Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχει γραφτεί χιλιάδες φορές. Το γράφει και ο κατασκευαστής. Ή 2 sim ή 1 sim και 1 κάρτα μνήμης. Έχει καταντήσει κουραστικό το θέμα. Δεν ξέρετε τι αγοράζετε;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει γραφτεί χιλιάδες φορές. Το γράφει και ο κατασκευαστής. Ή 2 sim ή 1 sim και 1 κάρτα μνήμης. Έχει καταντήσει κουραστικό το θέμα. Δεν ξέρετε τι αγοράζετε;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

 

Ξέρω τι αγοράζω οτι ειναι δύο σιμ η μια καιι καρτα. Απλα κάποιος άλλος ειχε πεί οτι κααπου το είδε και λέω μήπως και το βρήκε αυτο

Link to comment
Share on other sites

έχω κάρτα κλασ 10 άλλα μπαίνει με 2 σιμ που έχω ?? η πρέπει να βγάζω και να βάζω?

 

Όταν είναι να κάνεις την αναβάθμιση βάζεις την sd στη θέση της nanosim και μετά τις ξανααλλάζεις και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

2 ερωτήσεις:

 

Α. ALE-L21 / B170. Πάει απευθείας στην Β550;

 

Dual SIM

http://goo.gl/pfbdA2 - B550

 

Β. Θέλει οπωσδήποτε hard reset;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

2 ερωτήσεις:

 

Α. ALE-L21 / B170. Πάει απευθείας στην Β550;

 

 

 

Β. Θέλει οπωσδήποτε hard reset;

βάλε την β560 λένε οτι είναι πολύ καλύτερη εγώ αυτήν περιμένω οτα αν έρθει η β550 θα το κάνω χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

2 ερωτήσεις:

 

Α. ALE-L21 / B170. Πάει απευθείας στην Β550;

 

Β. Θέλει οπωσδήποτε hard reset;

 

Παιδιά τα γράφουμε συνέχεια σε όλες τις αμέσως προηγούμενες σελίδες. Μα συνέχεια.

 

1. Ναι πάει στην Β550 αλλά ξέχνα την, πολύ καλύτερη η Β560.

2. Με την Β560 κάνεις clean install που σημαίνει ότι θα σβηστούν όλα οπότε πρέπει να κάνεις μπακάπ.

 

Θα ξαναρωτήσει άλλος στην επόμενη σελίδα που δεν διαβάζει τις προηγούμενες. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις εκανα την αναβαθμιση απο Β170 σε Β560 αλλα δεν χαθηκε τιποτα απο το κινητο ουτε εφαρμογες ουτε κλησεις τιποτα.

Πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μια βοήθεια.Αφου έκανα το upgrade σε 6.0 αντιμετωπιζω προβλήματα συγχρονισμού.Το viber πολλές φορές δεν έχει τις επαφές μου και στη συνομιλία λέει άγνωστη επαφη,το android pro widget δεν μου βγάζει εικόνες στις επαφές.

Τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας σε ποιο μερος του κινητου βρισκεται το τσιπακι του NFC?

Αλήθεια τώρα, τί σημασία έχει να το γνωρίζεις αυτό; Αφενός λόγω της unibody κατασκευής δεν έχουμε εμείς το χόμπι να σκαλίζουμε ανοίγοντας το κινητό κι αφετέρου με το προηγούμενο κινητό που είχα όταν έκανα μεταφορά δεδομένων μέσω NFC πλάτη με πλάτη όλα λειτούργησαν άψογα. Οπότε προς τί η ερώτησή σου;

 

Καλησπερα μολις εκανα την αναβαθμιση απο Β170 σε Β560 αλλα δεν χαθηκε τιποτα απο το κινητο ουτε εφαρμογες ουτε κλησεις τιποτα.

Πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

Μα η Β560 κάνει ξεκάθαρα clean install, πώς έγινε αυτό δεν ξέρω τουλάχιστον εγώ να σου πω.

