Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η flip θηκη που κλυκλοφορει με την στρογγυλη τρυπα βολευει?η τρυπα ειναι οντως τρυπα η υπαρχει τζαμακι να προστατευει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως είναι τρύπα κ όταν το κλείνεις δείχνει ρολόι...

Και κάτι άλλο που παρατήρησα σε σχέση με το Lead 5 που είχα πριν... άμα κλείσεις τελείως τις εφαρμογές δεν τις επανεκκινεί απο μόνο του. το προηγουμενο τις άνοιγε μονο του συνεχώς...

Δυστυχως αυτο το glass που είχε δώρο μέσα δεν το έβαλα σωστα κ χάλασε...κ δεν παίζει να πάρω καινούριο...έβαλα ένα απλο για τις γρατζουνιές μονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Η μπαταρία πόσες ώρες χρήση οθόνης βγάζει; Και πόση ώρα θέλει για να φορτιστεί πλήρως;

Στο φίλο μου η μπαταρία τον βγάζει άνετα 5 ημέρες και για πλήρη φόρτιση τουλάχιστον 6 ώρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οντως είναι τρύπα κ όταν το κλείνεις δείχνει ρολόι...

Και κάτι άλλο που παρατήρησα σε σχέση με το Lead 5 που είχα πριν... άμα κλείσεις τελείως τις εφαρμογές δεν τις επανεκκινεί απο μόνο του. το προηγουμενο τις άνοιγε μονο του συνεχώς...

Δυστυχως αυτο το glass που είχε δώρο μέσα δεν το έβαλα σωστα κ χάλασε...κ δεν παίζει να πάρω καινούριο...έβαλα ένα απλο για τις γρατζουνιές μονο.

Το tempered εννοείς,πως χάλασε;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ γώ ρε παιδιά.....Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο Κίνα ...

Εκεί βάζουν ελληνικά, playstore κτλ ....

Υπάρχει λέτε θέμα σε ενδεχόμενη αναβάθμιση να χαθούν τα ελληνικά?Να μη λειτουργεί σε ελληνικά δίκτυα?

Ίσως είναι λίγο χαζό το ερωτημά μου αλλα δεν έχω ξαναπάρει κινητό απ'εξω κι έχω ενδιασμούς ..:O

Κι έχω κολλήσει άσχημα με το συγκεκριμένο κινητάκι .....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ γώ ρε παιδιά.....Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο Κίνα ...

Εκεί βάζουν ελληνικά, playstore κτλ ....

Υπάρχει λέτε θέμα σε ενδεχόμενη αναβάθμιση να χαθούν τα ελληνικά?Να μη λειτουργεί σε ελληνικά δίκτυα?

Ίσως είναι λίγο χαζό το ερωτημά μου αλλα δεν έχω ξαναπάρει κινητό απ'εξω κι έχω ενδιασμούς ..:O

Κι έχω κολλήσει άσχημα με το συγκεκριμένο κινητάκι .....

Μην φοβάσαι,δεν θα έχεις κανένα τέτοιο θέμα,προχώρα:up:

Link to comment
Share on other sites

3 μερες χρησης κ αν εξαιρεσεις την καμερα βραδυ,ή με λιγι φως δε βρισκω κατι αλλο να μη με ικανοποιεί.Βεβαια αν εχει καποιος πρωτη προτεραιοτητα τις φωτογραφιες,δεν παει σε τετοια κινητα.

 

Το σημα κινητης και το wi-fi ειναι πραγματικα εντυπωσιακά.Αν σας πω οτι με το leagooλάκι μιλουσα σε 2ο υπογειο σουπερμαρκετ,και δικος μου ανθρωπος με edgε 6 με κοιταζε,θα με θεωρησετε υπερβολικο,αλλα ετσι εγινε

 

Η μπαταρια ειναι κοντα σε αυτο που υποσχεται.Μου λυσε τα χερια.Παω για την 3η φορτιση.Θελω να δω αν θα συνεχισει κατι περιεργα ανεβοκατεβασματα οταν βαζω το φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

η flip θηκη που κλυκλοφορει με την στρογγυλη τρυπα βολευει?η τρυπα ειναι οντως τρυπα η υπαρχει τζαμακι να προστατευει το κινητο?

Ειναι ομορφη εχει απολυτη εφαρμογή,τη χρησιμοποθω και σα stand,αλλα για ασφαλεια δε νομιζω να προστατευει ιδιαιτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κ γώ ρε παιδιά.....Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο Κίνα ...

Εκεί βάζουν ελληνικά, playstore κτλ ....

Υπάρχει λέτε θέμα σε ενδεχόμενη αναβάθμιση να χαθούν τα ελληνικά?Να μη λειτουργεί σε ελληνικά δίκτυα?

