Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει όμως από την 170 στην 564;

 

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

 

Τι να πω... πιο πολυ ψυχολογικο ειναι, αν και ειδα καποιες εφαρμογες να τρεχουν καλυτερα. Πχ το google eath εκει που με πεταγε με τη μια ειδικα σε street view, τωρα τρεχει νερο. Κατα τα αλλα η μπαταρια ενω τις πρωτες μερες μου φανηκε να κραταει παραπανω τωρα που το φορτωσα και τρεχουν ολα δεν βλεπω ιδιαιτερη διαφορα σε διαρκεια με πριν. Θα ελεγα παντως οτι αξιζει σε γενικες γραμμες, νομιζω ολα τρεχουν ενα τικ καλυτερα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

http://consumer.huawei.com/at/support/downloads/detail/index.htm?id=82703

Κατέβασε το update απο εδώ , κάνε το unzip & κανει copy τον φάκελο dload (που περιέχει μέσα ένα αρχείο update.app) στην καρτα sd σου!Μετά μπες στον updater & κάνε τοπική ενημέρωση (Local Update) Παρε backup τα αρχεια σου καλου κακου ,& κανε καλυτερα μια επεναφορα εργοστασιακων μετα ,γιατι αλλαζει παρα πολυ το λειοτυργικο (5.01-6.0) ,για να αποφυγεις lug-& ασυμβατοτητες

 

Το έκανα όπως μου περιέγραψες και όλα είναι μια χαρά. Σε ευχαριστώ! :)

 

Αυτό το άσπρο στο μενού των ρυθμίσεων γίνεται να αλλάξει; Είναι πολύ έντονο...

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα όπως μου περιέγραψες και όλα είναι μια χαρά. Σε ευχαριστώ! :)

 

Αυτό το άσπρο στο μενού των ρυθμίσεων γίνεται να αλλάξει; Είναι πολύ έντονο...

 

Φίλε να ρωτήσω κάτι εγώ που είμαι branded Vodafone στην 181 παίζει με αυτόν τον τροπο να καταφέρω να βάλω την 6?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Otg δεν δέχεται το κινητό;

 

Όχι. Αν και έχει την hardware υποστήριξη, δεν υπάρχει ο driver στον kernel.

Tested.

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις

1)ειμαι σε Β181 υπαρχει ενημερωση αν θα ερθει ΟΤΑ αναβάθμιση σε 6?

2)Υπαρχει καποιο bluetooth ακουστικο που να παιζει καλα στην Β181?

Link to comment
Share on other sites

Λεω να παραγγειλω μπαταρια.Το εχει δοκιμασει κανεις να την αλλαξει?Ειναι ευκολο?

 

Ευκολο δεν θα το ελεγα. Αν δεις στο youtude βιντεακι που σου δειχνει πως να το κανεις, ξυλωνει ολο το κινητο μεχρι να φτασει να την αλλαξει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από branded vodafone έκανα local update και έχει πάρει επιτυχώς από ότι βλέπω android M, έκδοση Balongc52b311. Υπάρχει κάποια καλύτερη;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... έχω στεναχωρηθεί πολύ...

Μέχρι χθες, έβαζα το usb στο κινητό, και το pc το έβλεπε σαν ALE-L21. Έμπαινα και έκανα αντιγραφή τις φωτογραφίες μου.

Σήμερα που το έβαλα. δείχνει μόνον τα φορτίζει...! Το pc δεν το αναγνωρίζει.......

Έκανα επανεκκίνηση στο κινητό, στο pc.... τίποτα....

Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό ; Υπάρχει κάποια ρύθμιση ;

Help.......

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... έχω στεναχωρηθεί πολύ...

Μέχρι χθες, έβαζα το usb στο κινητό, και το pc το έβλεπε σαν ALE-L21. Έμπαινα και έκανα αντιγραφή τις φωτογραφίες μου.

Σήμερα που το έβαλα. δείχνει μόνον τα φορτίζει...! Το pc δεν το αναγνωρίζει.......

Έκανα επανεκκίνηση στο κινητό, στο pc.... τίποτα....

Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό ; Υπάρχει κάποια ρύθμιση ;

Help.......

Κατέβασε την κουρτίνα και πάτα την επιλογή αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Από branded vodafone έκανα local update και έχει πάρει επιτυχώς από ότι βλέπω android M, έκδοση Balongc52b311. Υπάρχει κάποια καλύτερη;

Ευχαριστώ.

 

δλδ φιλε εγω που ειμαι βονταφον 181 κλπ μονοκαρτο μεσω τοπικης ενημερωσης απο το μενου κλπ αφου κατεφασω το αρχειο θα εχω το update κανονικα?δεν χρειαζεται unbranded και να το κανω δικαρτο?

