Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμιση σε 6.0 (Β589) Το τηλεφωνο είναι ακομη VODAFONE branded μονοκαρτο.

Να την κανω την αναβαθμιση? ακουω προβλήματα με την μπαταρια....

χρειαζεται και κανενα factory reset? και αν ναι ποτε? πριν ή μετα την αναβαθμιση?

Τα φωτα σας παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμιση σε 6.0 (Β589) Το τηλεφωνο είναι ακομη VODAFONE branded μονοκαρτο.

Να την κανω την αναβαθμιση? ακουω προβλήματα με την μπαταρια....

χρειαζεται και κανενα factory reset? και αν ναι ποτε? πριν ή μετα την αναβαθμιση?

Τα φωτα σας παρακαλω...

 

Η μπαταρια ειναι τραγικη...για τα υπολοιπα δνε γνωριζω. ΕΓω το πηρα καινουριο και εκανα update και μετα εβαλα εφαρμογες.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μια εφαρμογή πολύ επεξεργασίας. Τη δοκιμάζουμε σε p8 lite, σε nexus 6p και lg g2 mini.

 

Το nexus πάει αεροπορια. Το lg είναι δεύτερο και το p8 τρίτο. Φυσικά απορησαμε καθώς θα έπρεπε το p8 να είναι δεύτερο. Βάλαμε το cpux και διαπίστωσαμε πως έτρεχαν μόνο οι 4 πυρηνες.

 

Η εφαρμογή είναι γραμμένη από μεταπτυχιακό φοιτητή AI και δεν έχει κανένα είδος επιταχυνσης που να εξαρτάται από επεξεργαστή η γραφικά. Καθαρή ωμή δύναμη.

 

Τρέχει την 6 με τα τελευταία patches

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μια εφαρμογή πολύ επεξεργασίας. Τη δοκιμάζουμε σε p8 lite, σε nexus 6p και lg g2 mini.

 

Το nexus πάει αεροπορια. Το lg είναι δεύτερο και το p8 τρίτο. Φυσικά απορησαμε καθώς θα έπρεπε το p8 να είναι δεύτερο. Βάλαμε το cpux και διαπίστωσαμε πως έτρεχαν μόνο οι 4 πυρηνες.

 

Η εφαρμογή είναι γραμμένη από μεταπτυχιακό φοιτητή AI και δεν έχει κανένα είδος επιταχυνσης που να εξαρτάται από επεξεργαστή η γραφικά. Καθαρή ωμή δύναμη.

 

Τρέχει την 6 με τα τελευταία patches

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

 

Αυτο με τους πυρηνες το ειδα κ εγω...τελικα μαλλον 4 πυρηνο ειναι δεν ανοιγουν με τιποτα οι αλλοι 4.

Υπαρχει τροπος για ξεκλειδωμα ρε παιδια ; εχω αλλαξει πανω απο 5 p8 lite κ ολα ειναι κλειδωμενα!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Θα δω και μιας φίλης μου που το κάναμε manual debranding μήπως εκεί γίνεται κάτι. Μου έκανε εντύπωση πως ήταν 0 στην ταχύτητα των 4 πυρήνων. Στο δικό μου 6P έχουν την ελάχιστη ταχύτητα κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Θα δω και μιας φίλης μου που το κάναμε manual debranding μήπως εκεί γίνεται κάτι. Μου έκανε εντύπωση πως ήταν 0 στην ταχύτητα των 4 πυρήνων. Στο δικό μου 6P έχουν την ελάχιστη ταχύτητα κάθε φορά.

 

πως γινεται να ενεργοποιησω τους αλλους 4 πυρηνες φιλε ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ήταν ήδη τραγική η μπαταρία. τώρα είναι χειρότερη;

 

με καποιο update λογικα θα την φτιαξουν.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την εφαρμογή και σε άλλο ένα p8 lite και τα ίδια. Πιο αργό και από την καθυστέρηση. Θα ψάξω στο XDA να δω τι λένε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την εφαρμογή και σε άλλο ένα p8 lite και τα ίδια. Πιο αργό και από την καθυστέρηση. Θα ψάξω στο XDA να δω τι λένε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

 

Γιατι δεν ανοιγουν οι 4 πυρηνες ομως ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το κινητο απο wind αλλα ακομη να παρει την 6.0 ,ειναι λογικο?Και ακομη εχω κολληματα στο παιχνιδι ποκεμον γκο μου βγαζει artifacts,σε σας το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ερωτηση στη Huawei σχετικα με το παρων θεμα ,μου απαντησαν πως οι αλλοι 4 ανοιγουν μονο οταν χρειαζεται...Με pacman cpu stats μου εδειχνε πως ανοιγανε ,παρολο που cpuz τους εδειχνε κλειστους!Και απο ondemand σε performance να το βαλεις (με root παντα) ,σε cpuz παντα τους δειχνει κλειστους...Δεν ξερω τι παιζει ,ομως το εχω βαλει κοντρα με το Μεizu M2 Note & εκει δειχνει στο cpuz πως ανοιγουν οι 8 ,σε εποδοσεις μπορω να πω πως ειδα ακριβως ιδια πραγματα ,ισως το P8Lite ελαχιστα ποο γρηγορο....Τωρα πραγματικα τι συμβαινει,μενει αγνωστο...Δυστηχως δεν εχουμε & την τρελη υποστηριξη απο xda για να μαθουμε περισσοτερα ...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ερωτηση στη Huawei σχετικα με το παρων θεμα ,μου απαντησαν πως οι αλλοι 4 ανοιγουν μονο οταν χρειαζεται...Με pacman cpu stats μου εδειχνε πως ανοιγανε ,παρολο που cpuz τους εδειχνε κλειστους!Και απο ondemand σε performance να το βαλεις (με root παντα) ,σε cpuz παντα τους δειχνει κλειστους...Δεν ξερω τι παιζει ,ομως το εχω βαλει κοντρα με το Μεizu M2 Note & εκει δειχνει στο cpuz πως ανοιγουν οι 8 ,σε εποδοσεις μπορω να πω πως ειδα ακριβως ιδια πραγματα ,ισως το P8Lite ελαχιστα ποο γρηγορο....Τωρα πραγματικα τι συμβαινει,μενει αγνωστο...Δυστηχως δεν εχουμε & την τρελη υποστηριξη απο xda για να μαθουμε περισσοτερα ...

