Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σε όλους...

ενώ δείχνει οτι φορτώνει τα video στην εφαρμογή του facebook τελικά δεν μπορεί να τα ανοίξει, θέλει κάποια ρύθμιση ή είναι bug της εφαρμογής;

 

Μαλλον μπαγκ είναι γιατί το κάνει και δε μένα. Όταν στο κάνει αν μεγαλώσει το βίντεο διορθώνεται και παίζει αλλά ότι κάτι δεν πάει καλά είναι σίγουρο. Γενικά τα έχει τα θέματα της ξ εφαρμογη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το chromecast ειναι κατά τη γνώμη μου η τρίτη λύση

δύο θεωρώ τα android tv stikakia και νουμερο ένα τα intel tv box (πολύ ακριβότερα)

 

αρα καλύτερα android tv

 

Χωρίς όμως να θέλω να σας χαλάσω την ιδέα αν έχετε 50 ευρω πάρτε το. Κάνει λιγότερα από τα android tv

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το chromecast ειναι κατά τη γνώμη μου η τρίτη λύση

δύο θεωρώ τα android tv stikakia και νουμερο ένα τα intel tv box (πολύ ακριβότερα)

 

αρα καλύτερα android tv

 

Χωρίς όμως να θέλω να σας χαλάσω την ιδέα αν έχετε 50 ευρω πάρτε το. Κάνει λιγότερα από τα android tv

 

ευχαριστώ, θα πάω να δω και τιμές από κοντά σε καταστήματα, δεν θα πάω σε android tv γιατί θα ξεφύγω..

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-Ascend-P8-Lite-Dual-16GB.html dual sim ---> 156E

 

http://www.skroutz.gr/s/6871261/Huawei-Ascend-P8-Lite-16GB.html απλο --->186E

 

 

Πως και το dual sim ειναι πιο φτηνό από το απλό; Έχουν καμία άλλη διαφορά; Έχουν διαφορετικά παρελκόμενα στην συσκευασία (φορτιστές, ακουστικά κτλ);

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτηκα αυτο αλλα θα δουλευει μιας και η συσκευη δεν υποστιριζει OTG;

 

 

Και κατι ασχετο:

 

Απο αισθηση η μαμα μεμβρανη πως παει; Ειναι τελειως χαλια και πρεπει οπωσδηποτε να ψαξω για tempered glass ή παλεύεται;

Αν ναι, ποιο γυαλι προτεινετε;

Ευχαριστω.

Χαλιά είναι η μεμβράνη, nillkin τζαμακι με κλειστά μάτια έχει τέλεια κάλυψη οθόνης. Την έχω μαζί με nillkin διαφανή θήκη καουτσούκ και δεν αφήνει ούτε χιλιοστό!

Link to comment
Share on other sites

Χαλιά είναι η μεμβράνη, nillkin τζαμακι με κλειστά μάτια έχει τέλεια κάλυψη οθόνης. Την έχω μαζί με nillkin διαφανή θήκη καουτσούκ και δεν αφήνει ούτε χιλιοστό!

 

Συμφωνώ!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, θα πάω να δω και τιμές από κοντά σε καταστήματα, δεν θα πάω σε android tv γιατί θα ξεφύγω..

 

 

δε νομίζω ότι στο ebay δεν είναι ακριβότερα

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ειμαι κατοχος του κινιτου ειναι αγορασμενο απο την vodafone και ειναι μονοκαρτο , εχω 2 ερωτησεις για τους γνωριζοντες

 

1)φοραει επανω τωρα την εκδοση ALE-L21C02B140 ξερετε αν θα παρει αλλη ενημερωση?

 

2)εβαλα μια καρτα SANDISK 16 ενω την βλεπω στον αποθηκευτικο μ χωρο πως κανω μεταφορα των ειδη αρχειων που υπαρχουν(μουσικη και φωτος)?

Link to comment
Share on other sites

1)φοραει επανω τωρα την εκδοση ALE-L21C02B140 ξερετε αν θα παρει αλλη ενημερωση?

Καλημέρα , εγώ που το πήρα από ΟΤΕ/COSMOTE και έκανα τη διαδικασία αλλαγής rom για να είναι dual sim μετά τη όλη διαδικασία το σύστημα ενημερώσεων μου έβγαλε διαθέσιμη την ALE-L21C432B170 , δες μήπως υπάρχει κάποια διαθέσιμη στο σύστημα ενημερώσεων σου

(εκτος και αν η παραπάνω είναι για τα dual sim)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , εγώ που το πήρα από ΟΤΕ/COSMOTE και έκανα τη διαδικασία αλλαγής rom για να είναι dual sim μετά τη όλη διαδικασία το σύστημα ενημερώσεων μου έβγαλε διαθέσιμη την ALE-L21C432B170 , δες μήπως υπάρχει κάποια διαθέσιμη στο σύστημα ενημερώσεων σου

