Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά μήπως σας κάνει κόπο να βοηθήσετε λίγο τον κωστή?Για να ρωτάει,μάλλον δε θα χει τον χρόνο να πάει αντιπροσωπεία!!

Λοιπόν κώστα:

1)Η έκδοση SX,έχει δυο οθόνες,τις λείπει η τρίτη η οποία είναι πληροφορίες για το clima!Το sx δεν έχει clima,συνεπώς δεν έχει κ την τρίτη οθόνη με τις πληροφορίες για αυτό!

2)Για μεγάλη οθόνη μην το σκέφτεστε καθώς έρχεται σαν εξτρά(το τονίζω αυτό) μόνο με την έκδοση exclusive η οποία έκδοση έρχεται μόνο με τα 1600 κυβικά και πάνω...Συνεπώς και να ζητήσετε οθόνη έγχρωμη με gps στο 1400 δεν θα σας βάλουν γιατι δεν γίνεται!

3)Το αυτοκίνητο πιστεύω αξίζει απο 1600 κυβικά κ πάνω κ αν θα πάρετε το 1400 μην πάρετε την απλή sx...Πάρτε τουλάχιστον την sx pack...

4)Ας μας κάνει κάποιος κάτοχος την τιμή να μας πει τι είναι το black panel..

5)Όταν λέει αισθητήρες για τα εξ. καθρεφτάκια τι εννοεί?Ότι όταν πάει να σε χτυπήσει κάποιος θα κλείνουν αυτόματα?? :p :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά μήπως σας κάνει κόπο να βοηθήσετε λίγο τον κωστή?Για να ρωτάει,μάλλον δε θα χει τον χρόνο να πάει αντιπροσωπεία!!

 

Εσύ τι λες μοιάζει από τα ποστς να μην θέλουμε να τον βοηθήσουμε...; :confused:

Μην δημιουργείς εντυπώσεις! :rolleyes: :wacko:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω όπως θα πρόσεξες αφού διαβασες το ποστ μου,έχω καθαρογράψει κάποιες απορίες-πληροφορίες που χρειάζεται ο κωστάκης.Εάν έχεις χρόνο κλείσε μου το στόμα απαντώντας τις!
Link to comment
Share on other sites

να μας πει τι είναι το black panel..

 

Το black panel κλείνει όλες τις οθόνες και το στροφόμετρο πλην αυτής που βρίσκεται στο κέντρο με το χιλιομετρητή.

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής, μου αρέσει να φωτίζουν το εσωτερικό οι οθόνες την νύκτα. :)

 

Εdit:

 

Just me δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να απαντά σε όλες αυτές τις ερωτήσεις.Καλό είναι να είσαι λιγάκι πιο συγκαταβατικός. :X

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλά μήπως σας κάνει κόπο να βοηθήσετε λίγο τον κωστή?

Σου φαίνεται να μην προσπαθεί να τον βοηθήσει κανείς; Το θέμα είναι ότι η προσπάθεια πρέπει να έχει και ανταπόκριση!!! :) :) :) Anyway, ελπίζω να έχουν λυθεί οι απορίες του kostakis.

Link to comment
Share on other sites

Εdit:

 

Just me δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να απαντά σε όλες αυτές τις ερωτήσεις.Καλό είναι να είσαι λιγάκι πιο συγκαταβατικός.

 

Θεώρησα ότι αφού έχεις το αυτοκίνητο θα ήταν ευχαρίστησή σου κ όχι αγγαρεία να μοιραστείς τις εμπειρίες σου και να λύσεις κάποιες απορίες!Εάν δεν έχεις όρεξη ή δε θες τότε τα λόγια περιττεύουν....Anyway,έχω βγει ήδη αρκετά off topic!

 

Συνεχιζω(ουμε)με το θέμα μας που δεν είναι άλλο από το πανέμορφο Citroen C4

Link to comment
Share on other sites

Θεώρησα ότι αφού έχεις το αυτοκίνητο θα ήταν ευχαρίστησή σου κ όχι αγγαρεία να μοιραστείς τις εμπειρίες σου και να λύσεις κάποιες απορίες!Εάν δεν έχεις όρεξη ή δε θες τότε τα λόγια περιττεύουν....

Δεν ήθελα να ανακατευτώ αλλά αφού θες να το συνεχίσουμε, ευχαρίστηση είναι όταν κι ο άλλος καταλαβαίνει. Όταν του εξηγείς ένα πράγμα 150 ώρες και δεν λέει να το πιάσει με τίποτα, τότε ΝΑΙ, είναι αγγαρεία. Και γενικά μην περιμένεις να σου λυθούν οι απορίες σου για το οτιδήποτε απλώς αν συμμετέχεις σε μια συζήτηση σε ένα forum. Χρειάζεται και λίγο ψάξιμο από μόνος σου (το δεύτερο πρόσωπο δεν αναφέρεται σε σένα προσωπικά αλλά χρησιμοποιείται χάριν λόγου)

Χωρίς παρεξήγηση και πάντα φιλικά :) :)

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψε ο Τony.

Εάν ήταν αγγαρεία ΔΕΝ θα απαντούσα αλλά χρειάζεται κ ανταπόκριση στις πληροφορίες που δίνονται!

Λέμε για τις οθόνες συνέχεια τα ίδια...και τα ίδια!

Κατανοώ ότι μπορεί να μην καταλαβαίνει αλλά εφόσον δεν μπορεί τότε καλύτερα θα ήταν να επισκεφτεί μια έκθεση όπως και του πρότεινα.

