Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιο μέλος του Forum εαν μπορώ να αλλάξω μπαταρία σε ρολόϊ Tissot T-touch κάπου αλλού εκτός από την αντιπροσωπεία. Τα χρήματα που ζητάνε μου φαίνονται υπερβολικά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προχθές ήρθε το seiko 5 sports snzg17k1 από Αγγλία. Επειδή είναι το πρώτο αυτόματο που έχω, πόσο καιρό αντέχει ακίνητο? Το φόρεσα για κανά 2ωρο, και από χθες στις 1 μέχρι σήμερα το πρωί είχε σταματήσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιο μέλος του Forum εαν μπορώ να αλλάξω μπαταρία σε ρολόϊ Tissot T-touch κάπου αλλού εκτός από την αντιπροσωπεία. Τα χρήματα που ζητάνε μου φαίνονται υπερβολικά.

Ευχαριστώ

 

Μπαταρία μπορείς να αλλάξεις χωρίς κόστος εργατικών σε οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανός.

 

Προχθές ήρθε το seiko 5 sports snzg17k1 από Αγγλία. Επειδή είναι το πρώτο αυτόματο που έχω, πόσο καιρό αντέχει ακίνητο? Το φόρεσα για κανά 2ωρο, και από χθες στις 1 μέχρι σήμερα το πρωί είχε σταματήσει!

 

Τα αυτόματα Seiko έχουν τουλάχιστον 24 ώρες διάρκεια κουρδίσματος. Αυτό όμως ισχύει για πλήρες κούρδισμα. Με δύο ώρες μόνο στο χέρι, αν δεν κάνεις έντονες κινήσεις (π.χ. τρέξιμο) τότε λογικό είναι να ξεκουρδίσει. Ο μηχανισμός 7S36 που έχει το συγκεκριμένο ρολόι κουρδίζει μόνο αυτόματα, οπότε όταν το βγάζεις για το βράδυ κούρδισέ το με τις κινήσεις που δείχνει το βιβλίο οδηγιών (το οποίο θα έπρεπε να είχες πάρει κανονικά μαζί με το ρολόι).

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Τα αυτόματα Seiko έχουν τουλάχιστον 24 ώρες διάρκεια κουρδίσματος. Αυτό όμως ισχύει για πλήρες κούρδισμα. Με δύο ώρες μόνο στο χέρι, αν δεν κάνεις έντονες κινήσεις (π.χ. τρέξιμο) τότε λογικό είναι να ξεκουρδίσει. Ο μηχανισμός 7S36 που έχει το συγκεκριμένο ρολόι κουρδίζει μόνο αυτόματα, οπότε όταν το βγάζεις για το βράδυ κούρδισέ το με τις κινήσεις που δείχνει το βιβλίο οδηγιών (το οποίο θα έπρεπε να είχες πάρει κανονικά μαζί με το ρολόι).

 

Το έχω το βιβλιαράκι, μάλλον δεν το "φόρτισα" αρκετά.

Ένα άλλο που δεν έχω καταφέρει είναι να κλειδώσω την κορώνα. Στο manual αναφέρει ότι "lock the crown by turning it clockwise while pressing it". Δεν θα έπρεπε να κάνει κάποιο click για να καταλάβω αν κλείδωσε?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι απαραίτητο να κάνει κλικ, αρκεί να έχει βιδώσει αρκετά ώστε να εφάπτεται η κορώνα στην κάσα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μπορείς να αλλάξεις χωρίς κόστος εργατικών σε οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανός.

...

 

Και αν δε του κάνουν έστω μια υποτυπώδη στεγανοποίηση, που λογικά δε θα του κάνουν μια και δεν είναι ρολογάδικο, υπάρχει η πιθανότητα να αρχίσει να βάζει υγρασία π.χ. και το φτηνό να κοστίσει στο τέλος ακριβότερα.

