Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

Ισχύει οτι πλεον βαζουν χαμηλότερης ποιότητας οθόνη; Μην το πηγαινουμε για αλλαγή και μας το γυρναν με χειροτερη οθόνη...Ετσι ειπε καποιος εδω στο φορουμ.Παρατήρησε καποιος αλλος κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε δεν το χω παρει ακομα..η αυριο θα το παρω η την δευτερα οποτε θα σου πω αν ειναι κατι διαφορετικο σε σχεση με την οθονη
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που ανησυχώ ειναι γιατι θα δωσω το 16αρι μου να πάρω το 32αρι καινούργιο και δεν θελω να αντιμετωπίσω κανενα τέτοιο περιεργο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας σύγκρινε το και θα δεις. Όλα τα φετινά είναι υποδεέστερα από τα περσινά κομμάτια. ...Εγώ την πάτησα που να το φανταστώ πως θα έβαζαν χειρότερες οθόνες όσον αφορά το λευκό και την φωτεινότητα. Για φωτογραφίες κ βίντεο δεν θα καταλάβεις κάτι είναι απλά υπέροχο σε σύγκριση δίπλα δίπλα με άλλες συσκευές με την οθόνη της προηγούμενης χρονιάς στο λευκό και στην φωτεινότητα η διαφορά είναι εμφανέστατη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα το κινητο..την τριτη το στειλα σημερα το παρελαβα..πολυ καλο σερβις..το κινητο ηρθε πολυ καλα σφραγισμενο..και πανω απο ολα δεν εχει καμια διαφορα με πριν η οθονη..το ιδιο ασπρο εχει με πριν.το συγκρινα με αλλο ειναι το ιδιο..ολα κομπλε.παντως παιδια πριν το στειλετε παρτε τηλ να δειτε αν υπαρχει το ανταλλακτικο.εγω πηρα το ειχανε και μετα το εστειλα και εγινε η δουλεια πολυ γρηγορα.οποτε εγω εμεινα ευχαριστημενος..
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα το κινητο..την τριτη το στειλα σημερα το παρελαβα..πολυ καλο σερβις..το κινητο ηρθε πολυ καλα σφραγισμενο..και πανω απο ολα δεν εχει καμια διαφορα με πριν η οθονη..το ιδιο ασπρο εχει με πριν.το συγκρινα με αλλο ειναι το ιδιο..ολα κομπλε.παντως παιδια πριν το στειλετε παρτε τηλ να δειτε αν υπαρχει το ανταλλακτικο.εγω πηρα το ειχανε και μετα το εστειλα και εγινε η δουλεια πολυ γρηγορα.οποτε εγω εμεινα ευχαριστημενος..

 

και ο ξαδερφος μου που εκανε το δικο του πριν ενα μηνα καμια διαφορα οι οθονες με το δικο μου που ειναι του 14

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

απίστευτη LG!!!

 

τελευταια ημερα της εγγυησης και μου αλλαξαν προσοψη λογω της γνωστης ρωγμης...

 

για να λεμε και τα καλα των εταιρειων καμια φορα... δεν ειναι κακο... μπραβο τους!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω όσοι έχετε εγγύηση ακόμα να πάτε να το φτιάξετε, διάβαζα σε κάποιο forum κάποιοι ανέφεραν ότι από τις ρωγμές χαλαρώνει το πλαίσιο περιμετρικά του κινητού, και κάποιοι παρατήρησαν light bleed από τις άκρες της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

απίστευτη LG!!!

 

τελευταια ημερα της εγγυησης και μου αλλαξαν προσοψη λογω της γνωστης ρωγμης...

 

για να λεμε και τα καλα των εταιρειων καμια φορα... δεν ειναι κακο... μπραβο τους!!!:)

 

2 χρονια εγγυηση εχεις πως ειναι η τελευταια μερα ενω το κινητο δεν εχει δυο χρονια στην αγορα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εκτός από το πρόβλημα μου με το ( gps χάνει το σήμα συχνά )που ανέφερα σε άλλο νήμα... έχω και τις 2 ρωγμές ..και το άφηνα ακούγοντας για θολές οθόνες και τέτοια και είμαι μπερδεμένος

να το στύλο τελικά? και αν ναι πέστε μου τη διαδικασία .

που περνώ τηλ. τη ζητάω και τη λέω

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εκτός από το πρόβλημα μου με το ( gps χάνει το σήμα συχνά )που ανέφερα σε άλλο νήμα... έχω και τις 2 ρωγμές ..και το άφηνα ακούγοντας για θολές οθόνες και τέτοια και είμαι μπερδεμένος

να το στύλο τελικά? και αν ναι πέστε μου τη διαδικασία .

