Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπείτε στο κρυφό μενού του τηλεφώνου, θα διαπιστώσετε ότι το βέλτιστο ποσοστό φόρτισης της μπαταρίας είναι 58-73% (σύμφωνα με τον κατασκευαστή).

 

Καλησπέρα.

Εννοείς ότι είναι καλό να το φορτίζουμε εκ νέου όταν η μπαταρία είναι στο 58-73%;

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα τα εξής:

..β) Στο Play Store υπάρχει η εφαρμογή "PM Plus" (είναι της Huawei), με την οποία μπορούμε να τροποποιήσουμε τα "δικαιώματα" των εφαρμογών.

 

Αυτή η εφαρμογή υπάρχει ήδη εγκατεστημένη μέσα στο EMUI 3.1 στην εφαρμογή "Διαχείριση Συσκευής"... ψάξτε λίγο θα τα βρεις όλα όπως και αλλα πολλά...

Link to comment
Share on other sites

να σου πώ την αλήθεια μου δε μου φαίνεται καν η original γτ δεν έχει τις ραφές πάνω κάτω

 

Απο οτι βλεπω και στο,

που δεν παιζει να ειναι fake δεν υπαρχουν ραφες :)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

καμια θηκη σε στυλ σπιγκεν(αισθητικη και ασφαλεια )υπαρχει???στο σκρουτζ εχει κατι ταλαιπωρημενες και κατι πορτοφολι στιλ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν φημιζεται για την μπαταρια του αλλα εχει καλη αναμονη !! Με ολα στο φουλ μου βγαζει στο 50% ( στη μεση δηλαδη) 7 ωρες λειτουργιας και 1 ωρας οθονης,ειμαι υπερ-ευχαριστημενος ! Ερωτηση : οταν βαζεται ακουστικα για youtube ας πουμε η μουσικη ακουγεται δυνατα η ετσι και ετσι ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καμια θηκη σε στυλ σπιγκεν(αισθητικη και ασφαλεια )υπαρχει???στο σκρουτζ εχει κατι ταλαιπωρημενες και κατι πορτοφολι στιλ

 

Στο best price έχει καλύτερες και περισσότερες επιλογές.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

@Modeling

 

στην ησυχεια του σπιτιου σε φουλ ενταση ειναι αρκετα δυνατα σε σημειο ενοχλητικο, δλδ κατεβαζω την ενταση του ηχου στο 60%

 

σε συνθηκες πολης οπως περπατημα πχ ή λεωφορειο δεν εμεινα ευχαριστημενος γιατι ειμαι συνηθισμένος στα sony που ειχα παρει για αλλο κινητο και ειχαν Noise cancelling που μπορούσες να ερθεις να με σκοτωσεις απο πισω και εγω ακομα μουσικη/ραδιο θα ακουγα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι η δεύτερη επιλογή; Εγώ θέλω να ορίσω για δεδομένα τη nano, γίνεται; Ελπίζω γιατί πήγα και αλλαξα αυτή που έχω για δεδομένα σε nano. Ελπίζω να μην παίρνει μόνο η micro δεδομένα 3G/4G. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει; Ευχαριστώ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

@Modeling

 

στην ησυχεια του σπιτιου σε φουλ ενταση ειναι αρκετα δυνατα σε σημειο ενοχλητικο, δλδ κατεβαζω την ενταση του ηχου στο 60%

 

σε συνθηκες πολης οπως περπατημα πχ ή λεωφορειο δεν εμεινα ευχαριστημενος γιατι ειμαι συνηθισμένος στα sony που ειχα παρει για αλλο κινητο και ειχαν Noise cancelling που μπορούσες να ερθεις να με σκοτωσεις απο πισω και εγω ακομα μουσικη/ραδιο θα ακουγα :cool:

 

Οποτε η εχουν προβλημα τα ακουστικα Η το κινητο...η τα αυτια μου ! Σε απολυτη ησυχια στο σπιτι μετα βιας ακουω. Βασικα θα δοκιμασω και αλλα ακουστικα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του P8 lite.Πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος..

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οι αποσυνδέσεις με το Bluetooth plantronics m55 handsfree και πολλές φορές ενώ δείχνει στο κινητό ότι είναι συνδεδεμένο στην ουσία δεν είναι.Κάπου εδώ διάβασα και κάποιος άλλος έχει το ίδιο θέμα ,αν έχει βρεθεί λύση είναι ευπρόσδεκτη.:)

Είμαι με το firmware B132.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε η εχουν προβλημα τα ακουστικα Η το κινητο...η τα αυτια μου ! Σε απολυτη ησυχια στο σπιτι μετα βιας ακουω. Βασικα θα δοκιμασω και αλλα ακουστικα!

 

τα αυτια σου μια χαρα ειναι,φυσικά και εχει θέμα το κινητό σου να το πας πίσω και να πάρεις ένα απο την wind

Link to comment
Share on other sites

τα αυτια σου μια χαρα ειναι,φυσικά και εχει θέμα το κινητό σου να το πας πίσω και να πάρεις ένα απο την wind

 

Εμένα από public/wind

Mε κουφαινει σε μέτρια ένταση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του P8 lite.Πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος..

