Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.miniinthebox.com/gr/men-s-leather-analog-quartz-wrist-watch-assorted-colors_p483332.html?currency=AUD&litb_from=paid_adwords_display&gclid=CMKbs62u57oCFQXHtAod7mUAUQ

Τελευταία εμφανίζονται διαφημίσεις από το συγκεκριμένο site .Έχει ενδιαφέροντα μοντέλα.Έχει ψωνίσει κανείς και τι μεταφορικά έχουν .Περνάνε από τελωνείο?

Για τα ψιλοπραματα που εχω φερει κι εγω,οχι.

Απο τον ιδιο,εχω παρει διαφορα μικροπραματα,και ειναι ενταξει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα αυτο είναι το θέμα,ότι είναι παραδοσιακή δύναμη με ρολογια-σκυλιά σε αντίθεση με κάτι πολύχρωμα που κυκλοφορούν κατά καιρούς ή κάτι γυαλιστερά με στρασακια κλπ κλπ που σε 2-3 χρονια εξαφανίζονται.

Συνέχισε δυναμικά,είσαι σε πολύ καλό δρόμο.

 

 

 

Μεγάλη εντύπωση μου προκαλέι αυτό,του επισήμανες ότι πας συστημένος?

Πρώτη φορά ακούω για ουδέτερη-τυπική αντιμετώπιση από το συγκεκριμένο site

 

Σε ευχαριστώ, χαίρομαι να συναντάω ωραία άτομα στα φόρουμ, όπως και ο aboulafia, με επηρεάζετε θετικά. :)

 

Ναι το έγραψα εξαρχής οτι ήρθα από μεγάλο ελληνικό φόρουμ οπού όλοι λένε μόνο καλά λόγια. Στην απάντηση μου, δήλωσα ενδιαφέρον και για την έκδοση από τιτάνιο, αλλά πήρα την ίδια καρμπον απάντηση.

 

 

Αν μείνω στο τιτάνιο θα πάω αναγκαστικά ebay σε κάποιον με global shipping policy για τα τελωνεία, αλλιώς amazon.uk για το ανθρακί. Ακόμα το σκέφτομαι.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα μας τα λέει ο τύπος,θα κοιτάξω μήπως βρω κανένα άλλο μαγαζί στα κιτάπια μου,κριμα είναι να μη γλυτώσεις κάτι αν υπάρχει η δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, χαίρομαι να συναντάω ωραία άτομα στα φόρουμ, όπως και ο aboulafia, με επηρεάζετε θετικά. :)

 

Ναι το έγραψα εξαρχής οτι ήρθα από μεγάλο ελληνικό φόρουμ οπού όλοι λένε μόνο καλά λόγια. Στην απάντηση μου, δήλωσα ενδιαφέρον και για την έκδοση από τιτάνιο, αλλά πήρα την ίδια καρμπον απάντηση.

 

 

Αν μείνω στο τιτάνιο θα πάω αναγκαστικά ebay σε κάποιον με global shipping policy για τα τελωνεία, αλλιώς amazon.uk για το ανθρακί. Ακόμα το σκέφτομαι.

 

Όντως πολύ περίεργη αντιμετώπιση, συνήθως στο πρότεινε ο ίδιος να ψάξει να σου βρει και μοντέλα που δεν τα έχει στο σάιτ, όχι "να σου βάλει πάγο" για αυτά που έχει απλά sold out.

Πάντως την Citizen μην την φοβάσαι, είναι όντως παραδοσιακή εταιρεία στο χώρο του ρολογιού, και όπως ξαναείπα, τα ρολόγια της χαίρουν μεγάλης εκτίμησης στους κύκλους των ορολογόφιλων.

 

Όσο για την ΟΡΙΕΝΤ, είναι η αγαπημένη μου από τις Ιαπωνικές εταιρείες για τις δημιουργίες της στα μηχανικά ρολόγια.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ περίεργη αντιμετώπιση, συνήθως στο πρότεινε ο ίδιος να ψάξει να σου βρει και μοντέλα που δεν τα έχει στο σάιτ, όχι "να σου βάλει πάγο" για αυτά που έχει απλά sold out.

Πάντως την Citizen μην την φοβάσαι, είναι όντως παραδοσιακή εταιρεία στο χώρο του ρολογιού, και όπως ξαναείπα, τα ρολόγια της χαίρουν μεγάλης εκτίμησης στους κύκλους των ορολογόφιλων.

