Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το έκανα. Πάλι "Software install failed" έβγαλε.

Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω πιο "βαθύ" reset ώστε να επανέλθει η Β130 που είχα;

Εγώ ξέρω έναν τρόπο για να κάνεις downgrade αλλά απαιτεί ξεκλείδωμα του bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Αφού η εγγύηση δεν χάνεται (ούτε και με root)

κι αν - κι εφόσον - θα υπάρχει η δυνατότητα ενημερώσεων OTA,

αναμένω οδηγίες.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού η εγγύηση δεν χάνεται (ούτε και με root)

κι αν - κι εφόσον - θα υπάρχει η δυνατότητα ενημερώσεων OTA,

αναμένω οδηγίες.

Ευχαριστώ

Η εγγύηση δεν χάνεται με ροοτ περιμένω καινούργιο τηλ το κάλυψε η εγγύηση μετά από semi bricked που έγινε με ota update (root και ota update is a no go) Και δεν υπήρχε τότε ο οδηγός για fast boot recovery. (βεβαια είναι να απορεις γιατί στο service δεν μπόρεσαν να το επαναφέρουν...)

Μάθετε τα δικαιώματα σας ροοτ δεν χάνεται εγγύηση από την στιγμή που δεν γίνεται τροποιηση στο λειτουργικό ή hardware. Αναφερετο δικαίωμα μου να έχω δικαίωμα διαχειριστή στην συσκευή μου (έχω βάλει και λινκ πιο πισω).

Edited by mirrorofsorrow
Αγγελίες εκτός buy & sell, απαγορευονται
Link to comment
Share on other sites

Αφού η εγγύηση δεν χάνεται (ούτε και με root)

κι αν - κι εφόσον - θα υπάρχει η δυνατότητα ενημερώσεων OTA,

αναμένω οδηγίες.

Ευχαριστώ

 

Πριν αναφέρω τη διαδικασία, πρέπει να τονίσω ότι δεν ξέρω αν μπορείς να περάσεις τη B130. Εγώ είχα κάνει downgrade από Β136 σε Β052 και στη συνέχεια φλάσαρα τη Β046b. Από τη Β046b μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε Β052, Β132 και Β136. OTA δε θα έχεις. Θα πρέπει να εγκαταστήσεις μόνος σου τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αναφέρω τη διαδικασία, πρέπει να τονίσω ότι δεν ξέρω αν μπορείς να περάσεις τη B130. Εγώ είχα κάνει downgrade από Β136 σε Β052 και στη συνέχεια φλάσαρα τη Β046b. Από τη Β046b μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε Β052, Β132 και Β136. OTA δε θα έχεις. Θα πρέπει να εγκαταστήσεις μόνος σου τις αναβαθμίσεις.

Δεν χάνω τίποτα να δοκιμάσω.

Δώσε link αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνω τίποτα να δοκιμάσω.

Δώσε link αν έχεις.

 

Καταρχάς για το ξεκλείδωμα του bootloader δες

. Δύο επισημάνσεις: α) κάνε login στο site της Huawei με λογαριασμό Facebook, β) αν δε σου βγάλει κωδικό με το μοντέλο Y300-0000 δοκίμασε το Y300-0100. Όταν ξεκλειδώσεις τον bootloader, θα σου πω τα επόμενα βήματα.
Link to comment
Share on other sites

Απλά στέλνεις ένα μαιλ με θέμα bootloader unlock request στην huawei mobile@mail1.huawei.com και τους γράφεις το serial number και imei του κινητού σου. Εμένα σε 2 ώρες που απάντησαν :)
Link to comment
Share on other sites

Απλά στέλνεις ένα μαιλ με θέμα bootloader unlock request στην huawei mobile@mail1.huawei.com και τους γράφεις το serial number και imei του κινητού σου. Εμένα σε 2 ώρες που απάντησαν :)

Μπορείς σε παρακαλώ να ελέγξεις το email που παραθέτεις, γιατί μου επιστρέφει το μήνυμα; (Mail Delivery Failure)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να ελέγξεις το email που παραθέτεις, γιατί μου επιστρέφει το μήνυμα; (Mail Delivery Failure)

 

Καλημέρα guys...

 

Εγώ είχα στείλει για το ίδιο θέμα στο mobile@huawei.com...

