Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εμένα μόλις εχτές. Την πέρασα και δουλεύουν και οι 2 κάρτες κανονικά ευτυχώς. Ωστόσο καμία άλλη παρατηρημένη αλλαγή (εκτός φυσικά της δυνατότητας για double tap που έτσι κ αλλιώς δεν την ενεργοποιώ καθώς καταναλώνει πολύ ενέργεια.. και όπως ειναι γνωστό το κινητό μας έχει θέμα με τη μπαταρία και μάλιστα σοβαρό.) Επίσης να αναφέρω ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα των 2πλων 3πλων γραμμάτων στα μηνύματα (μεγάλλλο bug που η huwei φαίνεται ανίκανη να επιλύσει).
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε όλοι θέμα με τη μπαταρία , εμένα βγάζει 3.5-5.5+ ώρες σκριν time ανάλογα την χρήση. Mια χαρά είναι για κινητό για αυτά που πληρώσαμε οι περισσότεροι
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος δηλαδή κάποιος να πάει από την Β136 στην Β170?

Αν δεν μπορείς να κάνεις downgrade, θα περιμένεις μέχρι να δώσει η Huawei αναβάθμιση και για την Β136.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε κάνεις σας να περάσει μέσω HiSuite την τελευταία αναβάθμιση;

Προσωπικά, δεν μου την βρίσκει. Ψάχνει ψάχνει και κάνει αποσύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα της μπαταρίας αν και πολύ σχετικό με τη χρήση του καθενός και τα apps που τρέχει, με το συγκεκριμένο τηλέφωνο ειναι γνωστό στη παγκόσμια κοινότητα και όχι απο προσωπική μου άποψη. Τα 2200 maH είναι σχετικά μεγάλη μπαταρία αλλά με την ίδια σχετικά χρήση ένα iphone (1850mah) διαρκεί 30% περισσότερο. Δοκιμασμένο όχι υποθετικά!
Link to comment
Share on other sites

ναι εμένα μόλις εχτές. Την πέρασα και δουλεύουν και οι 2 κάρτες κανονικά ευτυχώς. Ωστόσο καμία άλλη παρατηρημένη αλλαγή (εκτός φυσικά της δυνατότητας για double tap που έτσι κ αλλιώς δεν την ενεργοποιώ καθώς καταναλώνει πολύ ενέργεια.. και όπως ειναι γνωστό το κινητό μας έχει θέμα με τη μπαταρία και μάλιστα σοβαρό.) Επίσης να αναφέρω ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα των 2πλων 3πλων γραμμάτων στα μηνύματα (μεγάλλλο bug που η huwei φαίνεται ανίκανη να επιλύσει).

Αυτό πάλι με τα δίπλα και τριπλά γράμματα το έχουν αναφέρει αρκετοί, εγώ πάλι ούτε πριν την αναβάθμιση(046) ούτε μετά(170) δεν μου το έχει κάνει ούτε μια φορά!! Όπως βέβαια και για αλλά αρκετά προβλήματα που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς στο forum που δεν τα έχω εγώ. Εχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δυστυχώς δεν είναι κάτι τυχαίο αλλά υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες κινητών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχουμε όλοι θέμα με τη μπαταρία , εμένα βγάζει 3.5-5.5+ ώρες σκριν time ανάλογα την χρήση. Mια χαρά είναι για κινητό για αυτά που πληρώσαμε οι περισσότεροι

Σωστός... Εγώ για test κατάφερα να το κρατήσω 9 ημέρες ανοιχτό αλλά μόνο με τηλεφωνικές κλίσεις, emails, ενημερώσεις εφαρμογών, λίγο office, 2 widgets που έχω και φυσικά καμία προστατευμένη εφαρμογή. Να αναφέρω βέβαια για την τιμή που λέει ο φίλος ότι εγώ έδωσα 269€ μετά από παρότρυνση φίλου που εργάζεται σε service κινητών μεγάλης εταιρείας να μην πάρω το κινητό της προσφοράς! Εκ τον υστέρων κατάλαβα με βάση αυτά που ακούω εδώ ότι κάτι ήξερε.

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να κάνεις downgrade, θα περιμένεις μέχρι να δώσει η Huawei αναβάθμιση και για την Β136.

 

ναι αυτό ρωτάμε... έχει βάση να γίνει

δηλαδή η 136 λειτουργεί στην Ελλάδα από αντιπροσωπεία?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα τα τελευταια κομματια απο public, το τελευταιο για την ακριβεια απο βιτρινα.

