Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιοτητα , ανεση , κινηση.......

 

καλα οκ, ειπαμε ειναι καλο αυτοκινητο αλλα χαλαρωσε......

 

 

οχι αν τολμουσες ας ελεγες κατι κακο. :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Enginekiller,δε μου λες,ειπες οτι το εχεις κερωσει 2 φορες μεχρι τωρα?Υπερβολικο δεν είναι?Μου εχουν πει μια καθε 6 μήνες.Επισης θελω να μου πεις τι αλοιφή πήρες για το γιάλισμα και ακριβώς την διαδικασία πώς το έκανες.Πήρα τηλ σε ένα φανοποιό για αλοιφή κ κέρωμα,μου είπε 130 ευρώ....δεν το δίνω,καλύτερα μόνος μου να το κάνω.Απλα δεν ξέρω τι υλικά απαιτούνται.Πχ άκουσα καλό τρίψιμο με μαλακό πανί,αλλος μου ειπε με βαμβάκι.Αν μπορεις να μου πέις και την μάρκα της αλοιφής που εβαλες.Εχεις ακούσει την Βάλμα?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το κερι κακο δεν κανει. Μια φορα σε 6 μηνες ειναι απλα καλο διαστημα για να το κερωνεις κατα την αποψη μου... Εγω το κανω μια φορα το τριμηνο... Το βαμβακι θα ηταν καλη λυση αλλα ειναι την υπομονης. Εγω χρησιμοποιησα πετσετακια μικροινων οχι καμια ιδιαιτερη μαρκα οτι βρηκα... Μπορεις επισης και με κατι βαμβακερο. Υπαρχουν 2 ειδων κερια το σκληρο και το μαλακο. Το ενα ειναι σαν βουτυρο το αλλο υγρο. Ειδικα σε νεο αυτοκινητο δε νομιζω να χρειαζεται το σκληρο (αν και οπως θα καταλαβες ετσι το εκανα...). Η διαφορα ειναι στο οτι το σκληρο θελει πολυ τριψιμο για να απλωθει ομοιομορφα ενω το αλλο, υγρο ειναι, 5-6 φορες περνας το πανακι απο πανω κι απλωθηκε. Παντως κανε το μαλακο για πρωτη φορα να συνιθισεις κιολας γιατι με το σκληρο θα παιδευτεις... Σου στελνω μαρκα που εχω χρησιμοποιησει με pm. τα 130 ειναι υπερβολικα κατα τη γνωμη μου. τα προιοντα που εχω εγω για αυτη τη δουλεια κανουν συνολο 20 ευρω και δεν ειναι μιας χρησης κιολας... Απλα θελει πολυ τριψιμο και δουλεια. Αν σκεφτεις οτι θα το κανεις αμεσως μετα το πλυσιμο-σκουπισμα μαζι με μαλακο κερωμα θα σου παρει ενα τριωρακι τουλαχιστον την πρωτη φορα... Προσεχε να μην πεσει κερι πανω στα τζαμια γιατι δυσκολα φευγει με νερο και σαπουναδα. Φευγει πανευκολα με azax αλλα αυτο καιει τα πλαστικα κτλ... Για αλοιφη που μου λες εγω βαζω αν εχω καμια γραντζουνια κυριως. Θα σου πω και γιαυτο σε pm. Αυτα ουφ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι ειναι το pm που λες?Δηλαδη αφου το σκούπισες απο το πλύσιμο,απλωσες το κερί και το ετριβες με το πανί?Αυτη ειναι η διαδικασία?Πες μου καμια μάρκα για να το κανω αυριο που εχω καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε elteo και Karl τι ρωτατε εσεις αφου τα γραφω στο gcc...:lol:

aleksie πανω πανω διπλα στον πινακα ελεγχου πρεπει να σου εχει βγαλει ενα μηνυμα που λεει "1 νεο μηνυμα". Εκει σου γραφω πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξερετε οτι τα Citroen πλεον θα εχουν κ αυτα το δικο τους κλαμπ αυτοκινητων??

Σε λιγες ολα θα ειναι ετοιμα...

Προς το παρων ενημερωση θα υπαρχει μεσα απο το saxomaniaclub.gr

ελατε να ενημερωθειτε κ εσεις με τα C4!!!

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΔΕΣ Κ ΓΥΡΝΑΝΕ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχτές τελικά παρέλαβα το C4 μου που με ανυπομονεσία περίμενα!!!:) :) :) :) :) Εχω μια ερώτηση όμως : Επειδή χρησιμοποιώ και Destinator, ο αναπτήρας δεν βρίσκεται κάπου κοντά στο ταμπλό ή στα όργανα, αλλα κάτω απο τον δεξί αγκώνα μου... με αποτέλεσμα ΚΑΙ το καλώδιο να μην φτάνει επαρκώς, ΚΑΙ αν δοκιμάσω κάποιο άλλο να τεντώνεται κ να παρουσιάζει μπλέξιμο με τις ταχύτητες.

Τι μπορω να κάνω σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξερετε οτι τα Citroen πλεον θα εχουν κ αυτα το δικο τους κλαμπ αυτοκινητων??

Σε λιγες ολα θα ειναι ετοιμα...

Προς το παρων ενημερωση θα υπαρχει μεσα απο το saxomaniaclub.gr

ελατε να ενημερωθειτε κ εσεις με τα C4!!!