 

C4 λοιπόν...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φρέσκα νέα για όσουν περιμένουν 3-θυρο VTS. Σήμερα το πρωί επικοινώνησε μαζί μου ο προϊστάμενος λιανικής πώλησης της CITROEN HELLAS, (κατόπιν ερωτήσεώς μου μέσω e-mail) όπου και μου έλυσε όλες μου τις απορίες. Υπάρχει έλλειψη των 17αρων ζαντών που φορά το VTS. Οπότε η παραγωγή της συγκεκριμένης έκδοσης έχει προσωρινά (δυστυχώς)ανασταλλεί. Οπότε το γεγονός ότι περιμένω 2 μήνες τώρα είναι ανούσιο διότι το αυτοκίνητό μου βρίσκεται ακόμα στην παραγωγή (πράγμα που σημαίνει ότι δεν υπάρχει καν σαν αντικείμενο παρά μόνο στην φαντασία!!!!!)

Το θετικό (για μένα τουλάχιστον) ήταν ότι πλέον το εργοστάσιο δέχεται ειδικές παραγγελία (θέλω να βάλω γυάλινη οροφή και το ηχοσύστημα της JBL). Πήρα το ΟΚ από τα κεντρικά να ακυρώσω την παραγγελία και να την δώσω εκ νέου με τα συγκεκριμένα έξτρα (πράγμα που θα κάνω αύριο το πρωί). Βέβαια έτσι θα περιμένω άλλο ένα τρίμηνο, αλλά τουλάχιστον θα πάρω το αυτοκίνητο έτσι όπως θέλω και θα το περιμένω εν γνώσει μου. Καλό κουράγιο και καλή αναμονή.

 

P.S.: Αξίζει να ευχαριστήσω τον προϊστάμενο λιανικής (για ευνόητους λόγους δεν αναφέρω το όνομά του, όποιος θέλει τα στοιχεία του τα δίνω μέσω P.M.) για τον κόπο και το χρόνο που διέθεσε να ασχοληθεί με το πρόβλημά μου. Σίγουρα ήταν εξυπηρετικός στον μέγιστο βαθμό και με βοήθησε.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και εκανα τον τυπικο ελεγχο που μου ειχαν πει στα 2500km.

Δεν ειδαν τιποτα ιδιαιτερο. Σηκωσαν το αυτοκινητο, ειδαν τα λαστιχα και κατι αλλα ψιλα. Δεν ειχε τιποτα. Τον εγκεφαλο δεν τον ειδαν.

Τους ειπα και μου αλλαξαν και τα λαδια.:D

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

2 είναι ποπολάρε...

 

Με 2 λέξεις λοιπόν : ΦΠΑ γαρ

 

Καλά κ πρόλαβα...χε χε

to -γαρ- ti simainei?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά κ πρόλαβα...χε χε

Απο το στομα μου το πηρες...:X

 

p.s. Προς γνωση μερικων, το thread Γραμματικης & Συντακτικου ειναι σε αλλο forum, οχι στο MyPhone!:mad:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και εκανα τον τυπικο ελεγχο που μου ειχαν πει στα 2500km.

Δεν ειδαν τιποτα ιδιαιτερο. Σηκωσαν το αυτοκινητο, ειδαν τα λαστιχα και κατι αλλα ψιλα. Δεν ειχε τιποτα. Τον εγκεφαλο δεν τον ειδαν.

Τους ειπα και μου αλλαξαν και τα λαδια.:D

Αυτο ελειπε να ειχε κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Mεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην λες...

 

Σε φίλο μου μου στα 1500 χλμ του κάηκαν σχεδόν όλα τα ηλεκτρολογικά από το Clima.

Bραχυκύκλωσαν του είπαν...σε Golf IV

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και σε φίλο με POLO καινούριο (Νοέμβρης 2004). Έχει κάνει 7000 χλμ και έχει γεμίσει λάδι 2 φορές γιατί του τα καίει αμέσως (συχνό πρόβλημα σε VW), του έχει καεί η πλαφονιέρα μια φορά και ανάβει συνέχεια η ενδεικτική λυχνία του καταλύτη (και μετά σου λένε γερμανικό αυτοκίνητο...). Γι' αυτό όπως έχω ξαναπεί, το θέμα είναι μην σου κάτσει, ανεξάρτητα από τη χώρα προέλευσης.

Από την άλλη θα μου πείτε τώρα θυμηθήκαμε τα προβλήματα των γερμανών ή των γιαπωνέζων εμείς οι γαλλόφιλοι; Οχι βέβαια (και δεν κατακρίνω τα γερμανικά ή ιαπωνικά αυτοκίνητα), αλλά τα συγκεκριμένα φαινόμενα είναι καθημερινό φαινόμενο. Γι'αυτό διαλέγεις τι σου πάει (πλέον δεν νομίζω ότι ο Νο1 παράγοντας είναι η αξιοπιστία)

 

 

PS : Είμαι τελείως off-topic, sorry mods

Link to comment
Share on other sites

Για να μπουμε λιγο και στο θεμα. Ενω τα διαφημιστκα ελεγαν για ενεργα προσκεφαλα, τα δικα μου μονο πανω - κατω πανε...

Και κατι ακομα : Στον αυτοματο κλιματισμο μπορω να εχω ζεστο αερα χωρις να εχω ανοιξει το βεντιλατερ ;;;

Για να εξηγηθω: Στους "συμβατικους" κλιματισμους απλα βαζεις το διακοπτη στο κοκκινο (ζεστο), και ο αερας που ερχεται απ΄ εξω ειναι ζεστος (χωρις ανεμιστηρα). Στον αυτοματο κλιματισμο πρεπει να του ορισεις και ενταση ανεμιστηρα και θερμοκρασια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...