Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μπεις στις ρυθμίσεις το πρώτο που θα δεις αν είναι δικαρτο είναι: διαχείριση διπλής κάρτας
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που το έχουν ακόμα διαθέσιμο να το παραγγείλω? Νομίζω ο Γερμανός έχει ακόμα λίγα τεμάχια. Επίσης ξέρει κανείς αν θα δώσουν κι άλλα σε αυτήν την τιμή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί καποιος απο τούς κατόχους να προσπαθήσει να εγκαταστήσει το Here Maps και να καταφερει να κατεβάσει τους χάρτες για Ελλάδα;

Όσες φορές προσπάθησα δεν τα καταφερα και μου έγραφε οτι απετυχε το κατέβασμα

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωστε...μπορει το δικο μου που ηταν απο Βονταφον να ειχε προβλημα !!

Σαν συσκευη δεν με ενθουσιασε ...!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ SOS.ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΧΘΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟΚΑΡΤΟ ΔΙΚΑΡΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ SOS.ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΧΘΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟΚΑΡΤΟ ΔΙΚΑΡΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μήπως δεν κάνουν καλή επαφή δεν είναι σωστά κομμένες;;

Για βάλε κάνα screenshot

Link to comment
Share on other sites

To κινητό το έχω εδώ και μερικές μέρες. Αγοράστηκε από κατάστημα Vodafone και είχε ένα πολύ ελαφρύ branding που όμως το είχε "καταντήσει" μονόκαρτο. Όποιος το πάρει branded και δεν έχει το πρώτο συνολικά υπομενού "Διαχείριση διπλής κάρτας" το μόνο που έχει να κάνει είναι να καταβάσει το επίσημο unbranded firmware από το λινκ που δίνω, να φλασάρει μέσω του μενού του κινητού πρώτα το περιεχόμενο του φακέλου Step 1 και μετά, αφού διαγράψει αυτό το περιεχόμενο, να φλασάρει το περιεχόμενο του φακέλου Step 2. To κινητό αυτομάτως θα γίνει και debranded και δίκαρτο. Να σημειώσω ότι η δεύτερη sim πρέπει να είναι nano-sim και μπαίνει στα πλάγια στο συρταράκι της κάρτας μνήμης...αφού βέβαια αφαιρεθεί η microSD.

 

(ALE-L21V100R001C432B046b)

https://mega.co.nz/#!WQYT3LxS!xhTiE4oNXO7uxiI9TiJpjBGAQF5WW0k2fhe_pOWt46k

 

 

Μερικές εντυπώσεις από την συσκευή:

1. Η κατασκευή είναι όλη πλαστική αλλά σε πολύ υψηλό επίπεδο, σε σημείο που να νομίζεις ότι έχει μέταλο. Άψογη...ότι καλύτερο σε πλαστική συσκευή.

2. Η οθόνη έχει ικανοποιητικότατη διαύγεια και σωστά χρώματα που επιπλέον ρυθμίζονται με λεπτομέρεια μέσα από το μενού. Το μόνο "μειονέκτημα" είναι ότι δεν είναι πάρα πολύ φωτεινή. Συνολικά αυτό θα χαρακτήριζα προσωπικά ως το μόνο "μειονέκτημα" της συσκευής.

3. Το σήμα δικτύου είναι εξαιρετικό.

4. Το ακουστικό είναι δυνατό με βαθύ ήχο. Χαίρεσαι να ακούς τον συνομιλητή σου.

5. Το μεγάφωνο που χαρακτηρίζεται ως 1W είναι από τα πιό δυνατά και διαυγή που έχω συναντήσει.

6. Το Emui 3.1 είναι ιδιαίτερα σύγχρονο, πολύ κομψό, με λειτουργίες που κάνουν περιττή την χρήση ορισμένων εφαρμογών καθαρισμού και απελευθέρωσης μνήμης. Ωραιότατη εναλλακτική απόψη για τους συνηθισμένους εργοστασιακούς και μη launchers.

7. Aρχικός ελεύθερος χώρος γύρω στα 10.8 GB...πολύ περισσότερος από τον μεγάλο ανταγωνιστή του, το Sony M4 Aqua.

8. O οκταπύρηνος επεξεργαστής Kirin της Huawei είναι α-σ-τ-έ-ρ-ι!!! Έρχομαι από το "τέρας", το Z3 Compact, και δεν κατάλαβα καμία διαφορά στην απόδοση. Το τηλέφωνο κυλάει σαν καυτό μαχαίρι σε μαλακό βούτυρο! Δεν διαπίστωσα υπερθέρμανση στην έντονη χρήση αλλά δεν παίζω παιχνίδια. Antutu γύρω στα 36500.

9. Η μπαταρία κρατάει ολόκληρη την ημέρα, με όλα ανοιχτά, ακόμη και αν το σκάσεις στην χρήση.

