Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε συ enginekiller, μήπως να κάνεις και μια παρόμοια λίστα για όσους είμαστε στο gcc?
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχουν δεί την πολύ όμορφη διαφήμιση με την "ζούγκλα της πόλης" και τα διάφορα ζωάκια που εντέχνως πρωταγωνιστούν, μήπως αναγνώρισαν το τραγούδι που παίζει? Σαν του Eros Rammazoti μου φαίνεται (η φωνή), αλλα κ πάλι δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν δεί την πολύ όμορφη διαφήμιση με την "ζούγκλα της πόλης" και τα διάφορα ζωάκια που εντέχνως πρωταγωνιστούν, μήπως αναγνώρισαν το τραγούδι που παίζει? Σαν του Eros Rammazoti μου φαίνεται (η φωνή), αλλα κ πάλι δεν ξέρω...

 

Άκυρο, το βρήκα!!!

 

http://www.citroen.es/comunicacion/co_pub_spot_c4_jungla.asp

 

“Baila Morena” de Zucchero

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο, και το έχω σκεφτεί με 2 επιφυλάξεις:

 

1ον. Πόσο θα πάνε συνολικά αυτά τα 2 με τοποθέτηση στην Citroen :cry:

2ον. Αν ταιριάζει το τελικό του 2λιτρου στο 1.4 που έχω εγώ. Εννοώ μήπως είναι κάποιο ιδιαίτερο τελικό για τα 2000 κυβικά και δεν είναι "συμβατό" με λιγότερα κυβικά. (αν είναι κουλό αυτό που είπα, απλά αγνοήστε το :D - είμαι ασχετός σε τέτοια θέματα.)

 

Για να μην παρεξηγηθούν γενικά οι προθέσεις μου, ανφέρω ότι δεν θέλω να αλλάξω την εξάτμιση για επιδόσεις κτλ. Απλώς καθαρά αισθητικά, και σε σχέση με αυτά που έχω συνηθίσει, μου μοιάζει ότι κάτι λείπει από το αυτοκίνητο όταν δεν βγαίνει μια απλή, κομψή μπούκα στο πισω μέρος... Βέβαια τα πάντα είναι θέμα γούστου.

 

 

Συμφωνώ και στα δύο που αναφαίρεις,

Εκτώς του ότι, έτσι όπως το κόβω, θα κοστίσει αρκετά αν μπούν στην Citroen, το θέμα είναι αν θέλουν να τα περάσουν, γιατί πολύ πιθανόν να πρέπει να κοπεί το εσωτερικό τελείωμα που έχουμε, ώστε να μπορέσει να εφάπτετε με αυτό του δίλιτρου...:(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

ας παρει το πλαστικο και βαζει μια μπουκα του εμποριου . και ειναι καλημενος 100% δεν θα αλλαξει καζανακι .

 

 

Αυτό είναι το καλύτερο, αλλα μπορεί να παίζει τίποτα με την εγγύηση μιας και δεν θα τα βάλουν αυτοί...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα προηγούμενες σελίδες στο topic αυτό, και μου δημιουργήθηκε μια απορία... : Ποια η διαφορά του air-condition απο τον κλιματισμό?
Link to comment
Share on other sites

