Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά λέμε να πάρουμε στην μάνα μου αυτό το κινητό γιατί έχουμε από πλαίσιο 160 ευρώ πίστωση και τώρα το έχει 149!!

χρήση πολύ απλή.φαντάζομαι είναι plug and play έτσι από πλαίσιο; Δεν έχει θέματα κλπ

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Τι εννοεις plug & play?:blink:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις plug & play?:blink:

 

να δουλευει όπως το ανοιξεις από το κατάστημα χωρις αλλαγες ρομ κλπ για να διορθώνεις λαθη στο software

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

να δουλευει όπως το ανοιξεις από το κατάστημα χωρις αλλαγες ρομ κλπ για να διορθώνεις λαθη στο software

Sent from mTalk

 

Ναι φιλε μου μια χαρα θα δουλεψει χωρις κανενα προβλημα , απλα θα πρεπει να του βαλεις την καρτα sim (cosmote - wind ).

Αν εχει παλιο τηλεφωνο μπορει να πρεπει να την αλλαξεις μονο αυτο.

Και φυσικα να το δουλεψει λιγο η γυναικα να το μαθει.

Εμενα καθε λιγο μου κανει τηλεφωνο η μανα μου και μου λεει μου εβγαλε αυτο το μηνυμα τι να κανω.

χαχαχα

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου μια χαρα θα δουλεψει χωρις κανενα προβλημα , απλα θα πρεπει να του βαλεις την καρτα sim (cosmote - wind ).

Αν εχει παλιο τηλεφωνο μπορει να πρεπει να την αλλαξεις μονο αυτο.

Και φυσικα να το δουλεψει λιγο η γυναικα να το μαθει.

Εμενα καθε λιγο μου κανει τηλεφωνο η μανα μου και μου λεει μου εβγαλε αυτο το μηνυμα τι να κανω.

χαχαχα

:lol::lol::lol:

ok σ'ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε update

ίδωμεν αν λύνει κάποια προβληματάκια ....

Huawei P8 Lite Android 6.0 Marshmallow (firmware B594/B589)

http://huafirmware.com/huawei-p8-lite

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα αυτου απο το,με το ιδιο ονομα, ιδιο του 2017 που εχει ανοιχτει και νεο τοπικ?

 

Μεγαλυτερη μπαταρια, παραπανω ραμ, μεγαλυτερη οθονη, δακτυλικο αποτυπωμα. Λογικα και απο θεμα αναβαθμισεων εφοσον ειναι νεα συσκευη θα εχει μελυτερη αντοχη σε βαθος χρονου.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλυρτεη μπαταρια, παραπανω ραμ, μεγαλυτερη οθονη, δακτυλικο αποτυπωμα. Λογικα και απο θεμα αναβαθμισεων εφοσον ειναι νεα συσκευη θα εχει μελυτερη αντοχη σε βαθος χρονου.

 

ωραια ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Έγινε update

ίδωμεν αν λύνει κάποια προβληματάκια ....

Huawei P8 Lite Android 6.0 Marshmallow (firmware B594/B589)

http://huafirmware.com/huawei-p8-lite

 

 

Ειναι official να φανταστω η εκδοση ε?Η 594 ειναι για το Dual Sim?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την 594..μπηκε στο Dual Sim μου.Δουλευει αριστα(εγω την κατεβασα απο XDA)

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την 594..μπηκε στο Dual Sim μου.Δουλευει αριστα(εγω την κατεβασα απο XDA)

 

Αν θες φιλε μου πες μου πως ακριβως την περασες ,εμενα κολλαει στο 7%,εχω την 584,κατεβασα την 594 και την εκανα unzip στην επιφανεια εργασιας και εχει ενα αρχειο "UPDATE" και εναν φακελο "MΕΤΑ-INF",τι κανω μετα?γιατι τα περασα οπως ειναι στην sd και σταματαει στο 7%,αν μπορεις βοηθα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστως να σου πω..θα κανεις εναν φακελο με ονομα dload(ντιλοαντ κοινως).Μεσα στον φακελο αυτο θα βαλεις αυτα που ξεζιπαρες δηλαδη META-INF & UPDATE.APP και θα παρεις μετα τον φακελο και θα τον ριξεις μεσα στην MicroSD σου.Μετα πατας *#*# 2846579#*#* και μπαινεις στο μενου και μετα πηγαινεις στην επιλογη Software Upgrade και σε παει μονο του μετα.Καλη επιτυχια!!

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν θες φιλε μου πες μου πως ακριβως την περασες ,εμενα κολλαει στο 7%,εχω την 584,κατεβασα την 594 και την εκανα unzip στην επιφανεια εργασιας και εχει ενα αρχειο "UPDATE" και εναν φακελο "MΕΤΑ-INF",τι κανω μετα?γιατι τα περασα οπως ειναι στην sd και σταματαει στο 7%,αν μπορεις βοηθα λιγο.

 

Κάνε αυτά που γράφει ο φίλος billmes1981

αλλά να έχεις υπ'οψιν οτι πολλές φορές φταίει η sd

Link to comment
Share on other sites

Με ΟΤΑ ήρθε σε κανέναν ή ακομα?
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλε μου..Εγω απο SD εχω την samsung Evo MICRO SDHC CLASS 10 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ΟΤΑ ήρθε σε κανέναν ή ακομα?

 

Κατεβασε την απο XDA και περασε την μονος σου χειροκινητα με τον τροπο που λεω σε προιγουμενα ποστ

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η κοπέλα μου έχει το κινητό και τις τελευταίες μέρες δεν συνδέεται στο Wifi. Της βγάζει μήνυμα άρνηση σύνδεσης στο δίκτυο. Αυτό γίνεται σε παραπάνω από ένα δίκτυα. Δεν φταίνε τα ρουτερ δηλαδή. Έκανε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά πάλι το πρόβλημα παραμένει. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εκανε εργοστασιακες και δεν εφτιαξε απο κει και περα με τις λιγοστες γνωσεις που εχω περι κινητων παιζει να ειναι και η πλακετα του WIFI

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει γενικα θεμα με τον δεκτη wi-fi. Εμενα μου αντικατέστησαν την συσκευη εντος εγγυησης

Πρέπει να την πάω στην arvato?η κάπου αλλού? Εμένα τώρα έκλεισε 1 χρόνο αγοράς. Να τους πω για αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την πάω στην arvato?η κάπου αλλού? Εμένα τώρα έκλεισε 1 χρόνο αγοράς. Να τους πω για αντικατάσταση?

 

Το πας Αρβατο το βλεπουν και σου λενε. Το ότι εκλεισες χρονο δεν λεει τιποτα γιατι εχεις δυο χρονια εγγηυση. Το δικο μου τοτε ηταν 2-3 μηνων. Ισως σου κανουν αλλαγη πλακετας μονο και διρθωθει το πρόβλημα. Αλλιως πιεζεις εσυ για αντικατασταση και ότι βγει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα φίλος έχει θέμα δεν μπορεί να δει τις φωτογραφίες που έχει τραβήξει με το τηλέφωνο... Του βγάζει σφάλμα... Τι μπορεί να κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...