 

Καλησπέρα παιδιά,μια βοήθεια.Αφου έκανα το upgrade σε 6.0 αντιμετωπιζω προβλήματα συγχρονισμού.Το viber πολλές φορές δεν έχει τις επαφές μου και στη συνομιλία λέει άγνωστη επαφη,το android pro widget δεν μου βγάζει εικόνες στις επαφές.

Τι μπορεί να φταίει?

Εμείς ξέρουμε για το αντίθετο, πως λύθηκαν σε 6 τόσο σε Β550 όσο και σε Β560 που αυτή θα πρέπει να έχεις βάλει κανονικά. Δες πρώτα στις προστατευμένες εφαρμογές

*** Εφαρμογές -> Σύνθετες Ρυθμίσειες -> Δικαιώματα εφαρμογών -> το πρόγραμμά σου -> Ειδοποιήσεις ***

αν τις έχεις τσεκάρει αυτές ώστε να σου έρχονται ανεμπόδιστα οι ειδοποιήσεις. Αλλιώς το πρόβλημα ίσως βρίσκεται στο ότι δεν έχεις ενημερώσει τις προαναφερόμενες εφαρμογές γιατί σχεδόν πάντα φταίνε μόνο αυτές.

EDIT: και πιο σύντομη διαδρομή και από τον Πίνακα Ειδοποιήσεων.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Επιδη εβαλα την εφαρμογη της πειραιως με το nfc pay, στο κλασσικο μηχανακι που εχουν ολα τα μαγαζια http://www.verifone.com/media/386483/VX520_1_lg.jpg

δεν το διαβαζει. Μονο σε αλλα μηχανακια το εχω καταφερει η σε pinpad. σημειωτεων οτι σε αυτα που δεν καταφερα με το κινητο περασα την καρτα μετα και τη διαβασε αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Επιδη εβαλα την εφαρμογη της πειραιως με το nfc pay, στο κλασσικο μηχανακι που εχουν ολα τα μαγαζια

δεν το διαβαζει. Μονο σε αλλα μηχανακια το εχω καταφερει η σε pinpad. σημειωτεων οτι σε αυτα που δεν καταφερα με το κινητο περασα την καρτα μετα και τη διαβασε αμεσως

Περίεργο. Σίγουρα είναι στην πλάτη αφού όπως προείπα το ίδιο σύστημα μου δούλεψε με το άλλο κινητό μου. Μήπως δεν το είχες ενεργοποιήσει από το μενού; Αν πάλι δεν λειτουργήσει, τότε μάλλον πας σέρβις.

 

Προσθήκη: Πάρε κι ένα

μήπως δεν κατάλαβες καλά τη διαδικασία. Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει δουλεψει στο συγκεκριμενο pos. Σε αλλα που το δοκιμασα εχει δουλεψει κανονικα. Γιαυτο και ρωτησα για το τσιπακι να το φερω οσο πιο κοντα μπορω..
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει δουλεψει στο συγκεκριμενο pos. Σε αλλα που το δοκιμασα εχει δουλεψει κανονικα. Γιαυτο και ρωτησα για το τσιπακι να το φερω οσο πιο κοντα μπορω..

Τότε πήγαινε σε ένα υποκατάστημα της Πειραιώς και πες τους ότι αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα. Μπορεί να έφταιγε η συγκεκριμένη συσκευή και να σου ζητήσουν να δοκιμάσεις το κινητό με μια δικιά τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει δουλεψει στο συγκεκριμενο pos. Σε αλλα που το δοκιμασα εχει δουλεψει κανονικα. Γιαυτο και ρωτησα για το τσιπακι να το φερω οσο πιο κοντα μπορω..

 

Δεν κάνουν όλα ανέπαφες συναλλαγές.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επανέρχομαι σ'ένα ερώτημα που δεν είδα απάντηση και δεν έχω καταφέρει να εξηγήσω έως τώρα. Η συσκευή πωλείται από 160€ στην ελλάδα και στο vickmall 242€! Όποιος κατέχει, ευπρόσδεκτος.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επανέρχομαι σ'ένα ερώτημα που δεν είδα απάντηση και δεν έχω καταφέρει να εξηγήσω έως τώρα. Η συσκευή πωλείται από 160€ στην ελλάδα και στο vickmall 242€! Όποιος κατέχει, ευπρόσδεκτος.

