Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη παιδιά αλλά εγώ διαφωνώ , καλύτερα ένα κινητό που δουλεύει παρά ένα κινητό στο συρτάρι όπως έκανα παλιά με την Samsung.

Τι να το κάνω να βάλω την νέα έκδοση αν είναι το κινητό να σέρνετε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα καλά σχετικά λόγια που διάβασα στο φόρουμ για την συσκευή και μετά την προσφορά που βγήκε στα 149€ από όλα τα γνωστά μαγαζιά...Πήρα το τηλέφωνο για την κόρη μου.

Στο τηλέφωνο βλέπω.....Τρέχουσα έκδοση : ΑLE-L21C432B210....

Και μου δείχνει Νέα έκδοση ...Την 584.

Να προχωρήσω να την κάνω ή όχι !

Το ρωτάω γιατί κατά καιρούς υπάρχουν κάποια τηλέφωνα στα οποία με τις νέες αναβαθμίσεις που βγαίνουν είναι προς το χειρότερο αντί να βελτιώνουν την συσκευή...Και πολλοί προτείνουν "μην την κάνετε"....Το έχουμε δει μέχρι και σε iphone αυτό,να μην προχωρούν στην αναβάθμιση.

Προχωρώ κανονικά στην αναβάθμιση ή να μεινω στην 210?

 

Να την κανεις κανονικα μη φοβασαι.( τουλαχιστον μεχρι την 588 που εχω εγω ολα δουλευουν μια χαρα.)

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογεις *#*#2846579#*#* και το βρισκεις στο μενου που εμφανιζεται

εμένα μ βγάλε SD upgrade μονο

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω unbranded και να διορθώσω firmware από 1 sim σε 2 sim σε ένα Huawei P8 lite με αριθμό έκδοσης ALE-L21C150B565 αλλά ότι και αν δοκίμασα μου βγάζει software install fail.....Έχετε καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Να την κανεις κανονικα μη φοβασαι.( τουλαχιστον μεχρι την 588 που εχω εγω ολα δουλευουν μια χαρα.)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Προχωρώ στην αναβάθμιση λοιπόν...και μετά αφού πάρει την 584...θα μου βγάλει και νέα?...την 588 ?

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασμενο το τηλεφωνο από VODAFONE και είναι branded. Σκέφτομαι να αλλαξω παροχο και να παω σε κοσμοτε. Υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα με το τηλεφωνο ?
Link to comment
Share on other sites

[/color]

πληκτρολογεις *#*#2846579#*#* και το βρισκεις στο μενου που εμφανιζεται

 

Πάλι τίποτα! Μου βγάζει software intall Failed! Και με αυτόν τον τρόπο: Force upgrade

Step 1. Format the Micro SD card (This operation is optional).

Step 2. Copy the Software: main package to a directory named dload.

Step 3. Copy the entire dload folder (with UPDATE.APP in it) to the rootdirectory of the Micro SD card. Check the filelist is right.

Step 4. Make sure your handset is power off. Insert the Micro SD card into the handset.Press the VOLUME UPandVOLUME DOWN key, and then press the POWER key to power on the phone and enter the Software Upgrade Mode.

Step 5. When the progress bar stop, the phone will restart automatically.

Δεν βγάζει το μενού: Software Upgrade Mode! Σος!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω unbranded και να διορθώσω firmware από 1 sim σε 2 sim σε ένα Huawei P8 lite με αριθμό έκδοσης ALE-L21C150B565 αλλά ότι και αν δοκίμασα μου βγάζει software install fail.....Έχετε καμία ιδέα;

 

 

καμία ιδέα από κάποιο παιδί που το έχει κάνει εδώ; είναι μια φίλης και θέλω να της το φτιάξω. Έχω αλλάξει διάφορες rom σε Lenovo που είχα και xiaomi που έχω τώρα αλλα εδώ θέλω την γνώμη κάποιου παιδιού που έχει ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από την αναβάθμιση στο P8 Lite σε ALE-L21 C432B584 απο Β210 παρατήρησα κάποια θεματάκια σε εφαρμογές με το wifi όπως με το live video του facebook, δεν μπορώ να κάνω live μετάδοση χωρίς προβλήματα σύνδεσης, μου βγάζει συνεχώς μήνυμα κακής συνδέσεις σε οποιο δίκτυο wifi και αν μπω με αποτέλεσμα το βίντεο να είναι με σπασίματα, πράγμα που δεν γινόταν με android 5. Τελικά έκανα downgrade σε B204 και έτσι έστρωσε. Σημειώνω ότι το πρόβλημα μου το έκανε σε 2-3 εκδόσεις marshmallow. Κάποια γνώμη για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος χωρίς να κάνεις root για να ενεργοποιηθεί το OTG ;;;;;