 

Όσο για την ΟΡΙΕΝΤ, είναι η αγαπημένη μου από τις Ιαπωνικές εταιρείες για τις δημιουργίες της στα μηχανικά ρολόγια.

 

Παναγιώτης

Beware of monkeys...:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

edit: Το κοιταξα το βιντεο. Ψαξε στο ψαξε ερωτευτηκα αυτο http://www.creationwatches.com/products/citizen-perpetual-calendar-55/citizen-atomic-perpetual-eco-drive-chronograph-at4007-54e-mens-watch-2990.html

Πανεμορφο, μου αρεσει και εμενα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο, μου αρεσει και εμενα :)

Αληθεια,πως τα μπορειτε αυτα τα ρολογια,που εχουν μεσα κι εγω δεν ξερω τι;Πως μπορειτε και τα διαβαζετε;

Εμενα,μου αρεσουν τα πολυ απλα ρολογια,που τα διαβαζεις ακομη και με την ακρη του ματιου.:)

Να ενα παραδειγμα.

http://www.012.co.jp/citizen/the-citizen/ctq57-1022.html

Edit.

Να και καποια αλλα.http://www.timetechtalk.com/view_topic.php?id=6346&forum_id=4

Δειτε τα δυο δίπλα δίπλα,SEIKO και Sinn.

Δες και αυτα τα Sinn,τα μαυρα με τους λευκους δεικτες,απο το 556 και κατω 3-4 κομματια.http://www.watchbuys.com/store/pc/sinnwatches.asp

Για μενα,ειναι τα απολυτα ρολογια.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια,πως τα μπορειτε αυτα τα ρολογια,που εχουν μεσα κι εγω δεν ξερω τι;Πως μπορειτε και τα διαβαζετε;

Εμενα,μου αρεσουν τα πολυ απλα ρολογια,που τα διαβαζεις ακομη και με την ακρη του ματιου.:)

Να ενα παραδειγμα.

http://www.012.co.jp/citizen/the-citizen/ctq57-1022.html

Αν βρε Θεόδωρε παρά είναι απλό αυτό :p

Κι εμένα μου αρέσουν οι χρονογράφοι με τα πολλά dials κτλ να σου πω την αλήθεια αλλά να παραμένει μια έτσι κλασική και στιβαρή σχεδίαση

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε είδος έχει τη γλύκα του και μετά πάμε σε θέμα γούστου,άρα προσωπική και καθαρά υποκειμενική γνώμη.

 

πχ.υπάρχουν άτομα που ξοδεύουν παααααααααρα πολά λεφτά για να αποχτήσουν panerai κάνοντας συλλογή,εμένα μου φαίνονται πάρα πολύ "απλά" και κλίνω προς το άσχημα-τουβλα.

 

Όλα έχουν να κάνουν με το πώς σου κάθεται στο μάτι κάποιο και μετά στο καρπό,το μόνο όριο είναι η τσέπη του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψε και ο kritikaros1 ειναι θεμα προσωπικου γουστου, το ματι εχει μαθει και βλεπει την ωρα και τα λεπτα της ωρας :)

 

Χαζευα λιγο και ειδα ενα στο ιδιο στιλ (τα site με τα λινκ δεν τα ξερω) http://iguang.tw/udn_U000366901.htm http://www.pcstore.com.tw/ewatch/M10393762.htm

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος στο χωρο του ρολογιου κ που ειχα ακριβο ρολοι (δωρο) το φορεσα 2 φορες σε 5 χρονια! Αλλα τωρα τελευταια κατι εχω αρχισει και διαβαζω για μηχανισμους κ χρονογραφους και τα ρεστα κι εχω ψηθει με μερικα σχεδια. Κατ' αρχας ποιες μαρκες θεωρουνται σοβαρες; Γιατι βλεπω κατι Calvin Klein, Gant, Emporio Armani κ τολμω να πω οτι μερικα μοντελα τους μου αρεσαν αλλα ειναι εμπιστοσυνης; Η πρεπει αναγκαστικα να παω σε Tissot, Citizen, Seiko κτλ; Να σας πω την αληθεια ενδιαφερομαι κ για καθημερινο κ για "καλο" που λεμε για μια επισημη εξοδο. Κ τι ευρος τιμων θεωρειται λογικο; Ευχαριστω κ συγγνωμη που κουρασα!
Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά και στα seiko velatura,υπάρχει αρκατά μεγάλη γκάμα για να διαλέξεις

 

Οκ, ευχαριστω συντεκνε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καλο και εμπιστο site με ρεπλικες γνωστων εταιριων ρολογιων? Οτι εχω βρει μεχρι τωρα ειναι καθαρα απατη. Αν καποιος το' χει ψαξει λιγο παραπανω και γνωριζει ας ενημερωσει!

