Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και ένα μήνα το έχει η σύζυγος.

Πρόκειται για εξαιρετική συσκευή.Η Ηuawei έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Ειδικά στο software κομμάτι, είναι πολύ μπροστά.

Έχει πολλά καλούδια μέσα και το κινητό ρολάρει απροβλημάτιστα.

Προσωπικά, προτιμάω το αγνό android αλλά βλέποντας την lite έκδοση, ψήνομαι για το κανονικό P8!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να πάρω το P8 lite από minideal, έχει πάρει κανεις να που την άποψη του ; Ακόμα γνωρίζει κανεις να μου πει άμα κι τα huawei είναι σαν τα lenovo δηλαδη έχουν εκδώσει EU,CU, ΤΟ ή από που κι να το πάρω θα λειτουργεί κανονικά στο δυκτιο ;;

 

Ευχασιστώ

 

παρε μονο την εκδοση ALEL21

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο minideal ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα δεις απο κατω στις εικονες στο λινκ που σου στελνω το γραφει (ALEL21), αρα το παραγγελνω κατευθειαν ή πρεπει να τους πω να κανουν καπιο root κι να περασουν play store κι ελληνικη γλωσσα ;

 

http://www.minideal.net/original-huawei-ascend-p8-lite-smart-phone-hisilicon-kirin-620-octa-core-4g-fdd-lte-2g-ram-16g-rom-5-0-tft-1280x720-13mp.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο minideal ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα δεις απο κατω στις εικονες στο λινκ που σου στελνω το γραφει (ALEL21), αρα το παραγγελνω κατευθειαν ή πρεπει να τους πω να κανουν καπιο root κι να περασουν play store κι ελληνικη γλωσσα ;

 

http://www.minideal.net/original-huawei-ascend-p8-lite-smart-phone-hisilicon-kirin-620-octa-core-4g-fdd-lte-2g-ram-16g-rom-5-0-tft-1280x720-13mp.html

 

να σου στειλουν φωτο το κινητο που θα στειλουν......

και ρωτα αν υποστηριζει στο 4 G THN 800 Mhz

 

λέει στα specs: 4G:TD-LTE B1/3 το λινκ που εβαλες....

DEN EXEI THN MΠANTA 20 (800 MhZ) στο 4G

 

Μοιαζει κινεζοεκδοση και ας λέει ALEL21

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα..Δεν μου κανει push notifications στο inbox,ενω στο gmail ναι αλλα καθυστερει λιγο.Τι φταιει?

 

Επισης οταν πατησω εκει που λεει ενημερωση>ληψη τελευατιαου πληρους πακετου,μου λεει οτι δεν βρεθηκαν ενημερωσεις.

 

Ετσι ειναι?

Υπάρχει περίπτωση να φταιει που ηταν όχι alel21 αλλά hi6210sf με balong και έβαλα την 132?

Επίσης σε καινούρια επερχόμενη αναβάθμιση θα πρέπει να κάνω το στεπ2?

Να πω ότι το αγορασα σφραγισμένο και το κουτί έγραφε alel21.

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν γράφουμε ένα κείμενο και εμφανίζεται το πληκτρολόγιο, ακριβώς πάνω από τα πλήκτρα με τα γράμματα εμφανίζονται προτεινόμενες λέξεις. Πως απενεργοποιείται αυτό γιατί ότι και να έχω πειράξει στις ρυθμίσεις δεν κλείνει με τπτ...........

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το ξανα φλασαρω .

Αν μπορει να μου πει καποιος τη σωστη διαδικασια για την προηγουμενη,απο δικαρττο εγινε μονοκαρτο και αφου εκανα το στεπ 2 ,ξαναεγινε δικαρτο με σωστο αρ .εκδοσης b132.

Επισης εχω καποιες αποριες,οταν ερθει η καινουρια αναβαμιση ota θα την λαβω?Αν την παρω θα ειναι κανονικα δικαρτο η θα πρεπει να κανω φλασαρισμα το στεπ2??

