Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα δε κλειδωνει την τοποθεσια

 

Μέσα σε κλειστό χώρο έχω και εγώ θέμα με το gps. Δίπλα όμως σε παράθυρο ή σε ανοιχτό χώρο κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε κλειστό χώρο έχω και εγώ θέμα με το gps. Δίπλα όμως σε παράθυρο ή σε ανοιχτό χώρο κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

σε κλειστό χώρο τι το θες το GPS

:D

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

σε κλειστό χώρο τι το θες το GPS

:D

Μπορεί να χάσω το δρόμο για το μπάνιο :). Πέρα από την πλάκα με την 170 κλείδωνε το σήμα και μέσα στο σπιτι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χάσω το δρόμο για το μπάνιο :). Πέρα από την πλάκα με την 170 κλείδωνε το σήμα και μέσα στο σπιτι.
και στη 550
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ποιάνουν οι δορυφοροι μεσα στο σπιτι,μαγικα θα κανει το λειτουργικο;

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ποιάνουν οι δορυφοροι μεσα στο σπιτι,μαγικα θα κανει το λειτουργικο;

 

Ανάλογα τη συσκευή, δέκτη και ανάλογα το λογισμικό μία χαρά πιάνουν. Να φανταστείς είχα ένα lumia 630 και έπιανε το GPS στο -2 στη δουλειά, δύο πατώματα κάτω από την επιφάνεια.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα κλειδώνει και σε κλειστό χώρο...

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(με την δεύτερη δούλεψαν τα πάντα σωστά σ' εμένα).

 

Αν και πάλι έχεις θέμα τότε τι να πω... θα επικοινωνούσα με το service για εξηγήσεις και οδηγίες αποκατάστασης.

 

 

(παρεπιπτόντως υπάρχει η εφαρμογή "gps locker" στο play store η οποία ενισχύει το κλείδωμα των δορυφόρων απο το gps τόσο που άπαξ και κλειδώσει δεν ξεκλειδώνει με τίποτα, ακόμα κι αν μπείς σε τούνελ όπως αυτό του Αρτεμισίου!)

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα κλειδώνει και σε κλειστό χώρο...

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(με την δεύτερη δούλεψαν τα πάντα σωστά σ' εμένα).

 

Αν και πάλι έχεις θέμα τότε τι να πω... θα επικοινωνούσα με το service για εξηγήσεις και οδηγίες αποκατάστασης.

 

 

(παρεπιπτόντως υπάρχει η εφαρμογή "gps locker" στο play store η οποία ενισχύει το κλείδωμα των δορυφόρων απο το gps τόσο που άπαξ και κλειδώσει δεν ξεκλειδώνει με τίποτα, ακόμα κι αν μπείς σε τούνελ όπως αυτό του Αρτεμισίου!)

εγω πιστευω οτι ειναι θεμα της εφαρμογης του καιρου

κλειδωσε μετα απο 6 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη συσκευή, δέκτη και ανάλογα το λογισμικό μία χαρά πιάνουν. Να φανταστείς είχα ένα lumia 630 και έπιανε το GPS στο -2 στη δουλειά, δύο πατώματα κάτω από την επιφάνεια.

 

GPS 2 πατώματα κάτω από την επιφάνεια ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να παίξει. .&-

Geolocation παίρνεις σε συνδυασμό κυψελών κινητής, wifi & GPS. Δεν είναι pure GPS το σήμα, δεν διαπερνάει μπετό εκ φύσης με την ισχύ που φτάνει.

 

Ειναι μικροκυμματικές συχνότητες (L1/1500τόσοMHz) των οποίων τα κεραιόνια βρίσκονται πάνω σε δορυφόρους οι οποίοι χωροταξικά είναι optimized για Αμερική και η ισχύς τους μόλις 27dbW. Δεν είναι τυχαίο που στα σκάφη πχ έχουν εξωτερική κεραία...

 

GPS = Direct View στους δορυφόρους.

