Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο εχει 2 μερες που εχει εμφανισει μια κιτρινιλα δεξια στη οθονη, περιπου στο μέσο, στο τελειωμα και λιγο πανω απο εκει που τελειωνει το δευτερο σλοτ για σιμ/sd

 

Το κιτρινο στιγμα ειναι εντονο οταν το κινητο κανει καποια εργασια για αρκετη ωρα, το εντοπισα μετα απο μιση ώρα -40 λεπτα μουσικης και μετα απο περιπου ιδια ωρα με ανοιχτους χαρτες/gps/4g

 

οταν το κινητο δεν ζοριζεται η κιτρινιλα ελλατωνεται παρα πολυ ωστε γινεται δυσκολα αντιληπτή

 

Σκεφτομαι να το στειλω στην ARVATO , αλλα ειχα περασει την ισπανικη αναβαθμιση σε 6 andoid, και μετα ηρθε και η 564 με ota

 

λετε να μου πουν ακυρη η εγγυηση;

Όχι φίλε , αυτοί σου προσφαίρουνε εγγύηση στο υλικό ,όχι στο λογισμικό που τρέχεις ,πόσο μάλλον όταν τρέχεις official λογισμικό!Το ότι δεν το έκανες μέσω OTA δεν σημαίνει κάτι ,γι αυτό τα έχει η Huawei στον ιστοτοπό της ,για να τα κατεβάζουμε!!! Στείλε το για service ,μην αναφέρεις καν αυτό με την αναβάθμιση ,δεν χρειάζεται....

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει 2 μερες που εχει εμφανισει μια κιτρινιλα δεξια στη οθονη, περιπου στο μέσο, στο τελειωμα και λιγο πανω απο εκει που τελειωνει το δευτερο σλοτ για σιμ/sd

 

Το κιτρινο στιγμα ειναι εντονο οταν το κινητο κανει καποια εργασια για αρκετη ωρα, το εντοπισα μετα απο μιση ώρα -40 λεπτα μουσικης και μετα απο περιπου ιδια ωρα με ανοιχτους χαρτες/gps/4g

 

οταν το κινητο δεν ζοριζεται η κιτρινιλα ελλατωνεται παρα πολυ ωστε γινεται δυσκολα αντιληπτή

 

Σκεφτομαι να το στειλω στην ARVATO , αλλα ειχα περασει την ισπανικη αναβαθμιση σε 6 andoid, και μετα ηρθε και η 564 με ota

 

λετε να μου πουν ακυρη η εγγυηση;

 

Στο σημείο που αναφέρεις νομίζω πως βρίσκεται ο επεξεργαστής γι αυτό και αναπτύσσονται μεγάλες θερμοκρασίες. Η αυξημένη θερμοκρασία πρέπει να προκάλεσε αυτό το πρόβλημα στην οθόνη σου. Ως προς την εγγύηση τώρα εφόσον δεν έχεις ξεκλειδώσει bootloader και έχεις βάλει απλά μία official rom δεν πιστεύω πως θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια φαινεται καλυτερη αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα ποσες ωρες οθονη βγαζει.

Μεσω Hicare την εκανα την αναβαθμιση.

 

παρατηρησε κανεις οτι φορτιζει πιο γρηγορα το κινητο ;;;;;

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω hi care , πως κάνατε αναβάθμιση; Στο hi care που παταω αναβάθμιση μου λέει πως τρέχω το τελευταίο λογισμικό. Με την 170 είμαι ακόμα....
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έκανα αναβάθμιση χειροκίνητα στην 560 και μετά στην 564 σε καμία από τις δύο δεν έκανα reset.ολα δουλεύουν ρολόι και καλύτερα από πριν χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Που έχει να φαίνονται ΜΟΝΟ οι επαφές με τηλ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρια φαινεται καλυτερη αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα ποσες ωρες οθονη βγαζει.

Μεσω Hicare την εκανα την αναβαθμιση.

 

παρατηρησε κανεις οτι φορτιζει πιο γρηγορα το κινητο ;;;;;

 

Πας σύνθετες ρυθμ>διαχ μπαταρίας>επίπεδο κατανάλωσης>υλικό>οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Μέσω hi care , πως κάνατε αναβάθμιση; Στο hi care που παταω αναβάθμιση μου λέει πως τρέχω το τελευταίο λογισμικό. Με την 170 είμαι ακόμα....
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μέσω hi care , πως κάνατε αναβάθμιση; Στο hi care που παταω αναβάθμιση μου λέει πως τρέχω το τελευταίο λογισμικό. Με την 170 είμαι ακόμα....

Υπηρεσία>εφαρμογή αναβάθμισης rom

 

 

Παιδιά ποστ #4546 πρώτη ερώτηση.Ξέρει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία>εφαρμογή αναβάθμισης rom

 

 

Παιδιά ποστ #4546 πρώτη ερώτηση.Ξέρει κανένας;

 

Που ακριβώς είναι αυτό φίλε μου;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω το Huawei P8 Lite εδω και 1 μηνα...τις τελευταιες μερες εχει αρχησει να κανει κολληματακια οταν ανοιγω μερικες εφαρμογες η το ιντερνετ...τι μπορω να κανω για να το βελτιωσω?
Link to comment
Share on other sites

Hicare>υπηρεσία κτλ

 

Που είναι αυτό το hicare;

 

Το βρήκα ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή 564 που κατεβαίνει από το hi care είναι android 6 ή κάποια ενδιάμεση ROM ; Είναι αυτή που θα στείλουν OTA ή όχι;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει να κάνω αντίγραφο ασφαλείας με την εφαρμογή της HUAWEI από το να ενεργοποιήσω μέσα από τις ρυθμίσεις να κρατάει αντίγραφο ασφαλείας στους servers της Google; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Που έχει να φαίνονται ΜΟΝΟ οι επαφές με τηλ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πας σύνθετες ρυθμ>διαχ μπαταρίας>επίπεδο κατανάλωσης>υλικό>οθόνη

 

σε ευχαριστω...