Η τελευταια για τα δικαρτα ειναι η b132,σωστα?

Να πω οτι το αγορασα σφραγισμενο απο σκρουτζ,το κουτι εγραφε απ εξω ale l21,αλλα οταν το ανοιξα ειχε αυτο τον αριθμο μοντελου hi6210sft και αρ.εκδοσης balongv100r001c50b311.

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με τη συνδεση σε pc;Και με τους 2 τροπους συνδεσης εχω το εξης θεμα....οποτε κλεινει η οθονη του κινητου και κλειδωνει(αυτοματα) αποσυνδεεται απο το HiSuite μετα απο λιγο ξανασυνδεεται.Αυτο μπορει να το κανει και συνεχομενα πολλες φορες και διορθωνεται μονο αν ρυθμισω το screen timeout σε μεγαλυτερη διαρκεια
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με τη συνδεση σε pc;Και με τους 2 τροπους συνδεσης εχω το εξης θεμα....οποτε κλεινει η οθονη του κινητου και κλειδωνει(αυτοματα) αποσυνδεεται απο το HiSuite μετα απο λιγο ξανασυνδεεται.Αυτο μπορει να το κανει και συνεχομενα πολλες φορες και διορθωνεται μονο αν ρυθμισω το screen timeout σε μεγαλυτερη διαρκεια

Μέσα από τις ρυθμίσεις το κανείς και δεν θυμάμαι αν είναι από τις απλές ρυθμίσεις κλειδώματος οθόνης ή από τις επιλογές προγραμματιστών δες το λίγο και με τα δυο

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Λεω να το ξανα φλασαρω .

Αν μπορει να μου πει καποιος τη σωστη διαδικασια για την προηγουμενη,απο δικαρττο εγινε μονοκαρτο και αφου εκανα το στεπ 2 ,ξαναεγινε δικαρτο με σωστο αρ .εκδοσης b132.

Επισης εχω καποιες αποριες,οταν ερθει η καινουρια αναβαμιση ota θα την λαβω?Αν την παρω θα ειναι κανονικα δικαρτο η θα πρεπει να κανω φλασαρισμα το στεπ2??

Η τελευταια για τα δικαρτα ειναι η b132,σωστα?

Να πω οτι το αγορασα σφραγισμενο απο σκρουτζ,το κουτι εγραφε απ εξω ale l21,αλλα οταν το ανοιξα ειχε αυτο τον αριθμο μοντελου hi6210sft και αρ.εκδοσης balongv100r001c50b311.

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Καλησπέρα φίλε,

Εγώ έκανα το εξής :

Flashαρα από την B132 dual sim version ,το step 2 & μετά το step1 !Δούλευε ως dual sim ,όμως κόλλαγε στα πάντα,notifications...δε.... & έτσι πέρασα από πάνω την B136 ,έκανα επαναφορά εργοστασιακών & παίζει τέλεια & έχει όλα τα Motion Controls κ.α που δεν υπάρχουν στις Balong εκδόσεις & το όνομα της συσκευής ξαναπήγε ALE-L21 & της Rom το όνομα πήγε ΑLE-L21C432B136 !Εγώ σου προτίνω να δοκιμάσεις αυτό που είπα παραπάνω!

Links: B132 DUAL: http://www.carbontesla.com/2015/09/download-huawei-p8-lite-b132-firmware-dual-sim/

B136a :http://consumer.huawei.com/es/support/downloads/detail/index.htm?id=52829

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις ρυθμίσεις το κανείς και δεν θυμάμαι αν είναι από τις απλές ρυθμίσεις κλειδώματος οθόνης ή από τις επιλογές προγραμματιστών δες το λίγο και με τα δυο

Ακομα κι αν απενεργοποιησω εντελως το κλειδωμα οθονης παλι το κανει.Θελει να ειναι συνεχως ανοιχτη η οθονη.Αυτο μου το εκανε και η πρωτη συσκευη που εδωσα για αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Οπότε περναω από 132 το step 2,μετά στεπ1 και τέλος την 136?