που περνώ τηλ. τη ζητάω και τη λέω

ευχαριστώ

Ιδιαιτερος λογος να το στειλεις δεν υπαρχει... Μπορει και να ξαναεμφανιστει δεν ειδα πουθενα να αναφέρεται καινουριο πλαστικο παρα εναν τυχαιο στο google plus που ισχυρίστηκε οτι ειναι πιο δυνατο αλλα οταν του ζητησα εικονα εκανε την παπια... Μπορει να πεσεις σε χειρότερη οθονη μπορει και να φτιαχτει και να ειναι μια χαρα.. Εγω επελεξα να μην το πάρω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαιτερος λογος να το στειλεις δεν υπαρχει... Μπορει και να ξαναεμφανιστει δεν ειδα πουθενα να αναφέρεται καινουριο πλαστικο παρα εναν τυχαιο στο google plus που ισχυρίστηκε οτι ειναι πιο δυνατο αλλα οταν του ζητησα εικονα εκανε την παπια... Μπορει να πεσεις σε χειρότερη οθονη μπορει και να φτιαχτει και να ειναι μια χαρα.. Εγω επελεξα να μην το πάρω

οι οθόνες τους δλδ είναι παρτίδες διάφορες ..δεν είναι στάνταρ? αν και κάποιοι αναφέρουν πως είναι ίδιες με της παλαιές οθόνες ... έχω βέβαια 8 μήνες ακόμα την εγγύηση οπότε παρακολουθώ εδώ και βλέπουμε .

Link to comment
Share on other sites

οι οθόνες τους δλδ είναι παρτίδες διάφορες ..δεν είναι στάνταρ? αν και κάποιοι αναφέρουν πως είναι ίδιες με της παλαιές οθόνες ... έχω βέβαια 8 μήνες ακόμα την εγγύηση οπότε παρακολουθώ εδώ και βλέπουμε .

Και εγω οτι ακουσα σου λεω φιλε... Πραγματικα δεν ξερω τι γινεται με το service. Κατεμεν ειναι δευτερεύον θεμα και δεν θα ασχοληθω αλλα αν πιστεύεις οτι πρεπει παρτο...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω χθες να δω εαν εχει ρωγμη η συσκευη.Ακουγα για ρωγμη κτλ αλλα δεν ειχα δωσει βασει7 μηνες που το εχω.Τελικα την εχει κ σε μενα κατω στο ακουστικο (καθετη).Το σκεφτομαι να το στειλω αλλα δε ξερω ποσο θα το κρατησουν επειδη μενω σε επαρχια.Το δευτερο που φοβαμαι ειναι οτι το ειχα ανοιξει πριν καιρο και εβγαλα την πλακετα (με μεγαλη προσοχη) για να το ξεπρικαρω.Οποτε μηπως τωρα δουν τιποτα αυτοι απο το σερβις κ χασω την εγγυηση που ειναι ακομα για 10 μηνες;Και μου πουν να πληρωσω;Και απο την αλλη παλι οταν καποια στιγμη το δωσω να εχει τη ρωγμη;Ιδου τα διληματα μου.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω χθες να δω εαν εχει ρωγμη η συσκευη.Ακουγα για ρωγμη κτλ αλλα δεν ειχα δωσει βασει7 μηνες που το εχω.Τελικα την εχει κ σε μενα κατω στο ακουστικο (καθετη).Το σκεφτομαι να το στειλω αλλα δε ξερω ποσο θα το κρατησουν επειδη μενω σε επαρχια.Το δευτερο που φοβαμαι ειναι οτι το ειχα ανοιξει πριν καιρο και εβγαλα την πλακετα (με μεγαλη προσοχη) για να το ξεπρικαρω.Οποτε μηπως τωρα δουν τιποτα αυτοι απο το σερβις κ χασω την εγγυηση που ειναι ακομα για 10 μηνες;Και μου πουν να πληρωσω;Και απο την αλλη παλι οταν καποια στιγμη το δωσω να εχει τη ρωγμη;Ιδου τα διληματα μου.