Κανενα θεμα δεν ειχα, δικαρτο μαμα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Εγω πηρα τα τελευταια κομματια απο public, το τελευταιο για την ακριβεια απο βιτρινα.

Κανενα θεμα δεν ειχα, δικαρτο μαμα

 

Γιατι το πηρες απο βιτρινα; αφου υπαρχει αποθεμα στο public... Τουλαχιστον στο πουλησαν σαν εκθεσιακο η' στο χρεωσαν 269 ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το πηρες απο βιτρινα; αφου υπαρχει αποθεμα στο public... Τουλαχιστον στο πουλησαν σαν εκθεσιακο η' στο χρεωσαν 269 ευρω;

 

Τον Αυγουστο....στα 169.....

Παραπανω δεν αξιζει.....

Αλλα το κινητο πεταει λεμε.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12

[/color]

Σωστός... Εγώ για test κατάφερα να το κρατήσω 9 ημέρες ανοιχτό αλλά μόνο με τηλεφωνικές κλίσεις, emails, ενημερώσεις εφαρμογών, λίγο office, 2 widgets που έχω και φυσικά καμία προστατευμένη εφαρμογή. Να αναφέρω βέβαια για την τιμή που λέει ο φίλος ότι εγώ έδωσα 269€ μετά από παρότρυνση φίλου που εργάζεται σε service κινητών μεγάλης εταιρείας να μην πάρω το κινητό της προσφοράς! Εκ τον υστέρων κατάλαβα με βάση αυτά που ακούω εδώ ότι κάτι ήξερε.

 

Τι εχει το κινητο των 199 ευρω απο vodafone; Tο ηξερα οτι δεν ειναι dual... δεν χρειαζομουν dual,οποτε γλιτωσα 70 ευρω! Δεν υστερει σε κατι αλλο... Ο φιλος σου τι θεματα αντιμετωπισε απο το vodafone branded κινητο στο service που εργαζεται σε σχεση με το unbranded των 269 ευρω απο public; Παντως αν ο φιλος σου εργαζεται στην Arvato,sorry αλλα μια χαρα ειναι της vodafone....

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Τι εχει το κινητο των 199 ευρω απο vodafone; Tο ηξερα οτι δεν ειναι dual... δεν χρειαζομουν dual,οποτε γλιτωσα 70 ευρω! Δεν υστερει σε κατι αλλο... Ο φιλος σου τι θεματα αντιμετωπισε απο το vodafone branded κινητο στο service που εργαζεται σε σχεση με το unbranded των 269 ευρω απο public; Παντως αν ο φιλος σου εργαζεται στην Arvato,sorry αλλα μια χαρα ειναι της vodafone....

 

Δεν γλύτωσες τίποτα. Όταν άνοιξε το θέμα το κινητό κόστιζε 169€. Στην τιμή αυτή το αγόρασαν οι περισσότεροι, κι εγώ μαζί τους. Όποιος έδωσε έστω και ένα ευρώ παραπάνω μάλλον ζημιωμένο θα τον έλεγα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Δεν γλύτωσες τίποτα. Όταν άνοιξε το θέμα το κινητό κόστιζε 169€. Στην τιμή αυτή το αγόρασαν οι περισσότεροι, κι εγώ μαζί τους. Όποιος έδωσε έστω και ένα ευρώ παραπάνω μάλλον ζημιωμένο θα τον έλεγα.

 

ok,169 εσυ,199 εγω,αλλα ξερεις,εχουμε γινει λιγο αλλαζονες εδω στο forum,καποτε για λιγοτερα specs πληρωναμε ενα καρο λεφτα... τωρα για οκταπυρηνο με 199 euro θεωρουμε τον εαυτο μας ζημιωμενο; δεν μπορω να καταλαβω τι τρεχει... αληθεια,δεν καταλαβαινω...

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Καλά κανένας δεν είδε αυτό.....

 

Σωστός... Εγώ για test κατάφερα να το κρατήσω 9 ημέρες ανοιχτό αλλά μόνο με τηλεφωνικές κλίσεις, emails, ενημερώσεις εφαρμογών, λίγο office, 2 widgets που έχω και φυσικά καμία προστατευμένη εφαρμογή

 

Δεν ξέρω φίλε Νίκο πως το κατάφερες, αλλά αυτό δεν γίνεται!

Δώσε λεπτομέρειες αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κανένας δεν είδε αυτό.....

 

 

 

Δεν ξέρω φίλε Νίκο πως το κατάφερες, αλλά αυτό δεν γίνεται!

Δώσε λεπτομέρειες αν θέλεις.

