Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α,κανονικα τοτε ,απλα βρισκεις το update.app & κανεις local update...Απλα αν θες την γνωμη μου,βαλε καλυτερα b550
δλδ ?βοηθα γιατι χανομαστε

το λίνκ με την b170 δε παιζει

εννοεις οτι στο βημα 2 αντι για την 170 βαζω την 550 ?και αν ναι την 550 που τη βρισκω ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται καποια διαδικασια!Απο την b574 που εισαι μπορεις να πας κατευθειαν στην b550 απλα με Τοπικη Ενημερωση!

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.carbontesla.com/2016/04/download-huawei-p8-lite-b550-marshmallow-firmware-dual-sim-europe-final/&ved=0ahUKEwiE7O2d3ZjOAhXJNxQKHRAvBgEQFggjMAE&usg=AFQjCNGZZ3RqbbYVeOiDsYEUXWF5Y0wyUA&sig2=bt1IlmgHV1ShAx2otW07wg ,κατεβαζεις,unzip , μετακινεις τον φακελο dload που περιεχει το update.app στην sd σου & κανεις απο ρυθμισεις/ενημερσεις λογισμικου/τοπικη ενημερωση!Αν δεν υπαρχει η επιλογη ,υπαρχει ενας αριθμος που βαζεις στο call & στην εμφανιζει ,δεν τον ξερω να στον πω ,περιμενε ολο και καποιος θα βρεθει! Μπορεις να κανεις & force update αντι για local ,κλεινοτας την συσκευη & ανοιγοντας την εχοντας πατημενα volume up+down+poweron ,απλα αν δεν κανω λαθος ,θα σου κανει και επαναφορα εργοστασιακων! Οσο για την b170 απο πανω ,αλλαζω link τωρα

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά ποια έκδοση είναι ή πιο καλή για το κινητό??τόσες απόψεις που τελικά μπερδεύεται οποίος τις διαβάσει όλες ,όλο και κατι θα βγάλουν ....εγώ το έχω πάρει από vodafone είναι στη b181 και οποτε έχω αποφασίσει ν περάσω κάποια άλλη έκδοση αρχίζω κα βλέπω και τα παράπονα που βγαίνουν και κάνω πίσω...ας μας ενημερώσει κάποιος υπεύθυνα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως περνωντας απο την 574 πισω στη 550 δειχνει να πηγαινει νορμαλ μαλιστα το gps που στην 574 εκανε 1 ωρα να κλειδωσει στη τοποθεσια στην 550 κλειδωσε αμεσως

τωρα αυτο με την αναμονη θελω μονο να τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

Στης 09/03/2016 αγοράζω το Huawei P8 Lite 4g dual sim σε χρωμα μαυρο. Το παραλαμβάνω δοκιμάζετε και η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο έως ελάχιστα. Επικοινωνώ με HUAWEI λεει φορτισέ το μερικές φορές και θα στρώσει. Το φορτίζουμε καμία δεκαρια μερες/κυκλους φορτισης αλλά όσο παει και χειρότερα. Το βγαζουμε από των φορτιστη στης 9 τρ πρωί με data/wi-fi κλειστά και φωτεινότητα κατω της μέσης αλλά μέχρι της 13:00 10% και σε λιγοτερο από μια ώρα κλε’ινει. Ξανα τηλ σε HUAWEI και μας λεει ARVATO. Λέμε όχι εκεί γιατί όσες φορές χρειάστικε να στείλουμεκειν κάτι ήρθε ή ανεπισκέυαστω ή στα καά του τα ΄χαλια. Με τα πολλά πάει στη ARVATO και 08/04/2016 επιστρέφεται σε εμας. Το δελτίο επισκευής λέει :

ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΘΟΝΗΣ ΑΦΗΣ

ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΘΟΝΗΣ

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

Αποτέλεσμα? Τα ιδια και χειρτοτερα. Η μπαταρια κρατουσε 3 ώρες και το τηλ αν το κουναγες ακουγες σαν να έχουν ξεχάση καποια βίδα μέσα η κατι τέοιο και το ακουστικο ακουγωταν λίγο σαν να έξηνε. Τηλ πάλι στην HUAWEI και τους λέω το και το. Α στείλτω πάλι στην ARVATO μου λένε. Λέω καινουργιο τηλ που ποτέ δεν δούλεψε θα πηγενωέρχεται στο service? Καλα μου λένε θα σου απαντήσουμε σύντομα. Από τότε έχω μηλήσει 2,5 μήνες καμιά 20αρία φορεές με HUAWEI αλλα κανείς δεν απαντάει παρα μόνο θα το δουμε και θα σας πάρουμε και ποτε δεν παιρνει κανενας. Μιλάω στο facebook με τη επίσημη σελίδα της HUAWEI μου λένε οκ θα το δουμε εμείς . Μου ζητάνε το ιμει και μου λενε συντομα θα εχω νέα. Σε συνημμένο αποστέλο όλη την συνομιλία μου με την σελίδα στο facebook.

