Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την ιντενασιοναλ και να μην την εχει ειναι παιχνιδακι πλεον για να την βαλεις

εννοοω την αξιοπιστια που εχει το vickmall που μπορει να φας και λιγοτερο χρονο απο το να το στειλεις και να το παραλαβεις επισκευασμενο σε σχεση με το public που δεν ξερουν την τυφλα τους εκει μεσα και θα το παραδωσουν στην Ελληνικη αντιπροσωπεια και θα φας εξισου μεγαλη αναμονη

επισης με το vickmall μιλας απ ευθειας και θα σου πουν τι ακριβως εχει και τι θελει και σε τι ενεργειες θα προβουν υπαρχει δηλαδη μια οικειοτητα

ασε που τα ανταλλακτικα ειναι παμφθηνα πλεον και τα βρισκεις ανετα και αν πιανουν λιγο τα χερια σου μπορεις να το κανεις και μονος σου η καποιος γνωστος σου που ξερει η ακομη και μαγαζια που επισκευαζουν κινητα υπαρχουν ηδη πολλα

οποτε δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην το παρω 60-70 ευρω πιο φθηνο

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.Το ξερω το Vickmall οτι ειναι αξιοπιστο καταστημα και εχω μιλησει πολλες φορεςμαζι τους.Απλα ρωταω γιατι εχω το M2 mini και ηθελα να δω αν ειναι το ιδιο και στο Note η διαδικασια φλασαρισματος της ιντερνατιοναλ.Θα μιλησω και μαζι τους και μαλλον απο εκει θα το παρω γιατι και εγω δεν θελω να δωσω 70 ευρω πιο πανω.Γιατι την εχω φαει στην μαπα την εγγυηση του eshop και αλλων κανονικων καταστηματων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι το επίσημο service της meizu είναι κάπου στην Ηλιούπολη, Αργυρούπολη. Αν το ψαξεις στο google θα το βρεις και μπορείς να το πας εσύ κατευθείαν στο service με την απόδειξη αγοράς...

 

Θα πάω πρώτα στο puplic και αν δεν βγάλω άκρη θα πάω για την meizu σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κανείς δεν μπορεί να με βοηθήσει από ότι φαίνεται ευχαριστώ παντός !

 

Φιλε μου απο την στιγμη που λες οτι αλλαξες επιτυχως το system id θα μπορεις πολυ απλα να κατεβασεις την τελευταια i rom που ειναι σε μορφη zip, να το βρεις μεσω του file manager και απλα να χτυπησεις δυο φορες πανω του και θα ξεκινησει η αναβαθμιση. Δεν ειναι απαραιτητο να ψαξεις ή να κανεις μεσω της εφαρμογης update την διαδικασια.

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο την στιγμη που λες οτι αλλαξες επιτυχως το system id θα μπορεις πολυ απλα να κατεβασεις την τελευταια i rom που ειναι σε μορφη zip, να το βρεις μεσω του file manager και απλα να χτυπησεις δυο φορες πανω του και θα ξεκινησει η αναβαθμιση. Δεν ειναι απαραιτητο να ψαξεις ή να κανεις μεσω της εφαρμογης update την διαδικασια.

Μα έκανα 3 φορές αυτό με την id και έκανε επανεκκίνηση το κινητό μόνο του και πάλι το αρχείο το βλέπει απλά σαν ζιπ σε κάτι βίντεο που είδα υπάρχει μια εφαρμογή με το σήμα του flyme και για αυτό λέω για εφαρμογή!

Το έκανε κι ένας φίλος μου μήπως εγώ κάτι κάνω λάθος αλλά και σε αυτόν έκανε επανεκκίνηση και πάλι όμως δεν το αναγνώρισε το αρχείο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχει μια φίλη το εν λόγω κινητό και όταν της πάει κάτω από 20% η μπαταρία τα εικονίδια στις αρχικές σελίδες φεύγουν από εκεί που τα είχε βάλει η ίδια και γίνονται όπως όταν το πήρε. Ξέρετε τι φταίει;

 

Could anyone help please ? Να ξέρω να της κάνω επαναφορά αν είναι αλλιώς να το δώσω public να το φτιάξουν. Ευχαριστώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Μα έκανα 3 φορές αυτό με την id και έκανε επανεκκίνηση το κινητό μόνο του και πάλι το αρχείο το βλέπει απλά σαν ζιπ σε κάτι βίντεο που είδα υπάρχει μια εφαρμογή με το σήμα του flyme και για αυτό λέω για εφαρμογή!

