Jump to content

Landvo S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμάζεται για αποστολή

 

Τώρα ετοιμάζετε για αποστολή από Κίνα δηλαδή; :ninja:

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 293
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα ετοιμάζετε για αποστολή από Κίνα δηλαδή; :ninja:

 

Δικό μου λάθος,ναι έφτασε Ελλάδα. :ninja:

 

Quote από το θέμα ''οδηγός αποστολών από κίνα ''

The item is received by the shipper in the originating country...Το πακέτο παραλήφθηκε από τον αποστολέα στην Κίνα

The item is pre-advised και The item is ready for shipment...Το πακέτο ετοιμάζεται για αποστολή στην Ολλανδία

The item has left the originating country...Το πακέτο έφυγε για Ολλανδία

The item has arrived in the transit airport και The item is at the handover point from freight carrier to PostNL και The item is at the PostNL sorting center...Το πακέτο έφτασε στο κέντρο διαμετακόμισης στην Ολλανδία και προωθήθηκε στο ταχυδρομείο Ολλανδίας για αποστολή στην χώρα προορισμού (πχ Ελλάδα)

The item is on transport to the country of destination...Το πακέτο αποστέλλεται στη χώρα προορισμού (πχ Ελλάδα)

The item has arrived in the country of destination...Το πακέτο έφτασε στη χώρα προορισμού. Στο εξής θα εμφανιστεί στο tracking των ΕΛΤΑ σε λίγες έως αρκετές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

πριν λίγο μου εστειλαν email από το Gearbest ότι το έχουν στείλει το κινητό, δίνοντας μου και tracking number!!

 

Yeah!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι παραλάβατε ή σε όσους έγινε η αποστολή, μπορείτε να μου πείτε την ημερομηνία που παραγγείλατε και χρώμα?

 

Ρωτάω επειδή έχω προ-παραγγείλει από τις 20 Μαΐου και είναι ακόμα στο Processing, στο chat μου λένε συνέχεια να περιμένω λίγες ακόμα μέρες και ότι υπάρχει χαμηλή διαθεσιμότητα.

 

Προσπαθώ να καταλάβω αν με έχουν :shoot: ή έτσι είναι σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι παραλάβατε ή σε όσους έγινε η αποστολή, μπορείτε να μου πείτε την ημερομηνία που παραγγείλατε και χρώμα?

 

Ρωτάω επειδή έχω προ-παραγγείλει από τις 20 Μαΐου και είναι ακόμα στο Processing, στο chat μου λένε συνέχεια να περιμένω λίγες ακόμα μέρες και ότι υπάρχει χαμηλή διαθεσιμότητα.

 

Προσπαθώ να καταλάβω αν με έχουν :shoot: ή έτσι είναι σε όλους...

Όσον αφορά εμένα, 15/6 και λευκό χρώμα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά εμένα, 15/6 και λευκό χρώμα....

 

Κι εγώ λευκό χρώμα... Δηλαδή με πιστολιάσανε κανονικά:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις για το tracking. Εγώ το παράγγειλα 21/5 το λευκό και το στείλανε 16/6.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Για να το σιγουρέψω (πριν τους στείλω κι άλλο εξάψαλμο), μιλάμε για το GearBest, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο gearbest εφτασε μια χαρα στο χρονοδιαγραμμα του.

Ηταν προπαραγγελια απο 22/5, δεν θυμαμαι πότε ειχαν πει οτι θα ξεκινουσαν την αποστολη (αφου εληγε η προσφορα προπαραγγελιας), μπορει να το δει καποιος στο blog τους.

edit: η σελιδα στο blog ειναι αυτη, αλλα δεν φαινεται πότε θα ξεκινουσε η αποστολη, ισως το εβγαλαν.

http://gearbestcoupons.blogspot.gr/2015/05/landvo-s6-50inch-android-50-mtk6582_19.html

Απο προηγουμενο σχολιο ειδα οτι, οι προπαραγγελιες εκλεισαν στις 29/5.

 

Αργησαν να το στειλουν, αλλα μετα εφυγε σφαιρα!

Eστειλαν email αποστολης πως εφυγε στις 11/6, με traking number και σημερα παρελαβα στο νησι!

Χρονος "ρεκορ" οι 12 ημερες. Εσταλει με NL post.

