Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απορια..... η νέα εφαρμογή δουλεύει σε android tv 8 και επάνω και σε aosp android 5.1 και πάνω ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ τα γραφόμενα των από πάνω...

Δουλεύει ταυτόχρονα δορυφόρος και ΟΤΤ

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και εσένα και τους προηγούμενους φίλους.

 

Μια ερώτηση σε εσένα, έχεις hybrid ή μη, δορυφορικό δέκτη?

Τον απλό που έγινε hybrid με την τότε αναβάθμιση & τον σκληρό δίσκο που μου είχαν δώσει δώρο από την COSMOTE, όταν είχα κάνει το πρώτο συμβόλαιο συνδρομής. Δεν έχουν αλλάξει από τότε δέκτη.

Γύρισαν το ενδιαφέρον τους στο ΟΤΤ τελευταία, όπως συμβαίνει και σε όλη την Ευρώπη...

Όπως φαίνεται, θα κρατήσουν το δορυφορικό σύστημα μόνο για κάποιες περιοχές της Ελλάδας όπου δεν υπάρχει άλλη λύση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω και εγώ τον hybrid οπότε βλέπω μέσω δορυφόρου στην μία τηλεόραση και μέσω της εφαρμογής στην δεύτερη. Στο my cosmote έχω δει ότι υπάρχει η δυνατότητα αγοράς του πακέτου extra 2 συσκευών με χρέωση 4,55€/μήνα. Αν το ενεργοποιήσω θα μπορώ να βλέπω ταυτόχρονα αθλητικά σε μία τηλεόραση μέσω δορυφόρου, αθλητικά μέσω της εφαρμογής στην δεύτερη και ένα μη αθλητικό κανάλι μέσω εφαρμογής σε μία τρίτη; Το έχει δοκιμάσει κάποιος; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω εγκαταστήσει το νέο Cosmote tv σε mi box. Στην αρχή επαιζε μία χαρά. Δυο μέρες τώρα μου βγάζει μήνυμα οτι δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και να προσπαθήσω ξανά οταν βάζω να παίξει κάποιο κανάλι. Σήμερα εκανα αναβάθμιση στην εφαρμογή αλλά δεν άλλαξε κάτι. Ούτε μετά από ααπεγκατάσταση και ξανά εγκατάστασή είδα διάφορα. Προφανώς το πρόβλημα εχει να κάνει με το mi box καθώς στο κινητό δουλεύει μία χαρά η εφαρμογή. Μήπως εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω εγκαταστήσει το νέο Cosmote tv σε mi box. Στην αρχή επαιζε μία χαρά. Δυο μέρες τώρα μου βγάζει μήνυμα οτι δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και να προσπαθήσω ξανά οταν βάζω να παίξει κάποιο κανάλι. Σήμερα εκανα αναβάθμιση στην εφαρμογή αλλά δεν άλλαξε κάτι. Ούτε μετά από ααπεγκατάσταση και ξανά εγκατάστασή είδα διάφορα. Προφανώς το πρόβλημα εχει να κάνει με το mi box καθώς στο κινητό δουλεύει μία χαρά η εφαρμογή. Μήπως εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;;

 

βγάζε το από το ρεύμα και μετά ξανά όταν ανοίξει θα στρώσει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω εγκαταστήσει το νέο Cosmote tv σε mi box. Στην αρχή επαιζε μία χαρά. Δυο μέρες τώρα μου βγάζει μήνυμα οτι δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και να προσπαθήσω ξανά οταν βάζω να παίξει κάποιο κανάλι. Σήμερα εκανα αναβάθμιση στην εφαρμογή αλλά δεν άλλαξε κάτι. Ούτε μετά από ααπεγκατάσταση και ξανά εγκατάστασή είδα διάφορα. Προφανώς το πρόβλημα εχει να κάνει με το mi box καθώς στο κινητό δουλεύει μία χαρά η εφαρμογή. Μήπως εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;;

 

το ιδιο κ σε tablet lenovo m10 plus fhd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δεν έχω βγάλει άκρη οπότε θα ρωτήσω εσάς μπας κ καταλάβω. 'Εχω δορυφορικό ote tv + 2 multiroom συνδρομές. Χρησιμοποιούσα το ote go μέχρι τώρα κανονικά στο κινητό μου (είχα ενεργοποιήσει κ αυτή την υπηρεσία). Σκοπεύω επίσης να αγοράσω και ένα boxάκι android σύντομα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Αν κάνω τη μετατροπή για το ote go που πρέπει να γίνει σύντομα, και καταργήσω και τη μια συνδρομή multiroom, μπορώ με την αγορά ενός mi box s ή κάποιου άλλου πιστοποιημένου android box να συνεχίσω να έχω ote tv στην τηλεόραση μου αλλά μέσω του box και της εφαρμογής χωρίς τον αποκωδικοποιητή? Εννοώ χωρίς να αλλάξω πακέτο και τιμή. Επίσης θα μπορώ να παρακολουθώ και στο κινητό (όχι ταυτόχρονα) ή είναι μόνο για μια συσκευή? Γίνεται αυτό ή έχω καταλάβει οτι να' ναι, και αν ναι χάνω κάτι (ote tv full που βλέπω τώρα σε ote tv μέσω app?)***