Στην 136 δεν υπάρχουν στεπς?

Ότι χρειάζομαι υπάρχει μέσα στα λινκ ?

Ή 136α είναι dual sim σωστά?

Δεν θέλω να χάσω το δικαρτο.

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο viber λαμβάνω ειδοποιήσεις ..Τι γίνεται ρε γμτ..

 

Κατι κανεις λαθος στις ρυθμισεις φιλε ! ΕΓω σε ολα εχω ειδοποιησει εκτος απο led not σε μια εφαρμογη ...στις υπολοιπες ( καμια 30 ;) εχω κανονικα και ηχο και LED not . Δες ξανα τις ρυθμισεις σου !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Οπότε περναω από 132 το step 2,μετά στεπ1 και τέλος την 136?

Στην 136 δεν υπάρχουν στεπς?

Ότι χρειάζομαι υπάρχει μέσα στα λινκ ?

Ή 136α είναι dual sim σωστά?

Δεν θέλω να χάσω το δικαρτο.

 

Έτσι έκανα και δεν έχασα το δίκαρτο..

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Οκ κομπλε!Μαλλον δεν χρειαζεται να κανω το στεπ 2..Παιζεικανονικα δικαρτο.

Θα περασω απο πανω την 136.

Πρεπει να κανω επαναφορα πριν βαλω την 136 η μετα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το κινητο δικαρτο από τη μανα του-Αγορα Public

Εκανε αναβαθμιση ΟΤΑ σε Β132...Αξιζει να περασω με local update την Β136??

Τι βελτιώνει η Β136 σε σχέση με τη Β132?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κατι κανεις λαθος στις ρυθμισεις φιλε ! ΕΓω σε ολα εχω ειδοποιησει εκτος απο led not σε μια εφαρμογη ...στις υπολοιπες ( καμια 30 ;) εχω κανονικα και ηχο και LED not . Δες ξανα τις ρυθμισεις σου !!

 

 

Δεν νομιζω ρε συ.Οτι και να δοκιμασα..δεν..

 

Θα φλασαρω παλι και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον οκ!

Καπου ,η στην 132 η στην 136 ειδα touch to pay..

Τωρα δεν το βλεπω καπου..Υπαρχει σε σας αυτη η επιλογη?

Επισης antutu πριν ειχα. 35000,τωρα 33000.Οχι οτι με πολυενδιαφερει,ειχα να το βαλω κατι χρονια,απλα το ειδα καπου γραμμενο.

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με την ετοιμότητα κυψελης εχει βρεθει καμια λυση;;;

 

[ATTACH]64307[/ATTACH][ATTACH]64308[/ATTACH]

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 3ωρες ενεργή οθόνη και σου απομένει 55% μπαταρία;

Πως το έχεις κάνει αυτό;

Αυτο σημαινει οτι δεν επηρεάζεται πολυ η κατανάλωση απο την κυψελη ή θα ειχα ακομα καλυτερη μπαταρία αν δεν είχε τέτοιο ποσοστο η κυψελη;;;;

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Οπότε περναω από 132 το step 2,μετά στεπ1 και τέλος την 136?

Στην 136 δεν υπάρχουν στεπς?

Ότι χρειάζομαι υπάρχει μέσα στα λινκ ?

Ή 136α είναι dual sim σωστά?

Δεν θέλω να χάσω το δικαρτο.

 

Παντως συμφωνα με αυτο η 136 ειναι single sim

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62276723

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 3ωρες ενεργή οθόνη και σου απομένει 55% μπαταρία;

Πως το έχεις κάνει αυτό;

 

εγω δεν το βλεπω αληθινο πιθανον να φορτιζει μεσα στην ημερα το κινητο του! Αν οχι τι να πω..εχει κινητο απο αλλο πλανητη !!!!;;;;;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...