Τοσους μηνες και η 3 εταιρια στον κόσμο που θελειν να γινει πρώτη δεν μπορει να έχει έναν υπάληλο αν απαντησει σε μία βλαβη υπαύθηνα και ειμαστε με ένα χαλασμένω τηλ εδώ και 4 μηνες.

 

Τελικα μηλησα με καποιον Κ. Παπακωστα και καλα υπεθυνω. Μου λεει οτι το συγκεκριμενω ιμει δεν περασε ποτε απο service . Του στελνω το δελτιο της Arvato και ολα τα χαρτια που μου ειχε στειλει και απο τοτε ουτε απανταει ο Κυριος Ουτε Τιποτα. Μα ειναι σοβαρη αυτη η εταιρια? Ξερει κανεις τι αλλο πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μηλησα με καποιον Κ. Παπακωστα και καλα υπεθυνω. Μου λεει οτι το συγκεκριμενω ιμει δεν περασε ποτε απο service . Του στελνω το δελτιο της Arvato και ολα τα χαρτια που μου ειχε στειλει και απο τοτε ουτε απανταει ο Κυριος Ουτε Τιποτα. Μα ειναι σοβαρη αυτη η εταιρια? Ξερει κανεις τι αλλο πρεπει να κανω?
βρες αν εχουν εδω γραφεια και ζητησε να μιλησεις με τον υπευθυνο στην ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να πείς πως αν δεν ξεκαθαριστεί το θέμα ως την τάδε ημερομηνία, θα προχωρίσεις σε καταγγελία στην προστασία του καταναλωτή. Ναι τελεσίγραφο να στείλεις.

 

Παράλληλα επικοινωνία απ' ευθείας με Huawei(τη μητρική εταιρία μέσω email στα αγγλικά, όχι επίσημο αντιπρόσωπο) για να επιληφθεί του θέματός σου και να λάβει γνώση των πρακτικών του εδώ επίσημου αντιπροσώπου.

Edited by Johny-B
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να πείς πως αν δεν ξεκαθαριστεί το θέμα ως την τάδε ημερομηνία, θα προχωρίσεις σε καταγγελία στην προστασία του καταναλωτή. Ναι τελεσίγραφο να στείλεις.

 

Παράλληλα επικοινωνία απ' ευθείας με Huawei(τη μητρική εταιρία μέσω email στα αγγλικά, όχι επίσημο αντιπρόσωπο) για να επιληφθεί του θέματός σου και να λάβει γνώση των πρακτικών του εδώ επίσημου αντιπροσώπου.

βρες το τηλ απο τα κεντρικα τους εδω στην αθηνα και παρε και ζητα να μιλησεις με τον γενικο διευθυντη.

και μενα με ενα lenovo που ειχα τα ιδια μου εκαναν και βρηκα τον διεθυντη της lenovo στην ελλαδα και μου αλλαξε τη συσκευη

 

2111988000 οριστε μαν

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στις εκφράσεις που χρησιμοποιούνται. Κριτική στις εταιρίες ναι, αλλά όχι με εκφράσεις του στυλ "απατεώνες" κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στις εκφράσεις που χρησιμοποιούνται. Κριτική στις εταιρίες ναι, αλλά όχι με εκφράσεις του στυλ "απατεώνες" κλπ.
δλδ ειναι σωστες οι εταιριες απεναντι μας ?
Link to comment
Share on other sites

δλδ ειναι σωστες οι εταιριες απεναντι μας ?

Όταν δεν είναι σωστές φυσικά το αναφέρουμε και το σχολιάζουμε. Αυτό ακριβώς γράφω κι εγώ.

Απαγορεύεται όμως από τους Ο.Π.Χ να χρησιμοποιούνται προσβλητικές εκφράσεις όπως γράφτηκε σε 2 μηνύματα. Απλά πράγματα.;)

Στο θέμα μας τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο εδώ και ένα χρόνο και είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Πήρα πριν μία εβδομάδα δώρο στη μάνα μου τι ίδιο. Δίκαρτο από τα public, ALE-L21, B204. Εγώ όταν το είχα πάρει ήταν το Β170 και πήρα όλες τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ, τώρα είμαι με Β574. Στο καινούργιο όμως δεν βλέπω να βγάζει καμία ενημέρωση. Ξέρει κανείς τι να κάνω; Ούτε στο hi care έχει τίποτα. Πως θα πάω σε Android 6; Τώρα είναι με 3,1 emui και 5.0.1 Android. Μόνο με ΟΤΑ όμως.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο εδώ και ένα χρόνο και είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Πήρα πριν μία εβδομάδα δώρο στη μάνα μου τι ίδιο. Δίκαρτο από τα public, ALE-L21, B204. Εγώ όταν το είχα πάρει ήταν το Β170 και πήρα όλες τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ, τώρα είμαι με Β574. Στο καινούργιο όμως δεν βλέπω να βγάζει καμία ενημέρωση. Ξέρει κανείς τι να κάνω; Ούτε στο hi care έχει τίποτα. Πως θα πάω σε Android 6; Τώρα είναι με 3,1 emui και 5.0.1 Android. Μόνο με ΟΤΑ όμως.