Το έκανε κι ένας φίλος μου μήπως εγώ κάτι κάνω λάθος αλλά και σε αυτόν έκανε επανεκκίνηση και πάλι όμως δεν το αναγνώρισε το αρχείο!

 

Οταν το κλικαρεις δυο φορες το αρχειο που κατεβαζεις τι κανει δηλαδη; κατεβασε ξανα την ρομ απο εδω

https://meizufans.eu/forum/topic/3711/flyme-os-4-5-4-2-stable-m2-note

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Οταν το κλικαρεις δυο φορες το αρχειο που κατεβαζεις τι κανει δηλαδη; κατεβασε ξανα την ρομ απο εδω

https://meizufans.eu/forum/topic/3711/flyme-os-4-5-4-2-stable-m2-note

αυτο μου βγάζει ξανά κατέβασα το αρχείο!
Link to comment
Share on other sites

αυτο μου βγάζει ξανά κατέβασα το αρχείο!

 

Φιλε μια τελευταια ερωτηση ισως κ χαζη....μετα δεν εχω ιδεα τι αλλο μπορει να συμβαινει. Το κλικαρεις μια φορα το αρχειο ή δυο γρηγορες οπως κανουμε μετο ποντικι του υπολογιστη π.χ;

Δεν υπαρχει η περιπτωση σου....τι να πω; Αν δεν ειχες βαλει σωστα το system id θα επρεπε να σου βγαζει corrupt file και αν οντως το εβαλες σωστα θα επρεπενα ξεκινησει η εγκατασταση. Η εφαρμογη αναβαθμιση δεν μπορω να σου πω που βρισκεται γιατι εγω τις εχω αλλαξει θεση πολλες φορες αλλα μπορεις να πας στις ρυθμισεις-εφαρμογες-ολες οι εφαρμογες και θα δεις οτι οντως υπαρχει αλλα δυστηχως δεν μπορεις να την ανοιξεις απο εκει.

 

Να ρωτησω κ κατι ακομα...Στον file manager που βλεπω στο screenshot σου το τριτο απο αριστερα προς τα κατω αυτο το σηματακι τι ειναι; Και επισης πανω πανω παραδιπλα απο την ωρα τι σκουπακι ειναι αυτο, δεν το εχω δει πουθενα!

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου δεν πας να κανεις την αναβαθμιση κατευθειαν απο recovery εκει θα φανει αν εβαλες σωστα το system id

κλειστο το κινητο πατας power + volume up η volume down δεν θυμαμαι καλα σε παει recovery συνδεσε το με τον υπολογιστη σου και θα σε βγαλει εναν φακελο recovery βαλε εκει μεσα το update.zip αποσυνδεσε το απο τον υπολογιστη μολις φορτωσει το ζιπ και πατα upgrade αν προχωρησει παει να πει οτι εισαι οκ

απο αυτον τον φακελο της recovery στα Κινεζικα κινητα μπορει να προχωρησει σε upgrade μονο με Κινεζικες ρομ

αν εχεις κανει σωστα το κολπο με το system id θα δεχτει κανονικα και την ιντερνασιοναλ και θα προχωρησει στο update

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έβγαλα από το ρύζι..όλα κομπλέ δουλεύουν όπως και πριν... Απλά στο κάτω μέρος τις οθόνης υπάρχει ένα σημάδι σαν υγρασία..θα μείνει εκεί η θα φύγει με τον καιρό;;.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου δεν πας να κανεις την αναβαθμιση κατευθειαν απο recovery εκει θα φανει αν εβαλες σωστα το system id

κλειστο το κινητο πατας power + volume up η volume down δεν θυμαμαι καλα σε παει recovery συνδεσε το με τον υπολογιστη σου και θα σε βγαλει εναν φακελο recovery βαλε εκει μεσα το update.zip αποσυνδεσε το απο τον υπολογιστη μολις φορτωσει το ζιπ και πατα upgrade αν προχωρησει παει να πει οτι εισαι οκ