10. Η κάμερα είναι πολύ ικανοποιητική και την νύχτα το διπλό, δύο τόνων φλας φωτίζει μιά χαρά, χωρίς να είναι το δυνατότερο που έχω συναντήσει. Παραθέτω δείγματα φωτογραφιών.

 

Συνολικά το τηλέφωνο το συνιστώ με χίλια λόγω τιμής, διπλής sim, 4G, φρέσκιας αντίληψης περί μενού και εξαιρετικής ποιότητας υλικών και συναρμολόγησης. Είναι το μόνο μοντέλο που διαθέτει online η Huawei στις ΗΠΑ και αυτό σημαίνει πολλά για την προσοχή που έχουν δώσει στο να είναι τα πάντα άψογα ποιοτικά! Φυσικά δεν έχει καμία σχέση λειτουργικά και ποιοτικά με τις συνήθεις "κινεζιές". ;)

 

http://s12.postimg.org/l48v9vy25/IMG_20150609_141434.jpg

 

http://s7.postimg.org/u58xpq7or/IMG_20150609_143315.jpg

 

http://s14.postimg.org/bud8qfc1t/IMG_20150609_143546.jpg

 

http://s27.postimg.org/63plbechv/IMG_20150609_144422.jpg

 

http://s1.postimg.org/ugherfbov/IMG_20150609_144549.jpg

 

ΑΔΕΡΦΕ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΔΙΚΑΡΤΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΤΑ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙς ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ?

ΑΡΙΘΜΟ ΕΚΔΟΣΗΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ C432B046.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως δεν κάνουν καλή επαφή δεν είναι σωστά κομμένες;;

Για βάλε κάνα screenshot

 

ΣΑΝ ΜΟΝΟΚΑΡΤΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΑΔΕΡΦΕ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΔΙΚΑΡΤΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΤΑ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙς ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ?

ΑΡΙΘΜΟ ΕΚΔΟΣΗΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ C432B046.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΣΑΝ ΜΟΝΟΚΑΡΤΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

Αλλο τηλεφωνο μηπως ειχες ;;; Λοιπον...

Οθονη 3 απο 10

Ακουστικο 5 απο 10

Ηχειο 6 απο 10

Ταχυτητα συσκευης 9 απο 10 ( οτι καλυτερο στην κατηγορια)

Κρατημα της συσκευης Αρτζουμπαλο μου θυμησε LG G ( ειχαμε τετοια προβληματα αν θυμουνται οι παλιοι με το κρατημα της συσκευης,δεν κουμπωνε καλα στο χερι!)

Μπαταρια ; 2μιση ωρες με το ζορι μηπως και σβησει στις 5 το απογευμα!

Τεσπα για να μην το ζοριζω πολυ...το κινητο μου θυμησε κινεζια και μονο κινεζια!

Ειναι φυσικα γρηγορο πολυ γρηγορο...οπως ολα τα Γιαπωνεζικα αυτοκινητα αλλα την ανεση του Γαλλου δεν εχει κανενα!

 

Στα 169 ευρω φυσικα το προτεινω για πρωτη επαφη με android αλλα εγω που εχω φτασει εως Galaxy S 5 δεν μπορω να το δω ως ενα απλο κινεζικο και μονο.

Πιθανον να επεσα σε προβληματικο κομματι γιατι εχανε συνεχεια το σημα και οχι μονο αυτο...επαιρνε φωτια το χερι σου οταν μιλουσες!

Επισης εκλεινε εφαρμογες μονο του την στιγμη που ημουν μεσα στην εφαρμογη,οποτε ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η vodafone εδωσε χαλασμενο stock! Αν οχι ολα τα πιο πολλα ειχαν καποιο προβλημα απο αυτα που αναφερα γιαυτο και ολοι τα εδωσαν 169 δηλαδη οσο τα πηραν!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ SOS.ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΧΘΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟΚΑΡΤΟ ΔΙΚΑΡΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..

Link to comment
Share on other sites

Αλλο τηλεφωνο μηπως ειχες ;;; Λοιπον...

Οθονη 3 απο 10

Ακουστικο 5 απο 10

Ηχειο 6 απο 10

Ταχυτητα συσκευης 9 απο 10 ( οτι καλυτερο στην κατηγορια)

Κρατημα της συσκευης Αρτζουμπαλο μου θυμησε LG G ( ειχαμε τετοια προβληματα αν θυμουνται οι παλιοι με το κρατημα της συσκευης,δεν κουμπωνε καλα στο χερι!)

Μπαταρια ; 2μιση ωρες με το ζορι μηπως και σβησει στις 5 το απογευμα!

Τεσπα για να μην το ζοριζω πολυ...το κινητο μου θυμησε κινεζια και μονο κινεζια!