 

Το b204 εχει το c432 μπροστα; Δηλαδη ειναι c432b204? Αν ειναι ,δοκιμασε με τοπικη ενημερωση να βαλεις b170 & απο κει με hicare να πας σε 6.0

Αν οχι,δοκιμασε debrand σε b132 (εχει λινκ σελιδα 1 με tutorial),ota σε b170 & μετα με hicare πας σε 6.0

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Το b204 εχει το c432 μπροστα; Δηλαδη ειναι c432b204? Αν ειναι ,δοκιμασε με τοπικη ενημερωση να βαλεις b170 & απο κει με hicare να πας σε 6.0

Αν οχι,δοκιμασε debrand σε b132 (εχει λινκ σελιδα 1 με tutorial),ota σε b170 & μετα με hicare πας σε 6.0

 

Να μην περιμένω ΟΤΑ δηλαδή λες; Που θα βρω την 170;; Ναι, εινα c432b204.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Να μην περιμένω ΟΤΑ δηλαδή λες; Που θα βρω την 170;; Ναι, εινα c432b204.

Δες προηγουμενη σελιδα ,εχω δωσει link μεσα σε οδηγο υποβαθμισης απο 6.0 σε 5.0

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Δες προηγουμενη σελιδα ,εχω δωσει link μεσα σε οδηγο υποβαθμισης απο 6.0 σε 5.0
εγω που πηγα απο 574 σε 560 γιατι αλλαξανε τα εικονιδια

πχ του instagram μου βγαζει το παλιο εικονιδιο που ειχε

Link to comment
Share on other sites

εγω που πηγα απο 574 σε 560 γιατι αλλαξανε τα εικονιδια

πχ του instagram μου βγαζει το παλιο εικονιδιο που ειχε

Γιατι προφανως εχει παλιοτεροτετο iconpack που δεν εχει ενημερωθει το viber!

Μπορεις να βρεις το θεμα του emui ,να αλλαξεις το ονομα απο .hw σε .zip ,το αποσυμπιεζεις ,βρισκεις του instagram το εικονιδιο ,το διαγραφεις, συμπιεζεις παλι τα αρχεια σε zip & αλλαζεις ονομα απο .zip σε .hw

Το που θα το βρεις τωρα ,googlαρε το!

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Thanx anonyme για τον οδηγώ τα έκανα Όλα κομπλέ. Απλά έμεινα στην 564 μου έχει έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση για 574 να μην την κάνω έχει προβλήματα τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Thanx anonyme για τον οδηγώ τα έκανα Όλα κομπλέ. Απλά έμεινα στην 564 μου έχει έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση για 574 να μην την κάνω έχει προβλήματα τι προτείνετε?
Εγω εκανα βλακεια γιατι ξαναπηγα στην 574 και παλι το gps στον καιρο δε κλειδωνει ενω με την 550 ειχε κλειδωσει αμεσως
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα βλακεια γιατι ξαναπηγα στην 574 και παλι το gps στον καιρο δε κλειδωνει ενω με την 550 ειχε κλειδωσει αμεσως

 

Είδα πως αν κάνεις μία εκκαθάριση των δεδομένων του καιρού το πρόβλημα λύνεται, έστω προσωρινά. Πάντως για τον καιρό ενημερώνει έχω δει και χωρίς GPS.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Είδα πως αν κάνεις μία εκκαθάριση των δεδομένων του καιρού το πρόβλημα λύνεται, έστω προσωρινά. Πάντως για τον καιρό ενημερώνει έχω δει και χωρίς GPS.
εμενα δε κλειδωνει την τοποθεσια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καθηστε B550 ,την εχω 2μηνες τωρα ,ολα πανε ομαλα !Ενα bug που εχω δει μονο ειναι πως συχνα στο messenger δεν λειτουργει η επικολληση ,προσωπικα απλα παταω κοινη χρηση και επιλεγω το ατομο & κανω τη δουλεια μου!GPS ,κλειδωνει κατευθειαν ,σε βουνα το παιρνω βλεπω υψομετρο επι τοπου!Nfc και ολα τα υπολοιπα λειτουργουν μια χαρα!Ταχυτητα ,σχεση με b136 που ημουνα εδω και 1χρονο ,εχει ανεβει απιστευτα !Δεν βρισκω λογο (περα απο το professional modε στην καμερα) να κανετε update...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την 550 αλλα ειχε παλια εικονιδια των εφαρμογων

μετα εβαλα την 564 και μολις ανοιξα το κιν μου πεταξε την 574 και λεω δεν την κανω μπας και ?

ε και τελικα παλι τα ιδιαααα

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την 550 αλλα ειχε παλια εικονιδια των εφαρμογων

μετα εβαλα την 564 και μολις ανοιξα το κιν μου πεταξε την 574 και λεω δεν την κανω μπας και ?

ε και τελικα παλι τα ιδιαααα

 

Σου ειπα ,απλα παρτα copy & βαλε τα στην b550!Υπαρζουν απειροι οδηγοι ,& δεν ειναι καθολου δυσκολο..

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...