 

Ευχαριστω πολυ!

 

P.S.: Προς θεου δεν κανω αυτο το post για να αρχισω λογομαχια με καποιον για το αν η αγορα μιας ρεπλικας ρολογιου ειναι σωστη σαν κινηση η οχι. Σεβομαι απολυτα αυτους που θελουν να φορανε μονο τα αυθεντικα ρολογια και ας κοστιζουν αρκετα, η τσεπη και τα γουστα ειναι του καθενος και ωσ γνωστον πληρώνονται αναλογα, οπως επισης κι αυτους που δεν θελουν ή δεν εχουν να διαθεσουν τετοια ποσα αλλα μπορει να τους αρεσει το σχεδιο η το συγκεκριμενο κομμάτι και εχουν την δυνατοτητα να το αποκτήσουν μονο μεσω μιας ρεπλικας.

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι φιλε μου, τι σε κανει εσενα να νιωθεις καλυτερα.

Κι εγω το ιδιο σκεπτικο με σενα ειχα, αλλα τελικα προτιμησα ενα αυθεντικο κι ας μην ειναι τοσο ακριβο, απο μια ρεπλικα.

Στην τελικη ενιωθα οτι δεν ειμαι εγω, αν καταλαβαινεις τι θελω να πω.

Δεν μου πηγαινε να φοραω hublot skeleton (αυτο μ αρεσε) οπου η αξια του αυθεντικου ειναι 20.000 ευρω και να κυκλοφορω με παπουτσια απο το zara.

Ακραιο παραδειγμα, απλα για να καταλαβεις το σκεπτικο μου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρρώστησα... Για dress ρολόι νομίζω τα σπάει!

Μαζεύω λεφτά σαν δεύτερο και πιο "καλό"

 

 

Είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το μαύρο Citizen που λέγαμε νωρίτερα. Στο τιτάνιο νομίζω ο μαύρος δαχτύλιος θα χτυπάει πολύ έντονα..

http://www.creationwatches.com/products/citizen-perpetual-calendar-55/citizen-atomic-perpetual-eco-drive-chronograph-at4007-54e-mens-watch-2990.html

 

vs

 

http://www.creationwatches.com/products/citizen-perpetual-calendar-55/citizen-eco-drive-perpetual-calendar-at4010-50e-titanium-mens-watch-3067.html?currency=USD

 

Ευχαριστώ και ολοκληρώνουμε την ωραία περιπέτειά μας.. Προς το παρόν! :D

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

To creationwatches.com που αναφερεις ειναι εμπιστο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καλο και εμπιστο site με ρεπλικες γνωστων εταιριων ρολογιων? Οτι εχω βρει μεχρι τωρα ειναι καθαρα απατη. Αν καποιος το' χει ψαξει λιγο παραπανω και γνωριζει ας ενημερωσει!

 

Ευχαριστω πολυ!

 

P.S.: Προς θεου δεν κανω αυτο το post για να αρχισω λογομαχια με καποιον για το αν η αγορα μιας ρεπλικας ρολογιου ειναι σωστη σαν κινηση η οχι. Σεβομαι απολυτα αυτους που θελουν να φορανε μονο τα αυθεντικα ρολογια και ας κοστιζουν αρκετα, η τσεπη και τα γουστα ειναι του καθενος και ωσ γνωστον πληρώνονται αναλογα, οπως επισης κι αυτους που δεν θελουν ή δεν εχουν να διαθεσουν τετοια ποσα αλλα μπορει να τους αρεσει το σχεδιο η το συγκεκριμενο κομμάτι και εχουν την δυνατοτητα να το αποκτήσουν μονο μεσω μιας ρεπλικας.

 

Φίλε μου καλημέρα,

Σάιτ δεν γνωρίζω, αλλά όπως ξέρεις το όλο θέμα είναι ήδη απάτη, οπότε είναι κάπως σαν να ζητάς "τον λιγότερο κλέφτη από τους κλέφτες".

