Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση παιδια κατέβασα δυο θεματα που αποθηκεύονται γιατι δεν τα βρισκω??

 

Μα έχει εικονίδιο "Θέματα" στην οθόνη. Υποθέτω στην καρτέλα "Δικό μου" είναι αυτά που αποθηκεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Η τοπικη ενημερωση εχει χαθει με την εκδοση Β524 ...Υπαρχει αλλος τροπος ενημερωσης για να περασω την Β550 ?

 

Μπες στο κρυφό μενού *#*#2846579#*#* και πήγαινε στην τέταρτη επιλογή.

Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αγγλικά να θέσεις το ερώτημα στο XDA;

Σκέφτομαι τώρα ότι ένας τρόπος είναι να το γυρίσεις στο 5.0.1 κι από κει να το πας στο 6, δηλαδή θα κάνεις δύο φορές τη διαδικασία. Αλλά με τόσες χιλιάδες πλέον ποστ εδώ είναι δύσκολο να ψάξω αν έχει ξανασυζητηθεί παλιότερα η περίπτωσή σου. Κάνε τον κόπο και πέρνα τις σελίδες διαγώνια μπας και βρεις μια απάντηση που είχε ήδη δοθεί. Αλλιώς ψάξε XDA ή και ρώτα εκεί.

 

Στο 5.0.1 πως θσ το γυρισω; Δεν ανακατευομαι με xda... μονο χειροτερα μπορει να γινει απο εκει

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Στο 5.0.1 πως θσ το γυρισω;

Υποθέτω ότι πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και μέσω fastboot να περάσεις τη Β046. Καλύτερα να κάνεις υπομονή μέχρι να έρθει η επίσημη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και μέσω fastboot να περάσεις τη Β046. Καλύτερα να κάνεις υπομονή μέχρι να έρθει η επίσημη αναβάθμιση.

 

Οκ...αλλα παλι branded θα ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

Στο 5.0.1 πως θσ το γυρισω; Δεν ανακατευομαι με xda... μονο χειροτερα μπορει να γινει απο εκει

 

Μπορείς να κάνεις το άλλο, μίλα με την βονταφόν. Πες τους μια καλή δικαιολογία, όπως το γνωστό bug με το bluetooth, για να τους ρωτήσεις πως θα το φλασάρεις στο αρχικό firmware. Αν σου πουν πώς, μετά γίνεται παιχνιδάκι. Tο φλασάρεις 5.0, το μετατρέπεις από μονόκαρτο σε δίκαρτο όπως περιγράφεται στις πρώτες σελίδες κι από κει βουαλά στο 6. Άλλο τρόπο δεν μπορώ να φανταστώ χωρίς ενδελεχές ψάξιμο στο xda ή το google.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις το άλλο, μίλα με την βονταφόν. Πες τους μια καλή δικαιολογία, όπως το γνωστό bug με το bluetooth, για να τους ρωτήσεις πως θα το φλασάρεις στο αρχικό firmware. Αν σου πουν πώς, μετά γίνεται παιχνιδάκι. Tο φλασάρεις 5.0, το μετατρέπεις από μονόκαρτο σε δίκαρτο όπως περιγράφεται στις πρώτες σελίδες κι από κει βουαλά στο 6. Άλλο τρόπο δεν μπορώ να φανταστώ χωρίς ενδελεχές ψάξιμο στο xda ή το google.

 

Στη 5.1.1 δεν υπαρχει bug.....

Link to comment
Share on other sites

Στη 5.1.1 δεν υπαρχει bug.....

 

Ε τώρα τι να σου πούμε, σηκώνουμε τα χέρια ψηλά. Ρώτα από Δευτέρα τη βονταφόν, δεν χάνεις τίποτα. Ή όπως είπε ο Δημήτρης, περίμενε την επίσημη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συχνά κολλάει η αναβάθμιση των google services

Είμαι τωρα Β170

αλλά και στις προηγούμενες εκδόσεις το έκανε

 

Ξαφνικά λύνεται μόνο του....;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συχνά κολλάει η αναβάθμιση των google services

Είμαι τωρα Β170

αλλά και στις προηγούμενες εκδόσεις το έκανε

 

Ξαφνικά λύνεται μόνο του....;;;

 

Τι λύνεται μόνο του;

Παιδιά, μια παράκληση. Περιγράφετε με σαφήνεια το πρόβλημά σας για να καταλάβουμε τι αφορά αλλιώς γεμίζετε το νήμα με άχρηστα ποστ.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια δύο μέρες σταματά να υπάρχει το πρόβλημα με τα Google services

 

Δεν καταλαβαίνω πως το καταφέρνει....

Προφανώς κατι κατέβαινε τελικά μετά απο 1000 προσπάθειες και το κινητό αποκτά ξανά google services

 

Αν το είχες το πρόβλημα θα καταλάβαινες

Τώρα για τα άχρηστα ποστ, δε θα σχολιάσω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια δύο μέρες σταματά να υπάρχει το πρόβλημα με τα Google services

 

Δεν καταλαβαίνω πως το καταφέρνει....