 

Χίλια δυο πράματα μπορεί να είναι. Αν το vickmall προκρίνει ότι η τοπική ζήτηση του P8 Lite καλύπτει το κόστος αγοράς που ζητάει τόσο το βάζει, μπορεί η Huawei να το δίνει με καπέλο για να μην γίνονται μέσω vickmall εξαγωγές αφού το εμπορεύεται και στην Ευρώπη. Επιπλέον μέτρα ότι στην Πολωνία όπως και στην Ελλάδα υπάρχει η COSCO με τα σχετικά οφέλη στους δασμούς. Αλλά εξίσου πιθανό μάλλον είναι ότι η Huawei επιδοτεί τη συσκευή στην Ευρώπη για ν' αποκτήσει μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά της όπως κι έγινε στην τελική που είναι πλέον απόλυτο best seller, νομίζω έπιασε 10 εκατομμύρια και βάλε κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βάλει και το p9 lite στην ίδια προσφορά κάποια στιγμή
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Χίλια δυο πράματα μπορεί να είναι. Αν το vickmall προκρίνει ότι η τοπική ζήτηση του P8 Lite καλύπτει το κόστος αγοράς που ζητάει τόσο το βάζει, μπορεί η Huawei να το δίνει με καπέλο για να μην γίνονται μέσω vickmall εξαγωγές αφού το εμπορεύεται και στην Ευρώπη. Επιπλέον μέτρα ότι στην Πολωνία όπως και στην Ελλάδα υπάρχει η COSCO με τα σχετικά οφέλη στους δασμούς. Αλλά εξίσου πιθανό μάλλον είναι ότι η Huawei επιδοτεί τη συσκευή στην Ευρώπη για ν' αποκτήσει μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά της όπως κι έγινε στην τελική που είναι πλέον απόλυτο best seller, νομίζω έπιασε 10 εκατομμύρια και βάλε κομμάτια.

 

Πραγματικό κελεπούρι σ'αυτή την τιμή πάντως, και με ελληνική εγγύηση!

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βάλει και το p9 lite στην ίδια προσφορά κάποια στιγμή

 

Με τα 269€ που το βάζει δεν είναι καθόλου απίθανο από εξάμηνο και μετά να πέσει κατά 100€. Οπότε μετράμε από το καλοκαίρι πόσα μεταχειρισμένα P8 Lite θα πουλιούνται με την ανάλογη όμως πτώση της μεταπωλητικής αξίας λόγω της αυξημένης προσφοράς. Κι εγώ θα το σκεφτώ για το P9 Lite, που σαφώς βγαίνει πολύ ανώτερο, ή το μεγάλο P9 εφόσον καταφέρω να μαζέψω περισσότερα φράγκα. Θα παραμείνω πιστός στη Huawei κατά τα φαινόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ξέρουμε για το αντίθετο, πως λύθηκαν σε 6 τόσο σε Β550 όσο και σε Β560 που αυτή θα πρέπει να έχεις βάλει κανονικά. Δες πρώτα στις προστατευμένες εφαρμογές

*** Εφαρμογές -> Σύνθετες Ρυθμίσειες -> Δικαιώματα εφαρμογών -> το πρόγραμμά σου -> Ειδοποιήσεις ***

αν τις έχεις τσεκάρει αυτές ώστε να σου έρχονται ανεμπόδιστα οι ειδοποιήσεις. Αλλιώς το πρόβλημα ίσως βρίσκεται στο ότι δεν έχεις ενημερώσει τις προαναφερόμενες εφαρμογές γιατί σχεδόν πάντα φταίνε μόνο αυτές.

EDIT: και πιο σύντομη διαδρομή και από τον Πίνακα Ειδοποιήσεων.

 

Να σαι καλά για την απάντηση.

