Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

Εχετε αντιμετωπισει προβλημα με ρωγμές? Δημιουργω αυτο το νημα για να διαπιστώσουμε αν οντως είναι κατι συνηθισμένο η οχι.... Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις σήμερα το διαπίστωσα και εγω.Το εψαξα λίγο στο διαδίκτυο και διαπίστωσα οτι το πρόβλημα είναι γνωστό στην LG και οτι αναλαμβάνει την επισκευή.Ισχύει αυτό;
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το διαπίστωσα και εγω.Το εψαξα λίγο στο διαδίκτυο και διαπίστωσα οτι το πρόβλημα είναι γνωστό στην LG και οτι αναλαμβάνει την επισκευή.Ισχύει αυτό;

 

Δεν γνωριζω.... Εμενα μεχρι τωρα ειναι ενταξει μην το ματιασω:X

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το διαπίστωσα και εγω.Το εψαξα λίγο στο διαδίκτυο και διαπίστωσα οτι το πρόβλημα είναι γνωστό στην LG και οτι αναλαμβάνει την επισκευή.Ισχύει αυτό;

 

εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα. Αλλά ναι είναι γνωστό το θέμα με την ρωγμή στην LG και αναλαμβάνει την επισκευή κανονικά εντός εγγύησης. το επίσημο σερβις είναι η procordia.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο μια αποψη βεβαια οσοι αντιμετωπισαν θεμα ετρεξαν και το διαδωσαν/αναφεραν αρα δεν γνωριζουμε ενα πραγματικο ποσοστο

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ εγώ που είμαι Θεσ/νικη δεν θα στερηθώ 1 εβδομάδα τουλάχιστον την συσκευή μου;Γνωρίζεται αν υπάρχει service στην Θεσ/νικη; (Σιγά μην υπάρχει,αλλά λέμε τώρα)
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Αθήνα.Θα έρθει courier να παραλάβει την συσκευή μου και να την επισκευάσει.Διάρκεια περίπου 5 εργάσιμες ημέρες.Ομολογώ ότι ο υπάλληλος της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης ηταν ευγενικοτατος και μολις του είπα οτι δεν εχω δεύτερη "εξυπνη" συσκευή για να λειτουργήσω ολες αυτές τις μέρες κατευθείαν μου είπε οτι μπορεί να μου αποστείλλει ενα G3 μέχρι να επισκευαστεί το δικό μου
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Αθήνα.Θα έρθει courier να παραλάβει την συσκευή μου και να την επισκευάσει.Διάρκεια περίπου 5 εργάσιμες ημέρες.Ομολογώ ότι ο υπάλληλος της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης ηταν ευγενικοτατος και μολις του είπα οτι δεν εχω δεύτερη "εξυπνη" συσκευή για να λειτουργήσω ολες αυτές τις μέρες κατευθείαν μου είπε οτι μπορεί να μου αποστείλλει ενα G3 μέχρι να επισκευαστεί το δικό μου

Να σου στείλει ένα g3? Μια χαρά! Μπράβο τους γιατί τις τελευταίες μέρες με τα flex 2 τα είχαν κάνει λίγο μαντάρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχετε καμια φοτο να δω για τι πραγμα μιλαμε?

http://techmaniacs.gr/lg-g3-problem-with-cracks/

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικινονία που είχα με την LG την Τρίτη θα πάω να παραδώσω το κινητό μου στα ΕΛΤΑ της περιοχής που βρίσκομαι και θα παραλάβω ένα LG G3 αντικατάστασης και θα υπογράψω ένα χαρτί ότι το παραλαμβάνω και θα το παραδώσω χωρίς να το κάνω ζημιά.

 

Στο σέρβις με είπαν θα αλλάξουν το πλαίσιο που πάει πακέτο με το γυαλί και την οθόνη.

 

Το κινητό θα το παραδώσω με καπάκι και μπαταρία.

 

Δεν είναι λευκό.