Κατανοητή η άποψή σου και η έλλειψη των χρημάτων για την αγορά του αυθεντικού, αλλά θα σου αντιπρότεινα, αντί για ρέπλικες, που σημαίνει αντίγραφο του αυθεντικού ρολογιού, αυτό που ο κόσμος αποκαλεί "μαϊμού" (που σημαίνει πως έχει και το αυθεντικό όνομα επάνω και όλα) και η διακίνησή του αλλά και η αγορά του συνιστούν παράνομη πράξη, θα σου έλεγα να κάνεις μια αναζήτηση για "hommage" που σημαίνει "αφιέρωμα" και είναι ρολόγια που μοιάζουν με το αυθεντικό, αλλά φέρουν την δική τους φίρμα (της εταιρείας που τα κατασκευάζει) και ΔΕΝ έχει τίποτα παράνομο η απόκτησή τους.

Εξάλλου με ένα αυθεντικό ρολόι, έχεις εγγύηση κ.λ.π. πράγμα που η ρέπλικα στερείται.

Όσο για το σχέδιο που αναφέρεις, σίγουρα μπορείς να το βρεις και αλλού, τόσα μοντέλα κυκλοφοορύν εκεί έξω.

Αν αντίθετα το θέλεις για την "αίγλη" που προσφέρει στον κάτοχό του η κατοχή ενός ακριβού ρολογιού, απλά ξανασκέψου το...

 

Και εμένα μου αρέσουν οι πόρσε, αλλά σίγουρα δεν θα αγόραζα ένα αυτοκίνητο που το έβγαζε κάποιος άλλος με το λογότυπο της πόρσε επάνω, αλλά ΔΕΝ θα ήταν πόρσε.

 

Αρρώστησα... Για dress ρολόι νομίζω τα σπάει!
Μαζεύω λεφτά σαν δεύτερο και πιο "καλό"

 

 

Είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το μαύρο Citizen που λέγαμε νωρίτερα. Στο τιτάνιο νομίζω ο μαύρος δαχτύλιος θα χτυπάει πολύ έντονα..

http://www.creationwatches.com/products/citizen-perpetual-calendar-55/citizen-atomic-perpetual-eco-drive-chronograph-at4007-54e-mens-watch-2990.html

 

vs

 

http://www.creationwatches.com/products/citizen-perpetual-calendar-55/citizen-eco-drive-perpetual-calendar-at4010-50e-titanium-mens-watch-3067.html?currency=USD

 

Ευχαριστώ και ολοκληρώνουμε την ωραία περιπέτειά μας.. Προς το παρόν! :D

 

Σίγουρα το τιτάνιο σαν υλικό έχει το πλεονέκτημα του χαμηλότερου βάρους, από το ατσάλι, αλλά από την άλλη οι γρατζουνιές δεν δείχνουν και τόσο καλά πάνω σε αυτό (προσωπική άποψη). Αν δεν σε πειράζει το βάρος, θα έλεγα πάρε το ατσάλι, αλλά επειδή ΕΣΥ θα το φοράς, τελικά πάρε όποιο σου έχει "χτυπησει" καλύτερα.

 

Από εδώ μέσα το έμαθα και μόνο τα καλύτερα ειπώθηκαν!

 

Το μαγαζί είναι εγγύηση, προσωπικά έχω ψωνίσει από εκεί, επίσης δείτε στα σχόλια πόσοι άλλοι από ελλάδα έχουν ψωνίσει.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος στο χωρο του ρολογιου κ που ειχα ακριβο ρολοι (δωρο) το φορεσα 2 φορες σε 5 χρονια! Αλλα τωρα τελευταια κατι εχω αρχισει και διαβαζω για μηχανισμους κ χρονογραφους και τα ρεστα κι εχω ψηθει με μερικα σχεδια. Κατ' αρχας ποιες μαρκες θεωρουνται σοβαρες; Γιατι βλεπω κατι Calvin Klein, Gant, Emporio Armani κ τολμω να πω οτι μερικα μοντελα τους μου αρεσαν αλλα ειναι εμπιστοσυνης; Η πρεπει αναγκαστικα να παω σε Tissot, Citizen, Seiko κτλ; Να σας πω την αληθεια ενδιαφερομαι κ για καθημερινο κ για "καλο" που λεμε για μια επισημη εξοδο. Κ τι ευρος τιμων θεωρειται λογικο; Ευχαριστω κ συγγνωμη που κουρασα!