Αλλαγές μπαταρίας σε καταστήματα τέτοιου τύπου τα οποία δεν είναι καταστήματα επισκευής ωρολογίων και ρολογάδικα μαζικής επισκευής (ξέρετε αυτά που οι "τεχνίτες" πιάνουν τη μπαταρία με τα δάχτυλα και όχι με πλαστική λαβίδα κ.λ.π. ) προσωπικά θα έκανα μόνο σε ρολόγια τα οποία δε θα με ένοιαζε αν λίγες ημέρες μετά την αλλαγή έπαυαν να λειτουργούν. :)

 

Andy_K, πόσο είναι το κόστος για αλλαγή στην αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

Και αν δε του κάνουν έστω μια υποτυπώδη στεγανοποίηση, που λογικά δε θα του κάνουν μια και δεν είναι ρολογάδικο, υπάρχει η πιθανότητα να αρχίσει να βάζει υγρασία π.χ. και το φτηνό να κοστίσει στο τέλος ακριβότερα.

Αλλαγές μπαταρίας σε καταστήματα τέτοιου τύπου τα οποία δεν είναι καταστήματα επισκευής ωρολογίων και ρολογάδικα μαζικής επισκευής (ξέρετε αυτά που οι "τεχνίτες" πιάνουν τη μπαταρία με τα δάχτυλα και όχι με πλαστική λαβίδα κ.λ.π. ) προσωπικά θα έκανα μόνο σε ρολόγια τα οποία δε θα με ένοιαζε αν λίγες ημέρες μετά την αλλαγή έπαυαν να λειτουργούν. :)

 

Την πρόταση την έκανα γιατί έχω προσωπική εμπειρία και έβλεπα τον τεχνικό καθόλη τη διάρκεια της εργασίας. Δοκιμή στεγανοποίησης προφανώς και δεν έκανε, αλλά ήταν προσεκτικός στην επανατοποθέτηση της φλάντζας στεγανοποίησης, έπιασε τη μπαταρία με λαβίδες και δεν έκανε σημάδια στην κάσα κατά το άνοιγμα. Νομίζω είναι προφανές ότι για μηδέν κόστος εργατικών δεν μπορεί να περιμένει κανείς ούτε άλλαγμα φλάντζας (όπου υπάρχει) ούτε έλεγχο στεγανότητας. Επιπλέον όσες φορές έχω αλλάξει μπαταρία σε διάφορα ρολόγια ή τηλεχειριστήρια σε Γερμανό, για κάποιο "περίεργο" λόγο αυτά συνέχισαν να δουλεύουν. Αυτά τα ολίγα για να μην κινδυνολογούμε χωρίς λόγο.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Δε κινδυνολόγησα, απλά επισήμανα κάτι που θεωρώ ότι πρέπει να γίνεται, όπως είναι η στεγανοποίηση, ειδικά σε ρολόγια όπως είναι το touch, τα οποία έχουν μια σχετική οικονομική αξία. Αν μιλούσαμε π.χ. για Q&Q θα έλεγα ότι δε πειράζει αν αλλάξουμε μπαταρία και σε ψιλικατζίδικο ή μόνοι μας (είναι πιο εύκολο απ΄ότι δείχνει).

Δεν αντιλέγω ότι ο τεχνίτης που σου έκανε τις αλλαγές στα ρολόγια σου είναι, κατά τα λεγόμενά σου, σωστός, αλλά καταστήματα Γερμανός υπάρχουν παντού και σαφώς και δε μπορούμε να γνωρίζουμε αν είναι όλοι αντίστοιχα σωστοί.

 

Σχετικά με τον "περίεργο" λόγο της λειτουργίας των συσκευών (αν κι εδώ μιλάμε για ρολόγια και όχι για τηλεχειριστήρια) μετά την αλλαγή μπαταρίας, αν διαβάσεις καλύτερα αυτό που έγραψα θα δεις ότι δε λέω πως δε θα δουλεύουν, αλλά ότι "θα το έκανα αν δε με ένοιαζε αν θα δουλεύουν μετά από λίγες ημέρες". :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν πιασεις τη μπαταρια με τα χερια θα ξεφορτιστει τοσο γρηγορα? δεν το νομιζω!

απλα ειναι τροπος και καλα οτι προσεχουν το ρολοι σου,τιποτα παραπανω, και ενας τροπος αντι 3 ευρω να σου χρεωνουν πχ 70.