 

Φιλε μου υπάρχει ηδη το Greek Citroen Club. Προχτες το forum του έκλεισε μηνα και έχουμε ηδη 153 μέλη και 2211 δημοσιευσεις...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι οι περισσότεροι C4άδες ανάμεσά τους κι εγώ στηρίζουμε το http://www.gcc.gr [Greek Citroen Club].

 

Tώρα που έχουμε και admin τον Αντρέα [enginekiller] ποιος μας πιάνει! :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Tότε θα ξέρεις ότι αύριο σας έχουμε καλέσει στην συνάντηση μας να μιλήσουμε ε?έχω μιλήσει με το Ηλία.
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΔΕΣ Κ ΓΥΡΝΑΝΕ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αύριο είστε όλοι καλεσμένοι στην συνάντηση μας,στις 21:30 στο CAR WASH στην καβάλας απέναντι απο τα Goodys.Ελπίζουμε να σας δούμε και να σας γνωρίσουμε.
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΔΕΣ Κ ΓΥΡΝΑΝΕ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχτές τελικά παρέλαβα το C4 μου που με ανυπομονεσία περίμενα!!!:) :) :) :) :) Εχω μια ερώτηση όμως : Επειδή χρησιμοποιώ και Destinator, ο αναπτήρας δεν βρίσκεται κάπου κοντά στο ταμπλό ή στα όργανα, αλλα κάτω απο τον δεξί αγκώνα μου... με αποτέλεσμα ΚΑΙ το καλώδιο να μην φτάνει επαρκώς, ΚΑΙ αν δοκιμάσω κάποιο άλλο να τεντώνεται κ να παρουσιάζει μπλέξιμο με τις ταχύτητες.

Τι μπορω να κάνω σε αυτήν την περίπτωση?

 

να φανταστω εχεις σπιραλ καλοδιο ε ?

 

το δικο μου καλοδιο τροφοδοσιας δεν ειναι σπιραλ ειναι πλακε ευκαμπτο μαλιστα μαζευει κιολας οποτε δεν εχω προβλημα το φερνω γυρω απο το κυβοτιο ολλα ειναι οκ .

 

απο το http://www.play247.gr το ειχα παρει ειναι πολυ καλη φαση . το σιτε εχει και δωρεαν αποστολη

 

BW Retractable SyncCharger Cable λεγεται ειναι 4 σε ενα και καλοδιο φορτισης - συνδεσης με pc εχει φορτιστη αυτοκινητου και σπιτιου α φορτιζει και απο το Pc αυτο που εχω εγω .

 

το εχω αρκετους μηνες δεν εχει παθει τπτ .

 

το καλοδιο ειναι αρκετα μεγαλο 1 μετρο και 25 εκατοστα περιπου .

να μια φωτο να καταλαβεις πως ειναι περιπου .

http://www.play247.gr/images/Palmtops/ada_retra_cable.jpg

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω εχεις σπιραλ καλοδιο ε ?

 

το δικο μου καλοδιο τροφοδοσιας δεν ειναι σπιραλ ειναι πλακε ευκαμπτο μαλιστα μαζευει κιολας οποτε δεν εχω προβλημα το φερνω γυρω απο το κυβοτιο ολλα ειναι οκ .

 

απο το http://www.play147.gr το ειχα παρει ειναι πολυ καλη φαση . το σιτε εχει και δωρεαν αποστολη

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το Destinator αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχει πρόβλημα στη στήριξη της βάσης στα C4 στο παρμπρίζ, εσύ πως το έχεις στερεώσει το PDA;

 

Φαντάζομαι ότι εννοούσες http://www.play247.gr :happy:

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το Destinator αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχει πρόβλημα στη στήριξη της βάσης στα C4 στο παρμπρίζ, εσύ πως το έχεις στερεώσει το PDA;

 

Φαντάζομαι ότι εννοούσες http://www.play247.gr :happy:

 

 

 

α ναι http://www.play267.gr

 

θα το διορθωσω και ποιο πανω .

 

δεν νομίζω να εχει προβλημα στο παρμπρίζ ειναι αισθητικο το θέμα μην κοβει το κοντερ .

 

εχω βαση για τους αεραγογους και οχι τζαμιου . οπως και ο elteo

http://img61.imageshack.us/img61/3715/dsc048233zy.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και δεν σε εμποδίζει το καλώδιο τροφοδοσίας εκεί; Είναι καλύτερα να πάρω τέτοια βάση στήριξης δηλαδή;

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πιο πανω μήνυμα είναι του μέλους panpap που μπήκε από το δικό μου nickname καταλάθος...:O :O

Σόρρυ για το ρεζίλι...!!

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Και δεν σε εμποδίζει το καλώδιο τροφοδοσίας εκεί; Είναι καλύτερα να πάρω τέτοια βάση στήριξης δηλαδή;

 

 

δεν εμποδιζει καθόλου αμα δεις ποιο πανω λεω οτι το καλωδιο τροφοδοσιας ειναι πλακε ευκαμπτο Πολυ στενο 2 - 2,5 χιλιοστα και αρκετα μεγαλο 1,25 μετρο οποτε δεν εχω κανενα προβλημα το φερνω γυρω απο το κιβωτιο ταχυτητων .

Link to comment
Share on other sites

paides kalispera to klidi ayto pou einai san mprelok pou kleinei esas klinei kai xoris na patiseis to asimi?i asfalizei kai prepei na to patiseis gia na to kliseis?emena klinei xoris na to patiso kai epidi sto audi einai kapos diaforetiko nomizo pos einai xalasmeno
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...