Jump to content

[Επίσημο] Motorola V620


realaraole
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok το προηγούμενο πρόβλημα λύθηκε αλλά έχουμε κι άλλο! Μπορώ με κάποιον τρόπο να επιλέξω τις συντομεύσεις των αριθμών στο πληκτρολόγιο (2-9), άσχετα με τη σειρά που έχουν στον τηλεφωνικό κατάλογο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες με ταλαιπωρεί το phonebook! Αυτό που θέλω να κάνω είναι να προσθέσω νέα τηλέφωνα σε μια ήδη υπάρχουσα επαφή. Πηγαίνω στην επιλογή "more" και επιλέγω να προσθέσω τον νέο αριθμό. Όμως αφού γίνει αυτό, στη λίστα των ονομάτων μου εμφανίζει κάθε πρόσθετο αριθμό τόυ ίδιου ονόματος ξεχωριστά. Έχω ενεργοποιήει την επιλογή να φαίνεται από κάθε επαφή μόνο ο "primary" αριθμός αλλά και πάλι για κάθε επαφή φαίνονται όλες οι καταχωρήσεις αριθμών ξεχωριστά :wacko:

 

Επίσης ξέρει κανείς αν μπορώ να εμφανίζω στον κατάλογο μόνον τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στη μνήμη της συσκευής κι όχι και αυτές της SIM;

 

Pos to elises?exeis polla noumera se ena onoma?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω πολλαπλές καταχωρήσεις. Το πρόβλημα όμως με τις συντομεύσεις στα πλήκτρα δεν κατάφερα να το λύσω. Πρέπει πάντα να χρησιμοποιώ τις καταχωρήσεις 1-9 της συσκευής :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω πολλαπλές καταχωρήσεις. Το πρόβλημα όμως με τις συντομεύσεις στα πλήκτρα δεν κατάφερα να το λύσω. Πρέπει πάντα να χρησιμοποιώ τις καταχωρήσεις 1-9 της συσκευής :mad:

Pos to ekanes ayto?ego exo to v525 anavathmismeno se v600 k den to exo kataferei.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να είναι το πρόγραμμα της Motorola. Θέλω οποιοδήποτε πρόγραμμα μπορεί να κάνει back up και restore τα μηνύματα του κινητού.

vrikes kanena programma?

Link to comment
Share on other sites

Pos to ekanes ayto?ego exo to v525 anavathmismeno se v600 k den to exo kataferei.

Αν εννοείς τις πολλαπλές καταχωρήσεις, κάνεις edit σε κάποια επαφή (προσοχή! η επαφή πρέπει να είναι καταχωρημένη στη συσκευή κι όχι στη SIM) και στη συνέχεια στο κάτω μέρος της λίστας επιλέγεις το "more". Εκεί έχεις την επιλογή να προσθέσεις στην υπάρχουσα επαφή νέο αριθμό ή διεύθυνση e-mail (όχι όμως και url :cry: ). Εναλλακτικά μπορείς να προσθέσεις έναν νέο αριθμό με την επιλογή "attach number" που τη χρησιμοποιείς για προσθήκη αριθμού που ήδη υπάρχει σε προηγούμενη επαφή ή σε εισερχόμενο SMS.

 

Sorry για τις αγγλικές ονομασίες αλλά στο κινητό μου χρησιμοποιώ αγγλικό μενού :p

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τις πολλαπλές καταχωρήσεις, κάνεις edit σε κάποια επαφή (προσοχή! η επαφή πρέπει να είναι καταχωρημένη στη συσκευή κι όχι στη SIM) και στη συνέχεια στο κάτω μέρος της λίστας επιλέγεις το "more". Εκεί έχεις την επιλογή να προσθέσεις στην υπάρχουσα επαφή νέο αριθμό ή διεύθυνση e-mail (όχι όμως και url :cry: ). Εναλλακτικά μπορείς να προσθέσεις έναν νέο αριθμό με την επιλογή "attach number" που τη χρησιμοποιείς για προσθήκη αριθμού που ήδη υπάρχει σε προηγούμενη επαφή ή σε εισερχόμενο SMS.