Κατ αρχήν το πρόβλημα δεν είναι οι ειδοποιήσεις αφού έρχονται κανονικά.

Το πρόβλημα είναι ότι από το viber ας πούμε χάνονται οι επαφές,σαν να μην συγχρονίζει κατά περιόδους και μου δείχνει δεν έχετε επαφές,και στις υπάρχουσες συνομιλίες επιλογη αν θέλω να προσθεσω τον συνομιλητή στις επαφές μου.

Εννοείται ότι έχω το συγχρονισμό ανοιχτό.

Το πρόβλημα συνήθως λύνεται με διακοπή και ρεσταρτ της εφαρμογής.

Επίσης μιας και το ανεφερες δεν βλέπω κάπου πλέον το ειδοποιήσεις εφαρμογών.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα 269€ που το βάζει δεν είναι καθόλου απίθανο από εξάμηνο και μετά να πέσει κατά 100€. Οπότε μετράμε από το καλοκαίρι πόσα μεταχειρισμένα P8 Lite θα πουλιούνται με την ανάλογη όμως πτώση της μεταπωλητικής αξίας λόγω της αυξημένης προσφοράς. Κι εγώ θα το σκεφτώ για το P9 Lite, που σαφώς βγαίνει πολύ ανώτερο, ή το μεγάλο P9 εφόσον καταφέρω να μαζέψω περισσότερα φράγκα. Θα παραμείνω πιστός στη Huawei κατά τα φαινόμενα.

 

Πάντως αν θυμάμαι καλά και το p8 lite όταν πρωτοκυκλοφόρησε ειχε 269€ και μετά από λίγες μέρες πήγε σε κάποιες αλυσίδες στα 160€ προσφορά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά για την απάντηση.

Κατ αρχήν το πρόβλημα δεν είναι οι ειδοποιήσεις αφού έρχονται κανονικά.

Το πρόβλημα είναι ότι από το viber ας πούμε χάνονται οι επαφές,σαν να μην συγχρονίζει κατά περιόδους και μου δείχνει δεν έχετε επαφές,και στις υπάρχουσες συνομιλίες επιλογη αν θέλω να προσθεσω τον συνομιλητή στις επαφές μου.

Εννοείται ότι έχω το συγχρονισμό ανοιχτό.

Το πρόβλημα συνήθως λύνεται με διακοπή και ρεσταρτ της εφαρμογής.

Επίσης μιας και το ανεφερες δεν βλέπω κάπου πλέον το ειδοποιήσεις εφαρμογών.

 

Επειδή ανέφερες στην αρχή το συγχρονισμό υπέθεσα ότι εννοούσες τις ειδοποιήσεις. Τώρα από τη 5.0 είχα εξορίσει το viber λόγω των γνωστών προβλημάτων και δεν το ξανάβαλα ακόμα. Να μας πουν κι άλλοι για σιγουριά τι μπορεί να φταίει μέχρι να το ξαναβάλω και το τεστάρω μερικές μέρες. Αλλά όπως το περιγράφεις πάλι, πρόβλημα της εφαρμογής είναι που ανέκαθεν ήταν προβληματική σε όλα σχεδόν τα κινητά στις τελευταίες εκδόσεις του. Δοκίμασε να ρωτήσεις στη σχετική ενότητα του myphone για τις εφαρμογές περιγράφοντας το ίδιο πρόβλημα και θυμίζοντας ότι έβαλες την 6.

 

Αυτό που ήταν "ειδοποιήσεις εφαρμογών" μετακόμισε στον Πίνακα Ειδοποιήσεων -> Κέντρο ειδοποιήσεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αν θυμάμαι καλά και το p8 lite όταν πρωτοκυκλοφόρησε ειχε 269€ και μετά από λίγες μέρες πήγε σε κάποιες αλυσίδες στα 160€ προσφορά.

 

Ναι γιατί ήταν επιδοτούμενα branded και μονόκαρτα. Μετά από λίγους μήνες ήρθαν τα δίκαρτα στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...