Edited by vegos

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Τις 2-3 τελευταίες μέρες είχε (ή μπορεί ακόμα να έχει) πρόβλημα με την ενημέρωση του καιρού, σε δυο και τρεις τοποθεσίες που το έχω, τη μία τη δείχνει "σωστά" την άλλη κολλημένη σε μια θερμοκρασία και όταν μετακινούμαι σε άλλη περιοχή και βγάζει το διπλό μπάνερ, το ένα δεν ξεκολλούσε αφού επέστρεφα στη βάση. Σήμερα δείχνει να έστρωσε, μπορεί να ήταν δυσλειτουργία των σέρβερ. Όμως παρατηρώ πρόβλημα τώρα και στο gps, στην εφαρμογή του ΟΑΣΑ, πάλι εδώ και 2-3 μέρες, αρνείται να δει τις πλησιέστερες στάσεις κι όσοι τη χρησιμοποιείτε πείτε αν σας παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα. Έχω και το Pokemon Go αλλά τώρα δεν με βολεύει να το παίζω τακτικά αλλά πρόσεξα ότι κάνα δυο μέρες το gps του πηδάει συχνά αλλά ίσως να φταίει η ίδια η εφαρμογή καθώς αναβαθμίστηκε ταυτόχρονα με το πρόβλημα προχτές. Για πείτε αν σας παρουσιάζονται τα ίδια προβλήματα αν και δε νομίζω ότι φταίει η συσκευή.

 

ΥΓ. Εσείς που μπήκατε και γράφετε ότι πιάνετε gps δυο πατώματα κάτω από τη γη, κάντε μας μια χάρη και ξέρετε ποια. Εδώ είμαστε για να αλληλοβοηθιόμαστε.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Τις 2-3 τελευταίες μέρες είχε (ή μπορεί ακόμα να έχει) πρόβλημα με την ενημέρωση του καιρού, σε δυο και τρεις τοποθεσίες που το έχω, τη μία τη δείχνει "σωστά" την άλλη κολλημένη σε μια θερμοκρασία και όταν μετακινούμαι σε άλλη περιοχή και βγάζει το διπλό μπάνερ, το ένα δεν ξεκολλούσε αφού επέστρεφα στη βάση. Σήμερα δείχνει να έστρωσε, μπορεί να ήταν δυσλειτουργία των σέρβερ. Όμως παρατηρώ πρόβλημα τώρα και στο gps, στην εφαρμογή του ΟΑΣΑ, πάλι εδώ και 2-3 μέρες, αρνείται να δει τις πλησιέστερες στάσεις κι όσοι τη χρησιμοποιείτε πείτε αν σας παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα. Έχω και το Pokemon Go αλλά τώρα δεν με βολεύει να το παίζω τακτικά αλλά πρόσεξα ότι κάνα δυο μέρες το gps του πηδάει συχνά αλλά ίσως να φταίει η ίδια η εφαρμογή καθώς αναβαθμίστηκε ταυτόχρονα με το πρόβλημα προχτές. Για πείτε αν σας παρουσιάζονται τα ίδια προβλήματα αν και δε νομίζω ότι φταίει η συσκευή.

 

ΥΓ. Εσείς που μπήκατε και γράφετε ότι πιάνετε gps δυο πατώματα κάτω από τη γη, κάντε μας μια χάρη και ξέρετε ποια. Εδώ είμαστε για να αλληλοβοηθιόμαστε.

και μενα δε κλειδωνε τοποθεσια στον καιρο της εφαρμογης του κινητού μετα απο πολλες ωρες καταφερε να κλειδωσει

αλλο ενα θεμα που βλεπω ειναι οταν παω στο messenger να κανω copy paste κατι το κανεις copy αλλα Paste με τίποτα

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή sms!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το P8 LITE με εκδοση ALE-L21C4328200 ΣΤΗ 5.0.1.Ακολουθησα Κανονονικα τις οδηγιες για αναβαθμιση σε 6 αλλα οταν το κινητο κανει επανεκιννηση μετα βγαζει FAIL και την διακοπτει. Ξερει κανεις γαιτι γινεται αυτο και τι μπορω να κανω? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε διαγραφή μηνυμάτων, αφού προφανώς το edit που έκανα σε προηγούμενα μηνύματα δεν ήταν αρκετό...