 

Επανω στο κινητο ειναι κολλημενες ηδη οι ζελατινες/φιλμ, που τελικα ειναι ξεχωριστες απο τις ενισχυμενες ζελατινες (Toughened Protection Film) απο το εξτρα πακετο δωρο με ακουστικα και μια ωραια θηκη. Καλυτερα που ειναι ηδη κολλημενες βεβαια, αλλα, παρελαβε κανεις αλλος ετσι?

Απλα ξεκολλαω τα απο πανω καλλυματα?

(Δεν πειραζει αν δεν ξερετε, θα το δω anyway, ειπα να ρωτησω γιατι εχω αλλη δουλεια τωρα...).

 

edit: Αυτες που φοραει ειναι προχειρες, αλλα μεσα στο πακετο του εχει κανονικες εξτρα!

(αρα περισσευουν 1 σετ ζελατινες αν εχετε παραγγειλει με το σετ δωρων)

 

Nice touch: Ο φορτιστης ειναι euro plug, δεν χρειαζεται adaptor.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο gearbest εφτασε μια χαρα στο χρονοδιαγραμμα του.

Ηταν προπαραγγελια απο 22/5, δεν θυμαμαι πότε ειχαν πει οτι θα ξεκινουσαν την αποστολη (αφου εληγε η προσφορα προπαραγγελιας), μπορει να το δει καποιος στο blog τους.

edit: η σελιδα στο blog ειναι αυτη, αλλα δεν φαινεται πότε θα ξεκινουσε η αποστολη, ισως το εβγαλαν.

http://gearbestcoupons.blogspot.gr/2015/05/landvo-s6-50inch-android-50-mtk6582_19.html

Απο προηγουμενο σχολιο ειδα οτι, οι προπαραγγελιες εκλεισαν στις 29/5.

 

Αργησαν να το στειλουν, αλλα μετα εφυγε σφαιρα!

Eστειλαν email αποστολης πως εφυγε στις 11/6, με traking number και σημερα παρελαβα στο νησι!

Χρονος "ρεκορ" οι 12 ημερες. Εσταλει με NL post.

 

Επανω στο κινητο ειναι κολλημενες ηδη οι ζελατινες/φιλμ, που τελικα ειναι ξεχωριστες απο τις ενισχυμενες ζελατινες (Toughened Protection Film) απο το εξτρα πακετο δωρο με ακουστικα και μια ωραια θηκη. Καλυτερα που ειναι ηδη κολλημενες βεβαια, αλλα, παρελαβε κανεις αλλος ετσι?

Απλα ξεκολλαω τα απο πανω καλλυματα?

(Δεν πειραζει αν δεν ξερετε, θα το δω anyway, ειπα να ρωτησω γιατι εχω αλλη δουλεια τωρα...).

 

edit: Αυτες που φοραει ειναι προχειρες, αλλα μεσα στο πακετο του εχει κανονικες εξτρα!

(αρα περισσευουν 1 σετ ζελατινες αν εχετε παραγγειλει με το σετ δωρων)

 

Nice touch: Ο φορτιστης ειναι euro plug, δεν χρειαζεται adaptor.

 

περιμένουμε εντυπώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι παραλάβατε ή σε όσους έγινε η αποστολή, μπορείτε να μου πείτε την ημερομηνία που παραγγείλατε και χρώμα?

 

Ρωτάω επειδή έχω προ-παραγγείλει από τις 20 Μαΐου και είναι ακόμα στο Processing, στο chat μου λένε συνέχεια να περιμένω λίγες ακόμα μέρες και ότι υπάρχει χαμηλή διαθεσιμότητα.

 

Προσπαθώ να καταλάβω αν με έχουν :shoot: ή έτσι είναι σε όλους...

Και γω ιδια ημερομηνια,ακομα περιμενω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επανω στο κινητο ειναι κολλημενες ηδη οι ζελατινες/φιλμ, που τελικα ειναι ξεχωριστες απο τις ενισχυμενες ζελατινες (Toughened Protection Film) απο το εξτρα πακετο δωρο με ακουστικα και μια ωραια θηκη. Καλυτερα που ειναι ηδη κολλημενες βεβαια, αλλα, παρελαβε κανεις αλλος ετσι?

Απλα ξεκολλαω τα απο πανω καλλυματα?

(Δεν πειραζει αν δεν ξερετε, θα το δω anyway, ειπα να ρωτησω γιατι εχω αλλη δουλεια τωρα...).

