Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Από το '88 που πηγαίνω στα Goodys(τα είχα προλάβει με ταμειακές μηχανές macintosh αν δεν απατώμαι, που έγραφαν ακριβώς τι παράγγειλες)δεν θυμάμαι σε burger πατάτες.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα goodys κυκλοφόρησαν 3 νέες σαλάτες. Δοκίμασα την Σμυρνιά (με ρύζι, χούμους, κουνουπίδι κτλ) και ήταν πολύ καλή.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

goodys εννοείται, Ελληνική εταιρία, πολύ μεγαλύτερη ποικιλία, και αν τίθεται έμα επιλογής τα goodys τουλάχιστον μου δίνουν την εντύπωση πιό "καθαρού" junk food
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

χαχαχα... mcdonalds δεν έχω ψηφίσει οφείλω όμως να πω το εξής :)

 

δοκίμασα τη νέα σαλάτα των mc, την greek salad και εντυπωσιάστηκα... :food:

 

πολύ καλή ποιότητα σαλάτας (δεν το περιμένεις με τίποτα από mc)... πολύ χορταστική, με ωραία κόκκινη ντομάτα (εντάξει όχι ακριβώς κήπου αλλά πάαρα πολύ καλή για τέτοιο μαγαζί)... πιπεριά, φέτα βιολογική, ελιές, αγγουράκι και κρεμμύδι... μία κανονική χωριάτικη δηλαδή :p

 

μαζί σου δίνουνε φακελάκι με ρίγανη, φακελάκι με λάδι να βάλεις χωριστά (άλτις παραδοσιακό παρακαλώ :p), φακελάκια με αλάτι, ψωμάκι και μαχαιροπήρουνα με δύο πηρούνια μέσα παρακαλώ για την περίπτωση που είστε δυο και θέλετε να τη φάτε :D

 

επίσης, δώρο με τη σαλάτα μία coca light...

 

μπορώ να πω εντυπωσιάστηκα... τέτοια ποιότητα και περιποίηση πιάτου από mc δεν περίμενα! και είναι και πεντανόστιμη...

 

επίσης, πολύ καλό και το νέο greek mac!

 

γενικά τα mc βελτιώνονται και διαφοροποιούνται με ελληνικά προιόντα, κι αυτό είναι καλό :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπα;Αγόρασαν μαχαιροπήρουνα τα mcdonalds;Μωρέ μπράβο..

 

εγώ δούλευα στα mcdonalds. δεν έχουν μαχαιροπίρουνα και πιάτα για λόγους υγιεινής (λέμε τώρα...)

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

εγώ δούλευα στα mcdonalds. δεν έχουν μαχαιροπίρουνα και πιάτα για λόγους υγιεινής (λέμε τώρα...)

 

Το έσωσες στο τέλος :p

Εγώ αυτό που ήξερα ήταν το έκαναν για λόγους κόστους,οικονομίας προσωπικού-πλυσίματος κλπ.Με την λογική παίρνω τον δίσκο και τον πετάω όπως είναι στα σκουπίδια..Έστω και αργά κατάλαβαν ότι είναι λάθος αυτή η λογική.

 

Υ.Γ. Το αστείο θα είναι να μας πει τώρα η chrikky ότι εννοούσε πλαστικά μαχαιροπήρουνα :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αποκλειστικά κ μόνο για το εκπληκτικό παγωτό Mc Flurry (κ κρίμα που δεν έχει κ άλλες γεύσεις που είχε στο εξωτερικό) ψηφίζω Mc. Τώρα από ποιότητα φαγητού :down: :rtfm: Αλλά που ξέρουμε τί μας πασάρουν κ τρώμε; Πουθενά μάλλον, άρα...........
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και σπάνια τρώω σε τέτοια φασφουντάδικα προτιμώ Goody's...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Goodys και παλι Goodys!!

Τα McDonalds στο Βολο ετσι και αλλιως εκλεισαν αλλα ο λογος που εκλεισαν ηταν επειδη κανενας δεν παταγε!!

