Jump to content

myphone POLL: Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;  

2.100 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;



Recommended Posts

H apple εχει τα iphone , η microsoft εχει τα microsoft και η google εχει τα nexus! Δεν ειναι τοσο δυσκολο πιστευω.

Δεν εχει νοημα να βαλω κατασκευαστη, αφου δεν υπαρχει μεσα η google. Ανεξαρτητως ποιος κατασκευαστης το φτιαχνει, η google κανει κουμαντο στα nexus.

nexus 5αρι απο μενα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nokia αλλά σίγουρα όχι Lumia με microsoft :p Nokia 113 το κινητό μου αυτή τη χρονική στιγμή μετά από ένα ατύχημα του xperia x8 μου.Υπομονή με την πρώτη ευκαιρία να αγοράσω ένα άλλο. :D
Link to comment
Share on other sites

Sony Z2. Το προτιμησα γιατι το πηρα κοψοχρονια (κατω απο 200 ευρω) και για τα λεφτα που εδωσα ειναι εξαιρετικο. Για λιγο κατω απο 400 που κανει κανονικα δεν...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το avatar-οεικονιζόμενο :p (Lumia 820). Πρόκειται για αναβάθμιση του Lumia 710, μετά την πατάτα με τα Windows Phone 7.8. Γενικότερα, είχα διαλέξει το 2012 Windows Phone, αφενός μεν γιατί ήθελα κάτι σβέλτο με λιγότερα λεφτά (το 710 το είχα πάρει €200, ενώ τα φθηνότερα 2πύρηνα της εποχής κόστιζαν πάνω από €300), αφετέρου δε καθώς δεν είχα μπει ποτέ στην κατηγορία των smartphones, δεν είχα απαιτήσεις και δε με ένοιαζαν οι περιορισμοί των Windows Phone, τότε. Σταδιακά, με κέρδισαν όλο και περισσότερο και αυτή η αναμονή -αν και ορισμένες φορές μαζοχιστική- προσθήκης νέων χαρακτηριστικών ανά τις εκδόσεις, με έκαναν να κολλήσω ακόμα περισσότερο. Δε με ενδιαφέρει το app gap (εμένα προσωπικά, δε γενικεύω γιατί υπάρχουν σοβαρές ελλείψεις), τις 10-15 βασικές εφαρμογές για να κάνω αξιοπρεπώς τη δουλειά μου τις έχω. Τώρα και με την 7η συνεχή αναβάθμιση του κινητού απ' το 2012 (WP 8.0 GDR1, Amber, Black, Cyan, Denim, WP8.1 GDR2 και Windows 10), με ένα κινητό τριετίας που δε κολλάει ακόμα, δε σκέφτομαι να φύγω για κανένα λόγο ακόμα.

 

Υ.Γ.: Αν υπήρχε το σύστημα των προσκλήσεων+bonus γι' αυτόν που ευθύνεται για τους νέους πελάτες, θα έπρεπε να είχα γίνει Microsoft partner. Από τότε που πήρα το Lumia, ούτε λίγο ούτε πολύ, έχω κάνει 5 άτομα να αγοράσουν Lumia και ψήνω άλλα 2 :p

Edited by Pixel1225
Link to comment
Share on other sites

Note 4 εδώ και 2 μήνες. Δεν υπάρχει άλλο που να συνδυάζει τα δικά του χαρακτηριστικά. Απόλυτα ικανοποιημένος αν και κάπως ακριβό αλλά τουλάχιστον υπερισχύει από άλλες συσκευές με το ίδιο κόστος (κατά τη γνώμη μου).
Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο κινητά ως κύρια, το Xperia Ultra για τη δουλειά και το Xperia Z1 για φωτο, εξόδους και Σαββατοκύριακα. Πολύ ευχαριστημένος γενικά και από τα δύο. Πέραν των λειτουργικών στοιχείων που με καλύπτουν πλήρως (ταχυτητα, οθόνη, κάμερα στο Ζ1), μεγάλο θετικό για εμένα (με δύο παιδιά) η πλήρης αδιαβροχοποίηση. Με εχει σωσει δύο φορές από ατυχήματα με χυμένους χυμούς και νερά, ανεκτίμητο!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 4G με την τελευταία MIUI V6

Με το τηλέφωνο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος όσο και με την ελληνική ΡΟΜ.

Η συσκευή έχει στιβαρή κατασκευή, ικανοποιητική αυτονομία και η MIUI κατά την άποψη, μου είναι δέκα φορές καλύτερη και πιο εύχρηστη από την original android. Respect στους Κινέζους...:lol:

Η κοινότητα είναι ενεργή και παρέχει ενημερώσεις στις Versions των ROM και κάθε είδους βοήθεια. Αυτό άλλωστε ήταν και ένα από τα κίνητρα για την αγορά της εν λόγω συσκευής.

