Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω μια απορία σχετικά με το 3G της Vodafone.Έχω το 6630 με σύνδεση αλλά η sim είναι ενός χρονού της Vodafone.Προφανώς δεν είναι UMTS αλλά ζήτησα και μου ενεργοποίησαν το 3G.Το κινητό έχει σήμα 3G και η απορεία μου είναι μπορεί να πραγματοποιήσει video κλήση ή χρειάζεται κάρτα UMTS;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ h**p://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=22547 υπάρχει το manual του προγράμματος operator για όποιον θέλει να διαβάσει 249 σελίδες. (για να το δείτε πρέπει να είστε registered users)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Eminem (13 Ιαν. 2005 , 10:55)

 

nervous an mporeseis kapoia stigmi apanta mou se auto pou se rwtisa...diladi pou mporw na vrw tin efarmorgi gia na kanw enallagi apo 3g se 2g klp...thanks ;)

 

Ψαξε στην υπογραφη του john74. Tο εχει στο group του για το 6630
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μηπως που μπορω να βρω (καποια sites) για βιντεακια-ταινιες οι οποιες ειναι ετοιμες να παιξουν σε κινητο μεσο του smartmovie?

Καποια στιγμη θα καθησω να μετατρεψω και μονος μου απλα ελεγα μηπως υπαρχουν καποια ετοιμα γι αρχη...

χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος COCOMAT (13 Ιαν. 2005 , 15:48)

 

Ξερετε μηπως που μπορω να βρω (καποια sites) για βιντεακια-ταινιες οι οποιες ειναι ετοιμες να παιξουν σε κινητο μεσο του smartmovie?

Καποια στιγμη θα καθησω να μετατρεψω και μονος μου απλα ελεγα μηπως υπαρχουν καποια ετοιμα γι αρχη...

χιλια ευχαριστω!

 

 

http://www.iphone-forum.org

 

κάνε register και θα βρεις μερικά topic με πολλά βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonmadjon (13 Ιαν. 2005 , 15:50)

 

http://www.iphone-forum.org

 

κάνε register και θα βρεις μερικά topic με πολλά βίντεο.

 

 

http://www.moddincy.com

http://www.danasoft.com/sig/Stitch19.jpg

 

www.moddincy.com

www.moddincy.com

www.moddincy.com

Link to comment
Share on other sites

exthes to brady perasa to OperatorFtdwk39v7.Protou koimithw to ekleisa kai to evala na fortizei.simera meta apo mia normal xrisi liges foto ligo mp3 ligo video kai kapoies kliseis,den exei katevei oute mia grami i bataria ,alles fores tha eixe katevei toulaxiston mia grami!!!lete telika na vrethike i lisi gia to provlima tis mpatarias?opoios allos to exei perasmeno as mas pei kai autos me tin dikia tou mpataria ti ginetai.
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω μενω σε περιοχη που εχει πολυ καλη καλυψη 3G αλλα η μπαταρια τελειωνει μεσα σε μια μερα.... Αν βαλω την εφαρμογη operator θα λυθει το προβλημα???????
Link to comment
Share on other sites

ΞΟΟΞΉΞΊΟ ΞΞΞ½ΟΞΌΞ± Ξ±ΟΟ ΟΞΏ ΞΌΞ_Ξ»ΞΏΟ em_seven (13 ΞΞ±Ξ½. 2005 , 17:43)

 

ΑΡ Οαιδια Ξ΅Ξ³Ο ΞΌΞ΅Ξ½Ο ΟΞ΅ ΟΞ΅ΟΞΉΞΏΟΞ· ΟΞΏΟ Ξ΅ΟΡι ΟΞΏΞ»Ο ΞΊΞ±Ξ»Ξ· ΞΊΞ±Ξ»ΟΟΞ· 3G αλλα Ξ· ΞΌΟΞ±ΟΞ±ΟΞΉΞ± ΟΡλΡιΟνΡι ΞΌΞ΅ΟΞ± ΟΞ΅ ΞΌΞΉΞ± ΞΌΞ΅ΟΞ±.... ΞΞ½ Ξ²Ξ±Ξ»Ο ΟΞ·Ξ½ Ξ΅ΟΞ±ΟΞΌΞΏΞ³Ξ· operator ΞΈΞ± Ξ»ΟθΡι ΟΞΏ ΟΟοβλημα???????

 

ΞΡν Ξ΅ΟΞ΅ΞΉΟ Ξ½Ξ± ΟΞ±ΟΞ΅ΞΉΟ ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞΉΟΞΏΟΞ± δοκιμαΟΞ΅ΟΞΏ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stratisd (13 Ιαν. 2005 , 14:04)

 

Ρε παιδιά έχω μια απορία σχετικά με το 3G της Vodafone.Έχω το 6630 με σύνδεση αλλά η sim είναι ενός χρονού της Vodafone.Προφανώς δεν είναι UMTS αλλά ζήτησα και μου ενεργοποίησαν το 3G.Το κινητό έχει σήμα 3G και η απορεία μου είναι μπορεί να πραγματοποιήσει video κλήση ή χρειάζεται κάρτα UMTS;

 

 

Oχι φιλε μου δεν χρειαζεται :)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος COCOMAT (13 Ιαν. 2005 , 13:37)

 

Εβαλα ενα logo της ΤΙΜ με το stools αλλα επιδη υπαρχει γυρω γυρο το λευκο πλαισιο θελω να το βγαλω.Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να το βγαλω και να επαναναφερω το κανονικο?