 

εγω νομιζω οτι δνε ανοιγουν,στο p9lite που ειχα μεχρι προχτες τους εδειχνε ανοιχτους ολους !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το cpuz δεν θα το χαρακτήριζα και το πιο αξιόπιστο.Στο δικο μου κινητό,homtom ht3pro,βγάζει άλλα αντι άλλων.Ουτε τις ιντσες της οθόνης δεν πετυχαίνει.

Δοκιμάστε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.cputool

Link to comment
Share on other sites

Το cpuz δεν θα το χαρακτήριζα και το πιο αξιόπιστο.Στο δικο μου κινητό,homtom ht3pro,βγάζει άλλα αντι άλλων.Ουτε τις ιντσες της οθόνης δεν πετυχαίνει.

Δοκιμάστε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.cputool

 

σε αυτο μου βγαζει οτι ειναι 5 πυρηνο

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καμία λύση σχετικά με την μπαταρία μετά από την αναβάθμιση σε B589 σε μονοκαρτο αγορασμενο από vodafone λέτε ν υπάρχει..

 

το ιδιο εχω και εγω... φορτιση 3 -4 φορες την ημερα !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε factory reset?

 

εννοειται,αν και το δικο μου το πηρα καινουριο δεν χρειαζοταν ;) Φιλε ειναι δραματικα τα πραγματα με την 6 αστο...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το πρόβλημα υπάρχει στα μονοκαρτα. Στο unbranded δικαρτο η 6 είναι Οκ; Θέλω να την περάσω στο κινητό της κοπέλας μου και δεν θέλω γκρίνια!
:D
Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω το ποστ και διαβαζω οτι λετε, μηπως προσπαθειτε να βγαλετε απο την μυγα ξιγκι ρε παιδια?:worry:

2600 μπαταρια 8πυρηνες κτλπ και στα 150ευρω που το πηρανε οι πιο πολλοι θεμε τα παντα ολα? λογικο να ψιλολαγκαρει που λογικα φταιει το mui,η κατι αλλο αρνητικο οπως οι πιο πολλες συσκευες,ειδικα σε αυτες τισ τιμες?! η με την μπαταρια ποια συσκευη βγαζει ολη την μερα στο δουλεμα να παω να την παρω δλδ?!:confused: μια χαρα ειναι η 6 κλασεις ανωτερη απο την 5 και ειδικα η 574 η τελευταια δλδ με ενα hard reset ειναι κομπλε. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε αυτο μου βγαζει οτι ειναι 5 πυρηνο

 

εμενα 6πθρηνο :lol:

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω το ποστ και διαβαζω οτι λετε, μηπως προσπαθειτε να βγαλετε απο την μυγα ξιγκι ρε παιδια?:worry:

2600 μπαταρια 8πυρηνες κτλπ και στα 150ευρω που το πηρανε οι πιο πολλοι θεμε τα παντα ολα? λογικο να ψιλολαγκαρει που λογικα φταιει το mui,η κατι αλλο αρνητικο οπως οι πιο πολλες συσκευες,ειδικα σε αυτες τισ τιμες?! η με την μπαταρια ποια συσκευη βγαζει ολη την μερα στο δουλεμα να παω να την παρω δλδ?!:confused: μια χαρα ειναι η 6 κλασεις ανωτερη απο την 5 και ειδικα η 574 η τελευταια δλδ με ενα hard reset ειναι κομπλε. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμενα 6πθρηνο :lol:

Αυτο που λετε για το lag ,δοκιμαστε να σβησετε το app του Facebook & να μπαινετε απο browser....Δεν θα θυμαστε τι σημαινει η λεξη lag

Edited by AnwnymoMeLene

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε για το lug ,δοκιμαστε να σβησετε το app του Facebook & να μπαινετε απο browser....Δεν θα θυμαστε τι σημαινει η λεξη lug

 

Tι σημαίνει lug;

Πάντως όχι αυτό που νομίζεις http://www.wordreference.com/engr/lug

 

Lag είναι το σωστό που σημαίνει καθυστέρηση http://www.wordreference.com/engr/lag

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Tι σημαίνει lug;

Πάντως όχι αυτό που νομίζεις http://www.wordreference.com/engr/lug

 

Lag είναι το σωστό που σημαίνει καθυστέρηση http://www.wordreference.com/engr/lag

 

:p

Το χουμε ξαναπει

Τι να σε φάει γαιδαρος ,τι να σε φάει λιοντάρι

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Tι σημαίνει lug;

Πάντως όχι αυτό που νομίζεις http://www.wordreference.com/engr/lug

 

Lag είναι το σωστό που σημαίνει καθυστέρηση http://www.wordreference.com/engr/lag

 

:p

 

Ναι,συγγνωμη ,λαθος βιασυνης :p ...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...