Ο όποιος αρχικός ενδοιασμός για τις 5,5 ίντσες της οθόνης :p:p μετατράπηκε σύντομα σε οπτική ικανοποίηση αφού όταν βλέπεις ταινίες νιώθεις ότι έχεις αγοράσει τον προσωπικό σου σινεμά και όχι τηλέφωνο :lol::lol:

Η μόνη ατέλεια είναι στην οπίσθια κάμερα που αν και 13MP(πραγματικά 8) εντούτοις σε σύγκριση με τις φωτό των flagship της Samsung και της Apple χάνει,

όχι βέβαια τραγικές διαφορές

Τέλος ένα διόλου ευκαταφρόνητο θετικό είναι, πως καθώς το τηλέφωνο μοιάζει λίγο με τούβλο :D (ιδίως αν τοποθετηθεί σε θήκη) αν βρεθείς σε κίνδυνο το πετάς και ανοίγεις χαλαρά κεφάλι και την άλλη μέρα παραγγέλνεις άλλο από Κίνα με 150Ε :lol::lol:

Edited by Apo_xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Coolpad F1!

 

Τρομερο vfm δεν εχει κανει το παραμικρο κιχ εδω και 3 μηνες,τρεχει αψεγαδιαστα,μου κανει οτι του ζητησω,δεν περιμενα οτι θα βγει τοσο καλο για 130 ευρω,και πραγματικα,βλεπω να μενω καιρο με τη συσκευη αυτη μιας και με εκπληξει πολυ ευχαριστα!Surfαρισμα,gaming,Multitasking,οτι και να του εχω κανει δεν εχει κολλησει ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 3 εδώ και 1μιση χρόνο! Το κινητό είναι σούπερ! Κανένα κόλλημα και τρομερή διάρκεια μπαταρίας... Έχω αλλάξει πολλά κινητά και πολλές εταιρίες (Nokia, Apple, LG) αλλά είναι το πρώτο που με άφησε τόσο ευχαριστημένη.
Link to comment
Share on other sites

jiayu s3 advance

τρομερο τηλεφωνο με τρελες ταχυτητες

και μια φοτογραφικη που τα σπαει!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

μια και το site έχει και google analytics καλό θα ήταν οι mods να κάνουν και ένα άρθρο με τα στατιστικά επισκεψιμότητας του site από κινητές συσκευές..

πχ. στο πρώτο τρίμηνο 50% ηταν samsung το 17% apple... κλπ...

στην συνέχεια:

πχ. στο πρώτο τρίμηνο 80% ήταν android 12% IOS 5% windows και 3% τα άγνωστα.

και μετά και ανά mobile browser.. πχ από to 80% τον android το 30% ήταν με chrome το 20% με \

Οπερα.. κλπ....

θα είχε πολύ ενδιαφέρων..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Note 4 ©

 

Το πρώτο μου σοβαρό smartphone. Νομίζω ότι ήρθα στη σύγχρονη εποχή από την εποχή του χαλκού. Λίγο μεγάλο, αλλά για αυτό που το θέλω είναι ότι πρέπει. Ένα mini laptop βασικά. Έτσι, δε χρειάζεται να έχω πάντα το mbpr μαζί μου.

 

Έχω την original θήκη samsung αλλά ακόμα και αυτό το μελαλώνει λίγο. Αλλά, για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ δεν μπορείς να έχεις τέτοια συσκευή χωρίς θήκη. Γιατί τις κάνουν τόσο λεπτές....? Δεν μπορείς να την κρατήσεις. Ας τα κάνανε λίγο πιο χοντρά, να είχαν και μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Αυτό το multitasking και το πενάκι.... απλά φανταστικά. Τρώει πότε πότε σκαλωματάκια, αλλά μόλις το μάθω λίγο ακόμα θα βάλω nova launcher να δω πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος απο το G3 το μόνο που θα ήθελα να μην υπήρχε το mcAfee προεγκατεστημένο και λίγο πιό δυνατή μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

μια και το site έχει και google analytics καλό θα ήταν οι mods να κάνουν και ένα άρθρο με τα στατιστικά επισκεψιμότητας του site από κινητές συσκευές..

πχ. στο πρώτο τρίμηνο 50% ηταν samsung το 17% apple... κλπ...

στην συνέχεια:

πχ. στο πρώτο τρίμηνο 80% ήταν android 12% IOS 5% windows και 3% τα άγνωστα.

και μετά και ανά mobile browser.. πχ από to 80% τον android το 30% ήταν με chrome το 20% με \

Οπερα.. κλπ....

θα είχε πολύ ενδιαφέρων..

+1 :) Τελεια ιδεα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Meizu για μένα...

 

Απο την έρευνα πάντως αφηνουν αλγεινη εντύπωση τα ποσοστά οχι τοσο της Apple (αυτοι πάντα θα υπάρχουν, part of natural selection) αλλά των χρηστών της Samsung. Τα χει ******* τοσο επικά, εχει υιοθετήσει πρακτικές Apple, και ομως συνεχίζει να διατηρει νούμερα. Ισως απο τα ποσοστά android θα πρεπε να σταματήσουμε να υπολογίζουμε την Samsung. Αποτελει ντροπη και ονειδος.

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Mpai 809t. Πλήρως ικανοποιημένος, θα το άλλαζα μόνο με κάτι για μεγαλύτερη ram, αν και το 1GB με καλύπτει
Link to comment
Share on other sites

LG Nexus 4

 

υπερευχαριστημένη αλλά θα ξεκινήσω να ψάχνω για πάνω από 5'' ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...