Jump to content

MS Office 2003


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω να μου πείτε τη γνώμη σας;

Εχω μια στήλη με δεδομένα, τα οποία στρογγυλοποιούνται στο δεύτερο δεκαδικό ψηφίο. Όταν όμως γίνει το άθροισμα, η συνάρτηση round δεν κόβει τα τελευταία ψηφία, αλλά τα προσθέτει.

Ποια συνάρτηση πρέπει να χρησιμοποιήσω; Μήπως την TRUNC και να δηλώσω στην παρέθεση 2 δεκαδικά;

Έχω φάει κόλλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επαναφέρω το θέμα στην επιφάνεια:

 

Έχω το Ελληνικό Office 2003 με ενσωματωμένο ορθογραφικό έλεγχο για αγγλικά και ελληνικά. Υπάρχει τρόπος να προσθέσω και τα ιταλικά στις γλώσσες και αν ναι πώς;

 

Edit: OK, βρέθηκαν τα proofing tools.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω φτιαξει ενα εξελακι με μακροεντολες ....που τελικα ειναι τοσο χρησιμο ,και θελω μετα απο ορισμενο χρονο (μηνες) να κλειδωνει μονο του .

καθε βοηθεια πολυτιμη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχω ενα εγγραφο, υπαρχει τροπος να το κανω πολυ μικρη σμικρυνση κατα την εκτυπωση του;

 

Εκτος δηλ. το να μειωσω το μεγεθος της γραμματοσ. απο 12 σε 6 υπαρχει αλλος τροπος;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα εγγραφο, υπαρχει τροπος να το κανω πολυ μικρη σμικρυνση κατα την εκτυπωση του;

 

Εκτος δηλ. το να μειωσω το μεγεθος της γραμματοσ. απο 12 σε 6 υπαρχει αλλος τροπος;

Για σκονάκι το θές; :rolleyes:

Εκτύπωση σε κλίμακα θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαζα γραμματοσειρά μέγεθος 3 arial για σκονάκια, με rulers για να δω που κόβεται το χαρτι. Χαχαχα... τι μου θύμισες.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Χρειαζομαι το outlook για το Itunes για το Iphone.

 

Εχω εγακατεστημενο office 2003 (το προτιμω υποκειμενικα απο το 2007) χωρις το outlook.Βαζω το cd επιλεγω προσθαφαιρεση δυνατοτητων περναω και το outlook και να το προβλημα. Καθε φορα που παω να ανοιξω την εφαρμογη

 

http://img9.imageshack.us/img9/7145/62001788.jpg

 

Και μετα

 

http://img16.imageshack.us/img16/8732/46893964.jpg

 

Αφαιρω ολο το office με το YourUnistaller 2009 και με Revo unitaller το επαναεγκαθιστω χωρις το outlook και πριν εγκαταστησω τον Windows Installer CleanUp δεν δουλευει καμμια εφαρμογη του.

 

Μετα δουλευουν ολες. Οταν ομως ξαναπερναω το outlook το συγεκριμενο κανει προβλημα.

 

Δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα κατι παρομοιο μου κανει αλλα ανοιγει τελικα το itunes.

 

Ευχαριστω για οποια βοηθεια....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο άλλο ''πάκετο'' office 2003 μήπως αυτό είναι corrupt?

 

Εχω δοκιμασει χωρις αποτελεσμα....Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις πρόβλημα στο μητρώο. Για δες εδώ.

 

 

Ευχαριστω.Κατεβασα το ork.exe επελεγξα remove και περιμενω.....Πολυ αργει ομως.

 

Τελικα το removal wizard κολαει και δεν ολοκληρωνει.Απεγκατεστησα το office ετρεξα παλι το wizard τελειωσε , ζητησε επανεκκινηση , ξαναεγκατεστησα το office αλλα τα προβληματα παραμενουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το removal wizard κολαει και δεν ολοκληρωνει.Απεγκατεστησα το office ετρεξα παλι το wizard τελειωσε , ζητησε επανεκκινηση , ξαναεγκατεστησα το office αλλα τα προβληματα παραμενουν.

 

Δύσκολη περίπτωση. Έχεις τσεκάρει το σύστημα για ιούς, trojan κλπ? Δοκίμασε να τρέξεις το ork από safe mode. Επίσης μπορείς να διαγράψεις εσύ από το μητρώο βασικά "κλειδιά" που έχουν σχέση με το office εννοείται αφού το έχεις απεγκαταστήσει: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office, HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office.

 

Final Solution... format :X

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη περίπτωση. Έχεις τσεκάρει το σύστημα για ιούς, trojan κλπ? Δοκίμασε να τρέξεις το ork από safe mode. Επίσης μπορείς να διαγράψεις εσύ από το μητρώο βασικά "κλειδιά" που έχουν σχέση με το office εννοείται αφού το έχεις απεγκαταστήσει: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office, HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office.

 

Final Solution... format :X

 

Ευχαριστω φιλε μου...Αυτο το ...ακατονομαστο προσπαθω να αποφυγω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν βρηκα λυση...Το απογευμα εφθασε φαινεται η τρισκαταρατη ωρα που λεγεται format.

 

Μονο για τετοιο λογο δεν το περιμενα....Η προηγουμενη ηταν για περασω ελληνικο μενου στο pinnacle studio.Αλλη μια γελοια αιτια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν βρηκα λυση...Το απογευμα εφθασε φαινεται η τρισκαταρατη ωρα που λεγεται format.

 

Μονο για τετοιο λογο δεν το περιμενα....Η προηγουμενη ηταν για περασω ελληνικο μενου στο pinnacle studio.Αλλη μια γελοια αιτια.

 

Θα βρεις πολλούς χρήστες των windows που έχουν αναγκαστεί να κάνουν format για αστείο λόγο... Δυστυχώς αυτά έχουν τα mass-production-βιάζομαι-να-το-βγάλω-στα-ράφια-για-να-πουλήσω λειτουργικά της m$...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Χρησιμοποιώ το microsoft office outlook 2003 αρκετό καιρό. Τα δύο τελευταία χρόνια στο Ημερολόγιο χάνω τις καταχωρήσεις που έκανα τον προηγούμενο χρόνο. Π.χ. ό,τι είχα καταχωρήσει πρίν τον Σεπτέμβρη του 2011, σβήστηκαν και οι ημερομηνίες που υπάρχουν είναι κενές.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...