 

Sorry για τις αγγλικές ονομασίες αλλά στο κινητό μου χρησιμοποιώ αγγλικό μενού :p

OculatusAbis prospathw na to kanw me tin diadikasia pou eipes alla kai pali mou vgazei duo kataxwriseis!ti den kanw swsta?Oi upoloipoi pou to epixeirisan ti apotelesma eixan?Plz HELP!!!!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές προβολής των επαφών υπάρχει η επιλογή εμφάνισης μόνον του πρωτεύοντος αριθμού κι όχι όλων. Η άλλη επιλογή είναι η προβολή όλων των αριθμών της κάθε επαφής. Επιλέγεις λοιπόν να εμφανίζεται μόνον ο πρωτεύων αριθμός και οι άλλοι αριθμοί της ίδιας επαφής δεν θα εμφανίζονται. Επίσης πρόσεξε η επαφή να είναι καταχωρημένη στη συσκευή κι όχι στη SIM.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει back up και restore τα sms που βρίσκονται στην μνήμη του τηλεφώνου (και αν είναι δυνατό και της sim) ; Το motorola mobile phone tools (η τελευταία έκδοση) κάνει μόνο τον κατάλογο και τις καταχωρήσεις του ημερολογίου. Το χρειάζομαι άμεσα.

 

Τίποτα; Έχω sms που τα θέλω οπωσδήποτε αποθηκευμένα και γεμίζει η μνήμη και αναγκάζομαι να σβήνω μηνύματα ώστε να δεχτώ και άλλα. Επαναλαμβάνω ότι χρειάζομαι άμεσα πρόγραμμα που να κάνει back up στα μηνύματα. Αν είναι δυνατό και μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετό ψάξιμο και ταλαιπωρία κατάφερα να κάνω το ν620 μου να μιλήσει με το MPT 3.11 και να περασω τα contacts μου απο το Outlook. Ενω είχα κολήσει χοντρά και δεν ήξερα τι να κάνω είδα σε κάποιο forum οτι κάποιος έκανε restart τη συσκευή και δούλεψε. Το ίδιο έκανα και εγώ και ώς δια μαγείας ..... ουφφφ ...
Receive 20€ to spend on accessories and gear when purchasing a OnePlus smartphone
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω πολλαπλές καταχωρήσεις. Το πρόβλημα όμως με τις συντομεύσεις στα πλήκτρα δεν κατάφερα να το λύσω. Πρέπει πάντα να χρησιμοποιώ τις καταχωρήσεις 1-9 της συσκευής :mad:

Δυστυχώς για να χρησιμοποιήσεις ταχείες κλήσεις θα πρέπει να αλλάξεις τον αριθμό του τηλ που είναι αποθηκευεμένα.Αυτό που είχα κάνει εγώ ήταν να σβήσω την επαφή που ήταν αποθηκευμένη στο Νο2 πχ,να κάνω edit την επαφή που ήθελα να έχω στο 2 αλλάζοντας το Νο αποθήκευσης και μετά να ξαναπεράσω την επαφή που έσβησα στην αρχή.

 

Πολύ δουλεία για το κάτι που θεωρείται "αυτονόητο" αλλά τι να κάνεις..

Take it or leave it :rolleyes:

(Εγώ το take it)

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει τίποτα κανένας για αυτό;

 

Μία λύση που ίσως βέβαια δεν έιναι και η πιο κομψή είναι η ακόλουθη :

 

Στο MPT πάς menu -> receive -> inbox και σου δέιχνει οτι sms εχει η μνήμη της συσκευής. Μετά έχεις τη δυνατότητα να τα επιλέξεις όλα ή όσα θέλεις και να τα κάνεις save as, το οποίο τα σώζει σαν txt αρχεία στο δίσκο σου. Φτιάχνεις εναν φάκελο SMS και τα σώζεις όλα εκεί.

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο

Receive 20€ to spend on accessories and gear when purchasing a OnePlus smartphone
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το v620 και ηθελα να ρωτησω αν οντως πρεπει για την πρωτη φορτιση να το αφησω 7 ωρες οπως μου ειπαν στον οτε.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό μου γράφει video, σταματά μόνο του την εγγραφή μετά από 30 περίπου δευτερόλεπτα. Έχω ρυθμίσει τη διάρκεια σε "μέγιστη" αλλά το πρόβλημα παραμένει. Η μνήμη είναι 76% ελεύθερη. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να αντιστοιχησουμε ηχο και εικονα σε συγκεκριμενο νουμερο?Αν ναι πως?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να αντιστοιχησουμε ηχο και εικονα σε συγκεκριμενο νουμερο?Αν ναι πως?ευχαριστω

R T F M !!