Γνωρίζω ότι έχει πολύ ζέστη και είναι ότι πρέπει για banάκια...:rolleyes:

Παρακαλώ να ηρεμίσουν τα πνεύματα:!:

Link to comment
Share on other sites

Έλυσα(; ) το πρόβλημα με το widget καιρού και το gps. Για κάποιο λόγο (δες στο τέλος) το λειτουργικό επαναρρύθμισε την ανανέωση του καιρού σε κάθε έξι ώρες αν και πάλι δεν ενημερωνόταν με το σκρολ προς τα κάτω και έβγαλα το συμπέρασμα ότι αφού μου ζήταγε το gps έπρεπε να επαναρρυθμιστεί αυτό. Εκτός από κάποια ξένη εφαρμογή gps, που ενδεχομένως δεν θα έχετε, πάτε στην πυξίδα του λειτουργικού και κάνετε την ενέργεια -με ενεργοποιημένο το gps- με τις τρεις κινήσεις για να προσανατολιστεί από την αρχή, μου έβγαζε πριν και μια μικρή απόκλιση του βορά προς τα ανατολικά. Ξανατικάρουμε στις επιλογές του καιρού την ενημέρωση κάθε ώρα και βουαλά όλα συνέρχονται. Στα Google Maps και Here Maps η ακρίβεια της τοποθεσίας μου επανήλθε ενώ πριν με έβγαζαν μέχρι και δυο τετράγωνα εκτός.

 

Τι μπορεί να φταίει δεν ξέρω αλλά είπα στο προηγούμενο μήνυμα ότι τα προβλήματα, τουλάχιστον σε μένα, άρχισαν όταν ενημερώθηκαν σχεδόν ταυτόχρονα οι εφαρμογές του ΟΑΣΑ και του PokemonGo. Αύριο θα τα τσεκάρω σε κανονική χρήση και θα δω αν θα λειτουργήσουν όπως πρέπει αν και αυτή τη στιγμή ο ΟΑΣΑ πάλι δεν μου εμφανίζει με το gps την πλησιέστερη στάση.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχει ένα θέμα το κινητό μου. Εδωστόσο και μια εβδομάδα έχει θεμα με το WiFi. Στην αρχή δεν έμπαινε καθόλου και έπρεπε να το σβήσω και μετά να ξανασυνδεθω. Ενώ μετά από μέρες δεν βρίσκει καθόλου διαθέσιμες συνδέσεις. Αν ξέρετε πείτε μου το κινητό το έχω 1 μήνα. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχει ένα θέμα το κινητό μου. Εδωστόσο και μια εβδομάδα έχει θεμα με το WiFi. Στην αρχή δεν έμπαινε καθόλου και έπρεπε να το σβήσω και μετά να ξανασυνδεθω. Ενώ μετά από μέρες δεν βρίσκει καθόλου διαθέσιμες συνδέσεις. Αν ξέρετε πείτε μου το κινητό το έχω 1 μήνα. Σας ευχαριστώ

 

γενικα εχουν παρατηρηθεί συσκευες με θεμα στην ληψη wifi. Εγω το εστειλα στο σερβις και μου το αντικατέστησαν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα με την συνδεση με δεδομένα. Ενω τα ανοιγω δεν μου εμφανίζει H ή 4G ανάλογα και δεν δουλεύουν γενικότερα. Εχω κάνει πολλές φορές επανεκκίνηση. Ειμαι με Β170. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει ή καμιά ιδέα πως μπορω να το φτιάξω;
Link to comment
Share on other sites

γενικα εχουν παρατηρηθεί συσκευες με θεμα στην ληψη wifi. Εγω το εστειλα στο σερβις και μου το αντικατέστησαν.

Φιλε μου καλησπερα αυτο πού λες με την αντικατάστασή εννοείς συσκευη η κανενα ανταλακτικο ποτε εγινε?. γιατι εχω στείλει το τηλέφωνο στιν arvato(service) απο τις 05/07 και ακομα περιμένω....