 

Φίλε μου καλή σου μέρα,

Κρίμα είναι καταρχήν να έχεις στην κατοχή σου ένα ακριβό ρολόι και να μην το φοράς, αν όχι συνέχεια, τουλάχιστον αρκετά ώστε να το "χορτάσεις". Παρεπιπτόντως αυτόματο είναι ή quartz?

Αν είναι αυτόματο να ξέρεις πως χοντρικά ανά πενταετία θα θέλει σέρβις ο μηχανισμός του (με ένα διόλου ευκαταφρόνητο κόστος, ανάλογα και την μάρκα βέβαια), για να το διατηρείς σε άψογη κατάσταση.

 

Όσον αφορά τώρα τις μάρκες, εφόσον έκανες τον κόπο και ασχολήθηκες με το θέμα "ρολόι", που σημαίνει ότι κάτι σε τράβηξε, προσπάθησε να μείνεις σε μάκες που φτιάχνουν κατεξοχήν ρολόγια και όχι στα λεγόμενα fashion brands.

Σίγουρα ότι μπορεί να σου προσφέρει μια τέτοια εταιρεία, θα το βρείς (αν όχι και καλύτερο και σε καλύτερη τιμή) και από τις παραδοσιακές εταιρείες κατασκευής ρολογιών.

Επισης τα ρολόγια από τις εταιρείες αυτές (Calvin Klein, Gant, Emporio Armani κ.λ.π.) που αναφέρεις, είναι συνήθως με κινέζικες μηχανές και πληρώνεις ώς επί το πλείστον το όνομα που φέρουν επάνω.

Τελιικά όμως όλα όπως ξέρεις είναι θέμα γούστου, και δεν υπάρχει το "αναγκαστικά" που λες... αν σου αρέσει κάτι και θες να το φοράς, αγόρασέ το, ακόμα και από αυτές τις μάρκες, το πιο πιθανό είναι πως δεν θα πάθει κάτι το ρολόι, άλλωστε θα έχεις και μια εγγύηση από το κατάστημα.

Αν πάλι θες να φοράς κάτι, έχοντας επίγνωση ότι το προϊον αυτό είναι αποτέλεσμα μακρόχρονης ενασχόλησης μιας εταιρείας με τον χώρο, η οποία έχει και την σχετική ιστορία, τότε ναι, προτίμησε εταιρείες που ειδικεύονται στο ρολόι, όπως τις δεύτερες που αναφέρεις.

Όσον αφορά τέλος τις τιμές, δεν υπάρχει όριο, υπάρχουν πανέμορφα ρολόγια για κάθε ώρα που ξεκινούν λίγο πάνω από 100€, αλλά και αυτό που λέμε dress στο ίδιο εύρος τιμών πάνω - κάτω. Το θέμα είναι τι σου αρέσει εσένα (τα παραδείγματα αφορούν καθαρά προσωπικό γούστο).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το τιτάνιο σαν υλικό έχει το πλεονέκτημα του χαμηλότερου βάρους, από το ατσάλι, αλλά από την άλλη οι γρατζουνιές δεν δείχνουν και τόσο καλά πάνω σε αυτό (προσωπική άποψη). Αν δεν σε πειράζει το βάρος, θα έλεγα πάρε το ατσάλι, αλλά επειδή ΕΣΥ θα το φοράς, τελικά πάρε όποιο σου έχει "χτυπησει" καλύτερα.

 

 

Παναγιώτης

 

Καλημέρα σε όλους,

 

Παναγιώτη το θέμα με τις γρατζουνιές το είχα σκεφτεί κ εγώ αλλά αντίστροφα. Μήπως δλδ θα χτυπάνε πιο έντονα στο μαύρο λόγω του ότι θα φεγγίζει το γυμνό ατσάλι από μέσα. Δεν ξέρω με τι τεχνολογία έχει βαφτεί το μέταλλο κ πόσο ανθεκτικό είναι.

 

 

Υγ. Σε σχέση με το πόσο εύκολα συνδυάζονται με ρούχα, ποιο υπερέχει? Μαύρο ρολόι η κλασικό?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Παναγιώτη το θέμα με τις γρατζουνιές το είχα σκεφτεί κ εγώ αλλά αντίστροφα. Μήπως δλδ θα χτυπάνε πιο έντονα στο μαύρο λόγω του ότι θα φεγγίζει το γυμνό ατσάλι από μέσα. Δεν ξέρω με τι τεχνολογία έχει βαφτεί το μέταλλο κ πόσο ανθεκτικό είναι.