Link to comment
Share on other sites

Μία λύση που ίσως βέβαια δεν έιναι και η πιο κομψή είναι η ακόλουθη :

 

Στο MPT πάς menu -> receive -> inbox και σου δέιχνει οτι sms εχει η μνήμη της συσκευής. Μετά έχεις τη δυνατότητα να τα επιλέξεις όλα ή όσα θέλεις και να τα κάνεις save as, το οποίο τα σώζει σαν txt αρχεία στο δίσκο σου. Φτιάχνεις εναν φάκελο SMS και τα σώζεις όλα εκεί.

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο

 

Έτσι δεν δείχνει ολόκληρο το περιεχόμενο στα μηνύματα!! Μετά από κάποιο σημείο το κόβει. Επίσης εγώ θέλω να αποθηκεύονται όλα τα στοιχεία ενός μηνύματος (στα εισερχόμενα αποστολέας, ημερομηνία και στα εξερχόμενα σε ποιον το έστειλα, πότε και το κείμενο) . Δεν μπορεί να μην υπάρχει πρόγραμμα το οποίο να κάνει αυτή την δουλειά. Όσο έχω ψάξει δεν βρήκα τίποτα.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

paidia skeftomai na paro to V620 kai thelo na kano kapoies erotiseis. to flash xrisimopieite kai sa fakos? diladi mporo na to exo anoixto p.x. to bradi xoris na sbinei gia na diabaso kati? episis otan klinoume to kapaki to menu epanerxete sto arxiko menou? to ksipnitiri tou xtipaei kai me to kinito klisto? episis i poiotita ton photo kali? anamoni mpatarias?
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

paidia skeftomai na paro to V620 kai thelo na kano kapoies erotiseis. to flash xrisimopieite kai sa fakos? diladi mporo na to exo anoixto p.x. to bradi xoris na sbinei gia na diabaso kati? episis otan klinoume to kapaki to menu epanerxete sto arxiko menou? to ksipnitiri tou xtipaei kai me to kinito klisto? episis i poiotita ton photo kali? anamoni mpatarias?

 

Flash?? Τι flash?? Δεν έχει φλας το κινητό! :X Εκτός αν εννοείς να κρατάς ανοιχτό το πορτάκι του κινητού και να παραμένει φωτισμένη η οθόνη.. Κάτι τέτοιο δεν είμαι σίγουρη όμως ότι γίνεται..

Όταν κλείνεις το καπάκι, επανέρχεται στην κεντρική οθόνη, όπως επίσης αν πατήσεις το πλήκτρο τερματισμού κλήσης.

Το ξυπνητήρι χτυπάει και με το κινητό κλειστό.

Η ποιότητα των φωτογραφιών είναι πολύ καλή. Αν ψάξεις λίγο μέσα στο topic, έχω ποστάρει και εγώ μερικές.

Αναμονή μπαταρίας, με κανονική χρήση, εμένα προσωπικά 3-4 μέρες. (Το έχω 1,5 μήνα)..

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω κλειστο το κινητο και με παρει καποιος τηλεφωνο στο μηνυμα που μου στελνει η cosmote δεν βγαινει η καταχωρηση του τηλεφωνου που εχω εγω στο κινητο(το ονομα) αλλα μονο το νουμερο.καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το v620 και ηθελα να ρωτησω αν οντως πρεπει για την πρωτη φορτιση να το αφησω 7 ωρες οπως μου ειπαν στον οτε.

 

Για σας.

Έχω και εγώ την ίδια απορία. Μετα απο μερικά τηλ. σε διάφορα καταστήματα Γερμανός, βρέθηκα να είμαι πιο μπερδεμένος και απο πρίν.

Ο χρόνος φώρτισης που μου δώσανε κυμαίνεται από 6 εώς 8 ώρες, ενώ απο την Motorola μου είπαν 14 με 16 ώρες.

Τελικά τι ισχύει;

At last we will meet the Jedi. At last we will have our revenge!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα to kinhto πριν μια εβδομαδα και τωρα παρατηρω οτι οταν ειναι κλειστο το πορτακι εχει μια μικρη κινηση προς τα αριστερα-δεξια.Συμβαινει γενικως η μπορει να υπαρχει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα to kinhto πριν μια εβδομαδα και τωρα παρατηρω οτι οταν ειναι κλειστο το πορτακι εχει μια μικρη κινηση προς τα αριστερα-δεξια.Συμβαινει γενικως η μπορει να υπαρχει προβλημα?

 

εμένα δεν έχει σχεδόν καθόλου... βέβαια το έχω μερικές ώρες... πάντως όλα τα clamshell που είχα, μετά από λίγο καιρό παρουσίαζαν αυτό που λες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...