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δεν έχω βγάλει άκρη οπότε θα ρωτήσω εσάς μπας κ καταλάβω. 'Εχω δορυφορικό ote tv + 2 multiroom συνδρομές. Χρησιμοποιούσα το ote go μέχρι τώρα κανονικά στο κινητό μου (είχα ενεργοποιήσει κ αυτή την υπηρεσία). Σκοπεύω επίσης να αγοράσω και ένα boxάκι android σύντομα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Αν κάνω τη μετατροπή για το ote go που πρέπει να γίνει σύντομα, και καταργήσω και τη μια συνδρομή multiroom, μπορώ με την αγορά ενός mi box s ή κάποιου άλλου πιστοποιημένου android box να συνεχίσω να έχω ote tv στην τηλεόραση μου αλλά μέσω του box και της εφαρμογής χωρίς τον αποκωδικοποιητή? Εννοώ χωρίς να αλλάξω πακέτο και τιμή. Επίσης θα μπορώ να παρακολουθώ και στο κινητό (όχι ταυτόχρονα) ή είναι μόνο για μια συσκευή? Γίνεται αυτό ή έχω καταλάβει οτι να' ναι, και αν ναι χάνω κάτι (ote tv full που βλέπω τώρα σε ote tv μέσω app?)***

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με το mibox s θα σου παίξει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα, μπορείς την νέα εφαρμογή να την έχεις εγκαταστημένη σε 5 συσκευές αλλά σε μία θα παϊζει ταυτόχρονα με το δορυφορικό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Εχθές προσπάθησα να κάνω mirroring την εφαρμογή Cosmote tv από το κινητό στην τηλεόραση και ενώ δούλευαν όλα σωστά, μόλις ξεκινούσε η αναπαραγωγή περιεχομένου, είχα μόνο ήχο και όχι εικόνα στην τηλεόραση. Το κόβει η εφαρμογή; Έψαξα λίγο στο θέμα και δε βρήκα κάτι. Δυστυχώς και ο browser της τηλεόρασης έχει τα χάλια του και δε μπορώ να δω απευθείας από εκεί.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το κόβει, είναι προστασία πνευματικών δικαιωμάτων.
Δεν καταλαβαίνω πως είναι προστασία πνευματικών δικαιωμάτων αφού αν έχεις ένα browser της προκοπής στη τηλεόραση, παίζει ή αν συνδέσεις μια φορητή συσκευή με hdmi πάλι παίζει αλλά σε πιστεύω επειδή έχεις μεγάλη σιγουριά.

Εν τω μεταξύ από laptop παίζει και ασύρματα κάνοντας project to a wireless screen. Εκεί βέβαια παίζει από το browser του laptop και όχι από την εφαρμογή της Cosmote.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, η εφαρμογή σε lg oled tv με web os μου κολλάει και δεν ξεκινάει καν. Το έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν καταλαβαίνω πως είναι προστασία πνευματικών δικαιωμάτων αφού αν έχεις ένα browser της προκοπής στη τηλεόραση, παίζει ή αν συνδέσεις μια φορητή συσκευή με hdmi πάλι παίζει αλλά σε πιστεύω επειδή έχεις μεγάλη σιγουριά.

Εν τω μεταξύ από laptop παίζει και ασύρματα κάνοντας project to a wireless screen. Εκεί βέβαια παίζει από το browser του laptop και όχι από την εφαρμογή της Cosmote.

Από σήμερα και με τη νέα αναβάθμιση της εφαρμογής Android για κινητά και ταμπλετ, έχει την επιλογή για μετάδοση ασύρματα σε chromecast, όπως είναι η εφαρμογή του YouTube πχ.

 

Έκδοση:

1.12.3

11 Δεκ. 2020

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και με τη νέα αναβάθμιση της εφαρμογής Android για κινητά και ταμπλετ, έχει την επιλογή για μετάδοση ασύρματα σε chromecast, όπως είναι η εφαρμογή του YouTube πχ.

 

Έκδοση:

1.12.3

11 Δεκ. 2020

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα έλεγα εγώ και δε με πιστεύατε ;).

Στο μεταξύ βέβαια έχω αγοράσει ένα mibox και βλέπω από εκεί αλλά καλό είναι να υπάρχουν εναλλακτικές.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

γνωρίζει κανείς αν πράγματι θα ακυρωθεί το travel channel Και άλλα 2 στις 31ΔΕΚ?

Γνωρίζουμε τι θα μπει στη θέση τους;

 

Δυστυχώς είναι ένα από τα αγαπημένα μου κανάλια, και μάλιστα HD.. :rolleyes:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, fine living, travel και food φεύγουν 31/12. Η μόνη γνωστή προσθήκη μέχρι στιγμής είναι το Museum TV.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά! Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Επειδή έκανα τη διαδικασία για συγγενικό μου πρόσωπο έχω κάποιες απορίες.