 

Από όσο το είχα ψάξει είναι θέμα hardware και δεν υποστηρίζει otg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

___________ εχω την εκδοση 584 (και εχει αναβαθμιστει κανονικα και στο παρελθον) , αλλα δεν μου βγαζει ενημερωση για την 588 που αναφερετε εδω.

Το τηλεφωνω ειναι αγορασμενο ξεκλειδωτο dual sim .

τι πρεπει αν πρεπει να κανω κατι?

ps. η μπαταρια εχει πεσει τραγικα , δεν την βγαζει 8 ωρες με wifi ουτε με σφαιρες .

μπορει να υπαρχει πιθανοτητα να εξασθενηστηκε ?

Pls help

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

___________ εχω την εκδοση 584 (και εχει αναβαθμιστει κανονικα και στο παρελθον) , αλλα δεν μου βγαζει ενημερωση για την 588 που αναφερετε εδω.

Το τηλεφωνω ειναι αγορασμενο ξεκλειδωτο dual sim .

τι πρεπει αν πρεπει να κανω κατι?

ps. η μπαταρια εχει πεσει τραγικα , δεν την βγαζει 8 ωρες με wifi ουτε με σφαιρες .

μπορει να υπαρχει πιθανοτητα να εξασθενηστηκε ?

Pls help

άραξε δεν έχει έρθει ακόμα

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

οκ , τότε τι αναφέρει κάποιος εδώ ότι την έχει?

την έβαλαν μόνοι τους

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μπαταρια του αρχίζει και τα φτύνει....Ενω σαν συσκευή ειναι σουπερ στην μπαταρια έχει θεμα....ύστερα απο σχεδον 1,5 χρονο που το εχω βλέπω τρελή πτωση στην μπαταρία....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μπαταρια του αρχίζει και τα φτύνει....Ενω σαν συσκευή ειναι σουπερ στην μπαταρια έχει θεμα....ύστερα απο σχεδον 1,5 χρονο που το εχω βλέπω τρελή πτωση στην μπαταρία....

Μία από τα ίδια και εγω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μπαταρια του αρχίζει και τα φτύνει....Ενω σαν συσκευή ειναι σουπερ στην μπαταρια έχει θεμα....ύστερα απο σχεδον 1,5 χρονο που το εχω βλέπω τρελή πτωση στην μπαταρία....

 

Απλα μπορεις να αλλαξεις μπαταρια παραγγειλε τα υλικα απο το ιτερνετ 2-3 που χρειαζονται παρε και μια μπαταρια 30 ευρω και αλλαξε την ,δες κανα βιντεο απο το ιτερνετ δεν ειναι κατι φοβερο.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω φιλε μου οτι αξιζει το κόστος αλλαγής....μαλλον θα παω για κατι καινουργιο.

 

Κομπλε φιλε αν εχεις την δυνατοτητα αλλιως αν θες. Να το κρατησεις κιαλλο μια χαρα ειναι πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω φιλε μου οτι αξιζει το κόστος αλλαγής....μαλλον θα παω για κατι καινουργιο.

 

Κομπλε φιλε αν εχεις την δυνατοτητα αλλιως αν θες. Να το κρατησεις κιαλλο μια χαρα ειναι πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υποθέτω ότι το ζήτημα με το battery drain από τα google services υποθέτω θα σταμάτησε να ισχύει; Αφού εμφανίστηκε και σε μένα, μετά από λίγες μέρες ομαλοποιήθηκαν όλα. Η καλή Google, μη &^%&^%σω.

 

Επειδή ακόμα δεν έχουμε νέα της Β588 σε ΟΤΑ, είμαι με την Β584, για θυμήστε μας τον ιερό λίκνο να δω τι στο καλό βελτιώσεις δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...