Εχω το χρυσό 16 GB από αγγλία...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικινονία που είχα με την LG την Τρίτη θα πάω να παραδώσω το κινητό μου στα ΕΛΤΑ της περιοχής που βρίσκομαι και θα παραλάβω ένα LG G3 αντικατάστασης και θα υπογράψω ένα χαρτί ότι το παραλαμβάνω και θα το παραδώσω χωρίς να το κάνω ζημιά.

 

Στο σέρβις με είπαν θα αλλάξουν το πλαίσιο που πάει πακέτο με το γυαλί και την οθόνη.

 

Το κινητό θα το παραδώσω με καπάκι και μπαταρία.

 

Δεν είναι λευκό.

Εχω το χρυσό 16 GB από αγγλία...

 

Τι παρτίδα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Νοέμβριος του 2014.

 

Παρτίδα σε ρώτησε... Είναι τα πρωτα 3 ψηφία απο το serial number....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι 411.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα σε ρώτησε... Είναι τα πρωτα 3 ψηφία απο το serial number....

 

Γιατί εγώ τι του απάντησα;

411 είναι τα πρώτα 3 ψηφία δλδ Νοέμβριος του 2014.

 

Τώρα το καταλαβατε;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου εμφάνισε την κλασσική ρωγμή στο μικρόφωνο από μπροστά μέχρι πίσω (για την ακρίβεια ήταν 3 ρωγμές σε συνέχεια η μία με την άλλη) και μετά από επικοινωνία με το service έστειλαν courier παρέλαβε το κινητό και σε 5 εργάσιμες μου το επέστρεψαν με αλλαγμένη όλη την πρόσοψη (οθόνη και πλαίσιο).
Link to comment
Share on other sites

Kαι όταν το επισκευάσουν τι γίνεται? Δεν ξανακάνει ρωγμή? Βάζουν κάποιο "βελτιωμένο" ανταλλακτικό?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου εμφάνισε την κλασσική ρωγμή στο μικρόφωνο από μπροστά μέχρι πίσω (για την ακρίβεια ήταν 3 ρωγμές σε συνέχεια η μία με την άλλη) και μετά από επικοινωνία με το service έστειλαν courier παρέλαβε το κινητό και σε 5 εργάσιμες μου το επέστρεψαν με αλλαγμένη όλη την πρόσοψη (οθόνη και πλαίσιο).

 

Το έστειλες με μπαταρία και πίσω καπάκι;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα την συσκευή μου στα ελτα και παρέλαβα την συσκευή που με έστειλαν. Πρώτες εντυπώσεις.

Κολλάει και κάνει επανεκκίνηση η σβήνει από μόνο του και πρέπει να βγάλω την μπαταρία. Τώρα που είμαι σπίτι βλέπω εχει την 4.4.2 και δεν με επιτρέπει να το αναβαθμίσω. Λέει είναι ενημερωμένο. Κατεβάζω εφαρμογές τώρα κΙ της ενημερώνω. Για να δούμε. Μάλλον είναι κινητό διαφημιστικό από αυτά που είχαν σε καταστήματα. Λέει πίσω από την μπαταρία not for sale.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Kαι όταν το επισκευάσουν τι γίνεται? Δεν ξανακάνει ρωγμή? Βάζουν κάποιο "βελτιωμένο" ανταλλακτικό?

 

δεν γνωρίζω αλλά μετά από ενάμισι μήνα δεν έχει παρουσιάσει πάλι πρόβλημα.

 

Το έστειλες με μπαταρία και πίσω καπάκι;

 

ναι όλο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα παρουσιαζετε σε συσκευες ανεξαρτητου παρτιδας?...

...το δικο μου που ειναι τα 3 πρωτα ψηφια απο το σεριαλ 504 ειναι κατασκευασμενο τον 4ο του 2015?

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα παρουσιαζετε σε συσκευες ανεξαρτητου παρτιδας?...

...το δικο μου που ειναι τα 3 πρωτα ψηφια απο το σεριαλ 504 ειναι κατασκευασμενο τον 4ο του 2015?

Δεν σχετίζεται με παρτίδες απλά στις πολύ τελευταίες λόγω ότι είναι πολύ φρέσκα τα τηλέφωνα δεν έχει ακουστεί κάτι. Τον 4ο του 2015 είναι φίλε μου ναι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...