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου το widget του καιρου βγαζει το γαλατσι που μενω ως τρεχουσα και οχι ως τοπο κατοικιας(δε βγάζει το σπιτακι,δηλ).η δουλεια μου ειναι στη μαγουλα και μεχρι να το βγαλει σαν 2η περιοχη(τρεχουσα) οταν ειμαι εκει πρεπει να κανω ταμα.ανοιγω gps ανοιγω χαρτες κανω και καμια 10αρια refresh στον καιρο και μετα το δειχνει.οταν το δειξει βγαζει το γαλατσι με σπιτακι και τη μαγουλα ως τρεχουσα.οταν γυρισα σπιτι ειχε κρατησει και τις 2 περιοχες.ξανανοιξα gps αλλα τπτ,εκανα ποσα refresh και τα ιδια.εκανα restart το κινητο και τοτε ενιωσε οτι ειναι στο γαλατσι.στο λολιποπ δεν εκανε τετοια θεματα.και εννοω χωρις gps.εβλεπε τοποθεσια απο το wifi.
Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα με την συνδεση με δεδομένα. Ενω τα ανοιγω δεν μου εμφανίζει H ή 4G ανάλογα και δεν δουλεύουν γενικότερα. Εχω κάνει πολλές φορές επανεκκίνηση. Ειμαι με Β170. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει ή καμιά ιδέα πως μπορω να το φτιάξω;

 

Πιθανών για κάποιο λόγο να αφαιρέθηκαν οι ρυθμίσεις internet.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6523-%CF%80%CF%89%CF%82-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-internet-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-mms/

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

 

Update: Πήρα τηλέφωνο την cosmote και τα εχουν κανει σαν τα μούτρα τους. Όλη η Ελλάδα μου λέει έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ψηλοασχετο,

Παρατηρησα καποιο bug στο GPS μας ,οταν του βαζεις μια fake location & πατησεις ακυρωση ,συνεχιζει να νομιζει πως βρισκεται εκει που του ορισες!Ετσι ,στο Pokémon Go ,εχω αφανισει ο,τι υπαρχει & δεν υπαρχει στο Λονδινο :p !Δοκιμασα αλλου το ιδιο κολπο που εκανα & σε μενα ,αλλα δεν εποιασε!Με εφαρμογη fake gps ,κανω engage & μετα stop & συνεχιζει να νομιζει πως ειμαι εκει που ορισα ,ισως μετα απο 2-3λεπτα να καταλαβει οτι δεν εχει σημα gps ,επαναλαμβανεις τη διαδικασια & συνεχιζεις!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με engage (ενεργοποιει ψευδεις τοποθεσιες) στο παιχνιδι δεν μπορεις να μπεις!!

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου το widget του καιρου βγαζει το γαλατσι που μενω ως τρεχουσα και οχι ως τοπο κατοικιας(δε βγάζει το σπιτακι,δηλ).η δουλεια μου ειναι στη μαγουλα και μεχρι να το βγαλει σαν 2η περιοχη(τρεχουσα) οταν ειμαι εκει πρεπει να κανω ταμα.ανοιγω gps ανοιγω χαρτες κανω και καμια 10αρια refresh στον καιρο και μετα το δειχνει.οταν το δειξει βγαζει το γαλατσι με σπιτακι και τη μαγουλα ως τρεχουσα.οταν γυρισα σπιτι ειχε κρατησει και τις 2 περιοχες.ξανανοιξα gps αλλα τπτ,εκανα ποσα refresh και τα ιδια.εκανα restart το κινητο και τοτε ενιωσε οτι ειναι στο γαλατσι.στο λολιποπ δεν εκανε τετοια θεματα.και εννοω χωρις gps.εβλεπε τοποθεσια απο το wifi.

Αυτό με τη δεύτερη περιοχή που δεν ξετικαρόταν μου το έκανε επίσης. Γι αυτό ακολούθησε τις οδηγίες με την επαναρρύθμιση του gps με τις τρεις κινήσεις στην πυξίδα που έδωσα πιο πάνω, επανεκκίνησε τη συσκευή και δες τι θα κάνει μετά. Πάντως τώρα με τον ΟΑΣΑ βλέπει κανονικά την πλησιέστερη στάση αλλά πόκεμον δεν ξανάπαιξα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρεται ένας φίλος μου για το κινητό και θέλω να μου πείτε αν είναι να του το προτείνω η μήπως βγάζει αρκετά προβλήματα? Γενικά έχει θέματα το κινητό η είναι έμπιστο? Α και η μπαταρία του πόσο κρατάει περίπου?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...