Link to comment
Share on other sites

δλδ φιλε εγω που ειμαι βονταφον 181 κλπ μονοκαρτο μεσω τοπικης ενημερωσης απο το μενου κλπ αφου κατεφασω το αρχειο θα εχω το update κανονικα?δεν χρειαζεται unbranded και να το κανω δικαρτο?

 

γύρνα 1-2 σελιδες πισω ,εξηγω πως το κανεις δικαρτο unbranded!Μην πας κατευθειαν γιατι θα σε γινει Balong & μετα παρε τπ αυγο και κουρευτο για να το κανεις unbranded ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο b181 -branded vodafone σε stock

Κατεβάζεις c432b132 ,αποσυμπιεζεις & μετα περνας με local update (μετακινεις στον φακελο dload τηs sd το αρχειο update.app) το step 1 & μετα το step 2 !Έτσι ,η συσκευή σου θα γίνει unbranded δίκαρτη & μπορείς να περάσεις ota την b170 & μετα την b564 μεσw hicare

 

Αυτο θα κανεις

 

Αν πας απο b181 σε b564 θα γινει ενα κοκτέιλ που θα εχει ως αποτελεσμα να μην παιρνεις ota updates & μετα ο local updater ο,τι και να πας να flashαρεις θα στο βγαζει failed (Ονομα συσκευης απο ale l21 θα γινει hiXXXsft & BalongB311 κωδικος εκδοσης....την ειχα κανει περσι την βλακεια ...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Με τις εκπτωσεις το public το κατεβασε στα 169 ευρω,το ιδιο βεβαια γινεται με παρα πολλα κινητα σε διαφορα μαγαζια
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Με τις εκπτωσεις το public το κατεβασε στα 169 ευρω,το ιδιο βεβαια γινεται με παρα πολλα κινητα σε διαφορα μαγαζια

το κινητό έχει κάτω από 160 εδώ και μηνες

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,αυτη τη στιγμη του P9 Lite εχει 194€ ...δωστε καλυτερα 35€ παραπανω...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την κουρτίνα και πάτα την επιλογή αρχεία

 

Δεν μου έδινε τέτοια επιλογή δυστυχώς.....

Ευτυχώς όμως, περιέργως έφτιαξε από μόνο του μετά από δύο ώρες....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βγήκε νέα έκδοση ,b574 ,την δοκίμασε κανείς;

 

Την έχω δοκιμάσει από όταν βγήκε, μια χαρά φαίνεται χωρίς αξιοσημείωτες διαφορές από την 564 μιας και περιέχει bug fixes και minor updates. Για όποιον θέλει να τη βάλει, κατεβάζει το σχετικό update.zip, το αποσυμπιέζει και βάζει στον φάκελο dload στην κάρτα μνήμης το UPDATE.APP. Μετά κλείνει τη συσκευή και την ανοίγει με ταυτόχρονο πάτημα Vol Up + Vol Down + Power button, μετά από δέκα δευτερόλεπτα αφήνει το home button και η συσκευή κάνει μόνη της την αναβάθμιση χωρίς να χρειαστεί να κάνετε τίποτα άλλο.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δοκιμάσει από όταν βγήκε, μια χαρά φαίνεται χωρίς αξιοσημείωτες διαφορές από την 564 μιας και περιέχει bug fixes και minor updates. Για όποιον θέλει να τη βάλει, κατεβάζει το σχετικό update.zip, το αποσυμπιέζει και βάζει στην κάρτα μνήμης το UPDATE.APP. Μετά κλείνει τη συσκευή και την ανοίγει με ταυτόχρονο πάτημα Vol Up + Vol Down + Power button, μετά από δέκα δευτερόλεπτα αφήνει το home button και η συσκευή κάνει μόνη της την αναβάθμιση χωρίς να χρειαστεί να κάνετε τίποτα άλλο.

 

Βρισκομαι b550 ,αξιζει να παω b574 ,ή καλα καθομαι; Γιατι με αυτα που ειχα διαβασει για b564 ...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας παρακαλω

οταν παταω να κανω κληση και ακουμπαω στο αυτι μου τη συσκευη η οθονη κλεινει κανονικα οταν ομως το παρω απο το αυτι μου δεν ανοιγει η οθονη και πρεπει πριν μπει πχ ο τηλεφωνητης του αλλου να πατησω το πλαινο κουμπι για να ανοιξει η οθονη

γιατι γινετε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως μου βγάζει σφάλμα,update failed

 

εμενα πάντως μου βγάζει σφάλμα,update failed
τα κατάφερα,τωρα θα κοιτάξω διαφορες ,και θα ενημερώσω Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...