 

ευχαριστω πολυ!

 

 

 

Kανε delete το logo απο το c:/system/apps/phone/oplogo

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

αυτό το εικονίδιο με την κατσαρίδα που έχει το OperatorFtdwk39v7 μου ήταν γνωστό! τώρα το θυμήθηκα ,το είχα δει σε κάποια screenshots προ κυκλοφορίας 6630 .

δεν είναι κάτι καινούριο και ούτε φτιάχτηκε με μοναδικό σκοπό να μας γλιτώσει από την σπαταλη της μπαταρίας που κάνει το 3g και το dual mode .

 

είμαι σίγουρος ότι χρησιμοποιείται εδώ και καιρό από τους testers ,τους reviewers και γιατί όχι από την ίδια την nokia...

 

 

επίσης να αναφέρω ότι είμαι σε gsm εδώ και 24 ώρες περίπου.

η μπαταρία ακόμα full και εκτος αυτού βλέπω ότι έχω ποιο δυνατό σήμα από ότι θα είχα στις ίδιες περιοχές με 3g.

ο λόγος:

 

το dual mode δίνει έμφαση στο umts και πρέπει να γίνει πολύ ασθενές το σήμα για να κάνει την εναλλαγή σε gsm.

 

το πρόγραμμα προτείνεται ανεπιφύλαχτα σε όσους δεν χρησιμοποιούν το 3g σερφάρισμα και το videocall ....

 

έχετε smartphone,εκμεταλλευτείτε το και μην κρέμεστε από την nokia και τις αναβαθμίσεις τις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω το εβαλα να εχει μονο 2g και τωρα μπορω να απεγκαταστησω το προγραμμα χωρις να δημιουργηθει καποιο προβλημα η θα παθει κανενα κολλημα?????θελω να εχω παντα 2g αλλα επειδη το περνουν και αλλοι το κινητοστα χερια τους φοβαμαι μην κανουν καμια βλακεια και χαλασει!!!!Γιαυτο θελω να την απεγκαταστησω κρατωντας το 2g.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο ειναι συμβατο με το 6630 μας;http://www.nokia.com/nokia/0,,28066,00.html
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gjimmys (13 Ιαν. 2005 , 20:05)

 

Ρε παιδια αυτο ειναι συμβατο με το 6630 μας;http://www.nokia.com/nokia/0,,28066,00.html

 

 

Ναι ειναι συμβατο.Οταν θες να δεις ενα αξεσουαρ αν ειναι συμβατο με καποιο συγκεκριμενο μοντελο θα ειναι καλυτερα να πηγαινεις στην σελιδα του μοντελου του κινητου γιατι γινεται πιο συχνα update απ'οτι η γενικοτερη σελιδα με τα audio enhancements ή καποιο αλλο εξαρτημα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Τη κινητο καποια στιγμη μεσα στην μερα το πιανουν στα χερια τους εκτως απο εμενα, καποιοι φιλοι και γνωστοι,ειδικα αυτοι που το βλεπουν για πρωτη φορα,ωποτε για να μην φαω καμια πατατα και καταλαθος πιραξουν κατι απο το OPERATOR,πολυ απλα το συμπαθητικο κατσαριδακι το εβαλα μεσα σε ενα φακελο και το εκρυψα μεσα στο υπομενου :o
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

to pira to kinito einai arketa kalo afou skeftome na doso to 7610 kai na paro kai egw to idio, mia erotisi auto me ton automato votismo pou anavi poio polu i othoni sto fos svini sto skotadi kai to pliktrologio einai svisto telios kai anavi mono otan den exei fos ftiaxnei apo pouthena? giati diavasa to manual alla den leei tpt gia auto :( kai den vrika kai mesa kamia rithmisoula..

 

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotirakiss (13 Ιαν. 2005 , 20:32)

 

Τη κινητο καποια στιγμη μεσα στην μερα το πιανουν στα χερια τους εκτως απο εμενα, καποιοι φιλοι και γνωστοι,ειδικα αυτοι που το βλεπουν για πρωτη φορα,ωποτε για να μην φαω καμια πατατα και καταλαθος πιραξουν κατι απο το OPERATOR,πολυ απλα το συμπαθητικο κατσαριδακι το εβαλα μεσα σε ενα φακελο και το εκρυψα μεσα στο υπομενου :o

 

Φιλε για να εισαι ποιο σιγουρος μπορεις να το διαγραψεις εντελως.Οι ρυθμισεις παραμενουν και το κινητο δουλευει χωρις προβλημα :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (13 Ιαν. 2005 , 18:11)

 

