Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειμαι και πολυ σιγουρος...

Οι κινεζοι μπορει να αλλαζουν καθε εβδομαδα κουτι και logo χαχαχα.

Μπορει να ειναι ευρωπαικη εκδοση, αλλα να μην περασε απο τα χερια του εδω αντιπροσωπου.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειμαι και πολυ σιγουρος...

Οι κινεζοι μπορει να αλλαζουν καθε εβδομαδα κουτι και logo χαχαχα.

Μπορει να ειναι ευρωπαικη εκδοση, αλλα να μην περασε απο τα χερια του εδω αντιπροσωπου.

 

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι, ειναι το Μ571Η που γραφει στο κουτι σου!εμενα γραφει Μ571U και ειμαι με u-rom αρα σ εσενα μηπως θα επρεπε να εχει το Ι?δεν ειμαι σιγουρος..

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/New-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Tools-For-Meizu-Meilan-Note-2-M2-/351576269879?nav=SEARCH

Είχα κοιτάξει και eBay και απο πριν και μιας που μου είπες με aliexpress.....Ρε συ φίλε είναι γνήσια αυτά ή θα είναι μάπα ή οθόνη μετα και υπερεαισθητη??(ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΕΣΙΜΟ ΘΑ ΞΑΝΑΣΠΑΣΕΙ)..ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ public όπως είπα και πιο πριν μου ειπαν 80€...Μην την πατήσω έτσι και γίνει μάπα τελείως το τηλέφωνο...Να τους εμπιστευτω?

 

Αυτες είναι αποφάσεις που πρέπει να πάρεις ΕΣΥ!

Δυστυχώς, εξ αποστάσεως, δεν μπορούμε να εκτιμήσουμε καλύτερα (και το μύρισμα νυχιών, δεν βοηθάει...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλησα με φιλο μου πριν λιγο που ειχαμε παραγγειλει μαζι το συγκεκριμενο κινητο. Μου οτι του επεσε απο την τσεπη απο το μπουφαν και του ραγισε η οθονη..οπως καταλαβαινω το κινητο ειναι γυαλινο!οποτε τα ματια σας 14!!

 

και μενα επεσε με τον ιδιο ακριβως τροπο και δεν επαθε το παραμικρο

μην το γενικευουμε λοιπον οτι ειναι γυαλινο

και τα πιο ανθεκτικα κινητα μπορουν να παθουν ζημια απο πεσιμο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως γράφεται πως το κινητό σπάει εύκολα εμένα πάντως μου έχει δείξει το ανάποδο έφαγε ένα πολύ γερό χτύπημα και πιστεύω πως άλλο κινητό θα είχε σπάσει και αυτό δεν έπαθε τίποτα! Με την ευκαιρία να ρωτησω κάτι έχει παρατηρήσει ξεθωριασμα στο πλαστικό;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως γράφεται πως το κινητό σπάει εύκολα εμένα πάντως μου έχει δείξει το ανάποδο έφαγε ένα πολύ γερό χτύπημα και πιστεύω πως άλλο κινητό θα είχε σπάσει και αυτό δεν έπαθε τίποτα! Με την ευκαιρία να ρωτησω κάτι έχει παρατηρήσει ξεθωριασμα στο πλαστικό;

Ξεθωριασμα δεν έχω παρατηρήσει αλλά είναι μόνιμα σε θήκη. Να ρωτησω κάτι άλλο εγώ... Το πίσω μέρος (πλαστικό) της συσκευής έχετε δει να το πουλάνε ξεχωριστά; Ρωταω γιατί στο k3 note που είχα βλέπω να το πουλάνε το γνήσιο περίπου 5€ όσο κάνει κ μια θήκη. Γιατί να φοράμε τότε θήκες κ να μην χαιρομαστε την συσκευή όπως είναι; Το μόνο αρνητικό είναι ότι στο μειζου γλιστράει παρά πολύ και οκ ή θήκη προστατεύει την οθόνη αν π.χ ασκηθεί πίεση σε μια γωνία θα σπάσει χωρίς να χτυπήσει αμεσα ή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ξεθωριασμα δεν έχω παρατηρήσει αλλά είναι μόνιμα σε θήκη. Να ρωτησω κάτι άλλο εγώ... Το πίσω μέρος (πλαστικό) της συσκευής έχετε δει να το πουλάνε ξεχωριστά; Ρωταω γιατί στο k3 note που είχα βλέπω να το πουλάνε το γνήσιο περίπου 5€ όσο κάνει κ μια θήκη. Γιατί να φοράμε τότε θήκες κ να μην χαιρομαστε την συσκευή όπως είναι; Το μόνο αρνητικό είναι ότι στο μειζου γλιστράει παρά πολύ και οκ ή θήκη προστατεύει την οθόνη αν π.χ ασκηθεί πίεση σε μια γωνία θα σπάσει χωρίς να χτυπήσει αμεσα ή οθόνη.