 

9 μερες.....δεν κραταγε ουτε το Νοκια Χ1 που εχω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

9 μέρες δεν θυμάμαι να έβγαζα ούτε με το 6210. Μου κάνει εντύπωση αυτό να βγάζει τόσο.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλά κανένας δεν είδε αυτό.....

 

 

 

Δεν ξέρω φίλε Νίκο πως το κατάφερες, αλλά αυτό δεν γίνεται!

Δώσε λεπτομέρειες αν θέλεις.

Τι άλλες λεπτομέριες θέλεις? Το μόνο που δεν έγραψα είναι ότι το έχω 2G έχει πάντα full σήμα στα λιμερια μου και προσπαθούσα να κάνω οικονομία για να δω που θα πάει. Έχεις την εντύπωση ότι στα σαράντα μου αποφάσισα να περναω την ώρα μου γράφοντας μπούρδες; Γίνεται... Και βασικότερο είναι να μην υπάρχει καμία προστατευμένη εφαρμογή και φυσικά όλα τα άχρηστα για εμένα όπως facebook και αλλά τέτοια σκουπίδια. Α.. και που είσαι χωρίς να προσπαθώ για οικονομία μου πάει 4 με 5 ημέρες, δεν παίζω όλη μέρα με το κινητό!! Και φυσικά 7ωρες κλειστό για ύπνο κάθε μέρα. Κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές απαιτήσεις από το κινητό του, οπότε μην λες με τόση ευκολία δεν γίνεται!!!

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

9 μέρες δεν θυμάμαι να έβγαζα ούτε με το 6210. Μου κάνει εντύπωση αυτό να βγάζει τόσο.

 

Να ειχαμε να λεγαμε...το Sony Tipo μου κραταει 10 ημερες αλλα δεν μιλαω καν,απλα ειναι ανοιχτο !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες περίπου το Google earth με πετάει έξω μετά από λίγη ώρα που το παιδεύω και πηγαίνω από τον ένα σημείο στο άλλο. Τι μπορεί να φταίει; Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο; Δοκίμασα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά αλλά τίποτα. Από μνήμη έχω πολύ ελεύθερη όταν το τρέχω. Το ίδιο θέμα να υ το έκανε και με τους χάρτες, ειδικά με το street view. Μετά την επανεγκατάσταση μοιάζει να έστρωσε. Αν δεν κάνω λάθος τα προβλήματα αυτά προέκυψαν μετά που αναβαθμίστηκαν οι εφαρμογές, ίσως να φταίει αυτό. Το κάνει σε κανέναν άλλο. Τι θα μπορούσα να κάνω; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

To κινητό στα 269 ευρώ αποτελεί μιά πολύ καλή αγορά στα πλαίσια των τιμών καταστημάτων λιανικής όπου 269 ευρώ κάνει το Α3, 299 το M4 Aqua και 349 το Α5. To ίδιο και στα 215 ευρώ στα διαδικτυακά καταστήματα. Με 199 στην Vodafone (που μετατρέπεται σε δίκαρτο) θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια. Πέταξε πλέον το πουλάκι των 169 ευρώ όπου ήταν κυριολεκτικά δώρο. Όσοι το βρίσκετε σχεδιαστικά πανέμορφο (γιατί είναι) πάρτε το παρά τις μικροατέλειες στο λογισμικό (όλα έχουν τέτοιες) γιατί δεν θα σας παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Μην αφήνετε κανέναν "ειδήμονα" να σας αποτρέψει από την αγορά του Golf σας επειδή με τα ίδια λεφτά παίρνεις Dacia με πολύ "καλύτερα χαρακτηριστικά"! ;)

 

 

Εννοειται οτι ειναι οτι καλυτερο εως τα 269 ευρω !!!! Εσυ τελικα το πουλησες ; Αν ναι τι πηρες ;;;;;;;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το πούλησα αλλά χωρίς καμία συγκεκριμένη αιτία. Τώρα (ξανα)είμαι με το άμεσο ανταγωνιστή του, το Μ4 Aqua. Eίναι παραπλήσια σε όλους τους τομείς και διαλέγει κάποιος με γνώμονα μόνο κάποια πολύ ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του καθενός. Πχ. για μπαταρία και αδιαβροχοποίηση παίρνεις το Sony, για εσωτερική μνήμη και (μισο)διπλή κάρτα παίρνεις P8 Lite.

 

Ναι το εχω δει το Sony ...μικρη μνημη ειδα γυρω στα 2Γιγα ελευθερη...και δεν εχει dual sim ...ειναι το ιδιο γρηγορο οπως το P8 lite ;

Σε καλυπτει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...