"Με τη νέα εφαρμογή μπορεί να παίξει ταυτόχρονα σε μία συσκευή συν το δορυφορικό."

Αν κάποιος έχει δορυφορικό αλλά το έχει σε smart tv που κατέβηκε η εφαρμογή μπορεί να παίζει ταυτόχρονα κ άλλη συσκευή? Ή η smart tv πιάνεται ως η επιπλέον συσκευή?

Επίσης με τη θέαση από λάπτοπ, τι ακριβώς γίνεται? Αν κατάλαβα καλά η θέαση από web δεν πιάνεται σαν εγγραφή νέας συσκευής? Σωστά?

Για το όριο των 5 συσκευών το λέω.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

με το mibox s θα σου παίξει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα, μπορείς την νέα εφαρμογή να την έχεις εγκαταστημένη σε 5 συσκευές αλλά σε μία θα παϊζει ταυτόχρονα με το δορυφορικό
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά! Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

 

Επειδή έκανα τη διαδικασία για συγγενικό μου πρόσωπο έχω κάποιες απορίες.

 

"Με τη νέα εφαρμογή μπορεί να παίξει ταυτόχρονα σε μία συσκευή συν το δορυφορικό."

 

Αν κάποιος έχει δορυφορικό αλλά το έχει σε smart tv που κατέβηκε η εφαρμογή μπορεί να παίζει ταυτόχρονα κ άλλη συσκευή? Ή η smart tv πιάνεται ως η επιπλέον συσκευή?

 

Επίσης με τη θέαση από λάπτοπ, τι ακριβώς γίνεται? Αν κατάλαβα καλά η θέαση από web δεν πιάνεται σαν εγγραφή νέας συσκευής? Σωστά?

 

Για το όριο των 5 συσκευών το λέω.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

5 συσκευές σύνολο. Είτε λαπτοπ είτε τιβι είτε κινητό κλπ.

Τα ελέγχεις εύκολα μέσα από το μενού.

Κάθε μία συσκευή έχει ξεχωριστό log in.

Χρόνια πολλά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ,

Έχω πακέτο 24αρα με ΟΤΕ tv δορυφορικό και σκέφτομαι να αλλάξω σε 50αρα με ΟΤΤ. Αξίζει γενικά ? Είναι καλές οι ταχύτητες ή με το που θα κατεβάζω κάτι στο PC θα κολλάει η εικόνα στην τηλεόραση ? Το λέω γιατί πέρυσι είχα συνδεθεί σε 50αρα αλλά επειδή είχαν μπερδέψει τις τηλεφωνικές γραμμές κατάφερα να έχω σύνδεση μόνο για μια εβδομάδα και αναγκάστηκα να επιστρέψω σε 24αρα.

 

Αν κάνω την αλλαγή χάνω τη δυνατότητα μέσω δορυφόρου ή θα έχω και τα δύο ?

 

Έχω συμβατικές τηλεοράσεις και συνδέω μια με σκαρτ και μια με hdmi σε άλλο δωμάτιο. Πώς μπορώ να εχω σύνδεση και στις 2 τηλεοράσεις ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα ,

 

Έχω πακέτο 24αρα με ΟΤΕ tv δορυφορικό και σκέφτομαι να αλλάξω σε 50αρα με ΟΤΤ. Αξίζει γενικά ? Είναι καλές οι ταχύτητες ή με το που θα κατεβάζω κάτι στο PC θα κολλάει η εικόνα στην τηλεόραση ? Το λέω γιατί πέρυσι είχα συνδεθεί σε 50αρα αλλά επειδή είχαν μπερδέψει τις τηλεφωνικές γραμμές κατάφερα να έχω σύνδεση μόνο για μια εβδομάδα και αναγκάστηκα να επιστρέψω σε 24αρα.

 

 

 

Αν κάνω την αλλαγή χάνω τη δυνατότητα μέσω δορυφόρου ή θα έχω και τα δύο ?

 

 

 

Έχω συμβατικές τηλεοράσεις και συνδέω μια με σκαρτ και μια με hdmi σε άλλο δωμάτιο. Πώς μπορώ να εχω σύνδεση και στις 2 τηλεοράσεις ?

 

 

 

Ευχαριστω

Πιάνω 32 down 5 up. Δεν έχω κανένα πρόβλημα ή κόλλημα με το OTE TV είτε το steaming hybrid του δορυφορικού είτε το streaming της εφαρμογής cosmote tv σε Android box ή μέσω laptop.

Για full HD μιλώ, όπου αυτό υποστηρίζεται.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα στην εικόνα τις τελευταίες ώρες στην cosmotetv ott στον υπολογιστή με chrome; παίζει 10'' δευτερόλεπτα και μετά παγώνει.. και το κάνει σε όλα τα κανάλια..ενώ στη εφαρμογή στο κινητό παίζει κανονικά..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...