 

Φιλε και να το πουλανε δεν ξερω αν θα το χρειαστεις!!ειδα ενα βιντεο στο youtube για το πως βγαινει το καπακι πισω με εργαλεια και με πονεσε η καρδια αστο!!πολυ μπελα και πολυ καταπονεση στο κινητο!θηκη και παλι θηκη!

Link to comment
Share on other sites

Αμα βλεπατε ζωντανά πως ράγισε το δικο μου πραγματικά σας μιλάω θα μενατε μαλακές..Το κραταγα στα χέρια μου και μου έπεσε με θήκη σιλικόνης απο υψος μικροτερο του ενός μέτρου..χώρις να πεσει με πολύ δυναμη, να μην τα πολύ λόγο...λέω εντάξει δεν θα επαθε τίποτα και με το που το σηκώνω..... Εχω φτάσει στο συμπέρασμα οτι δεν έχει gorilla glass...δεν ραγίζει έτσι απλα μια οθόνη παιδιά να λέμε και του στραβου το δίκιο..Και είναι κρίμα... Οταν το φτιάξω με το καλό θα του βάλω και το τζαμί nilkin που το παρέλαβα χθες μετα απο 1 μηνα απο σκρουτζαδικο(τραγική ειρωνία) και μια θήκη τεθορακισμενη απο eBay και μετά ας πάθει τίποτα αμα τολμαει
Link to comment
Share on other sites

Αμα βλεπατε ζωντανά πως ράγισε το δικο μου πραγματικά σας μιλάω θα μενατε μαλακές..Το κραταγα στα χέρια μου και μου έπεσε με θήκη σιλικόνης απο υψος μικροτερο του ενός μέτρου..χώρις να πεσει με πολύ δυναμη, να μην τα πολύ λόγο...λέω εντάξει δεν θα επαθε τίποτα και με το που το σηκώνω..... Εχω φτάσει στο συμπέρασμα οτι δεν έχει gorilla glass...δεν ραγίζει έτσι απλα μια οθόνη παιδιά να λέμε και του στραβου το δίκιο..Και είναι κρίμα... Οταν το φτιάξω με το καλό θα του βάλω και το τζαμί nilkin που το παρέλαβα χθες μετα απο 1 μηνα απο σκρουτζαδικο(τραγική ειρωνία) και μια θήκη τεθορακισμενη απο eBay και μετά ας πάθει τίποτα αμα τολμαει

Μα δεν έχει Gorilla Glass η οθόνη.... μόνο το τζαμάκι της πίσω κάμερας.

Το μπροστινό είναι DragonTrail αντίστοιχης τεχνολογίας με το GG.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως δεν του βάζω τεθωρακισμένη θήκη με τπτ....εχώ ένα φίλο και έχει ένα iphone6 (κόσμημα) και του έχει μια τεράστια αλουμινίου θήκη που δείχνει σκέτο εκτρωμα, δεν μπορείς να φανταστεις ότι κρύβεται ένα τέτοιο κντ εκεί μέσα. Και στο κάτω κάτω γι αυτό διαλεγω κντ Μαξ με 150-200€, αν καταστραφεί, το χάσεις ή κάτι άλλο θα στεναχωρηθεις αλλά δεν θα σκασεις κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Ξεθωριασμα δεν έχω παρατηρήσει αλλά είναι μόνιμα σε θήκη. Να ρωτησω κάτι άλλο εγώ... Το πίσω μέρος (πλαστικό) της συσκευής έχετε δει να το πουλάνε ξεχωριστά; Ρωταω γιατί στο k3 note που είχα βλέπω να το πουλάνε το γνήσιο περίπου 5€ όσο κάνει κ μια θήκη. Γιατί να φοράμε τότε θήκες κ να μην χαιρομαστε την συσκευή όπως είναι; Το μόνο αρνητικό είναι ότι στο μειζου γλιστράει παρά πολύ και οκ ή θήκη προστατεύει την οθόνη αν π.χ ασκηθεί πίεση σε μια γωνία θα σπάσει χωρίς να χτυπήσει αμεσα ή οθόνη.

 

http://vifocal.com/battery-cover-case-housing-door-replacement-for-meizu-m2-note-smartphone.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εδώ είναι ή γνήσια οθόνη και το digitizer http://www.meizuworld.com/meizu-m2-note-original-black-lcd-display-touch-screen-digitizer-assembly-replacement-part.html

 

http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-replacement-for-meizu-m2-note-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η θηκη πορτοφολι της mofi και ειναι αρκετα καλη!

Το τηλ καθεται σε χοντρουτσικη tpu θηκη με καλη εφαρμογη και σωστα κοψιματα για τις θυρες, μεσα στο πορτοφολι. Τρυπες στο πισω μερος για την καμερα και το φλας οκ. Σπαει κιολας για να γινει σταντ.

 

Ηχος τηλεφωνιας οκ χωρις μικροφωνισμους κτλ.

