Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και απο εμένα...πρίν απο 2 ημέρες παρέλαβα και εγω το τηλέφωνο.Αυτό που έχω να παρατηρήσω- ρωτήσω είναι αν έχει και άλλος πρόβλημα με την ταχύτητα του wifi.Νομίζω είναι αρκετά αργό σε εμένα συγκρινόμενο με ένα lenovo a806 που έχω σπίτι.Αναβάθμισα το κινητό με το που το πήρα και τώρα φοράει την επίσημη ALE-L21C02B130.Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Γράφω για πρώτη φορά. Διάβασα όλο το topic και έχω μια απορία. Αγόρασα σήμερα το κινητό απο κατάστημα Γερμανός. Θα χρησιμοποιείται μόνο με μια sim της vodafone και μια κάρτα sd. Εχει μέσα προεγκατεστημένα κάποιες εφαρμογές της cosmote αφού το κινητό ειναι branded. Εγώ θα έχω πρόβλημα να διαγράψω αυτες τις εφαρμογές και να μην το κάνω δικαρτο με την διαδικασία που προαναφερεται ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές απορίες:

 

1. Για επίσημο service είδα είναι η arvato. Αν και δεν είχε χρειαστεί ποτέ να εξυπηρετηθώ εκεί, έχω διαβάσει τα χειρότερα :P . Πάζει και άλλο service ή μόνο εκεί;

 

2. Το φλασάρισμα που αναφέρει ο haki στο 2ο post απ όσο έχω καταλάβει δεν περιλαμβάνει root, σωστά; Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το "πείραγμα" κάποιου smartphone, δεν ξέρω αν θέλω να αρχίσω :P

 

Τέλος, επειδή πριν κάποιες σελίδες δώθηκαν και links για κάποιο update, θα πρότεινα αν γίνεται να συγκεντρωθούν στο post του haki σχετικά με το φλασάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω διακρινει καποια καθυστερηση στο wifi. Τελικα ποια ειναι η ποιο προσφατη εκδοση firmware? Η B052 η B130?

Μηπως η β 130 είναι αν δε το εχεις κάνει μόνος σου update?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά 4g σας δείχνει το κινητό;

 

Με παλιά σιμ οχι

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Toυ σκασμού!

Έχω μια κοσμοτε κάρτα στο 2ο slot και ενώ έχω ενεργοποιημενο το 4g, δεν μου το δείχνει στην μπάρα. Φίλος δίπλα με κοσμοτε έχει κανονικά. Μήπως μόνο το πρώτο slot έχει 4g; Στις επιλογές πάντως για τις σιμ το έχει σαν επιλογή.

:D
Link to comment
Share on other sites

Aν πας στις ρυθμίσεις - Διαχείριση Διπλής Κάρτας βλέπεις να γράφει κάρτα 1 2g/3g/4g και κάρτα 2 2g.. αυτό μάλλον δεν σημαίνει ότι στην δεύτερη δεν έχει 3g/4g?

 

btw η οθόνη μαζεύει απίστευτες δαχτυλιές ή είναι ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

σε μένα είναι τόσο καλά εφαρμοσμένη που είναι αδύνατο να βγει.. ούτε που το είχα προσέξει ότι υπάρχει, αν δεν το λεγες
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και 1 μηνα κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου. Το μονο θεμα που ειχα ηταν με το youtube η οποια εστροσε με το τελευταιο Update. Δεν με πείραζε και τοσο πολυ, έμπαινα στο youtube.com και εβλεπα απο εκει.

Μου αρεσει παρα πολυ, και η κάμερα και η φωτεινότητα και το GPS. Πηγα διακοπες δοκιμασα και το GPS και η καμερα αψογη και η φωτεινοτητα αν ειναι σε αυτοματο μια χαρα ειναι στον ήλιο. Πριν φυγω για διακοπές μου ήρθε και αυτη η θηκη και ειναι πολυ ομορφη, το τηλεφωνο εφαρμοζετε μια χαρα.

Και πριν μια βδομαδα παραλαβα και αυτο το protector και με έσωσε.

Εφαρμοζετε πολυ ευκολα ουτε φουσκαλες στην οθονη ουτε παίδεμα, 2 λεπτα εκανα να τη βαλω. Και το σημαντικό δεν μαζεύει καθόλου δαχτυλιές.

 

Aν πας στις ρυθμίσεις - Διαχείριση Διπλής Κάρτας βλέπεις να γράφει κάρτα 1 2g/3g/4g και κάρτα 2 2g.. αυτό μάλλον δεν σημαίνει ότι στην δεύτερη δεν έχει 3g/4g?

 

btw η οθόνη μαζεύει απίστευτες δαχτυλιές ή είναι ιδέα μου;

 

Για το 4G ετσι οπως το λες θα πας στις ρυθμίσεις - Διαχείριση Διπλής Κάρτας και επιλεγείς σε ποια κάρτα θέλεις να ενεργοποιήσεις το 4G.