 

edit: Αυτες που φοραει ειναι προχειρες, αλλα μεσα στο πακετο του εχει κανονικες εξτρα!

(αρα περισσευουν 1 σετ ζελατινες αν εχετε παραγγειλει με το σετ δωρων)

 

Nice touch: Ο φορτιστης ειναι euro plug, δεν χρειαζεται adaptor.

 

Οσα Landvo εχω παρει,ειχαν ολα τελεια περασμενη τη ζελατινα,με προστατευτικο απο πανω.Πιανεις το χαρτακι πανω δεξια ή αριστερα που ειναι και τραβας.Απο κατω μενει κανονικα η μεμβρανη.Καλοριζικο,απο ηχο (ηχειο,ακουστικο και μεγαφωνο) στις κλησεις πως παει?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω, όσοι το πήρατε απο GearBest είχε κανονικά τα ελληνικά? Γιατί εμένα μου είπαν (ένα μήνα μετά την παραγγελία) ότι δεν έχει ελληνικά. Τι ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δωστε κάνα review όσοι το παραλαβατε!!!!

 

Δεν νομίζω να παρέλαβε ακόμα κανένας. ....

 

Να σας ρωτήσω, όσοι το πήρατε απο GearBest είχε κανονικά τα ελληνικά? Γιατί εμένα μου είπαν (ένα μήνα μετά την παραγγελία) ότι δεν έχει ελληνικά. Τι ισχύει?

 

Λέγε μας τέτοια τώρα.. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην το κανουμε σιριαλ.Αφου στο hands on του mythozz εδω στο φορουμ εχει κανονικα Ελληνικα.Οπως και ολα τα Landvo μεχρι τωρα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το tracking μου βγάζει ότι έχει φτάσει στην πόλη προορισμού(Χανιά), αλλα δεν μου αφήσανε χαρτάκι παραλαβής. Την Δευτέρα φαντάζομαι να παραλάβω... Σάββατο δεν δουλεύουν φαντάζομαι...?

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στον κινεζο.

Does the phone supports Greek language? :confused:

Κινεζος.

Ψαχνει στο μενου με τις γλωσσες την λεξη Greek δεν την βρισκει οποτε σου λεει οχι δεν υποστηριζει. :down:

 

Τωρα περιμενετε ο κινεζος/κινεζουλα να διαβασει το "Ελληνικα" στο μενου και να το καταλαβει? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου, για να το λυσουμε το θεμα με τα ελληνικα ,ΝΑΙ εχει, αλλα ολα δεν εμφανιζονται στα ελληνικα (καποια υπομενου) οπως στα lenovo αν εχει κανεις εμπειρια. Τωρα να σας το πω με μια λεξη αυτο που δεν ειπε ο mythozz σε ολο το hands on , παιδια για τα 89$ που εδωσα (gearbest.com) ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟ! ΑΨΟΓΗ ποιοτητα κατασκευης, τελειο φινιρισμα, πολυ γρηγορο για 1gb ram και 6582 quad, λιγο ζεστενεται η πλατη αλλα χωρις ανησυχητικα φαινομενα. Ιδιο το s6 καμια διαφορα, ακομη και το περιμετρικο πλαισιο (ασημι) ειναι αλουμινιο. Δυο καρτες sim και λεει οτι και στις δυο εχει wcdma, λεει ετσι δεν το εχω δοκιμασει. παραγγελνω αμεσα αλλα δυο. Καμερα ικανοποιητικη ακομη και σε χαμηλο φωτισμο, μερα δεν την δοκιμασα ακομη διοτι ειναι 11 το βραδυ, η εμπρος καμερα ειναι καλη και αυτη. Το λειτουργικο ειναι 4.4.2 με facelift απο lollipop.....το εχω δωσει στην μικρη μου για να το περασει τα crash test......Gps κλειδωσε σε 2-3 δευτερα με το androits gps test pro, και το wifi ειναι τουμπανο!!! Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε εντυπώσεις....

Παιδια, μην περιμενετε πολλα απο μενα, γιατι εχω αλλο κινητο (Κ3) και περιμενω και αλλο (Χ2), αυτο το πηρα για φιλη, ισα που το σκαλιζω που και που.

