Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τι σου γράφουμε τόσες μέρες εδώ μέσα, γίνανε προτάσεις για το πως μπορεί ν' αντιμετωπίσεις το ζήτημα κι αυτό το κάναμε, τρώγοντας από το χρόνο μας, με αναζήτηση στο google, στο xda, στα παλιότερα ποστ του νήματος και δεν βρέθηκε απάντηση. Σου έγιναν κάποιες επιπλέον προτάσεις, επικοινωνία με τον πάροχό σου, με την αντιπροσωπεία, φαίνεται ούτε αυτά τα κάλυψες επαρκώς. Σε τι άλλο μπορούμε να σε βοηθήσουμε δεν ξέρουμε, δεν είμαστε οι προγραμματιστές της Huawei. Με την μητρική εταιρεία μίλησες; Κάθε μέρα αυτό το μόνιμο παράπονο, που έχεις δίκιο αλλά σόρι, ψάχνεις σε λάθος μέρος να πάρεις τις απαντήσεις που θα σε καλύψουν χωρίς να διακινδυνέψεις τη συσκευή σου. Συνεπώς το κύριο και βασικό πρόβλημα είναι στον πάροχό σου, αυτός έχει την ευθύνη κι εκεί θα πιέσεις να πάρεις τις απαντήσεις που θες.

Μετα απο επικοινωνια με huawei οι οποιοι με εστειλαν σε vodafone service, αρνουνται να σπασουν το λογισμικο τους και να το κανουν unbranded dual sim .....

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το πιο γρήγορο που βρήκα είναι από τις συντομεύσεις όταν κατεβάζεις την κουρτίνα από πάνω. Αν δεν το βλέπεις πήγαινε επεξεργασία για να το βρεις.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά πραγματικά δεν το βλέπω αυτό που λές. Μήπως έχει κάποιο άλλο όνομα?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι η αλλαγή της οθόνης κατά την εισερχόμενη κλήση. Εμφανίζει το κουμπί "Υπενθύμιση" το οποίο ενεργοποιείται με απλό πάτημα. Μου φαίνεται πολύ επικίνδυνο για κατά λάθος πάτημα (το ίδιο ισχύει και για το κουμπί "Μήνυμα"). Τι λέτε? Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κάποιος να μου πει πολύ περιληπτικά το HDR τι κάνει και πότε το χρησιμοποιύμε; Επίσης τι είναι προτιμότερο για τη φωτογραφική, οι default ρυθμίσεις ή υπάρχουν καλύτερες(εννοώ φωτεινότητα κτλ);
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κάποιος να μου πει πολύ περιληπτικά το HDR τι κάνει και πότε το χρησιμοποιύμε; Επίσης τι είναι προτιμότερο για τη φωτογραφική, οι default ρυθμίσεις ή υπάρχουν καλύτερες(εννοώ φωτεινότητα κτλ);

http://lifehacker.com/5991508/what-is-hdr-and-when-should-i-use-it-in-my-photos

Οταν εχεις μεγαλο κοντραστ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το πιο γρήγορο που βρήκα είναι από τις συντομεύσεις όταν κατεβάζεις την κουρτίνα από πάνω. Αν δεν το βλέπεις πήγαινε επεξεργασία για να το βρεις.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά πραγματικά δεν το βλέπω αυτό που λές. Μήπως έχει κάποιο άλλο όνομα?

 

Το μενού κουρτίνα δεν είναι σταθερό αλλά ανεβοκατεβαίνει. Αν το κατεβάσεις έχει εικονίδιο επεξεργασίας που εμφανίζει μερικά ακόμα κουμπιά που είναι κρυφά. Εκεί θα ειναι λογικά. Αλλιώς στην έξυπνη βοήθεια από κανονικό μενού. Ελπίζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κάποιος να μου πει πολύ περιληπτικά το HDR τι κάνει και πότε το χρησιμοποιύμε; Επίσης τι είναι προτιμότερο για τη φωτογραφική, οι default ρυθμίσεις ή υπάρχουν καλύτερες(εννοώ φωτεινότητα κτλ);