Βασικα και το air-condition σημαινει κλιματισμο στα ελληνικα. Αυτο που εννοουμε ομως γενικα οτι λεμε οτι εχει air-condition ειναι οτι εχει χειροκινητο κλιματισμο δηλαδη ρυθμιζεις τη ροη του αερα που θες να βγαζει για να δροσιστεις πχ, μολις βγαλει αρκετο θα πρεπει να το χαμηλωσεις μετα να το ξαναδυναμωσεις κτλ. Στον κλιματισμο (αυτοματο κλιματισμο, ημιαυτοματο κλιματισμο, ηλεκτρονικο κλιματισμο οχι ομως χειροκινητο...) ρυθμιζεις οχι τη ροη του αερα αλλα τη θερμοκρασια της καμπινας. Ετσι ρυθμιζεις πχ 25 βαθμους και αυτο βγαζει μεχρι να φτασει στους 25 μετα κοβει για να το σταθεροποιησει κτλ μονο του. Εσυ απλως επιλεγεις μια θερμοκρασια.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα και το air-condition σημαινει κλιματισμο στα ελληνικα. Αυτο που εννοουμε ομως γενικα οτι λεμε οτι εχει air-condition ειναι οτι εχει χειροκινητο κλιματισμο δηλαδη ρυθμιζεις τη ροη του αερα που θες να βγαζει για να δροσιστεις πχ, μολις βγαλει αρκετο θα πρεπει να το χαμηλωσεις μετα να το ξαναδυναμωσεις κτλ. Στον κλιματισμο (αυτοματο κλιματισμο, ημιαυτοματο κλιματισμο, ηλεκτρονικο κλιματισμο οχι ομως χειροκινητο...) ρυθμιζεις οχι τη ροη του αερα αλλα τη θερμοκρασια της καμπινας. Ετσι ρυθμιζεις πχ 25 βαθμους και αυτο βγαζει μεχρι να φτασει στους 25 μετα κοβει για να το σταθεροποιησει κτλ μονο του. Εσυ απλως επιλεγεις μια θερμοκρασια.

 

Αυτό σημαίνει οτι το C4 1.4 VTR δεν έχει clima αλλα aircondition? :-( Yπάρχει διαφορά "ποιοτητας" ανάμεσα στα 2?

Link to comment
Share on other sites

ειναι το ιδιο πραγμα με διαφορετικο χειριστηριο .

 

απλα το ενα ρυθμιζει την θερμοκρασια αυτοματα ενω το αλλο χειροκινητα .

 

georgep800 δεν νομίζω να εχει προβλημα με εγγύηση σιγα δεν θα αλλαξει εξατμιση αλλα το τελειωμα της μονο . το μεταλικο τελειωμα που φενεται .

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ο τροπος με τον οποιο δουλευουν να ειναι ακριβως ο ιδιος αλλα η "νοοτροπια" τους διαφερει αρκετα!! Σαφως και ειναι ανωτερος ο αυτοματος κλιματισμος... Εξ'ου και η διαφορα τιμης!

 

Στο clima απλα πατας ενα κουμπακι και μετα για ολη την διαρκεια της βολτας, ταξιδιου το ξεχνας και δεν ασχολεισαι ξανα με τις θερμοκρασιες! Για να μην μιλησω για την αυτοματη λειτουργια ανακυκλωσης του αερα... Οταν λοιπον το συστημα αντιληφθει πολλα σωματιδια να εισερχονται μαζι με τον αερα τοτε επεμβαινει και ενεργοποιει την ανακυκλωση απο μονο του! Δουλευει υποδειγματικα (τουλαχιστον στην 147 μου!) ειδικα οταν βρισκομαι πισω απο φορτηγα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

georgep800 δεν νομίζω να εχει προβλημα με εγγύηση σιγα δεν θα αλλαξει εξατμιση αλλα το τελειωμα της μονο . το μεταλικο τελειωμα που φενεται .

 

Έχεις δίκιο, ουσιαστικά δεν αλλάζεις τίποτα, απλως κολάς το νικελ τελείωμα, στο τελικό καζανάκι που υπάρχει ήδη. Αλλά την ξέρεις την νοοτροπία τους, ευκαιρία ψάχνουν για να σου πούν ότι δεν σε καλύπτει η εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Μηπως ξερετε καποιο καλο φανοπειο στην Αθήνα;;

Δυστυχως καποιος μ****** μου εριξε μια καλη κλωτσια στην πισω δεξια πορτα.

 

Παντως μεχρι τωρα εχω κανει 4500km και ολα πανε καλα. Χωρις καποιες απο τις παιδικες ασθενειες.

 

Καταναλωση 11lt σε 100% αστικη χρηση.

 

Σας διαβαζω και απο το gcc. Φιλικα.