απο αυτον τον φακελο της recovery στα Κινεζικα κινητα μπορει να προχωρησει σε upgrade μονο με Κινεζικες ρομ

αν εχεις κανει σωστα το κολπο με το system id θα δεχτει κανονικα και την ιντερνασιοναλ και θα προχωρησει στο update

Το έκανα και πέτυχε! ευχαριστώ και τους δύο !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έβγαλα από το ρύζι..όλα κομπλέ δουλεύουν όπως και πριν... Απλά στο κάτω μέρος τις οθόνης υπάρχει ένα σημάδι σαν υγρασία..θα μείνει εκεί η θα φύγει με τον καιρό;;.

 

θα φυγει με το χρόνο αλλα το νερό εχει άλλατα και άλλα και στο χρόνο αυτο που εχει μεινει θα κανει την ζημια. Αγνωστο πότε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα με τον proximity sensor έχει αρχίσει και γίνεται λίγο εκνευριστικο...! Ελπίζω να το διορθώσουν σε μελλοντικό update...:mad:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα με τον proximity sensor έχει αρχίσει και γίνεται λίγο εκνευριστικο...! Ελπίζω να το διορθώσουν σε μελλοντικό update...:mad:

Τι έχει ο proximity sensor?

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από ένα μήνα χρήσης για να αναφέρω για την διάρκεια της μπαταρίας.

Πραγματικά με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.Με την φωτεινότητα στο 50% περίπου,μονίμως ανοιχτό το wifi,αρκετό broswing και τα δεδομένα ανοιχτά με βγάζει σίγουρα 4+ οθόνη..αν τύχει και δεν κάνω πολλές κλήσεις κιώλας μου βγάζει σίγουρα 5 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

θα φυγει με το χρόνο αλλα το νερό εχει άλλατα και άλλα και στο χρόνο αυτο που εχει μεινει θα κανει την ζημια. Αγνωστο πότε.

 

Παίζει να μου χαλασει κάποια στιγμή δηλαδή;;; Όχι ρε φίλεεεε... Τώρα μου δουλευει ρολόι απλώς αυτό το σημάδι με χαλάει.. Είπες θα φύγει κάποια στιγμή... Αλλά τι ζημιά μπορεί να πάθει η συσκευή;;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μου χαλασει κάποια στιγμή δηλαδή;;; Όχι ρε φίλεεεε... Τώρα μου δουλευει ρολόι απλώς αυτό το σημάδι με χαλάει.. Είπες θα φύγει κάποια στιγμή... Αλλά τι ζημιά μπορεί να πάθει η συσκευή;;

 

Άγνωστο δοτι εκει που θα στεγνωσει το νερο θα αφησει κάποια άλατα. τωρα που θα γινει αυτο .....

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο δοτι εκει που θα στεγνωσει το νερο θα αφησει κάποια άλατα. τωρα που θα γινει αυτο .....

 

Αα οκ έχει αυτό σημάδι που ανέφερα πριν πρέπει να είναι απορία στέγνωμα του νερού..Δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή να μου χαλασει η συσκευή από το πουθενά..αφού τώρα δουλεύει κανονικά λογικά είναι κομπλέ τώρα. Υγρασία δεν Νομίζω να υπάρχει ακόμα ήμουν 15 λεπτά με το μπιστολάκι και το άφησα και στο ρύζι πάνω από 20 ώρες..Τώρα το μόνο που με ανησυχεί είναι αυτό το σημάδι,να φύγει ρε ****το κρίμα είναι η συσκευή πιστεύω δεν θα παρουσίασει κάποιο πρόβλημα πες μου και εσύ την γνώμη σουβλάκι ευχαριστώ πολύ για τον χρονο και το ενδιαφέρον σου!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει ο proximity sensor?

 

Μόνο σε μένα το κάνει;;!! Μερικές φορές (αρκετά συχνά τώρα τελευταία) δεν κλείνει ή οθόνη οταν μιλάω. Διορθώνει μόνο με επανεκκίνηση και μετά είναι πολύ πιθανό να το ξανακάνει....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...