Προφανώς κατι κατέβαινε τελικά μετά απο 1000 προσπάθειες και το κινητό αποκτά ξανά google services

 

Αν το είχες το πρόβλημα θα καταλάβαινες

Τώρα για τα άχρηστα ποστ, δε θα σχολιάσω

 

Ζητώ συγνώμη για το ύφος μου και αν σε προσέβαλα, απλά τώρα που έδωσες τη διευκρίνιση αδυνατώ και πάλι να κατανοήσω ποιο ήταν ακριβώς το πρόβλημά σου. Κι εγώ Β170 είμαι προς το παρόν χωρίς κανένα ανάλογο πρόβλημα. Αφού τώρα λειτουργούν μια χαρά τα google services, το θέμα ίσως θα ήταν από τη μεριά της Google ή του ημεδαπού παρόχου σου κι όχι της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω και εγώ θέμα με το βτ μου κλεινή συνεχεία είμαι στην β170 5.0.1 μπορώ να κάνω κάτι η άπλα περιμένω?? από ότι κατάλαβα το έχουν αρκετή το θέμα αυτό πήρα στο σέρβις τηλεφωνώ και λέει κανε επαναφορά και πάλι τπτ τι προτείνετε???
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω και εγώ θέμα με το βτ μου κλεινή συνεχεία είμαι στην β170 5.0.1 μπορώ να κάνω κάτι η άπλα περιμένω?? από ότι κατάλαβα το έχουν αρκετή το θέμα αυτό πήρα στο σέρβις τηλεφωνώ και λέει κανε επαναφορά και πάλι τπτ τι προτείνετε???

Το πρόβλημα με το Bluetooth οφείλεται σε software bug. Στην έκδοση λογισμικού Β550 φαίνεται να έχει διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το Bluetooth οφείλεται σε software bug. Στην έκδοση λογισμικού Β550 φαίνεται να έχει διορθωθεί.

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση μήπως ξέρεις και το πότε η β550??

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση μήπως ξέρεις και το πότε η β550??

Είναι ήδη διαθέσιμη αλλά όχι ως ΟΤΑ update. Πρέπει να την κατεβάσεις http://consumer.huawei.com/es/support/downloads/detail/index.htm?id=78426&key0&key1&key2=ALE-L21

Link to comment
Share on other sites

B170 έχω, η διαδικασία ποια είναι; download επίσημη και πέρασμα από sdcard?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

B170 έχω, η διαδικασία ποια είναι; download επίσημη και πέρασμα από sdcard?

 

"Κατεβάζεις" τη Β550, αποσυμπιέζεις το αρχείο και αντιγραφείς το update.app στον φάκελο dload της microSD. Στην συνέχεια κάνεις local update.

Link to comment
Share on other sites

P8 Lite_Dual_Spain_B550 (Android 6.0, EMUI 4.0)

 

http://s22.postimg.org/7vz3vjci9/12992977_10207856917255172_1048146858_n.jpg

Την περασα σημερα και την βλεπω και ειναι πολυ καλη σταθερη εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε, την κατεβασα και την περασα και εγω απο 170, χωρις επαναφορα εργ ρυθ

 

λιγο μπελαλιδικο να βρω, που δείχνει ποση ωρα ηταν ενεργη η οθονη αλλα οκ δεν το κοιταω και καθε μερα

 

μου αρεσε παρα πολυ πως φτιαξαν τον dialer, ειδικα το ποσο πιο ωραια εμφανιζονται οι πληροφοριες για προηγουμενες κλησεις(ποτε πηρε και ποσο χρονο ειχε διαρκεια η κλήση και οι αναπαντατητες)

στο προηγουμενο μπλεκοταν τα γραμματα μεταξυ τους και δυσκολα εβγαζες ακρη

 

κατα τα αλλα μια χαρα σε αυτο το μισαωρο , και ελπιζω να μην συναντησω εκπληξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέξω;

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη για το ύφος μου και αν σε προσέβαλα, απλά τώρα που έδωσες τη διευκρίνιση αδυνατώ και πάλι να κατανοήσω ποιο ήταν ακριβώς το πρόβλημά σου. Κι εγώ Β170 είμαι προς το παρόν χωρίς κανένα ανάλογο πρόβλημα. Αφού τώρα λειτουργούν μια χαρά τα google services, το θέμα ίσως θα ήταν από τη μεριά της Google ή του ημεδαπού παρόχου σου κι όχι της συσκευής.

 

Μάλλον θα κατεβάσω και απο β170 θα παω στην 6 και 550

Χτες το βράδυ έφαγε 30% μπαταρία χωρις λόγω απο τα Google service's ξαφνικά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...