Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια το κινητο δεν εχει lock screen notifications? επισης πως μπορω απο την internacional να παω στην A?

 

Δεν έχει. Αλήθεια, γιατί να θες να πας στην Α;;!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

θελω την εφαρμογη personalize με τα themes...οταν το παραγγειλλα υπηρχε μετα στην επομενη αναβαθμιση την κατηργησαν...γινεται τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

θελω την εφαρμογη personalize με τα themes...οταν το παραγγειλλα υπηρχε μετα στην επομενη αναβαθμιση την κατηργησαν...γινεται τιποτα?[/QU

 

Μπορεις να πας σιγουρα!μπες στο meιzufans.com και στο forum τους θα βρεις τον τροπο..εγω παντως ειμαι με U που ειναι ιδια με την Α και την ψαχνω για να το αλλαξω σε Ι..βλεπω οτι οι περισσοτεροι προτιμουν την Ι.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο εμενα με τη σειρα μου...Απο την flyme 4.5.4U που εχω μπορω να παω στην 4.5.4.2 κατευθειαν ή πρεπει να τις παιρνω κάθε φορά με τη σειρά; και αν θελω να γυρισω στην εργοστασιακη πως γινεται?απλα με reset ή κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο εμενα με τη σειρα μου...Απο την flyme 4.5.4U που εχω μπορω να παω στην 4.5.4.2 κατευθειαν ή πρεπει να τις παιρνω κάθε φορά με τη σειρά; και αν θελω να γυρισω στην εργοστασιακη πως γινεται?απλα με reset ή κατι αλλο?

 

Φυσικά κατευθείαν αφού εμπεριέχονται όλα τα προηγούμενα fixes.

Link to comment
Share on other sites

θελω την εφαρμογη personalize με τα themes...οταν το παραγγειλλα υπηρχε μετα στην επομενη αναβαθμιση την κατηργησαν...γινεται τιποτα?[/QU

 

Μπορεις να πας σιγουρα!μπες στο meιzufans.com και στο forum τους θα βρεις τον τροπο..εγω παντως ειμαι με U που ειναι ιδια με την Α και την ψαχνω για να το αλλαξω σε Ι..βλεπω οτι οι περισσοτεροι προτιμουν την Ι.

 

οκ φιλε μου θα το ψαξω αν και τα αγγλικα μου δε με βοηθανε κ τοσο

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κατευθείαν αφού εμπεριέχονται όλα τα προηγούμενα fixes.

 

Αρα ποια ειναι η πιο καινουργια εκδοση για να δοκιμασω?μηπως ξερεις?

Αυτο με το reset ξερεις?δηλαδη κανοντας reset γυρναει στην παλια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

 

οκ φιλε μου θα το ψαξω αν και τα αγγλικα μου δε με βοηθανε κ τοσο

 

Απο την meizu που ρωτησα εγω μου προτειναν αυτη τη rom http://flyme.cn/firmwarelist-19.html . Αυτο που περιμενω να μου πουνε ομως ειναι αν θα εχει ελληνικα!να προσεξεις αυτη που θα βαλεις να εχει!εσυ σε ποια Α ησουν πριν και δουλευε κανονικα μ εκεινη?αν κανεις επαναφορα εργοστασιακων δεν σε παει ξανα πισω στην αρχικη του?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ξαναρωταω το ίδιο πράγμα αλλά έχω βρει το ανταλλακτικό με ενδιαφερει http://m.aliexpress.com/item/32399028732.html και εδώ θέλω να ρωτήσω, είναι γνήσιο το ανταλλακτικό αυτό ή μάπα??Γιατί ρωτησα για service στον εξουσιοδοτημένο αντιπροσωπο και μου ειπαν 80 €..Αμα είναι αυτό γνήσιο προφανώς θα το πάρω και θα πάω να μου το βάλουν αλλά αμα είναι μάπα πρεπει να δώσω τα 80€..Κοιταχτε του οι αμα μπορείτε και πείτε μου ευχαριστωωω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ξαναρωταω το ίδιο πράγμα αλλά έχω βρει το ανταλλακτικό με ενδιαφερει http://m.aliexpress.com/item/32399028732.html και εδώ θέλω να ρωτήσω, είναι γνήσιο το ανταλλακτικό αυτό ή μάπα??Γιατί ρωτησα για service στον εξουσιοδοτημένο αντιπροσωπο και μου ειπαν 80 €..Αμα είναι αυτό γνήσιο προφανώς θα το πάρω και θα πάω να μου το βάλουν αλλά αμα είναι μάπα πρεπει να δώσω τα 80€..Κοιταχτε του οι αμα μπορείτε και πείτε μου ευχαριστωωω

