Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ!Μηπως ξερεις και σε ποια εταιρια θα παω να μου το κανουν αυτο?Η αλιως που μπορω να βρω 1 εσθυτικο να μου το κανει αυτο.....:confused:

 

Θα σου προτεινα καποια αισθητικό που έχει δικό της χώρο (Οχι μεγαλους χώρους ή κέντρα αισθητικής). Ρωτα ενημερωτικά καποια φίλη σου ή ακομη και την μητέρα σου. αν ντρεπεσαι δεν χρειάζεται να πεις οτι ειναι για σένα. Οσο αφορα αυτό που ρωτησαν πριν για την έμλα δεν έχει σχεση με το αποτέλεσμα είναι κρέμα τοπικής αναισθησίας. Ο λόγος που είπα και σε προηγούμενο ποστ οτι πρέπει να προσέξεις σε ποια αισθητικό θα πας κ να είναι ατομο εμπιστοσύνης είναι γιατι η ηλεκτρόλυση μπορεί να είναι η αποτελεσματικότερη μέθοδος αποτρίχωσης πρέπει όμως να γινει σωστά. Πολλοί αισθητικοί για να κερδίσουν περισσότερες επισκέψεις αντί να καταστρέψουν το θύλακα της τριχας με το ρευμα έχουν στο χαμηλό την συσκευή κ βγάζουν την τρίχα με το τσιμπιδάκι πριν ακομη αυτη αποκοληθει απο τον θύλακα κ έτσι χρειαζεται να επαναλάβεις συντομα την ίδια διαδικασία. (Με την έμλα λόγω αναισθητοποίησης της περιοχής δεν καταλαβαινεις την διαφορά αν αφαιρέθηκε με ηλεκτρολυση ή με τσιμπιδάκι γιαυτο κ πολλοι λενε οτι ευθυνεται η εμλα σάυτο)

Link to comment
Share on other sites

Μαζι τις εχει...η εξτρα η σκετη ειναι η 6η.

 

Σημερα την χρησιμοποιησα για πρωτη φορα και ειναι φοβερη! Οταν πηρα την Wilkinson με τις 4 ελεγα οτι ειναι κορυφη αλλα τωρα μπηκε κι αυτη στο συρταρι.

Να δουμε τι αλλο θα βγει...:drool: (εχω κολλησει με αυτο το σαλιαρικο :p )

 

Tα παιρνω πισω αυτα που ειπα γιατι στη δευτερη φορα που ειχε φυγει σχεδον ολη η 'χλεπα' (ε, καλα,...πιο σικ...η ενυδατικη ταινια) με εσφαξε η ρουφι@ν@ :cry:

 

Ε τωρα δεν λεει να αλλαζω ανταλλακτικο καθε 2 μερες οποτε γυρναω στις 4.

Ας βαλουν χλεπα της προκοπης και βλεπουμε...:O

Link to comment
Share on other sites

Tα παιρνω πισω αυτα που ειπα γιατι στη δευτερη φορα που ειχε φυγει σχεδον ολη η 'χλεπα' (ε, καλα,...πιο σικ...η ενυδατικη ταινια) με εσφαξε η ρουφι@ν@ :cry:

 

Ε τωρα δεν λεει να αλλαζω ανταλλακτικο καθε 2 μερες οποτε γυρναω στις 4.

Ας βαλουν χλεπα της προκοπης και βλεπουμε...:O

 

Εμενα μια χαρα κρατισε για 2 εβδομαδες με χρηση απο δυο ατομα (εβγαλε δλδ 6-7 ξυρισματα....)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε τελικά ότι αξίζει η fusion; Πιστεύετε ότι κάνει δουλειά σε βαρβάτα αντρικά γένια ή μπουκώνει εύκολα; Το σκέφτομαι και ρωτάω για το αν αξίζει να αλλάξω την παλιά καλή μαχ3.

Από τιμές πως πάει; Έχουν λογικές τιμές ή θα φύγουμε από το σούπερ μάρκετ με δαχτυλιές στον πισινό;:p

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρα κρατισε για 2 εβδομαδες με χρηση απο δυο ατομα (εβγαλε δλδ 6-7 ξυρισματα....)