 

Για το HDR μια καλή σύνοψη με συμβουλές μπορείς να διαβάσεις εδώ αλλά πάντα με φειδώ η χρήση του γιατί είναι λίγο καταχρηστικό. Όσο για τα υπόλοιπα, όταν έχεις την υπομονή η συμβουλή μου είναι να πειραματιστείς με το manual γιατί έτσι θα βγάζεις καλύτερες φωτογραφίες. Για παράδειγμα σε αρκετές περιπτώσεις σε φόντο με τοπία διαπίστωσα ότι όταν βάζω μια σκάλα πάνω τον κορεσμό και μια σκάλα κάτω την αντίθεση στις ρυθμίσεις εικόνας μπορώ να βγάζω πιο "φυσικές" φωτογραφίες γιατί ανεβάζει τη λεπτομέρεια και φαίνονται καλύτερα σε μεγάλη οθόνη υπολογιστή ή τηλεόρασης. Αλλά όλα αυτά με πειράματα για να προσαρμόζεσαι σε κάθε σκηνή.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά πραγματικά δεν το βλέπω αυτό που λές. Μήπως έχει κάποιο άλλο όνομα?

 

Το μενού κουρτίνα δεν είναι σταθερό αλλά ανεβοκατεβαίνει. Αν το κατεβάσεις έχει εικονίδιο επεξεργασίας που εμφανίζει μερικά ακόμα κουμπιά που είναι κρυφά. Εκεί θα ειναι λογικά. Αλλιώς στην έξυπνη βοήθεια από κανονικό μενού. Ελπίζω να βοηθησα.

 

Δυστυχώς δεν είναι ούτε στα επιπλέον κουμπιά της κουρτίνας ούτε στην έξυπνη βοήθεια. (ή στραβώθηκα ή όντως δεν υπάρχει...)

Link to comment
Share on other sites

Για το HDR μια καλή σύνοψη με συμβουλές μπορείς να διαβάσεις εδώ αλλά πάντα με φειδώ η χρήση του γιατί είναι λίγο καταχρηστικό. Όσο για τα υπόλοιπα, όταν έχεις την υπομονή η συμβουλή μου είναι να πειραματιστείς με το manual γιατί έτσι θα βγάζεις καλύτερες φωτογραφίες. Για παράδειγμα σε αρκετές περιπτώσεις σε φόντο με τοπία διαπίστωσα ότι όταν βάζω μια σκάλα πάνω τον κορεσμό και μια σκάλα κάτω την αντίθεση στις ρυθμίσεις εικόνας μπορώ να βγάζω πιο "φυσικές" φωτογραφίες γιατί ανεβάζει τη λεπτομέρεια και φαίνονται καλύτερα σε μεγάλη οθόνη υπολογιστή ή τηλεόρασης. Αλλά όλα αυτά με πειράματα για να προσαρμόζεσαι σε κάθε σκηνή.

 

Ευχαριστώ φίλε!

 

Να κάνω κι αλλη μια ερώτηση: Η ετοιμότητα κυψέλης τι είναι; Ο λόγος που ρωτάω είναι στο κινητό δεν είχα ανοίξει τα δεδομένα από τότε που το πήρα και τα ανοιξα προχτες για λίγο(καμιά ώρα). Πλέον στην κατανάλωση μπαταρίας από εκει που ήταν η οθόνη στην πρώτη θέση γύρω στο 17% και η κυψέλη στη 2η με 15% περίπου, αντιστράφηκαν με την κυψέλη στο 42% και την οθόνη στο 16%. Με την μπαταρία γενικά δεν έχω κάποιο θέμα.

Edited by alexnt
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να πάνε στην επίσημη τελική έκδοση του Android 6.0

 

http://www.newsbookra.com/wp-content/uploads/2016/01/917.jpg

 

Single SIM

http://goo.gl/9qSWrM - B551

 

Dual SIM

http://goo.gl/pfbdA2 - B550

 

 

η ίδια πρέπει να είναι με αυτή που κατεβάσαμε χτες από το σιτε.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε!

