Jump to content

spotify Η cosmote χρεώνει mb


oxxy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς ουτε καν ένα δελτίο τύπου!!!.... Όσο και να έψαξα δεν βρηκα καποια ενημερωση. Για τους περισσότερους από εμας το μάθαμε ξαφνικά...! Αυτό δεν είναι δείγμα σοβαρής εταιρείας...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι σήμερα πήγα να ελέγξω τι μου μένει από χρόνους, sms, mb (έχω το cosmote 65) και είδα πως στο πλαίσιο του spotify έχει το κλασικο: 80 mb για δωρεάν πλοήγηση στο internet και από κάτω έχει ένα καινούργιο πλαίσιο (δεν μου το έβγαζε τους προηγούμενους μήνες) που αναφέρει: 500 mb για πλοήγηση από το κινητό σας μέσω του προνομιακού πακέτου spotify της cosmote.

 

Τι ακριβώς είναι αυτό ρε παιδιά; Έχει να κάνει με το ότι έχει περάσει το δωρεάν τρίμηνο; Γιατί νομίζω πως κάπου πριν κάνα τρίμηνο το ενεργοποίησα, παρόλο που έχω cosmote 65 εδώ και πάνω από ένα χρόνο - δεν ήξερα πως είχα αυτήν την επιλογή.

 

Όπως και να έχει, τι είναι αυτά τα 500 mb για streaming και τι διάφορα έχει απ' την πλοήγηση;

 

Edit: Α καλά, τώρα είδα ότι η συζήτηση συνεχιζόταν πέρα της μιας σελίδας...

 

Edit 2: Πώς ξεφορτωνόμαστε το spotify; Το έχω κάνα τρίμηνο όπως είπα παραπάνω (μάλιστα είχα ρωτήσει 5 φορές την εξυπηρέτηση πελατών: είναι σίγουρα όλα δωρεάν στο πρόγραμμά μου; Σίγουρα δεν θα χρεώνομαι κάτι παραπάνω αργότερα; Ε, πάρ' τα τώρα, τι τις θέλω εγώ αυτές τις εφαρμογές; ), τι πρέπει να κάνω για να καταργηθεί τελείως το πρόγραμμα;

 

Edit 3: Αν ακούς μέσω WiFi, χρεώνεσαι τίποτα (streaming κλπ) ; Τι είναι αυτό το streaming;;;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Stream κάνεις μέσω δεδομένων και Wifi. Wifi is free.

 

Ωραία. Τώρα, μπορείς να μπαίνεις με WiFi, να κατεβάζεις με κάποιον τρόπο τα κομμάτια και μετά να τ' ακούς offline; Και αν ναι, όταν ακούς αυτά τα "κατεβασμένα" κομμάτια και έχεις ενεργοποιημένα τα data υπάρχει περίπτωση να σου τρώει MB; Ρωτάω γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς είναι το streaming, και σόρρυ για την ασχετοσύνη... :O

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη απόφαση.

500mb + 80mb δώρο δηλαδή 8 ώρες το μήνα στα 160kbps!

Οπότε τέλος το premium για μένα.

 

Ούτε το μήνυμα ανανέωσης δεν άλλαξαν!!!

 

SMS από COSMOTE στις 8:02 2015-10-07

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕΣ 500MB ΓΙΑ STREAMING ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ SPOTIFY. ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!

 

SMS από COSMOTE στις 9:01 2015-10-07

ΤΟ ΠPΟΝΟΜΙΑΚΟ ΠΑΚΕΤΟ SPOTIFY ΤΗΣ COSMOTE ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘHKE ΑΥΤΟΜΑΤΑ ME ΧΡΕΩΣΗ 5€. ΕΧΕΙΣ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΔΩΡΕΑΝ STREAMING ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα (cosmote 65 plus).

Καλό το δόλωμα που μας έριξε η κοσμοτέ, πάει για uninstall το spotify.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Τώρα, μπορείς να μπαίνεις με WiFi, να κατεβάζεις με κάποιον τρόπο τα κομμάτια και μετά να τ' ακούς offline; Και αν ναι, όταν ακούς αυτά τα "κατεβασμένα" κομμάτια και έχεις ενεργοποιημένα τα data υπάρχει περίπτωση να σου τρώει MB; Ρωτάω γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς είναι το streaming, και σόρρυ για την ασχετοσύνη... :O

 

Γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ πας στο Wifi στο σπίτι σου και πατάς το κουμπί για τι διαθέσιμα σε offline σε κάποια λίστα που έχεις. Εγώ έτσι κάνω /έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ πας στο Wifi στο σπίτι σου και πατάς το κουμπί για τι διαθέσιμα σε offline σε κάποια λίστα που έχεις. Εγώ έτσι κάνω /έκανα.

 

Για να καταλάβω, πρέπει με κάποιον τρόπο να τα κατεβάζεις (όποια κομμάτια θες) ή έχει συγκεκριμένη λίστα με διαθέσιμα κομμάτια που μπορεί να τα ακούει ο χρήστης offline;

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι.

 

Πας και πατάς 10-20-30 κομμάτια και τα βάζεις στη λίστα "ο Μήτσος" πχ. Τα βάζεις σε αυτή λοιπόν τη λίστα και αφού μπεις μέσα μ πατάς το διακόπτη που λέει :ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ.Και έπειτα αν θες να βάλεις νέο σονγκ το προσθέσεις στη λίστα και πάλι με το εκτός σύνδεσης (πάντα να είσαι σε Wifi) παίζεις κανονικά.