και να φυγεις με την εντυπωση οτι σου καναν συντηρηση στο ρολοι. νομιζουν οτι το ρολοι πρεπει να ειναι αμαξι και να πρεπει να κανεις τα ιδια εξοδα...

Edited by nectarios73
Link to comment
Share on other sites

Και αν δε του κάνουν έστω μια υποτυπώδη στεγανοποίηση, που λογικά δε θα του κάνουν μια και δεν είναι ρολογάδικο, υπάρχει η πιθανότητα να αρχίσει να βάζει υγρασία π.χ. και το φτηνό να κοστίσει στο τέλος ακριβότερα.

Αλλαγές μπαταρίας σε καταστήματα τέτοιου τύπου τα οποία δεν είναι καταστήματα επισκευής ωρολογίων και ρολογάδικα μαζικής επισκευής (ξέρετε αυτά που οι "τεχνίτες" πιάνουν τη μπαταρία με τα δάχτυλα και όχι με πλαστική λαβίδα κ.λ.π. ) προσωπικά θα έκανα μόνο σε ρολόγια τα οποία δε θα με ένοιαζε αν λίγες ημέρες μετά την αλλαγή έπαυαν να λειτουργούν. :)

 

Andy_K, πόσο είναι το κόστος για αλλαγή στην αντιπροσωπεία;

 

85 E. Μου είπαν ότι χρειάζεται ειδική στεγανοποίηση λόγω των αισθητήρων.

 

Με τέτοια τιμή όμως, μετά από 5 αλλαγές θα είναι σαν να έχω ξαναγοράσει το ρολόι.

Το πήγα αρχικά σε 1-2 χρυσοχοεία αλλά ο ένας μου είπε ότι δεν μπορούσε να το ανοίξει και ο άλλος δεν αναλάμβανε. Γι' αυτό ρωτάω για κάποιον καλό τεχνίτη αλλά πάνω από όλα λογικό.

 

Αν δεν βρω, προτιμώ να το αποσύρω για μερικά χρόνια και όταν το νοσταλγήσω βλέπουμε...

 

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

85 E. Μου είπαν ότι χρειάζεται ειδική στεγανοποίηση λόγω των αισθητήρων.

 

Με τέτοια τιμή όμως, μετά από 5 αλλαγές θα είναι σαν να έχω ξαναγοράσει το ρολόι.

Το πήγα αρχικά σε 1-2 χρυσοχοεία αλλά ο ένας μου είπε ότι δεν μπορούσε να το ανοίξει και ο άλλος δεν αναλάμβανε. Γι' αυτό ρωτάω για κάποιον καλό τεχνίτη αλλά πάνω από όλα λογικό.

 

Αν δεν βρω, προτιμώ να το αποσύρω για μερικά χρόνια και όταν το νοσταλγήσω βλέπουμε...

 

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον

 

Ωραίο ρολόι. Το πήρε ο αδερφός μου πριν 2 μήνες περίπου μεταχειρισμένο. Δε φανταζόμουν ποτέ ότι ένα ρολόι quartz θα είχε τέτοιο κόστος αλλαγής μπαταρίας! Ούτε κι ο αδερφός μου νομίζω το φαντάζεται. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν πιασεις τη μπαταρια με τα χερια θα ξεφορτιστει τοσο γρηγορα? δεν το νομιζω!

...

 

Δε ξεφορτίζεται, το δέρμα όμως έχει λιπαρές ουσίες και καλό είναι να μην αγγίζουν τη μπαταρία και τα μεταλλικά μέρη του ρολογιού όταν την αντικαθιστούν. Αν δεις εσωτερικό ρολογιού πως έχει γίνει μετά από αλλαγές μπαταριών με τα δάχτυλα θα συμφωνήσεις μαζί μου.

 

Όποιος δε βαριέται ας δει το παρακάτω βίντεο.

Ερασιτέχνης, έστω και με τη τρέλα των "G", αλλά το προσέχει και ας μην έχει το μεγάλο κόστος σα ρολόι.