 

ειναι δεν ειναι κατα την γνωμη μου δεν εχεις αλλη επιλογη

το παιρνεις και κανεις την δουλεια σου και μετα ουτε θα το σκεφτεσαι αν ειναι η δεν ειναι γνησιο

τα 80 ευρω ειναι παρα πολλα να τα δωσεις για ενα Digitizer για ενα κινητο που η αξια του στην Ελλαδα ειναι περιπου 200 ευρω αυτη την στιγμη και δυσκολα θα το κρατησεις πανω απο 1,5 με 2 χρονια

Link to comment
Share on other sites

ειναι δεν ειναι κατα την γνωμη μου δεν εχεις αλλη επιλογη

το παιρνεις και κανεις την δουλεια σου και μετα ουτε θα το σκεφτεσαι αν ειναι η δεν ειναι γνησιο

τα 80 ευρω ειναι παρα πολλα να τα δωσεις για ενα Digitizer για ενα κινητο που η αξια του στην Ελλαδα ειναι περιπου 200 ευρω αυτη την στιγμη και δυσκολα θα το κρατησεις πανω απο 1,5 με 2 χρονια

 

Ακριβώς αυτό φίλε θα το παραγγειλω και ποσο λες να μου πάρει ένας μάστορας να μου το βάλει??

Link to comment
Share on other sites

Παρε τα εργαλεια και βαλτη μονος σου δες στο γιουτιουμπ πως γίναιτε γιατι κ ο μαστορας ενα 20-30€ θα το παρει
Link to comment
Share on other sites

Παρε τα εργαλεια και βαλτη μονος σου δες στο γιουτιουμπ πως γίναιτε γιατι κ ο μαστορας ενα 20-30€ θα το παρει

 

Εγώ μόνο ένα βιντεάκι έχω βρει, και ο Ρώσος τελευταία στιγμή, εκεί που θέλεις να δεις πως το κάνει, απομακρύνει το τηλέφωνο από την κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε και ποσο περιπου θα κανει να ερθει με aliexpress απο Κίνα γιατί πρωτη φορά θα παραγγειλω απο αυτους...
Link to comment
Share on other sites

 

Απο την meizu που ρωτησα εγω μου προτειναν αυτη τη rom http://flyme.cn/firmwarelist-19.html . Αυτο που περιμενω να μου πουνε ομως ειναι αν θα εχει ελληνικα!να προσεξεις αυτη που θα βαλεις να εχει!εσυ σε ποια Α ησουν πριν και δουλευε κανονικα μ εκεινη?αν κανεις επαναφορα εργοστασιακων δεν σε παει ξανα πισω στην αρχικη του?

 

οχι φιλε μου με την ιντερνασιοναλ το πηρα δεν του αλλαξα ρομ...ξερεις αν μπορω να την περασω με τον τροπο που περναει καποιος απο την Α στην ιντερνασιοναλ?επισης τα ελληνικα δεν με πολυενδιαφερουν αρκουν και τα αγγλικα.... αν βγαλεις καμμια ακρη η καποιος αλλο με το θεματακι μου θα το εκτιμουσα πολυ :)

Edited by spiross4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε και ποσο περιπου θα κανει να ερθει με aliexpress απο Κίνα γιατί πρωτη φορά θα παραγγειλω απο αυτους...