 

Αυτός είναι ο τρόπος που χρησιμοποιώ εγώ δλδ δε ξέρω και κανέναν άλλο. Δε χαλάς δεδομένα (γιαυτό και λέει εκτός σύνδεσης... Διότι αν σβήσεις το 3g/wifi μπορείς να συνεχίσεις κανονικά να ακούς).

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι.

 

Πας και πατάς 10-20-30 κομμάτια και τα βάζεις στη λίστα "ο Μήτσος" πχ. Τα βάζεις σε αυτή λοιπόν τη λίστα και αφού μπεις μέσα μ πατάς το διακόπτη που λέει :ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ.Και έπειτα αν θες να βάλεις νέο σονγκ το προσθέσεις στη λίστα και πάλι με το εκτός σύνδεσης (πάντα να είσαι σε Wifi) παίζεις κανονικά.

 

Αυτός είναι ο τρόπος που χρησιμοποιώ εγώ δλδ δε ξέρω και κανέναν άλλο. Δε χαλάς δεδομένα (γιαυτό και λέει εκτός σύνδεσης... Διότι αν σβήσεις το 3g/wifi μπορείς να συνεχίσεις κανονικά να ακούς).

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε SMS από Cosmote που επιβεβαιώνει αυτό που συζητάμε κι έχουμε ήδη δει.

500ΜΒ free για streaming και μετά καταναλώνει από τα data του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε SMS από Cosmote που επιβεβαιώνει αυτό που συζητάμε κι έχουμε ήδη δει.

500ΜΒ free για streaming και μετά καταναλώνει από τα data του προγράμματος.

Κι εμένα. Πρώτα εφαρμόζουν το όριο και μετά ενημερώνουν με ένα απλό σμσ. Τραγικοί απλά!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μόλις και σε μένα :(

 

Edit:αν ξερει κάποιος με το παραπάνω όριο mb πόση ωρα μουσικής ισοδυναμει?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, σκότωσαν το Spotify. Πέρασα όμορφα μαζί σου το καλοκαίρι, στην παραλία, και στον καφέ. Αιώνια σου ή μνήμη...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, οι χρήστες πολλαπλασιάστηκαν και συνεπώς μύρισε κέρδος, ή η μαζική χρήση με τη συνδρομή των 5€ έφερε προβλήματα με κατανάλωση μεγάλου εύρους bandwidth. Κρίμα, ήταν τους τελευταίους 5 μήνες που το χρησιμοποιούσα, η κορυφαία επιλογή στο αυτοκίνητο. Πίσω στην "πρωτόγονη" συλλογή του usb,την οποία όλο ανανεώνω και όλο η ίδια μένει :(
Link to comment
Share on other sites

λογικά το πρόβλημα είναι το ίδιο που υπάρχει και με το οτε tv go. δηλαδή πολλοί το άφηναν να παίζει με τις ώρες χωρίς να ακούνε οι ίδιοι την μουσική (βγαίνανε και το άφηναν ανοιχτό κτλ) οποτε είπαν να βάλουν ένα χαμηλό όριο για να μην συμβαίνουν τέτοιου είδους ενέργειες και χρησιμοποιούν το bandwidth (δεν το δικαιολογώ , απλά λέω τι είναι πιθανότερο να έχει συμβεί). τεσπα. άντε να δούμε τι θα κάνουμε με μόλις 500mb

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μάθουμε εάν με 2 ευρώ παραπάνω και με το κανονικό Spotify και όχι της cote μπορούμε να έχουμε unlimited ντεντόμενα.
Link to comment
Share on other sites

Μου έφαγε μονο 75mb αλλά τελοσπαντων ευχαριστω για το δώρο :p το έκανε και σε κανέναν απο σας?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα παντως απο την κοτε...εγω θα κοψω τις καρτες στο whats up μου γιατι σκεφτομουν το spotify.Με το φρεε βολευομαι ειδικα στο pc.Βαιμπερ και 0.facebook μονο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

"ΛOΓΩ KAΘYΣTEPHMENHΣ AΠOΔOΣHΣ TΩN 500MB ΓIA STREAMING AΠO TO ΠPONOMIAKO ΠAKETO SPOTIFY THΣ COSMOTE, H YΠHPEΣIA KATANAΛΩΣE MB AΠO TO ΠAKETO ΣOY. ΓIA AYTO TO ΛOΓO ΣOY KANOYME ΔΩPO 1 GB ΓIA ΠΛOHΓHΣH ΣTO INTERNET ΓIA 1 MHNA. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH." Μήνυμα που μου ήρθε σήμερα από την COSMOTE....
Link to comment
Share on other sites

"ΛOΓΩ KAΘYΣTEPHMENHΣ AΠOΔOΣHΣ TΩN 500MB ΓIA STREAMING AΠO TO ΠPONOMIAKO ΠAKETO SPOTIFY THΣ COSMOTE, H YΠHPEΣIA KATANAΛΩΣE MB AΠO TO ΠAKETO ΣOY. ΓIA AYTO TO ΛOΓO ΣOY KANOYME ΔΩPO 1 GB ΓIA ΠΛOHΓHΣH ΣTO INTERNET ΓIA 1 MHNA. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH." Μήνυμα που μου ήρθε σήμερα από την COSMOTE....

Αυτα ειναι! Μπραβο στην Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι. Και εμένα χθες μου ήρθε το μήνυμα. Μια ωρίτσα την ημέρα να ακούς πχ τα 500 δεν σου πάνε μια εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το streaming δεν ήταν ποτέ free. Το καλοκαίρι είχα ενεργοποιήσει το premium και νόμισα ότι δε χρέωνε ΜΒ και έφαγα σε 2 μέρες 600ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...