 

Να κάνω κι αλλη μια ερώτηση: Η ετοιμότητα κυψέλης τι είναι; Ο λόγος που ρωτάω είναι στο κινητό δεν είχα ανοίξει τα δεδομένα από τότε που το πήρα και τα ανοιξα προχτες για λίγο(καμιά ώρα). Πλέον στην κατανάλωση μπαταρίας από εκει που ήταν η οθόνη στην πρώτη θέση γύρω στο 17% και η κυψέλη στη 2η με 15% περίπου, αντιστράφηκαν με την κυψέλη στο 42% και την οθόνη στο 16%. Με την μπαταρία γενικά δεν έχω κάποιο θέμα.

 

Η ετοιμότητα κυψέλης είναι ο χρόνος αναμονής του τηλεφώνου για τις κλήσεις.

Είναι σίγουρα bug που έχω το ίδιο πρόβλημα, αν και περιμένω εδώ να πούνε ότι διορθώθηκε το ζήτημα (κάποιος το προανέφερε), στο νήμα για το μεγάλο Ρ8 αντιμετώπιζαν το ίδιο πρόβλημα και λένε ότι πλέον διορθώθηκε με την 6. Θα κάνω την αναβάθμιση από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πουλησω το δικό μου αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Παιδιά αν κατεβάσω το νέο λογισμικό απ ευθείας από το κινητό μπορώ να το εγκαταστήσω;;;

Ναι

Αλλά πρέπει να κάνεις extract το zip στην SD, σε dload φακελο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

Πρέπει το ΖΙΡ να περιέχει το φάκελο dload.

Αυτόν βγαλτον στην SD μόνο του

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια πως κανω μια αναπαντητη κληση να μην φενεται το ονομα που με πηρε σαν ειδοποιηση πανω στην οθονη κλεδοματος και σε μια εφαρμογη πχ 365 σκορ να φενονται η ομαδες και το σκορ η πχ στο μνμ να φενεται το ονομα του αποστολεα στην οθονη κλειδοματος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
my-drive Παιδια εχει συμβει σε κανεναν αυτο?Ξερει κανεις τι παιζει??

 

Η εικόνα σου δεν φαίνεται, διόρθωσε το link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα σου δεν φαίνεται, διόρθωσε το link.

 

ειναι στο google drive πως μπορω να την εμφανισω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/0Byt7XJYKNn43SmZ5NWlRLUdwVlk/view?pref=2&pli=1

Αυτη η κιτρινιλα στα αριστερα..Δεν εχει πεσει και ειναι παντα σε θηκη..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι στο google drive πως μπορω να την εμφανισω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/0Byt7XJYKNn43SmZ5NWlRLUdwVlk/view?pref=2&pli=1

Αυτη η κιτρινιλα στα αριστερα..Δεν εχει πεσει και ειναι παντα σε θηκη..

 

Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό, θα πρέπει να το δει το service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 3g,4g σαν εικονιδιο επανω αριστερα στο σημα του παροχου φαινεται μονο με ενεργοποιημενα τα δεδομενα;

 

Για να το ρωτάς αυτό υποθέτω ότι κατάφερες επιτέλους να εγκαταστήσεις την Β551; Μακάρι και καλοδούλευτο! Για ν' απαντήσω στην απορία σου, ναι ξηλώθηκε το κουμπί του 4G και πλέον αυτό ενεργοποιείται μαζί με τα δεδομένα πράμα που βρίσκω λογική κίνηση αν και με κάποιες επιφυλάξεις. Εγκατέστησα κι εγώ νωρίτερα την 6 αλλά σχόλια από αύριο.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Νοπ δεν ενεργοποειται μαζί το 4g με τα δεδομένα. Ότι έχεις επιλέξει από το μενού αυτό μένει ενεργό. Έκανα δοκιμή μόνο 2g, και άνοιξα δεδομενα, μπήκε ίντερνετ με Ε, το άλλαξα σε αυτόματο 4g και έπιασε κατευθείαν 4g

 

Sent from South Korea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...