1 μήνα σίγουρα

Η αλλαγή digitizer ειναι από τις πιο δύσκολες εργασίες σε κινητό, γιατί σε πολλά το Dig. είναι κολλημένο στην οθόνη LCD και υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να σπασεις και την οθόνη LCD κατά την εξαγωγή.... Δες μήπως βρεις έτοιμο σετ (Digitizer + LCD) σε καλή τιμή, για ευκολία...!

Επίσης, αφού 1η φορά παραγγέλνεις από ALiExpress θα πρέπει να περιμένεις δυσκολία, εκτός αν έχεις κάρτα (πιστωτική) εξωτερικού ή Revolut (και μην ρωτήσεις τι είναι - ψάξτο...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλησα με φιλο μου πριν λιγο που ειχαμε παραγγειλει μαζι το συγκεκριμενο κινητο. Μου οτι του επεσε απο την τσεπη απο το μπουφαν και του ραγισε η οθονη..οπως καταλαβαινω το κινητο ειναι γυαλινο!οποτε τα ματια σας 14!!
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα απο το e-shop.

Οπως το ζητησα, σφραγισμενο το κουτι σε ζελατινα.

Ομως δεν υπαρχει πουθενα καποια ταινια ασφαλειας, η καποιο αυτοκολλητο -ενδειξη Ελληνικης αντιπροσωπευσης.

Στο public που ειχα δει το κουτι, ειχε ταινιες ασφαλειας μονο και σε 2 πλευρες του κουτιου. Δεν θυμαμαι αν ειχε Ελληνικα γραμματα η κατι τετοιο.

Ελπιζω το δικο μου να μην ειναι παραεισαγωγης...

 

Το ενεργοποιησα παντως και εχει android 5.1 και το flyme 4.5.4I. Ελληνικα οκ.

 

Αυριο περιμενω και μια mofi flip case. Δεν βγαινει απο το σπιτι χωρις θηκη!

Αποδεικνυεται μαλλον πολυ ευαισθητο στα χτυπηματα...

 

Επισης με το ανοιγμα ζηταει login η εγγραφη στο flyme. Τι ακριβως ειναι η υπηρεσια?

Αν γενικα μας ζητησει αναβαθμιση, να το αφησω να την κανει?

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

1 μήνα σίγουρα

Η αλλαγή digitizer ειναι από τις πιο δύσκολες εργασίες σε κινητό, γιατί σε πολλά το Dig. είναι κολλημένο στην οθόνη LCD και υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να σπασεις και την οθόνη LCD κατά την εξαγωγή.... Δες μήπως βρεις έτοιμο σετ (Digitizer + LCD) σε καλή τιμή, για ευκολία...!

Επίσης, αφού 1η φορά παραγγέλνεις από ALiExpress θα πρέπει να περιμένεις δυσκολία, εκτός αν έχεις κάρτα (πιστωτική) εξωτερικού ή Revolut (και μην ρωτήσεις τι είναι - ψάξτο...)

 

Φιλε έχω βρει και σετ αλλά φοβάμαι την περιπτωση της μουφας...Αξίζει να αγοράσω σετακι και αναλάβω και την γνήσια οθόνη?? Είναι μουφες αυτά που πουλάνε?? Βοήθησε με σχετικα με αυτό σε παρακαλώ και ευχαριστω για την ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα απο το e-shop.

Οπως το ζητησα, σφραγισμενο το κουτι σε ζελατινα.

Ομως δεν υπαρχει πουθενα καποια ταινια ασφαλειας, η καποιο αυτοκολλητο -ενδειξη Ελληνικης αντιπροσωπευσης.