If there was no gravity.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει σπάσει το χρώμα μην μπλέξεις με φαναρτζήδες. Θα σου πω που θα πας και θα σου βγάλουν τη λακούβα με τη μια
Link to comment
Share on other sites

ειναι το ιδιο πραγμα με διαφορετικο χειριστηριο .

 

απλα το ενα ρυθμιζει την θερμοκρασια αυτοματα ενω το αλλο χειροκινητα .

 

georgep800 δεν νομίζω να εχει προβλημα με εγγύηση σιγα δεν θα αλλαξει εξατμιση αλλα το τελειωμα της μονο . το μεταλικο τελειωμα που φενεται .

 

 

Είχα την εντύπωση όμως ότι θα έπρεπε να κοπεί το τελείωμα της εξάτμισης, δηλαδή η μεταλική σωλήνα(δεν ξέρω πως λέγεται:O) η οποία είναι λυγισμένη πρός τα κάτω..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει σπάσει το χρώμα μην μπλέξεις με φαναρτζήδες. Θα σου πω που θα πας και θα σου βγάλουν τη λακούβα με τη μια

 

Φιλε tony78,

 

το χρωμα ειναι ΟΚ, η λακουβα ομως ειναι μεγαλη.

Απο την μεγαλη πιεση και δυναμη εχει ανοιξει η αρμωση μεταξυ του πανω μερος της πορτας και του τζαμιου. Υπαρχει ενα κενο σχεδον 3cm.

Περιμενω τις οδηγιες σου. Thanks.

If there was no gravity.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tony78,

 

το χρωμα ειναι ΟΚ, η λακουβα ομως ειναι μεγαλη.

Απο την μεγαλη πιεση και δυναμη εχει ανοιξει η αρμωση μεταξυ του πανω μερος της πορτας και του τζαμιου. Υπαρχει ενα κενο σχεδον 3cm.

Περιμενω τις οδηγιες σου. Thanks.

 

Υπάρχει, λοιπόν, ένας τύπος ο οποίος (δεν ξέρω πως ακριβώς, η όλη επιχείρηση καλύπτεται από άκρα μυστικότητα:ninja: ) επαναφέρει στραβωμένες λαμαρίνες και λακούβες από χτυπημένα αυτοκίνητα, αρκεί να μην έχει σπάσει το χρώμα (η λακούβα μπορεί να φτιαχτεί και πάλι αλλά θα φαίνεται το "σχίσιμο" στο χρώμα).

 

Είναι στην Λεωφόρο Γρ. Λαμπράκη στην Νίκαια, στο ρεύμα προς Πέραμα. Μόλις περάσεις το γήπεδο του Ιωνικού, στο δεξί σου χέρι μετά από καμιά 400αρια μέτρα. Δεν θυμάμαι ακριβώς διεύθυνση.

 

Η δουλειά που κάνει είναι καταπληκτική;)

Link to comment
Share on other sites

Mήπως χρησιμοποιεί το εργαλείο που έχει μια μύτη με ηλεκτρομαγνήτη? Δε θυμάμαι πως ακριβώς το λένε,...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παθει πλακα με την ποιοτητα της C4.Ανεση, πολυτελεια, κινηση σε προσιτη τιμη. Τελικα εχει δικιο το slogan "Δεν φανταζεστε τι μπορει να κανει η CITROEN για εσας". Επειδη το αμαξι ειναι κανουργιο μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω ιδιαιτερα; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ποιοτητα , ανεση , κινηση.......

 

καλα οκ, ειπαμε ειναι καλο αυτοκινητο αλλα χαλαρωσε......

 

Tην γνώμη του λέει ο άνθρωπος....θα του κάνεις και υποδείξεις;:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Tην γνώμη του λέει ο άνθρωπος....θα του κάνεις και υποδείξεις;:rolleyes:

 

 

απλα δεν θελω να περνουν τα μυαλα του αερα....... τιποτε παραπανω.....;) ;)

 

τονυ, δεν το κανω με κακο σκοπο αν νομιζεις οτι το κανω τελικα.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...