Να σας ρωτήσω, όσοι το πήρατε απο GearBest είχε κανονικά τα ελληνικά? Γιατί εμένα μου είπαν (ένα μήνα μετά την παραγγελία) ότι δεν έχει ελληνικά. Τι ισχύει?

Εχει Ελληνικα.

Ερωτηση στον κινεζο.

Does the phone supports Greek language? :confused:

Κινεζος. Ψαχνει στο μενου με τις γλωσσες την λεξη Greek δεν την βρισκει οποτε σου λεει οχι δεν υποστηριζει. :down:

Τωρα περιμενετε ο κινεζος/κινεζουλα να διαβασει το "Ελληνικα" στο μενου και να το καταλαβει? :lol::lol:

Αυτο ακριβως συμβαινει :lol:

Μολις το πηρα στα χερια μου, για να το λυσουμε το θεμα με τα ελληνικα ,ΝΑΙ εχει, αλλα ολα δεν εμφανιζονται στα ελληνικα (καποια υπομενου) οπως στα lenovo αν εχει κανεις εμπειρια.

Συμφωνω με οσα δοκιμασα και εγω, απο αυτα που αναφερει το mini review του Fireblade1.

Μου φαινεται καπως βαρυ το UI του, καταρχας ειναι πετυχημενο, δεν ξερω αμα φορτωθει με πολλες εφαρμογες πως θα ανταποκρινεται, αλλα και παλι ειναι θεμα χρησης.

Σαν value for money, δεν το συζηταμε, ειναι σουπερ, ειδικα στην presale τιμη των 90$ με το εξτρα πακετο αξεσουαρ.

 

Μια παρατηρηση που ισως ειναι υποκειμενικη, μου φαινεται επισης καπως βαρυ στο χερι, εννοω σαν βαρος, συγκρινοντας με το K3 που εχει 3000 μπαταρια και 5,5" οθονη και ειναι ελαφρυτερο! Οποιος εχει ζυγαρια ας κανει τον κοπο να επιβεβαιωσει το συνολικο βαρος.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικό μου(της γυναίκας μου βασικά). Από την Παρασκευή ήταν στα Χανιά αλλά σήμερα μου έστειλαν χαρτί ειδοποιήσεις.

Στιβαρή κατασκευή(λίγο το κουμπί on-off παίζει μόνο), ωραία θήκη, αρκετά προστατευτικά οθόνης μέσα στο πακέτο. Πολύ καλή οθόνη. Αξιοπρεπέστατη κάμερα. Καλή απόκριση.

Θα ασχολειθώ και άλλο τις επόμενες μέρες και θα ξαναγράψω πιο αναλυτικά.

Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικό μου(της γυναίκας μου βασικά). Από την Παρασκευή ήταν στα Χανιά αλλά σήμερα μου έστειλαν χαρτί ειδοποιήσεις.

Στιβαρή κατασκευή(λίγο το κουμπί on-off παίζει μόνο), ωραία θήκη, αρκετά προστατευτικά οθόνης μέσα στο πακέτο. Πολύ καλή οθόνη. Αξιοπρεπέστατη κάμερα. Καλή απόκριση.

Αν ξέρει να με βοηθήσει κάποιος. Κάνω συγχρονισμό με το gmail μου για να μεταφερθούν οι επαφές αλλά δεν μεταφέρονται. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος μεταφοράς των επαφών;

ναι υπαρχει, να δημιουργησεις ενα αρχειο .vcf

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει, να δημιουργησεις ενα αρχειο .vcf

 

Ευχαριστώ, αυτό έκανα.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό που έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα συγκριτικά με το άλλο κινητό μου(LG Optimus G) είναι ότι δεν έχει τόσο καλό σήμα. Η περιοχή που μένω δεν έχει και πολύ καλό σήμα γενικά(για cosmote) και μέσα στο σπίτι δεν πιάνει πάντα ενώ το LG έχει 1-2 γραμμές. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να αυξήσω το σήμα μου; Παίζει ρόλο που ψαλίδισα την sim και την έκανα nanosim μόνος μου; Αν βάλω στην 2η θέση για την sim θα δω διαφορά;

 

Τέλος ένα αρνητικό ακόμα είναι οτι δεν έχει δυνατό φλας, αν και δεν είναι σημαντικό για εμένα.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα παρέλαβα το κινητό για την κόρη μου, τώρα το σετάρω....

 

Πρέπει να πάρω και θήκη τώρα....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...