Στο public που ειχα δει το κουτι, ειχε ταινιες ασφαλειας μονο και σε 2 πλευρες του κουτιου. Δεν θυμαμαι αν ειχε Ελληνικα γραμματα η κατι τετοιο.

Ελπιζω το δικο μου να μην ειναι παραεισαγωγης...

 

Το ενεργοποιησα παντως και εχει android 5.1 και το flyme 4.5.4I. Ελληνικα οκ.

 

Αυριο περιμενω και μια mofi flip case. Δεν βγαινει απο το σπιτι χωρις θηκη!

Αποδεικνυεται μαλλον πολυ ευαισθητο στα χτυπηματα...

 

Επισης με το ανοιγμα ζηταει login η εγγραφη στο flyme. Τι ακριβως ειναι η υπηρεσια?

Αν γενικα μας ζητησει αναβαθμιση, να το αφησω να την κανει?

 

Το flyme κατι σαν launcher του τηλεφωνου καλο ειναι να κανεις λογαριασμο για να παιρνεις ετσι κι ενημερωσεις!αφου εχεις την ιντερνατιοναλ ρομ καντα ολα κανονικα δεν εχεις θεμα..μια ερωτηση...το κουτι του κινητου απ εξω εγραφε meizu m2 note ή m2 note και κατι κινεζικο διπλα?

Link to comment
Share on other sites

1 μήνα σίγουρα

Η αλλαγή digitizer ειναι από τις πιο δύσκολες εργασίες σε κινητό, γιατί σε πολλά το Dig. είναι κολλημένο στην οθόνη LCD και υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να σπασεις και την οθόνη LCD κατά την εξαγωγή.... Δες μήπως βρεις έτοιμο σετ (Digitizer + LCD) σε καλή τιμή, για ευκολία...!

Επίσης, αφού 1η φορά παραγγέλνεις από ALiExpress θα πρέπει να περιμένεις δυσκολία, εκτός αν έχεις κάρτα (πιστωτική) εξωτερικού ή Revolut (και μην ρωτήσεις τι είναι - ψάξτο...)

 

http://m.ebay.com/itm/New-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Tools-For-Meizu-Meilan-Note-2-M2-/351576269879?nav=SEARCH

Είχα κοιτάξει και eBay και απο πριν και μιας που μου είπες με aliexpress.....Ρε συ φίλε είναι γνήσια αυτά ή θα είναι μάπα ή οθόνη μετα και υπερεαισθητη??(ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΕΣΙΜΟ ΘΑ ΞΑΝΑΣΠΑΣΕΙ)..ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ public όπως είπα και πιο πριν μου ειπαν 80€...Μην την πατήσω έτσι και γίνει μάπα τελείως το τηλέφωνο...Να τους εμπιστευτω?

Link to comment
Share on other sites

Το flyme κατι σαν launcher του τηλεφωνου καλο ειναι να κανεις λογαριασμο για να παιρνεις ετσι κι ενημερωσεις!αφου εχεις την ιντερνατιοναλ ρομ καντα ολα κανονικα δεν εχεις θεμα..μια ερωτηση...το κουτι του κινητου απ εξω εγραφε meizu m2 note ή m2 note και κατι κινεζικο διπλα?

 

Στο πανω μερος του κουτιου εχει το M2 note και διπλα FHD με πιο μικρα γραμματα μεσα σε πλαισιο. Μισο να ανεβασω φωτο.

 

24558067612_e9cddb05b0_k.jpg

24649660506_602fc99af8_k.jpg

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Στο πανω μερος του κουτιου εχει το M2 note και διπλα FHD με πιο μικρα γραμματα μεσα σε πλαισιο. Μισο να ανεβασω φωτο.

 

24558067612_e9cddb05b0_k.jpg

24649660506_602fc99af8_k.jpg

 

Εισαι κομπλε τοτε!!!σε ρωτησα γιατι εμενα γραφει note 2 και κατι κινεζικα απο διπλα!απο κινα το εχω παρει!οποτε ολα οκ σ εσενα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...