 

Δεν ξερω αν σε βοηθαω αλλα υπαρχει πιθανοτητα να ξαναβγει ρωγμη...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω χθες να δω εαν εχει ρωγμη η συσκευη.Ακουγα για ρωγμη κτλ αλλα δεν ειχα δωσει βασει7 μηνες που το εχω.Τελικα την εχει κ σε μενα κατω στο ακουστικο (καθετη).Το σκεφτομαι να το στειλω αλλα δε ξερω ποσο θα το κρατησουν επειδη μενω σε επαρχια.Το δευτερο που φοβαμαι ειναι οτι το ειχα ανοιξει πριν καιρο και εβγαλα την πλακετα (με μεγαλη προσοχη) για να το ξεπρικαρω.Οποτε μηπως τωρα δουν τιποτα αυτοι απο το σερβις κ χασω την εγγυηση που ειναι ακομα για 10 μηνες;Και μου πουν να πληρωσω;Και απο την αλλη παλι οταν καποια στιγμη το δωσω να εχει τη ρωγμη;Ιδου τα διληματα μου.

Το πιο πιθανό είναι πως θα καταλάβουν οτι το ανοιξες και θα βγεις εκτος εγγύησης. Πάντως για την ρωγμή δεν αξίζει να σε απασχολεί, αισθητικό και μόνο είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι πως θα καταλάβουν οτι το ανοιξες και θα βγεις εκτος εγγύησης. Πάντως για την ρωγμή δεν αξίζει να σε απασχολεί, αισθητικό και μόνο είναι το θέμα.

Aυτο λεω κ εγω φιλε μου.Μπας κ δουν τιποτα με τα βιδακια που ξεβιδωσα.Αλλα τα εβαλα παλι με προσοχη.Τη ρωγμη εαν δεν το εψαχνα ουτε που θα το εβλεπα,οπως κ τοσο καιρο που το εχω.Ισα ισα μια τριχα ειναι.Να παω για μαλι κ να βγω κουρεμενος τετοιες εποχες....Καθομαι στα αυγα μου.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα στην ομαδα.

1 μηνα ειμαι κατοχος του lg g3 32 gb με 3 gb ram.

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.. καθομαι και παρακολουθω σχεδον ολα τα κεφαλαια..

Η απορια και προβληματισμος μεγαλωνει γιατι βλεπω ολο και περισσοτερους να λενε για την ρωγμη κατω -διπλα στην θυρα φορτισης της συσκευης.

 

Αυτη η ρωγμη απο τι προκαλειται?

ειναι απο πεσιμο?

ειναι απο ελλατωματικο υλικο?

ειναι απο κακη χρηση?

εν ολιγοις εμφανιζεται σχεδον στο 50% των κατοχων των g3?

 

Τελος πρεπει να προσεξω κατι?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.

1 μηνα ειμαι κατοχος του lg g3 32 gb με 3 gb ram.

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.. καθομαι και παρακολουθω σχεδον ολα τα κεφαλαια..

Η απορια και προβληματισμος μεγαλωνει γιατι βλεπω ολο και περισσοτερους να λενε για την ρωγμη κατω -διπλα στην θυρα φορτισης της συσκευης.

 

Αυτη η ρωγμη απο τι προκαλειται?

ειναι απο πεσιμο?

ειναι απο ελλατωματικο υλικο?

ειναι απο κακη χρηση?

εν ολιγοις εμφανιζεται σχεδον στο 50% των κατοχων των g3?

 

Τελος πρεπει να προσεξω κατι?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Ειναι να μην σου τυχη αλλα απο ολους οσους εχουν g3 δεν γραφουν και στο φορουμ.εγω εχω 2 g3 και δεν παρουσιασαν προβλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

επισκευασμένο πέρσι τέτοια εποχή μου ξαναέβγαλε ρωγμές στην είσοδο των ακουστικών αλλά και στο επάνω μέρος ανάμεσα στην κάμερα και στο proximity sensor!!!

με βλέπω πάλι για επισκευή

Link to comment
Share on other sites

επισκευασμένο πέρσι τέτοια εποχή μου ξαναέβγαλε ρωγμές στην είσοδο των ακουστικών αλλά και στο επάνω μέρος ανάμεσα στην κάμερα και στο proximity sensor!!!

με βλέπω πάλι για επισκευή

 

Αφου θα στο ξαναξαναβγαλει.... Αστο στην ησυχεια του και ευχαριστησου το κινητο κατα την γνωμη μου.... :-)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 6μηνο που ειχα απαντησει σε αυτο το poll ειχα επιλεξει το "Το κινητο μου ειναι μια χαρα!". Μπορω να αλλάξω την ψηφο μου τωρα που εμφανισε ρωγμη; :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...