Edited by sharm
Link to comment
Share on other sites

vaggelis_grg από ό,τι βλέπω μπορούμε να επιλέξουμε ποια κάρτα θα έχει 3g/4g

Έτσι είναι. Θα κάνω ένα τηλέφωνο στην κοσμοτε να δω τι θα μου πουν. Έχω frog.

:D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να το ενεργοποιήσω από την κοσμοτε με κάποιο τρόπο.
Πρέπει να τους πάρεις τηλ.

Πρώτο βήμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι εδω και 1 μηνα κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου. Το μονο θεμα που ειχα ηταν με το youtube η οποια εστροσε με το τελευταιο Update. Δεν με πείραζε και τοσο πολυ, έμπαινα στο youtube.com και εβλεπα απο εκει.

Μου αρεσει παρα πολυ, και η κάμερα και η φωτεινότητα και το GPS. Πηγα διακοπες δοκιμασα και το GPS και η καμερα αψογη και η φωτεινοτητα αν ειναι σε αυτοματο μια χαρα ειναι στον ήλιο. Πριν φυγω για διακοπές μου ήρθε και αυτη η θηκη και ειναι πολυ ομορφη, το τηλεφωνο εφαρμοζετε μια χαρα.

Και πριν μια βδομαδα παραλαβα και αυτο το protector και με έσωσε.

Εφαρμοζετε πολυ ευκολα ουτε φουσκαλες στην οθονη ουτε παίδεμα, 2 λεπτα εκανα να τη βαλω. Και το σημαντικό δεν μαζεύει καθόλου δαχτυλιές.

 

 

 

Για το 4G ετσι οπως το λες θα πας στις ρυθμίσεις - Διαχείριση Διπλής Κάρτας και επιλεγείς σε ποια κάρτα θέλεις να ενεργοποιήσεις το 4G.

 

 

Στη θήκη το φλας είναι ανάποδα;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτοχος του p8 μια βδομάδα τώρα, πριν είχα το Α5 και μου το κλεψανε. Μέχρι στιγμής αρκετά ευχαριστημενη, το θέμα είναι επειδή έχω μεγάλη προίκα από το Α5 λέω να το αλλάξω,αλλα όσο χρησιμοποιώ το p8 τόσο μ'αρεσει. Ποια είναι η άποψη σας;
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και γω το τηλέφωνο απο τον γερμανο μεχρι στιγμης ευχαριστημένος και πολυ ποιο γρηγορο απο το nexus 4

Πολυ ωραια οθονη, παρα πολυ γρήγορο αλλα συμπερασματα και το βραδυ

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Να μη το αλλαξεις και αν σου λειψει στο μελλον τοσο πολυ το samsung να περιμενεις αρχες του 2016 να παρεις τον αντικαταστατη του A5
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Bluetooth του τηλεφώνου, το οποίο ορισμένες φορές απενεργοποιείται αυτόματα όταν η οθόνη είναι κλειστή. Ενεργοποιείται ξανά είτε αυτόματα είτε όταν ανοίξει η οθόνη. Έχω το firmware B052. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Με πηραν απο την κοσμοτε και μου ειπαν οτι το κινητο δεν υπαρχει σε αποθεμα.

Βεβαια ηξεραν να το παρουσιαζουν ετοιμο για αγορα στο site τους και το κυριοτερο, να μου κρατησουν τα λεφτα απο την καρτα.

Αν δε μπορειτε κυριοι της κοσμοτε να ελεγξετε το στοκ σας, τουλαχιστον μη δεσμευετε τα λεφτα του κοσμου αδικα.

 

Συγνωμη για το "οφτοπικ".

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν απο την κοσμοτε και μου ειπαν οτι το κινητο δεν υπαρχει σε αποθεμα.

Βεβαια ηξεραν να το παρουσιαζουν ετοιμο για αγορα στο site τους και το κυριοτερο, να μου κρατησουν τα λεφτα απο την καρτα.

Αν δε μπορειτε κυριοι της κοσμοτε να ελεγξετε το στοκ σας, τουλαχιστον μη δεσμευετε τα λεφτα του κοσμου αδικα.

 

Συγνωμη για το "οφτοπικ".

 

Ακριβώς το ιδιο και σε μενα.. το είχα παραγγείλει Κυριακή απο το site της κοσμοτε και με πήρε σήμερα τηλ μια εκπρόσωπος να μου πει οτι λυπάται και θα υπάρχει ξανά διαθέσιμο απόθεμα απο Σεπτέμβρη..:X

 

Επαγγελματιες..:mad:

Link to comment
Share on other sites

σημερα το τσιμπησα και εγω απο καταστημα γερμανος.Ολα μεχρι στιγμης δουλευοθν τελεια.value for money το κινητακι!
Link to comment
Share on other sites

ρωτάω για τελευταία φορα γιατι σας έχω σπάσει τα @@... :lol:

 

όταν γυρνάτε τις φωτό που έχει μέσα το κινητο απο τη μάνα του κάνει κάποιο χρόνο να τις καθαρίσει?

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...