 

Andy_K σεβαστό το κόστος ομολογουμένως.

Link to comment
Share on other sites

Το νεο μου αποκτημα για το καλοκαιρι...πολυ ωραια καθετε στον καρπο και εχει ωραιο λουρακι..

Αν δεν κανω λαθος η ΤIMEX ειναι η μοναδικη εταιρια που βγαζει ακομα ρολογια με indiglo φωτισμο.

 

http://img402.imageshack.us/g/img1100q.jpg/

 

Εχει και καποιες αχρηστες για μενα λειτουργιες οπως πυξιδα,θερμομετρο και ενδειξη παλιρροιας

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

http://tapatalk.com/mu/5b065ea1-5436-41de.jpg

Και το δικο μου αποκτημα 3 ημερων!

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η άποψη σας για αυτό; Μου αρέσει πολύ με την λευκή πλάκα, αλλά θα το προτιμούσα με μαύρο λουράκι. Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής; Όχι με οποιοδήποτε λουράκι, αλλά από την Tissot.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και να το δικό μου!! Το νέο μου ρολόι.. Μου το κάνανε δώρο και μου αρέσει υπερβολικά πολύ!!! :D

 

Είναι το

που εμφανίζεται στο μετά το 0:10 !! :)

 

http://www.oroloi.gr/images/YOB102_b.jpg

 

Υ.Γ. τώρα βρήκα και φώτο...!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η άποψη σας για αυτό; Μου αρέσει πολύ με την λευκή πλάκα, αλλά θα το προτιμούσα με μαύρο λουράκι. Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής; Όχι με οποιοδήποτε λουράκι, αλλά από την Tissot.

 

ΜΙα χαρά είναι αν σου αρέσει, εμάς, μας περισσεύει:)

 

Ένα τηλέφωνο εδώ The Swatch Group Greece SA 210 956 56 56 και θα σου πουν σίγουρα. Είναι η αντιπροσωπεία Ελλάδος.;)

Και αν ακόμη δεν ξέρουν λόγω νέου μοντέλου θα μπορούν, επίσης σίγουρα, να μάθουν.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

ΜΙα χαρά είναι αν σου αρέσει, εμάς, μας περισσεύει:)

 

Ένα τηλέφωνο εδώ The Swatch Group Greece SA 210 956 56 56 και θα σου πουν σίγουρα. Είναι η αντιπροσωπεία Ελλάδος.;)

Και αν ακόμη δεν ξέρουν λόγω νέου μοντέλου θα μπορούν, επίσης σίγουρα, να μάθουν.

 

Για να το ποστάρω προφανώς και μου αρέσει. :)

 

Απλά ρωτάω τους πιο ειδικούς την άποψη τους για τον μηχανισμό κλπ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για να το ποστάρω προφανώς και μου αρέσει. :)

 

Απλά ρωτάω τους πιο ειδικούς την άποψη τους για τον μηχανισμό κλπ...

Είναι ένας νέος μηχανισμός του Swatch Group. Συνεπώς δεν υπάρχει αρκετός χρόνος αξιολόγησης. Από όσα μέχρι σήμερα ξέρω οι quartz μηχανισμοί των Tissot παλιότερα αλλά και οι σημερινοί του Swatch Group πλέον στο οποίο ανήκει η Tissot (λέγε με Ωmega) έχουν αποδειχθεί αξιόπιστοι. Γενικώς δεν έχω ακούσει σχετικά παράπονα.

Άρα και αυτός ο μηχανισμός θα είναι ΟΚ!

Γενικότερα οι επώνυμοι quartz μηχανισμοί δεν παρουσιάζουν προβλήματα είτε αποδίδουν την μέτρηση του χρόνου ψηφιακά είτε αναλογικά είτε και με τις δύο μορφές.