 

Ααα...λες να πηρα καμια ελλατωματικη; :confused:

 

Με τι νερο ξυριζεσαι; Κρυο, χλιαρο, ζεστο ή καυτο;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε τελικά ότι αξίζει η fusion; Πιστεύετε ότι κάνει δουλειά σε βαρβάτα αντρικά γένια ή μπουκώνει εύκολα; Το σκέφτομαι και ρωτάω για το αν αξίζει να αλλάξω την παλιά καλή μαχ3.

Από τιμές πως πάει; Έχουν λογικές τιμές ή θα φύγουμε από το σούπερ μάρκετ με δαχτυλιές στον πισινό;:p

 

Κοιτα, δεν ειμαι ο καταλληλοτερος για να απαντησω μιας και ξυριζομαι μερα παρα μερα αλλα σε σχεση με ολες τις προηγουμενες εχει διαφορετικο σχεδιασμο (πολυ φλατ) οποτε ειναι δυσκολο να μπουκωσει.

 

http://www.men24.gr/ast/cov/gi/gillettefusion_sd_b.jpg

 

Tιμη γυρω στα 10 € αν θυμαμαι καλα μαζι με δυο ανταλλακτικα στη συσκευασια και 10 ωρες internet δωρο απο την OTEnet :p :p

 

Αυτο παντως που δεν μου αρεσε ειναι η βαση της που ειναι πολυ μπογος (τουλαχιστον σε σχεση με την Wilkinson Quattro).

Link to comment
Share on other sites

Ααα...λες να πηρα καμια ελλατωματικη; :confused:

 

Με τι νερο ξυριζεσαι; Κρυο, χλιαρο, ζεστο ή καυτο;

 

Καλά βρε μην αγχώνεσαι. O resurection_boy 15 χρονών είναι, λες να έχετε τα ίδια γένια;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

H προφανώς έχουν άλλα standards.

Καλα ρε resurrection κι εσύ, απο 2 άτομα?

Είναι λίγο ανθιυγειινό.

Μήπως το έδωσες και σε καμία να κάνει τα πόδια της:p?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

H προφανώς έχουν άλλα standards.

Καλα ρε resurrection κι εσύ, απο 2 άτομα?

Είναι λίγο ανθιυγειινό.

Μήπως το έδωσες και σε καμία να κάνει τα πόδια της:p?

 

Ή τίποτα άλλο... :X

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι λεω να μην ξεπερασω τις 2 λεπιδες γιατι απο γνωστους βλεπω οτι αγριευουν πολυ τα γενια..για 2 λεπιδες τι προτεινετε?εχω gilette sensor..

καμια που να μην γεμιζει τριχες ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

basika ego tosa xronia den mporo na katalabo kati.. kai opoy kai an rotiso diaforetikes apantisis 8a paro..

pia i diafora kontras ksirismatos apo to kanoniko?? iper kai kata??

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

kai opoy kai an rotiso diaforetikes apantisis 8a paro..

pia i diafora kontras ksirismatos apo to kanoniko?? iper kai kata??

 

Με κοντρα ξυρισμα το αρνητικο ειναι οτι ερεθίζεται πολύ το δέρμα.

Υπάρχει επίσης κινδυνος να γυρισουν οι τριχες..οποτε πάλι δημιουργει προβλημα στο δερμα και το ξυραφακι χαλαει πιο γρηγορα. Θετικο ειναι οτι μετα το ξυρισμα εχεις αισθηση οτι εχεις λιγοτερες τρίχες στο μάγουλο.

Με κανονικο ξυρισμα, δεν ερεθιζεται τοσο πολυ το δερμα, αλλά το ξυρισμα δεν ειναι τοσο "βαθυ", οσο με κοντρα.

 

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω την Cruzer... Θα γίνουμε σπόνσορες της Braun

 

Αναμένουμε εντυπώσεις φυσικά... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι λεω να μην ξεπερασω τις 2 λεπιδες γιατι απο γνωστους βλεπω οτι αγριευουν πολυ τα γενια..για 2 λεπιδες τι προτεινετε?εχω gilette sensor..

καμια που να μην γεμιζει τριχες ευκολα?