Παντως πιστευω οτι και η ποιοτητα των φαγητων στα Goodys ειναι πολυ καλυτερη σε σχεση με τα "πλαστικα φαγητα" των "Αμερικανων"

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

+1 στα Goodys κι από μένα!

Δεν έχω πάει ποτέ σε mcDonalds βέβαια, αλλά προτιμώ τα Goodys, αν και γενικώς δεν τρώω και πολύ έξω!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

pios exei apodeixeis oti ta goodys einai ellinikon simferontwn? kanete lathos

 

Το ότι ανήκει στον όμιλο της ΔΕΛΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ Α.Ε. η οποια προσφάτως μετονομάστηκε σε VIVARTIA A.E.?

 

Ορίστε και το Δ.Σ. της εταιρίας καθώς και η μετοχική της σύνθεση.

 

 

Κάνουμε κάπου λάθος?

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχμμ... εννοω σακουλάκι με πλαστικο μαχαιράκι και δύο πηρουνάκια :p

 

Τα 'λεγα εγώ :p δεν τα ΄λεγα;

 

Τα McDonalds χάνουν και απο αυτό το θέμα σε σχέση με τα Goodys..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο δεν μπορω να φαω και να θελω δηλαδη στα McDonald's απο την μποχα του φαγητου σα σκατα βρομανε να κοτοπουλακια απο το κωλομερι της κοτας το παιρνουν τι στο διαολο?
Link to comment
Share on other sites

βαζε τελειες,κομματα και γενικα οτι αλλα σημεια στιξης ξερεις καλο μου παιδι.μας βγηκαν τα ματια...

ε και προσεχε και λιγο πως γραφεις

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Are you talking to me? Σιγα το κειμενο που εγραψα που θελει και σημεια στηξης δεν γραφουμε και πανελλδικες ενταξει ειναι λιγο δυσαναγνωστο αλλα δεν αξιζε το κοπο να στειλεις ποστ .Τι αλλο να βαλω το πολυ πολυ να λειπει ενα κομμα στο "φαγητου" και ενα στο"ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙΑ". Δεν το καταλαβα το σχολιο μαλλον προσπαθεις να αυξησεις το αριθμο μηνυματων σου...

 

 

Αμα υπαρχει προβλημα ρε παιδια πεστε το και οι υπολοιποι και θα καταλαβω το λαθος μου...

 

Απαντα αν ειμαι εγω αυτος που εστειλες μηνυμα και τα λεμε...

Link to comment
Share on other sites

well, στα γιάννενα είχαμε ένα mcdonald's το οποίο έκλεισε γιατί ήταν πάντα άδειο (γι'αυτό το προτιμούσα) οπότε έχουμε μείνει με δύο Goody's. Tα αποφεύγω βέβαια, έχω καιρό να πάω, αλλά δεν περνάω και άσχημα
Link to comment
Share on other sites

Are you talking to me? Σιγα το κειμενο που εγραψα που θελει και σημεια στηξης δεν γραφουμε και πανελλδικες ενταξει ειναι λιγο δυσαναγνωστο αλλα δεν αξιζε το κοπο να στειλεις ποστ .Τι αλλο να βαλω το πολυ πολυ να λειπει ενα κομμα στο "φαγητου" και ενα στο"ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙΑ". Δεν το καταλαβα το σχολιο μαλλον προσπαθεις να αυξησεις το αριθμο μηνυματων σου...

 

 

Αμα υπαρχει προβλημα ρε παιδια πεστε το και οι υπολοιποι και θα καταλαβω το λαθος μου...

 

Απαντα αν ειμαι εγω αυτος που εστειλες μηνυμα και τα λεμε...

 

:lol: Η αλήθεια είναι ότι έχεις πρόβλημα, στο λέω εγώ με τα άψογα ελληνικά μου!

 

Α ξέχασα, προτιμό McDonalds!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερει κανεις τι dressing δινουν για την caesar's στα mac :food: ?
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...