Ναι ειναι συμβατο.Οταν θες να δεις ενα αξεσουαρ αν ειναι συμβατο με καποιο συγκεκριμενο μοντελο θα ειναι καλυτερα να πηγαινεις στην σελιδα του μοντελου του κινητου γιατι γινεται πιο συχνα update απ'οτι η γενικοτερη σελιδα με τα audio enhancements ή καποιο αλλο εξαρτημα. :)

 

OK ευχαριστω :D
Link to comment
Share on other sites

H καρτα του 7610 δεν ειναι Dual voltage RS-MMC γι αυτο και δεν την ειδε το κινητο σου

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Καλησπέρα παιδιά,

 

Χαίρομαι που οι υποψίες μου για την αυτονομία σιγά σιγά επαληθεύονται μιας και ένας ένας που στήνετε το πρόγραμμα που μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε 3G και 2G βγαίνετε και λέτε ότι η μπαταρία σας κρατάει πολύ περισσότερο. Σε παλιότερο post μου είχα αναφέρει ότι το πρόβλημα της αυτονομίας οφείλεται στις εναλλαγές ανάμεσα στα 2 δίκτυα. Έτσι δικαιολογείται και η αυτονομία των 4-5 ημερών που έχω εγώ μιας και όπως έχω πει και στο παρελθόν στο μέρος που είμαι δεν υπάρχει ούτε ίχνος 3G και αρκετά καλή κάλυψη 2G,. Τι έχεις να πεις φίλε sequent_c ?? Κάποτε με είχες πει "φαινόμενο " για την αυτονομία που έχω αλλά τώρα μάλλον πρέπει να άλλαξες γνώμη... Εγώ πραγματικά χαίρομαι γιατί βρέθηκε λύση και όλοι πια μπορείτε να απαλλαγείτε από τον βράχνα της μικρής αυτονομίας απολαμβάνοντας την συσκευή σας στο μέγιστο..

 

Αυτά προς το παρόν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas (13 Ιαν. 2005 , 21:13)

 

. Τι έχεις να πεις φίλε sequent_c ?? Κάποτε με είχες πει "φαινόμενο " για την αυτονομία που έχω αλλά τώρα μάλλον πρέπει να άλλαξες γνώμη...

Δεν έχει να πει τίποτα.Αν έχει μπορεί να στο πει και μέσω ΠΜ.Δεν είναι ανακάλυψη ότι το handover είναι ενεργοβόρο.Στο θέμα μας :)
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se oloys kai xronia polla, eimai enas endiaferomenos agorastis tou 6630 apo 6600 kai tha ithela kai ego na kano kapoies erotiseis sxetika me to thlefono. opoios exei tin kalosini mou apanta,

 

1) eimaste sta misa tou genari to thlefono exei kikloforisei arketo kairo stin ellada kai den exo dei aoma kapoio review sto site, o logos?

 

2)epeidh exo to 6600 kai den eimai katholou euxaristimenos apo tin othoni tou ithela na rotiso an einai idia kai tou 6630 (enoo apo apoji apeikonishs, xromaton kai poiothtas).

 

3)to radiofonaki pou poulietai san eksartima tou thl akisizei ta xrhmata toy, kai iparxei stin ellada i den to exoun ferei akoma;

 

4)epeidh me to 6600 den eimai katholou kai oson afora to thema taxtitias ploigisis sto menu ithela na rotiso an to 6630 einai pio grigoro.

 

5) epeidh tha pao strato sta giannena sintoma ti mou proteinete na krathso tin 2g karta mou einai na paro mia 3g, fovamai mipos kai exo problima simatos me tin 3g.

 

6)me poia etaireia mou proteinete na paro to thl, enoo apo apoji ipiresion poiotitas kai simatos, oxi mono stin athina alla kai genikotera stin ellada!

 

7)metaksi tou sev800, ses700 kai n6630 poio pisteuete oti einai pio plhres kai aksiopisto;

 

8)iparxei kamia pliroforia an pesei i timi tou thl entos tou genari, min pao kai ta skaso kai meta apo 2 evdomades to vro fthinotero.

 

9) to thl arage tha me krathsei arketo kairo i se ligous mines pali tha vgei kanena kainourgio kai tha klaio ta xrimata mou.

 

10) nomizo arketa gia arxi, a parepimptontos eimai kai kainourgios sto site!

 

 

euxaristo prokatavolika osous mpoun sto kopo kai apanthsoun.

Link to comment
Share on other sites

v800,s700 kai 6630 den iparxei metro sigrisis giati poly apla to 6630 einai smartphone,i diki mou gnwmi einai an eksereseis tin camera kai to 6600 einai kalitero apo ta 2 se giati poly apla dexetatai plithos efarmogwn,an sou aresei na pernas efarmoges oi opeies kanoun to 6630 na iperexei eti fotos apo ta dio montela pou anaferes tote mi to skeftaise katholou,an apla to theleis mono gia camera kai apli xrisi tote isws na iparksei kapio dilima!episis na sou anaferw oti to v800 foraei to apaisio menu tis kokkinis aiterias.To oti tha vgei kati kainourio auto einai to mono sigouro,auto den ginetai sinexeia?an mpeis se auti tin logiki tote den prokeite pote sou na pareis kainourio tilefwno :o
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...