Ίσως είναι λίγο χαζό το ερωτημά μου αλλα δεν έχω ξαναπάρει κινητό απ'εξω κι έχω ενδιασμούς ..:O

Κι έχω κολλήσει άσχημα με το συγκεκριμένο κινητάκι .....

Με κλειστα ματια,προχωρα.Ειναι αστερι το κινητό.Κι εμενα μου κατσε απο την αρχη εμφανισιακά,αλλα θα δεις ποσο καλο ειναι κ στην ουσια.Και απροβληματιστο

Link to comment
Share on other sites

Οντως είναι τρύπα κ όταν το κλείνεις δείχνει ρολόι...

Και κάτι άλλο που παρατήρησα σε σχέση με το Lead 5 που είχα πριν... άμα κλείσεις τελείως τις εφαρμογές δεν τις επανεκκινεί απο μόνο του. το προηγουμενο τις άνοιγε μονο του συνεχώς...

Δυστυχως αυτο το glass που είχε δώρο μέσα δεν το έβαλα σωστα κ χάλασε...κ δεν παίζει να πάρω καινούριο...έβαλα ένα απλο για τις γρατζουνιές μονο.

 

τρυπα που αγγιζεις την οθονη η εχει τζαμακι?

 

το recovery που υπαρχει στο xda το εχει βαλει κανεις?

post 26 οποιος θελει να τσεκαρει .............

http://forum.xda-developers.com/android/general/leagoo-elite-5-t3203811/page3

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει θήκη όπως αυτή? Περιμένω να μου έρθει το κινητό, αλλά βρίσκω μόνο θήκες με αυτοκόλλητο απο πίσω & όχι όπως η εικόνα.http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v1/1802398296_4/Original-New-5-Coolpad-f1-8297-8297w-Flip-PU-Leather-Case-White-in-Stock-Free-Shipping.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει θήκη όπως αυτή? Περιμένω να μου έρθει το κινητό, αλλά βρίσκω μόνο θήκες με αυτοκόλλητο απο πίσω & όχι όπως η εικόνα.http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v1/1802398296_4/Original-New-5-Coolpad-f1-8297-8297w-Flip-PU-Leather-Case-White-in-Stock-Free-Shipping.jpg

Αγγιζεις την οθονη.Tempered glass,και εισαι μια χαρά

Σορυ λαθος,αλλου ηθελα να απαντησω.Η μαμα θηκη ειναι καλη και κουμπωνει βγαζοντας το πισω καπακι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τρυπα που αγγιζεις την οθονη η εχει τζαμακι?

 

το recovery που υπαρχει στο xda το εχει βαλει κανεις?

post 26 οποιος θελει να τσεκαρει .............

http://forum.xda-developers.com/android/general/leagoo-elite-5-t3203811/page3

Αγγιζεις οθονη.Tempered glass και εισαι μια χαρα.Ή εστω μεμβρανη να μην ειναι εκτεθιμενη

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Η μαμα θηκη ειναι καλη και κουμπωνει βγαζοντας το πισω καπακι

 

τι εννοείς "μαμα θήκη" ? Γιατί απο Aliexpress που το αγόρασα, δεν περιλάμβανε θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι ανοιχτα ολα,mail,ομιλια κανα τεταρτο κ η μπαταρια στο 96%.

Τα θεματακια της leagoo ειναι ωραία

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι εννοείς "μαμα θήκη" ? Γιατί απο Aliexpress που το αγόρασα, δεν περιλάμβανε θήκη.

Πηγαινε στο post #40 ανεβασα κατι φωτο.

Τα πουλαβε κι εδω,τη θηκη 13,9€ ενω απ εξω 8$

Link to comment
Share on other sites

Το tempered εννοείς,πως χάλασε;

Η μερια που κολλαει έχει γεμίσει σκόνες κ κάνει όλο φουσκάλιτσες... αυτο εννοω χάλασε...δεν ξέρω εαν καθαρίζεται κ πως κ γενικά δεν το έχω στο να το τοποθετήσω σωστά μονη μου...πηγα σε ενα μαγαζι που πουλάει θήκες κ τετοια κ μου έκοψαν μια μεμβρανη στα μετρα του κινητου... κ την τοποθέτησαν φυσικα κιολας... χαχα

Και βασικά δεν πρέπει να ειναι tempered glass ειναι απλή ζελατίνα προστασίας...

Edited by Annia
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....Αύριο προχωράω στην παραγγελία του κινητού.

Βοηθήστε με λίγο τι να πάρω extra?

 

Αλήθεια, εσείς τι χρώμα το έχετε πάρει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....Αύριο προχωράω στην παραγγελία του κινητού.

Βοηθήστε με λίγο τι να πάρω extra?