 

Εχω θεμα με τις ΕΠΑΦΕΣ!!! Μου εμφανιζει και τα email μαζι και φαινεται οτι εχω 900 επαφες κλπ

 

Στην προηγουμενη εκδοση (5.0) δεν ειχα τετοια προβληματα -υπηρχε επιλογη. Εδω που βρισκεται ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις επαφές το χει λύσει κανείς? Πέρασα από γουγκλ σε σιμ και δεν δίνει αριθμους ούτε από τηλέφωνο ή μόνη λύση για επαφές με αριθμούς χωρίς μέιλ βγαζει απο viber, τελικά χρειάζεται hard reset λόγω 6 ή όχι?χάνει τπτ πχ επαφές ή εικόνες? Μου φένεται ελάχιστα πιο αργό τώρα αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία μιας και το δουλεψα 5μερες με την 5. Κάτι άλλο έχει διαφορά σε αποτέλεσμα το καθάρισμα από την βελτιστοποίηση απο τα winget ή από το τετράγωνο που τα κλείνει ή από την διαχείριση συσκευής? Άσχετο παρατήρησα στο σάιτ της huawei (ελληνικό) ότι έχει να κατεβάσεις ώστε να γυρίσει από 6 σε 5.

Και για τέλος κάτι άσχετο και σορρυ για το μεγάλο ποστ σε κάποιες σελίδες που πχ από το pc μπαίνει κανονικά όχι πορνό προφανώς μου βγάζει κάτι για ιό και δεν μπορώ να κάνω κάτι πέρα από το να την κλείσω (κατέβασα για λίγο ένα antivirus να δω αν βγάλει τπτ αλλά δείχνει καθαρό) τι παίζει? Ευχαριστω

Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με τις ΕΠΑΦΕΣ!!! Μου εμφανιζει και τα email μαζι και φαινεται οτι εχω 900 επαφες κλπ

 

Στις επαφες -> Μενού -> Εμφάνιση Προτιμήσεων -> Επιλέγεις τι θες να φαίνεται...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να το πάρω για την γυναίκα μου απο σκρουτζομαγαζο, χωρις όμως να ασχολούμαι με αναβαθμίσεις ρομ και τα συναφή.

Αν το πάρω μαμα όπως έρθει, θα δουλέψει σωστα;

Αυτό μόνο, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα διαφορά για αναβαθμίσεις κ προβλήματα, λεω μήπως θέλει πειραγμα με αλλες rom ωστε να δουλέψει normal.

Αρα ολα οκ με ελληνικά κτλ;

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToNWN4YXZrU1ZOWWM

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToaDhIWUt6NlZJUzg

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToeXNzSFk0NTNCTkE

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQTob3hqZVpzU3JhZTg

 

Μερικές εικόνες για κατανάλωση....

Καλά, χάλια η μπαταρία!! Μου έφαγε το 76% για 190 ώρες μόνο!! Και η οθόνη ήταν ενεργοποιημένη μόνο 1,5 ώρα και μίλησα 1 ώρα και 15 λεπτά. Και το είχα και στο "έξυπνη". Χάλια, πολύ χάλια...

 

(Β564)

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToNWN4YXZrU1ZOWWM

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToaDhIWUt6NlZJUzg

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQToeXNzSFk0NTNCTkE

https://drive.google.com/open?id=0BxgTR0lUhQTob3hqZVpzU3JhZTg

 

Μερικές εικόνες για κατανάλωση....

Καλά, χάλια η μπαταρία!! Μου έφαγε το 76% για 190 ώρες μόνο!! Και η οθόνη ήταν ενεργοποιημένη μόνο 1,5 ώρα και μίλησα 1 ώρα και 15 λεπτά. Και το είχα και στο "έξυπνη". Χάλια, πολύ χάλια...

 

(Β564)

 

Πλάκα μας κάνεις. Εμένα με B564 και 5 ώρες έχει φάει 12%

 

Ας σταματήσει η παραπληροφόρηση.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του με την μπαταρία...όλο το ζουμί είναι οι ώρες οθόνης που βγάζει κ τσεκαρισμένο δεν έχει ουσιαστική διαφορά με την προηγούμενη έκδοση.Εμενα προσωπικά στο 5% μπαταρία βγάζει γύρω στις 4.5 ώρες οθόνης.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις. Εμένα με B564 και 5 ώρες έχει φάει 12%

 

Οι φωτο είναι πραγματικές, χωρίς photoshop.

Αλλά...

Στο 2G, χωρίς wifi, χωρίς bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο είναι πραγματικές, χωρίς photoshop.

Αλλά...

Στο 2G, χωρίς wifi, χωρίς bluetooth.

 

σιγα μην έκανες κ Photoshop για αυτό τι πράγμα.το θέμα ειναι ότι έχεις μία ώρα οθόνη μόνο οπότε δεν είσαι αντιπροσωπευτικό δείγμα

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...