν το παλιο).οποτε δεν μπορω να προχωρησω..ζηταει τους αριθμους για την sim λειτουργει αλλα δεν μπαινει στο μενου.μπηκα recovery εκανα wipe αλλα παλι τα ιδια..μπορω καως να φλασαρω παλι την ρομ μεσω sd η να κανω κατι αλλο?? δεν ξερω καν αν φοραει 5.1 η 6..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ναι βγήκε κατεβασμα κ πέρασμα με τον γνωστό τρόπο
αλλαζει κατι με τη καινουργια εκδοση ?
Link to comment
Share on other sites

αλλαζει κατι με τη καινουργια εκδοση ?

 

Σαν fine-tuning το βλέπω το β620, το επίπεδο ασφάλειας αντροιτ έμεινε στο 5 δεκ 17

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου 2 χρονια.Σημερα το πρωι ξεκινησε να κανει επανακινησεις συνεχομενα.ανοιγει και μετα απο δεκα δευτερολεπτα ξανα κλεινει και ουτω καθ εξης.Γνωριζει καποιος το προβλημα ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://i.imgur.com/4D4DeZtl.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας

 

Υπαρχει στην αγορα "ir blaster" για τη συσκευη? Μιλαω για καποιον που εχει χρησιμοποιησει καποια και να δουλευειε φυσικα!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η γυναίκα μου είναι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού και παρ'όλο που έχει απενεργοποιήσει τα δεδομένα, καταναλώνονται Data. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η γυναίκα μου είναι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού και παρ'όλο που έχει απενεργοποιήσει τα δεδομένα, καταναλώνονται Data. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι; Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα. Μήπως έχει ενεργοποιημένο το wi-fi+ ?

 

Για να δεις αν είναι ενεργοποιημένο:

 

1) Ρυθμίσεις

2) Περισσότερα

3)wi-fi+

4) Ρυθμίσεις wi-fi+

 

Και βλέπεις αν είναι ενεργοποιημένο η απενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως έχει ενεργοποιημένο το wi-fi+ ?

 

Για να δεις αν είναι ενεργοποιημένο:

 

1) Ρυθμίσεις

2) Περισσότερα

3)wi-fi+

4) Ρυθμίσεις wi-fi+

 

Και βλέπεις αν είναι ενεργοποιημένο η απενεργοποιημένο.

Σε ευχαριστώ πολυ! Αυτην τη στιγμή είμαι στη δουλειά. Θα το τσεκαρω το βραδυ και θα απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς γιατί η 620 την πίνει την μπαταρία.

Ρε μαν νομιζουμε ολοι εδω , οτι κατι λες λαθος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορεις να τεκμηριωσεις για τη Β20?

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν νομιζουμε ολοι εδω , οτι κατι λες λαθος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορεις να τεκμηριωσεις για τη Β20?

 

Τι να σου πω ρε φιλαρακι? Δεν ξέρω τι φταίει. Δε λέω οτι δεν αντέχει ουτε μισή μέρα αλλα με τη προηγούμενη κράταγε περισσότερο και δεν κάνω κάτι διαφορετικό. Ένα 2ωράκι την ημέρα παραπάνω το είχα το κινητό πάντως.

Edited by alexnt
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε φιλαρακι? Δεν ξέρω τι φταίει. Δε λέω οτι δεν αντέχει ουτε μισή μέρα αλλα με τη προηγούμενη κράταγε περισσότερο και δεν κάνω κάτι διαφορετικό. Ένα 2ωράκι την ημέρα παραπάνω το είχα το κινητό πάντως.

Καλως τοτε......

Απλα να ξερεις μετα απο update ,εχω τσεκαρει την πρωτη μερα μονο τη ρουφαει.δε ξερω για πιο λογο.,,,,μετα παει τρενο.

Η Β630 μετα απο πολυ ψαξιμο ειδα οτι εχει μονο τα security patches 2018 στο changelog.....

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε φιλαρακι? Δεν ξέρω τι φταίει. Δε λέω οτι δεν αντέχει ουτε μισή μέρα αλλα με τη προηγούμενη κράταγε περισσότερο και δεν κάνω κάτι διαφορετικό. Ένα 2ωράκι την ημέρα παραπάνω το είχα το κινητό πάντως.

Φίλε μου ούτε εγώ έχω παρατηρήσει αυτό που λες , εκτός και είναι λίγο μικρή η κατανάλωση και δεν την έχω καταλάβει.

Πάντα μετά την νέα rom θέλει κάνα δυο μέρες να στρώσει το τηλέφωνο.

Προσοχή γιατί η μαλακες της google με κάτι update που είχαν βγάλει πριν λίγο διάστημα είχαν ******ι σχεδόν όλα τα τηλεφωνά και σερνοντουσαν.

Να σου πω ότι έχω Huawei τηλεφωνά πριν γίνουν γνωστά στην Ευρώπη και έχω πάνω από 7 στα χέρια μου.

Βασικά θα σου έλεγα να κάνεις ένα ολικό backup με το software της Huawei και να κάνεις ένα hard reset.

Τα βάζεις όλα επάνω από το backup και είσαι ΟΚ , τότε θα καταλάβεις αν έχει πρόβλημα με την κατανάλωση το τηλέφωνο σου η όχι.

Το συγκεκριμένο το έπαθα με το τηλέφωνο της κόρης μου honor 6 32mb παρόλα που της είχα αλλάξει μπαταρία πριν 6 μήνες.

Το τηλέφωνο έτρωγε την μπαταρία σαν νερό που τρέχει , σκεψου οτι μάλωνα το παιδί ότι κάθετε με τις ώρες στο τηλέφωνο .

Μέχρι που το έπιασα στα χέρια μου και κατάλαβα , το φορτίζαμε 3 φόρες μέσα στην ίδια μέρα και ότι και αν είχα κάνει δεν έφτιαχνε( σκέψου πίστεψα ότι τα έπαιξε μπαταρία που ήταν 6 μηνών)

Έκανα hard reset πέρασα το backup από πάνω σε κάτι λιγότερο από 15 λεπτά και όλα μια χαρά.

Τώρα σκίζει το τηλέφωνο και κραταει εως την άλλη μέρα με τα πάντα ανοιχτα.

Προσοχή αν κάνεις hard reset να μην κάνεις το λάθος που κάνουν όλοι μετά τo restart Πάντα καθυστερεί να μπει στην αρχικηκοπιοιση του τηλέφωνου μενει στο logo της Ηuawei, μπορεί να κάνει και 5-7 λεπτά , μην το σβήσεις γιατί νομίζεις ότι έχει κολησει γιατί μπορεί να το πάρεις στο χέρι .

Θα περιμένεις μέχρι να μπει στο αρχικό menu

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...