 

Αλήθεια, εσείς τι χρώμα το έχετε πάρει?

Χρώμα το μαυρο με πινελιές κόκκινου,είναι κουκλί. Το κιτρινο ειναι για αεκτζήδες :P και το ασπρο σε βιντεο φαινεται λίγο αδιάφορο.

Η original θηκη ειναι ωραία,εχω τη μαυρη και τη μπεζ,πιο ωραια η πρώτη.

Οπωσδήποτε temperred glass.Είναι εξαιρετικό,το τοποθέτησα και εύκολα.

Τη διαφανη θήκη στην πλατη δεν τη χρησιμοποίησα παντως εχει το πλεονεκτημα οτι φαινεται ολο το κινητό,και ειναι ομορφο το ατιμο.

Καλη αγορα!10 μερες που το χω,ειναι απροβλημάτιστο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου ....Ανυπομονώ..

Χρώμα.....το κιτρινάκι με ψήνει πολύ ...:)

Οπωσδήποτε τη μπλε θηκη τοτε

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου ....Ανυπομονώ..

Χρώμα.....το κιτρινάκι με ψήνει πολύ ...:)

Προσωπική μου άποψη,αν είσαι νέος(ηλικιακά) να το πάρεις το κίτρινο!

Και εγώ το κίτρινο ήθελα αλλά λόγω ..ήντα:lol: το παράγγειλα σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω. Βλεπω στα χαρακτηριστικα του οτι εχει CPU:MTK6735 Quad core processor, 1.0GHz Processor . Δεν ειναι χαμηλα χρονισμενος ο επεξεργαστης? Εσεις που το εχετε πως το βλεπεται? Ανταποκρινεται καλα?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω. Βλεπω στα χαρακτηριστικα του οτι εχει CPU:MTK6735 Quad core processor, 1.0GHz Processor . Δεν ειναι χαμηλα χρονισμενος ο επεξεργαστης? Εσεις που το εχετε πως το βλεπεται? Ανταποκρινεται καλα?

Εμένα δε με χει προβληματίσει σε κατι.Ή τουλαχιστον ακόμα.Στην καθημερινή χρήση ειναι σούπερ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπική μου άποψη,αν είσαι νέος(ηλικιακά) να το πάρεις το κίτρινο!

Και εγώ το κίτρινο ήθελα αλλά λόγω ..ήντα:lol: το παράγγειλα σε μαύρο.

Και στα αντα το μαυρο προτίμησα.Και παρηγγειλα και δευτερο για δωρο :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί μ κανε κλίκ το κίτρινο ρε γμτ... Μου άρεσε που δεν είναι ακριβώς κίτρινο αλλα κιτρινοπρασινίζει κάπως..

Ιδιαίτερο χρώμα... 34 είμαι, λέτε να με γιουχάρουν? Χαχαχαχααα...

Αυτό με τον επεξεργαστή με ψιλοπροβλημάτισε κ μένα, αλλα διάβασα τόόσα θετικά..

Δεν μπόρεσα ν αντισταθώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω. Βλεπω στα χαρακτηριστικα του οτι εχει CPU:MTK6735 Quad core processor, 1.0GHz Processor . Δεν ειναι χαμηλα χρονισμενος ο επεξεργαστης? Εσεις που το εχετε πως το βλεπεται? Ανταποκρινεται καλα?

 

Στην ουσία είναι ο MT6735P που είναι χαμηλότερα χρονισμένος για λόγους κατανάλωσης.

 

Δεν ξέρω γιατί μ κανε κλίκ το κίτρινο ρε γμτ... Μου άρεσε που δεν είναι ακριβώς κίτρινο αλλα κιτρινοπρασινίζει κάπως..

Ιδιαίτερο χρώμα... 34 είμαι, λέτε να με γιουχάρουν? Χαχαχαχααα...

Αυτό με τον επεξεργαστή με ψιλοπροβλημάτισε κ μένα, αλλα διάβασα τόόσα θετικά..

Δεν μπόρεσα ν αντισταθώ.

 

Μια χαρά είναι και το κίτρινο, εδώ τόσοι και τόσοι αγόρασαν το iPhone 6s σε rose gold, έχουν αλλάξει οι εποχές...

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις όπως όλοι μας μιας και η γραφή τύπου chat / sms απαγορεύεται από τους κανονισμούς και τέτοια μηνύματα κανονικά διαγράφονται άμεσα χωρίς προειδοποίηση / ενημέρωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώτη φορά γράφω. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Υπάρχει τρόπος να αγοράσουμε εκτός Ελλάδος ??Προσπάθησα μέσω PayPal πολλές φορές αλλά τίποτα. Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το κίτρινο το θέλουμε και οι αριανοι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...