Ειναι φυσικα γρηγορο πολυ γρηγορο...οπως ολα τα Γιαπωνεζικα αυτοκινητα αλλα την ανεση του Γαλλου δεν εχει κανενα!

 

Στα 169 ευρω φυσικα το προτεινω για πρωτη επαφη με android αλλα εγω που εχω φτασει εως Galaxy S 5 δεν μπορω να το δω ως ενα απλο κινεζικο και μονο.

Πιθανον να επεσα σε προβληματικο κομματι γιατι εχανε συνεχεια το σημα και οχι μονο αυτο...επαιρνε φωτια το χερι σου οταν μιλουσες!

Επισης εκλεινε εφαρμογες μονο του την στιγμη που ημουν μεσα στην εφαρμογη,οποτε ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η vodafone εδωσε χαλασμενο stock! Αν οχι ολα τα πιο πολλα ειχαν καποιο προβλημα απο αυτα που αναφερα γιαυτο και ολοι τα εδωσαν 169 δηλαδη οσο τα πηραν!

 

 

Είσαι πολύ αυστηρός κριτής. Το έχω δύο ημέρες και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Είμαι κάτοχος και του HTC ONE M9. Το ένα το αγόρασα 580 και είναι στο service και αυτό 170 . 400 ευρώ διαφορά, ενώ τόση μεγάλη διαφορά δεν έχουν. Τουλάχιστον με αυτό δεν καίγεται το χέρι μου. Θα κρατήσω αυτό και θα σουτάρω το HTC

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και εγώ το p8.Έχω μια απορεια όταν γράφω από πάνω μου βγάζει προτεινόμενη λέξη αυτό πως βγαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ αυστηρός κριτής. Το έχω δύο ημέρες και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Είμαι κάτοχος και του HTC ONE M9. Το ένα το αγόρασα 580 και είναι στο service και αυτό 170 . 400 ευρώ διαφορά, ενώ τόση μεγάλη διαφορά δεν έχουν. Τουλάχιστον με αυτό δεν καίγεται το χέρι μου. Θα κρατήσω αυτό και θα σουτάρω το HTC

 

εμενα καιγοταν το χερι μου και εφαγε ΣΟΥΤ!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παίδες...

 

Κωδικός μοντέλου hi6210sft

Αρ. έκδοσης BalongV100R001C50B311

 

Το κουτί έγραφε ALE-L21

 

Aπό germano...

 

Ανεπιτυχώς προσπάθησα να βάλω τα firmware....καμιά βοήθεια..μήπως δεν είναι δίκαρτο?

 

Στην αρχή εμφάνιζε κάτι με cosmote κλπ αλλά μετά τις failed προσπάθειες τίποτα

 

Τι κάνουμε τώρα?

 

Το step 2 του firmware το εγκατέστησες;

Link to comment
Share on other sites

εμενα καιγοταν το χερι μου και εφαγε ΣΟΥΤ!!!

 

Πρέπει να έπεσες σε ελαττωματικό. Ενώ στο HTC ONE M9 , είναι σε όλα τα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη όχι δεν το εγκατέστησα μιας και μου λέει failed από το πρώτο....Δοκιμάζω τώρα πρώτα να κάνω πρώτα το step 2 κάπου το είδα ότι ο haki είχε το ίδιο θέμα και λύθηκε εγκαθιστώντας πρώτα το step 2 και μετά κανονικά το step1 και step 2 και hard reset

 

Και σε μένα έβγαζε fail μετά την εγκατάσταση του step1. Ωστόσο εκκινούσε κανονικά. Στη συνέχεια εγκατέστησα το step2 και η διαδικασία της εγκατάστασης ήταν επιτυχής.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δικτύου κινητής στο προτιμώμενος τύπος δικτύου σας γράφει LTE/WCDMA/GSM;

Εμένα αρχικά αυτό έγραφε και όταν μπήκα μέσα μου είχε 2 επιλογές WCDMA/GSM και μόνο GSM διάλεξα "WCDMA/GSM" και τώρα δεν μπορώ να πιάσω 4G καθώς δεν υπάρχει η επιλογή LTE/WCDMA/GSM.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δικτύου κινητής στο προτιμώμενος τύπος δικτύου σας γράφει LTE/WCDMA/GSM;

Εμένα αρχικά αυτό έγραφε και όταν μπήκα μέσα μου είχε 2 επιλογές WCDMA/GSM και μόνο GSM διάλεξα "WCDMA/GSM" και τώρα δεν μπορώ να πιάσω 4G καθώς δεν υπάρχει η επιλογή LTE/WCDMA/GSM.

 

Μετά απο παιδεμα άλλαξα σιμ και λύθηκε. Ε

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μένα έβγαζε fail μετά την εγκατάσταση του step1. Ωστόσο εκκινούσε κανονικά. Στη συνέχεια εγκατέστησα το step2 και η διαδικασία της εγκατάστασης ήταν επιτυχής.

 

Έτσι και σε μένα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...