 

Η mach 3 δεν μπουκώνει εύκολα. Για την ακρίβεια καμία σχέση με την sensor. Τις έχω δοκιμάσει και τις δύο.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω την Cruzer... Θα γίνουμε σπόνσορες της Braun

 

Αναμένουμε εντυπώσεις φυσικά... :)

 

Εγώ είχα πάρει την cruzer πριν από κάτι μήνες αλλά την παράτησα μετά από μερικά ξυρίσματα. Είχα δοκιμάσει και Philips παλιότερα και την είχα παρατήσει και αυτή. Δεν κάνουν οι ξυριστικές για βαρβάτα γένια. Τώρα ψάχνω να την πουλήσω.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει την cruzer πριν από κάτι μήνες αλλά την παράτησα μετά από μερικά ξυρίσματα. Είχα δοκιμάσει και Philips παλιότερα και την είχα παρατήσει και αυτή. Δεν κάνουν οι ξυριστικές για βαρβάτα γένια. Τώρα ψάχνω να την πουλήσω.

 

Την ήθελες για πλήρες ξύρισμα; Γιατί αν ναι, νομίζω πως δεν κάνει. Προσωπικά δεν την έχω δοκιμάσει για πλήρες ξύρισμα, την χρησιμοποιώ στη πρώτη σκάλα για trimming, αλλά μου φαίνεται πως για πλήρες ξύρισμα δεν είναι η καλύτερη επιλογή... Πάντως είμαι ευχαριστημένος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η mach 3 δεν μπουκώνει εύκολα. Για την ακρίβεια καμία σχέση με την sensor. Τις έχω δοκιμάσει και τις δύο.

εχω πει πως δεν θελω 3 λεπιδες..:)

γιατι θα σκληρύνουν αρκετα τα γενια μου!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε τελικά ότι αξίζει η fusion; Πιστεύετε ότι κάνει δουλειά σε βαρβάτα αντρικά γένια ή μπουκώνει εύκολα; Το σκέφτομαι και ρωτάω για το αν αξίζει να αλλάξω την παλιά καλή μαχ3.

Από τιμές πως πάει; Έχουν λογικές τιμές ή θα φύγουμε από το σούπερ μάρκετ με δαχτυλιές στον πισινό;:p

 

 

Απο τα 15 που άρχισα να ξυρίζομαι :lol: :lol: :lol: πάντα χρησιμοποιουσα Gillette. Και κάθε φορά που έβγαινε και καινούριο μοντέλο την αγόραζα κατευθείαν.

Για μένα η Fusion είναι μακραν το καλύτερο μοντέλο της Gillette που έχω δοκιμάσει. Στο ξύρισμα ούτε που την καταλαβαίνεις. Ειδικά όταν εχω μείνει αξύριστος για 5-6 μέρες ενω με την Mach3 ήθελε προσεκτικές κινήσεις για να ξυριστείς επειδή μπούκωνε και το καταλάβαινες με μικρές ενοχλήσεις με την Fusion απλά κάτι τέτοιο δεν υφίσταται! Πώς λεει η διαφήμιση δεν πίνεις νερο πίνεις βελουδοοοοο.:lol: :lol: :lol: Ε τοσο παιχνιδάκι είναι να ξυριστείς.

Πάντως απο ερεθισμούς έχω λιγότερους τώρα με την Fusion και ειδικά όταν ξυρίζομαι κόντρα.

Τώρα όσον αφορά τις τιμές είιναι λίγο πιασοκολέ! 10 ευρώ περίπου η αρχική συσκευασία που περιλαμβάνει και 2 ανταλλακτικά ξυραφάκια και 10.5 ευρώ τα ανταλλακτικά ξυραφάκια!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Απο τα 15 που άρχισα να ξυρίζομαι :lol: :lol: :lol: πάντα χρησιμοποιουσα Gillette. Και κάθε φορά που έβγαινε και καινούριο μοντέλο την αγόραζα κατευθείαν.