 

και μου'χε έρθει απάντηση από το mobile@mail01.huawei.com...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να ελέγξεις το email που παραθέτεις, γιατί μου επιστρέφει το μήνυμα; (Mail Delivery Failure)

 

Δοκίμασε με αυτόν τον τρόπο από το παρακάτω screeshot.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3733C2990715BA86!68336&authkey=!AIpLk6TbY2TfyN8&v=3&ithint=photo%2cJPG

Link to comment
Share on other sites

Απλά στέλνεις ένα μαιλ με θέμα bootloader unlock request στην huawei mobile@mail1.huawei.com και τους γράφεις το serial number και imei του κινητού σου. Εμένα σε 2 ώρες που απάντησαν :)

 

Πριν 15 περίπου ημέρες που τους έστειλα mail μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει unlock code για το P8 lite :confused: . Το ίδιο συνέβη και σε άλλους (αυτό το διάβασα σε κάποιο ισπανικό ή γερμανικό forum). Τους ξαναέστειλα mail, τονίζοντας ότι υπάρχουν αρκετοί που πήραν κωδικό από τη Huawei, αλλά δεν μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν :angry: . Μάλλον σταμάτησαν να αποστέλλουν κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πειραχτεί ο κωδικός μοντέλου (από ALE-021 σε BalongC508311 και δεν υπάρχει τρόπος να βρω το ανάλογο unlock password.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πειραχτεί ο κωδικός μοντέλου (από ALE-021 σε BalongC508311 και δεν υπάρχει τρόπος να βρω το ανάλογο unlock password.

 

Αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση με το "unlock code".

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση με το "unlock code".

Δες εδώ : http://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=unlock&mod=detail

Δεν υπάρχει ο κωδικός μου

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ : http://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=unlock&mod=detail

Δεν υπάρχει ο κωδικός μου

 

Τι εννοείς; Είδες το link που παρέθεσα πιο πάνω; Έκανες τη διαδικασία που δείχνει το video από το Youtube;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Είδες το link που παρέθεσα πιο πάνω; Έκανες τη διαδικασία που δείχνει το video από το Youtube;

Από το βιντεάκι έχω ξεκινήσει.

Έχω φτάσει στο σημείο να βάλω το product model (δοκίμασα το Υ300-0000 και το Υ300-0100) και μου βγάζει : "Please input the correct Product ID"

Link to comment
Share on other sites

Από το βιντεάκι έχω ξεκινήσει.

Έχω φτάσει στο σημείο να βάλω το product model (δοκίμασα το Υ300-0000 και το Υ300-0100) και μου βγάζει : "Please input the correct Product ID"

 

Στην εφαρμογή "Huawei ProductID Generator" φρόντισε το "product model" να είναι το ίδιο με αυτό που επιλέγεις στην ιστοσελίδα της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει μετατρέψει από μονόκαρτο σε δίκαρτο με βάση την "γνωστή μέθοδο" και έχει αποκτήσει έκδοση Βalong, για να φανεί η σωστή έκδοση ας φλασάρει το περίφημο Step 2, όποιαν δίκαρτη έκδοση firmware κι αν έχει φλασάρει. Θερώ ότι θα λειτουργήσει η πατέντα.:!:

haki, που μπορεί να βρει κανείς το link για να κατεβάσει το αρχείο και να κάνει αυτό το step 2;

Το link στην πρώτη σελίδα (που μάλλον εκεί αναφερότανε) δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

πέφτω να κοιμηθω με μπαταρία 40-45%. δεν σηκωθηκα ποτε και αργησα στη δουλεια γιατι απλα έκλεισε το βραδυ. πήρα σημερα απο το service το μοτο g με την νέα οθόνη και το g@M^*$#No huawei παει στο κουτάκι του μέχρι να βγεί κάποια αναβάθμιση που να λύνει το drain που δεν έχω μονο εγω αλλα και μερικοι ακόμη στον κόσμο. κουράστηκα να κάνω install/uninstall τα gplay services, να φορτιζω 100% και να κάνω wipe cache και να δοκιμάζω οοολες τις λυσεις που έπεσαν στο τραπέζι σε οοολα τα φορουμ του κοσμου. αστα δι@λα πια :mad:
Link to comment
Share on other sites

haki, που μπορεί να βρει κανείς το link για να κατεβάσει το αρχείο και να κάνει αυτό το step 2;

Το link στην πρώτη σελίδα (που μάλλον εκεί αναφερότανε) δεν λειτουργεί.

 

Step 2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,όσοι το χρησιμοποιούν με 2 σιμ,μπορούν να βάλουν ξεχωριστό ήχο κλήσης στην κάθε μία;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,όσοι το χρησιμοποιούν με 2 σιμ,μπορούν να βάλουν ξεχωριστό ήχο κλήσης στην κάθε μία;

 

ναι,εχει επιλογη ηχου κλησης στην καθε σιμ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...