 

 

Υγ. Σε σχέση με το πόσο εύκολα συνδυάζονται με ρούχα, ποιο υπερέχει? Μαύρο ρολόι η κλασικό?

 

Κλασσικό. Αν φοράς και κοστούμι έχω την εντύπωση ότι το μέταλλο είναι πιο all around.

Link to comment
Share on other sites

Υγ. Σε σχέση με το πόσο εύκολα συνδυάζονται με ρούχα, ποιο υπερέχει? Μαύρο ρολόι η κλασικό?

 

το ατσάλι είναι πιο "old school" οπότε φοριέται πολύ εύκολα παντού και σε όλες τις περιστάσεις χωρίς περίεργες ματιές από τους τριγύρω.Από την άλλη πολύ που .....νοιαστήκαμε το τι θα πουν οι άλλοι όταν πρόκειται για τα ρολόγια μας.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Παναγιώτη το θέμα με τις γρατζουνιές το είχα σκεφτεί κ εγώ αλλά αντίστροφα. Μήπως δλδ θα χτυπάνε πιο έντονα στο μαύρο λόγω του ότι θα φεγγίζει το γυμνό ατσάλι από μέσα. Δεν ξέρω με τι τεχνολογία έχει βαφτεί το μέταλλο κ πόσο ανθεκτικό είναι.

 

 

Υγ. Σε σχέση με το πόσο εύκολα συνδυάζονται με ρούχα, ποιο υπερέχει? Μαύρο ρολόι η κλασικό?

 

Ναι σίγουρα μια γρατσουνιά επάνω στη στεφάνη θα φαίνεται πιο εύκολα στο ατσάλι από ότι στο τιτάνιο (αλήθεια ακόμα και η στεφάνη φαντάζομαι πως τιτάνιο θα είναι και αυτή?), αλλά στο υπόλοιπο σώμα του ρολογιού τι γίνεται?

Εξάλλου το ατσάλι γυαλίζεται (αν μετά από κάποια χρόνια θες να έχεις το ίδιο ρολόι), με το τιτάνιο τι γίνεται ?

 

Κλασσικό. Αν φοράς και κοστούμι έχω την εντύπωση ότι το μέταλλο είναι πιο all around.

 

το ατσάλι είναι πιο "old school" οπότε φοριέται πολύ εύκολα παντού και σε όλες τις περιστάσεις χωρίς περίεργες ματιές από τους τριγύρω.Από την άλλη πολύ που .....νοιαστήκαμε το τι θα πουν οι άλλοι όταν πρόκειται για τα ρολόγια μας.:cool:

 

Ναι το ατσάλι είναι πιο "ευκολοφόρετο" μάλλον επειδή τόσα χρόνια το έχουμε συνηθίσει στους καρπούς των περισσοτέρων. Δεν ξέρω βέβαια πόσο σημασία δίνεις στο στυλ σου και κατά πόσο σε ενδιαφέρει να είσαι πάντα "σωστά" ή "αρμονικά" ντυμένος (ρούχα, ζώνη, παπούτσια, ρολόγια).

Εγώ από την άλλη φοράω πάντα κάτι επειδή μου αρέσει πολύ, και λιγότερο επειδή "πάει" καλύτερα με κάτι και όχι με κάτι άλλο.

Επίσης επειδή φοράω τα ρολόγια μου ένα μήνα το καθένα (για να μη μένει κανένα παραπονούμενο!) τυχαίνει πολλές φορές να φοράω ένα dress ρολόι, ακόμα και με φόρμες!

Η υπέρτατη αλήθεια βρίσκεται στη φράση του φίλου kritikaros1.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Με μαύρο ρολόι είχα κολλήσει εξ'αρχής, σε τέτοιο θα πάω. Κατά τύχη πέτυχα την έκδοση με το τιτάνιο και μου γύρισαν τα μυαλά, αλλά όντως πιστεύω οτι ο μαύρος δακτύλιος θα κάνει πολύ "μπαμ" απ'ότι στο ολόμαυρο ρολόι. Θα βρω κάπως να το συνδυάσω και ας είναι μαύρο. Ελπίζω να μη γρατζουνίζεται εύκολα μόνο!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...