Για μένα η Fusion είναι μακραν το καλύτερο μοντέλο της Gillette που έχω δοκιμάσει. Στο ξύρισμα ούτε που την καταλαβαίνεις. Ειδικά όταν εχω μείνει αξύριστος για 5-6 μέρες ενω με την Mach3 ήθελε προσεκτικές κινήσεις για να ξυριστείς επειδή μπούκωνε και το καταλάβαινες με μικρές ενοχλήσεις με την Fusion απλά κάτι τέτοιο δεν υφίσταται! Πώς λεει η διαφήμιση δεν πίνεις νερο πίνεις βελουδοοοοο.:lol: :lol: :lol: Ε τοσο παιχνιδάκι είναι να ξυριστείς.

Πάντως απο ερεθισμούς έχω λιγότερους τώρα με την Fusion και ειδικά όταν ξυρίζομαι κόντρα.

Τώρα όσον αφορά τις τιμές είιναι λίγο πιασοκολέ! 10 ευρώ περίπου η αρχική συσκευασία που περιλαμβάνει και 2 ανταλλακτικά ξυραφάκια και 10.5 ευρώ τα ανταλλακτικά ξυραφάκια!

 

Εμενα παλι γιατι μπουκονει και η Fusion; Εχω ξυριστει με Mach3, με 3πλες Bic, με Wilkinson Extreme3, με Wilkinson quatro και με Gillete Fusion και ολες μπουκονουν (για να μην μιλισω για της μονες bic που εχω για τις λεπτομεριες...) και καθομαι και της βγαζω με τα νυχια απο μεσα για να συνεχισω το ξυρισμα... Ειπαμε εχω πολυ τριχα, ειδικα για την ηλικια μου, αλλα δεν μπορει να ειναι και τοσο δραμα η κατασταση μου....

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε μην αγχώνεσαι. O resurection_boy 15 χρονών είναι, λες να έχετε τα ίδια γένια;

 

Σαν να εχεις δικιο :p

 

H προφανώς έχουν άλλα standards.

Καλα ρε resurrection κι εσύ, απο 2 άτομα?

Είναι λίγο ανθιυγειινό.

Μήπως το έδωσες και σε καμία να κάνει τα πόδια της:p?

 

Ή τίποτα άλλο... :X

 

Ειστε απιστευτοι παντως :p :p

 

 

Ασχετο, αλλα ρε 'σεις, τι εγινε στο Βρες την ταινια...εκει που επεφταν 4-5 ταινιες καθε μερα, τωρα μετα βιας μπαινει μια...που πηγατε ολοι!? Εχω χασει επεισοδια μηπως; :confused:

Ελατε πισω, υποσχομαι να βαζω ευκολες απο εδω και περα! http://img329.imageshack.us/img329/7045/worthypb4.gif http://img329.imageshack.us/img329/7045/worthypb4.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

H προφανώς έχουν άλλα standards.

Καλα ρε resurrection κι εσύ, απο 2 άτομα?

Είναι λίγο ανθιυγειινό.

Μήπως το έδωσες και σε καμία να κάνει τα πόδια της:p?

 

οχι ρε συ:p Εγω και ο πατερας μου, για το προσωπο και οι δυο:p

 

@fabo114 συνιθος με χλιαρο ξυριζομαι

Link to comment
Share on other sites

εγω απο τοτε που ξεκινησα το ξυρισμα (γυρω στα 16) χρησιμοποιω παντα gillette. ξυιζομαι καθε 3 με 4 μερες κ με το Mach3 η το Mach3 turbo ειμαι πολυ ευχαριστημενος. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχεις δικιο :p

 

Ειστε απιστευτοι παντως :p :p

 

 

Ασχετο, αλλα ρε 'σεις, τι εγινε στο Βρες την ταινια...εκει που επεφταν 4-5 ταινιες καθε μερα, τωρα μετα βιας μπαινει μια...που πηγατε ολοι!? Εχω χασει επεισοδια μηπως; :confused:

Ελατε πισω, υποσχομαι να βαζω ευκολες απο εδω και περα! http://img329.imageshack.us/img329/7045/worthypb4.gif http://img329.imageshack.us/img329/7045/worthypb4.gif

 

 

Το ξέρουμε ότι ήμαστε απίστευτοι βρε! :p

 

Όσο για το άλλο

τι να σου πω, εγώ ψιλοαπέχω γιατί εδώ που είμαι μπαίνω με Dial Up και είναι κομματάκι δύσκολο να ανεβάζω screenies...

 

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...