 

Αρκετα ευχαριστημενος αρχικα με την αποδοση και την ταχυτητα, ενω η μπαταρια νομιζω εχει ζουμι...

Γερο να βγει μονο :p

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως δεν του βάζω τεθωρακισμένη θήκη με τπτ....εχώ ένα φίλο και έχει ένα iphone6 (κόσμημα) και του έχει μια τεράστια αλουμινίου θήκη που δείχνει σκέτο εκτρωμα, δεν μπορείς να φανταστεις ότι κρύβεται ένα τέτοιο κντ εκεί μέσα. Και στο κάτω κάτω γι αυτό διαλεγω κντ Μαξ με 150-200€, αν καταστραφεί, το χάσεις ή κάτι άλλο θα στεναχωρηθεις αλλά δεν θα σκασεις κιόλας.

 

Φίλε ή θήκη για την οποία μιλάω είναι hybrid και δεν είναι τόσο έκτρωμα όσο νομίζεις...Απλα μετα θα εχεις το κεφαλή σου ήσυχο.. βάζεις και το τζαμί το nilkin και είσαι κομπλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://vifocal.com/battery-cover-case-housing-door-replacement-for-meizu-m2-note-smartphone.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-replacement-for-meizu-m2-note-smartphone.html

 

Γνήσια ή οθόνη με το digitizer φίλε??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ή θήκη για την οποία μιλάω είναι hybrid και δεν είναι τόσο έκτρωμα όσο νομίζεις...Απλα μετα θα εχεις το κεφαλή σου ήσυχο.. βάζεις και το τζαμί το nilkin και είσαι κομπλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν λες την ipaky ok μια χαρά είναι. Αν λες κάποια άλλη...βάλε λινκ!

Link to comment
Share on other sites

Αν λες την ipaky ok μια χαρά είναι. Αν λες κάποια άλλη...βάλε λινκ!

http://vifocal.com/ipaky-luxury-neo-hybrid-armor-with-frame-silicone-back-case-cover-for-meizu-m2-note-smartphone.html

 

Ipakiiiiiii

Link to comment
Share on other sites

για σας είμα κατόχους του κινητού εδώ και μια "δομαδα" μόλις εχτές έβαλα δυο κάρτες που οποια είναι μονο για internet αλλα δεν μου δίνη σε καμια δεδομένα γιατί ξέρεις κανεις ?? αν την βάλω μονες η κάθε μια μονίτης και σε οποια από τις δυο θύρες έχω κανονικά μονο αν είναι και η δυο δεν έχω
Link to comment
Share on other sites

εγώ παράκοιλα αυτά

 

http://vifocal.com/ipaky-luxury-neo-hybrid-armor-with-frame-silicone-back-case-cover-for-meizu-m2-note-smartphone.html

 

http://vifocal.com/premium-tempered-glass-9h-screen-protector-for-meizu-m2-note-smartphone.html

 

όταν έρθουνε με το καλο θα σας πω εντυπώσεις με άφησε μέσο paypal παράξενο xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

εγώ παράκοιλα αυτά

 

http://vifocal.com/ipaky-luxury-neo-hybrid-armor-with-frame-silicone-back-case-cover-for-meizu-m2-note-smartphone.html

 

http://vifocal.com/premium-tempered-glass-9h-screen-protector-for-meizu-m2-note-smartphone.html

 

όταν έρθουνε με το καλο θα σας πω εντυπώσεις με άφησε μέσο paypal παράξενο xaxaxa

 

Φίλε κάνα μήνα δεν θα κανουν?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνα μήνα δεν θα κανουν?

 

ναι 25 με 35 έλεγε αλλα από αλλου που κοίταγα δεν με άφηνε και ανακαστικά τα πήρα αποκεί αλλα μπορεί να κάνουνε και πιο γρήγορα δεν το ξέρουμε αυτό

Link to comment
Share on other sites

ναι 25 με 35 έλεγε αλλα από αλλου που κοίταγα δεν με άφηνε και ανακαστικά τα πήρα αποκεί αλλα μπορεί να κάνουνε και πιο γρήγορα δεν το ξέρουμε αυτό

 

Η πληρωμένη μεταφορά για να σου ερθει σε 3-4 μέρες πάει πολύ.??..βαριεμαι και μονο που το σκέφτομαι να μπω στο τρυπακι να περιμένω 1 μηνα.....

Link to comment
Share on other sites

για σας είμα κατόχους του κινητού εδώ και μια "δομαδα" μόλις εχτές έβαλα δυο κάρτες που οποια είναι μονο για internet αλλα δεν μου δίνη σε καμια δεδομένα γιατί ξέρεις κανεις ?? αν την βάλω μονες η κάθε μια μονίτης και σε οποια από τις δυο θύρες έχω κανονικά μονο αν είναι και η δυο δεν έχω

 

Δοκιμασες να τις αλλαξεις θεση?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...