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οι αποσυνδέσεις με το Bluetooth plantronics m55 handsfree και πολλές φορές ενώ δείχνει στο κινητό ότι είναι συνδεδεμένο στην ουσία δεν είναι.Κάπου εδώ διάβασα και κάποιος άλλος έχει το ίδιο θέμα ,αν έχει βρεθεί λύση είναι ευπρόσδεκτη.:)

Είμαι με το firmware B132.

με δυο plantronics μεχρι τώρα κανενα θέμα M70 και M90 μάλιστα στο 70 κάποια στιγμη δίπλα στο σήμα του Bluetooth έβγαλε και το υπόλοιπο της μπαταρίας του

Εμένα από public/wind

Mε κουφαινει σε μέτρια ένταση

και το δικό μου έτσι ειναι πλάκα του κάνω

Link to comment
Share on other sites

εχετε καποιο προβλημα με την εφαρμογη για το ραδιο, πολλες φορες μετα απο λιγη ωρα , ενω φαινεται ανοιχτη , δεν δινει ηχο
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κάρτα sim.ειχα την κλασική κάρτα αλλα κομμένη και ηταν προϊστορική.εβαλα σήμερα μια micro sim απο την cosmote και απο εκει που ειχα στο antutu 32100 σκορ τωρα εχω 35000+.πως μπορω να ποστάρω φώτο να δείτε πριν και μετά;
Link to comment
Share on other sites

τα αυτια σου μια χαρα ειναι,φυσικά και εχει θέμα το κινητό σου να το πας πίσω και να πάρεις ένα απο την wind

 

τα ακουστικα ηταν το προβλημα κυριε . Δοκιμασα κατι Sony και παιζει Τζιτζακι !! απο wind ειναι το δικο μου special edition dual sim ready χωρις ιστοριες και αλχημειες!:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτοχος και εγώ του P8 lite.Πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος..

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οι αποσυνδέσεις με το Bluetooth plantronics m55 handsfree και πολλές φορές ενώ δείχνει στο κινητό ότι είναι συνδεδεμένο στην ουσία δεν είναι.Κάπου εδώ διάβασα και κάποιος άλλος έχει το ίδιο θέμα ,αν έχει βρεθεί λύση είναι ευπρόσδεκτη.:)

Είμαι με το firmware B132.

 

και εμενα κανει αποσυνδεσεις αλλα ενταξει επειδη το εχω μονο στο αυτοκινητο δεν με χαλαει,φαινεται πως το προβλημα λυνεται αν κανεις restart,σημερα ετσι το εκανα και μιλησα μια χαρα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή υπάρχει ήδη εγκατεστημένη μέσα στο EMUI 3.1 στην εφαρμογή "Διαχείριση Συσκευής"... ψάξτε λίγο θα τα βρεις όλα όπως και αλλα πολλά...

Αν και έχω το επίσημο λογισμικό της Huawei, δεν υπάρχει η συγκεκριμένη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κατεβάσει το θέμα colour life και να δει αν μπορεί να ξεκλειδώσει με αυτό;

 

Ναι πρεπει να το κανεις (ξεκλειδωμα) κατω δεξια :)

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς το θέμα πρέπει να έχει πρόβλημα δεν ξεκλειδώνει,1-2 φορές το κατάφερα στη τύχη δε ξέρω πως.

 

ΟΚ ΤΟ ΒΡΗΚΑ

Εγώ δεν το καταλαβαίνα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του P8 lite.Πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος..

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οι αποσυνδέσεις με το Bluetooth plantronics m55 handsfree και πολλές φορές ενώ δείχνει στο κινητό ότι είναι συνδεδεμένο στην ουσία δεν είναι.Κάπου εδώ διάβασα και κάποιος άλλος έχει το ίδιο θέμα ,αν έχει βρεθεί λύση είναι ευπρόσδεκτη.:)

Είμαι με το firmware B132.

 

Τελικά είμαστε 4-5 χρήστες του συγκεκριμένου κινητού που έχουμε πρόβλημα με την bluetooth συνδεση. Έχω διαπιστώσει αποσυνδέσεις τόσο με ένα Plantronics M90 όσο και με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! Έχω κάνα 20ήμερο το p8 lite εξερετικό σε όλα ,το πήρα από Γερμανό στα 160€ αλλά μονόκαρτο, προσπάθησα να κάνω την αναβάθμηση σε δίκαρτο που λέει ο haki αλλά δεν προχωράει , έχω αντιγράψει το βήμα 1 εχει διαγράψει τα δεδομένα του κινητού και λέειι fai και μου δίνει κωδικός μοντέλου hi621sft και αριθμό έκδοσης BalongV100R001C50B311. Ti πρέπει να κάνω ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...