(εκτος και αν η παραπάνω είναι για τα dual sim)

 

Έχει βγει η 188 για δύκάρτα στη σελ223 υπάρχει λινκ για κατέβασμα από φίλο και έχει και λινκ για την 6.κάνεις φάκελο dload και βάζεις μέσα το αρχείο μετά πας τοπική ενημέρωση και τη βρίσκει μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η 188 για δύκάρτα στη σελ223 υπάρχει λινκ για κατέβασμα από φίλο και έχει και λινκ για την 6.κάνεις φάκελο dload και βάζεις μέσα το αρχείο μετά πας τοπική ενημέρωση και τη βρίσκει μόνο του

 

Beta είναι για το 6 ακόμα , όπως διαβάζω σε ξένα forum και έχουν bugs ;)

Link to comment
Share on other sites

Ή 188 δεν θα έρθει ποτέ ΟΤΑ στα δυκαρτα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, δύο φορές κατά τύχη έχω εμφανίσει ένα μενού στην οθονη, με κάποιο σύρσιμο, που λέει κρυμμένες εφαρμογές ή κάτι τέτοιο. Δεν λεεω για την αναζήτηση που βγαίνει με swipe down, ξέρει κανείς πως εμφανίζεται;

Και κάτι άλλο, στις συντομευσεις, ο αυτόματος συγχρονισμος, τι ακριβώς κάνει; Είναι ενεργοβορος; Ευχαριστώ.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ακουμπάς τον δείκτη και τον αντίχειρα και τα ανοίγεις έτσι σου εμφανίζει το μενού κρυφές εφαρμογές.

Πολύ καλό! Δεν το είχα βρεί. Καλό θα ήταν οποίος ξέρει και αλλά tips and tricks να τα μοιραστεί με όλους στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Ακουμπάς τον δείκτη και τον αντίχειρα και τα ανοίγεις έτσι σου εμφανίζει το μενού κρυφές εφαρμογές.

Ευχαριστώ πολύ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τo single ειναι ακριβοτερο απο το dual? Ποια η διαφορα?

 

Γιατί το single το πουλάνε οι επώνυμες αλυσίδες...

 

Υ.Γ. Τελικά μετά από σχεδόν 1 μήνα παρέλαβα χθες το κινητό από το σέρβις. Αντικατάσταση συσκευής. Όλα καλά αν και δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να περάσει ένας μήνας

Link to comment
Share on other sites

Καληπέρα και απο εμενα ,

 

το κινητο το αγοροσα για δωρο στη κοπελα μου και πριν της το δωσω θελω να το "ρυθμισω" και ισως να του κανω root.

 

1) Το βασικο που θελω να ρωτησω ειναι για την εκδοση που φοραει. Παρατηρησα οτι ειναι λογικα Πολωνικο μιας και ειχε αρχικη γλωσσα αυτην και στη rom ειναι η ALE-L21POLC150B185.

Απο αυτα που γνωριζετε ειναι καλο να περασω αλλη rom , και αν ναι ποια?

 

2) Για root ετσι λιγο στα γρηγορα που ειδα παρατηρησα οτι αναφερεται και καποιος τροπος για root χωρις να χρειαζεται η διαδικασια του να περιμενεις για ξεκλειδωμα του bootloader. Αν μπορειτε και γιαυτο καποια γνωμη.

 

ps: Δεν ειναι οτι βαριεμαι να διαβασω ολο το thread και ισως δεν εχει και τοσο νοημα πλεον, αλλωστε εχω διαβασει παρα πολλες σελιδες και απο παλαιοτερα που κοιταζα για να το προτεινω σε ενα φιλο αλλα ουτε τα θυμαμαι πλεον τα τεχνικα ουτε ξερω τι εχει γινει στο ενδιαμεσο.

Link to comment
Share on other sites

Κυριως για διαφημισεις το ηθελα το root για να τις κοψω. Αλλα βλεπω και το site για unlock bootloader ειναι τραγικο δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

Ακουμπάς τον δείκτη και τον αντίχειρα και τα ανοίγεις έτσι σου εμφανίζει το μενού κρυφές εφαρμογές.

 

Αααα οπότε υπάρχει αυτό το μενού.... Είχα ρωτήσει κάποτε αν κατά λάθος σβήσουμε ένα εικονίδιο εφαρμογής πως μποτούμε να το ανακτήσουμε, αλλά υποθέσαμε πως αν σβήσεις το εικονίδιο, σβήνεις και όλη την εφαρμογή...

Οπότε.... άκυρο... :-)

Πως το ανακαλύψατε αυτό βρε παιδιά ;;; :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...