Θα πρόσθετα ακόμη ότι ο ρηξικέλευθος μηχανισμός (με πρόσθετο τον έξυπνο σχεδιασμό) που φορούσαν τα πρώτα swatch ήταν αυτός που έκανε την διαφορά και συνέβαλε τα μέγιστα στην ανάκαμψη του σημερινού Group.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας νέος μηχανισμός του Swatch Group. Συνεπώς δεν υπάρχει αρκετός χρόνος αξιολόγησης. Από όσα μέχρι σήμερα ξέρω οι quartz μηχανισμοί των Tissot παλιότερα αλλά και οι σημερινοί του Swatch Group πλέον στο οποίο ανήκει η Tissot (λέγε με Ωmega) έχουν αποδειχθεί αξιόπιστοι. Γενικώς δεν έχω ακούσει σχετικά παράπονα.

Άρα και αυτός ο μηχανισμός θα είναι ΟΚ!

Γενικότερα οι επώνυμοι quartz μηχανισμοί δεν παρουσιάζουν προβλήματα είτε αποδίδουν την μέτρηση του χρόνου ψηφιακά είτε αναλογικά είτε και με τις δύο μορφές.

Θα πρόσθετα ακόμη ότι ο ρηξικέλευθος μηχανισμός (με πρόσθετο τον έξυπνο σχεδιασμό) που φορούσαν τα πρώτα swatch ήταν αυτός που έκανε την διαφορά και συνέβαλε τα μέγιστα στην ανάκαμψη του σημερινού Group.

 

Για να είμαι ειλικρινής, ο λόγος που μου άρεσε το συγκεκριμένο ρολόι είναι το Perpetual Calendar. Από την άλλη θα το προτιμούσα με κάποιο καλύτερο μηχανισμό, αλλά από την άλλη (:p) κάτι τέτοιο σίγουρα θα ανέβαζε αρκετά την τιμή...

 

Όπως και να 'χει, μάλλον θα μου το κάνω δώρο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η άποψη σας για αυτό; Μου αρέσει πολύ με την λευκή πλάκα, αλλά θα το προτιμούσα με μαύρο λουράκι. Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής; Όχι με οποιοδήποτε λουράκι, αλλά από την Tissot.

 

Πάρτο με αυτό το λουράκι, πάρε κι ένα μαύρο, πάρε κι ένα εργαλείο αλλαγής (προτείνω Bergeon) και άλλαζέ τα κατά βούληση για να ταιριάζουν με τη διάθεση και την γκαρνταρόμπα σου.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω την γνώμη σας για αυτό το ρολόι και αν γνωρίζετε εάν το εν λόγο site είναι αξιόπιστο. Ευχαριστώ! :). http://watch4you.gr/products/25-emporio-armani-sport-watch
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει ξανά ότι δεν καταλαβαίνω την γενικώς απευθυνόμενη ερώτηση αν ένα ρολόι έχει καλό μηχανισμό.

 

Πόσο μάλλον σε ένα ρολόι quartz.

 

Η Mercedes είναι Mercedes, η Ferrari Ferrari, το Lada Lada.

 

Και η Mercedes των 30000 ευρώ είναι των 30000, αυτή των 600000 είναι των 600000.

 

Το πρώτο Swatch δεν ήταν σημαντικό για τη μηχανή του, αλλά για την τιμή του.

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Το σφάλματα που κάνεις είναι δύο: α) υποθέτεις ότι όλοι ξέρουν τον χώρο των ρολογιών εξίσου καλά με αυτόν των αυτοκινήτων και β) ότι στα ρολόγια ισχύει απαρέγκλιτα πως ότι πληρώσεις παίρνεις. Το αξίωμα αυτό όμως το καταργείς εσύ ο ίδιος αναφέροντας το παράδειγμα της Swatch όπου ο αγοραστής έπαιρνε μια πολύ αξιόπιστη μηχανή με χαμηλότατο κόστος.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Viwow , ξέρεις αν είναι εφικτό να βρω πουθενά κάποιο Tag Heuer με αυτόματο μηχανισμό ? Σε τιμή γύρω στο 1,5k max max ? Ανέφικτο λές?

Είδα κάποια Hamilton με αυτόματο μηχανισμό, αλλά δεν μου άρεσαν καθόλου... καθώς επίσης και κάποια porsche design, αλλά τα τελευταία μου μοιάζουν ποιο πολύ "καγκουριά design"... όλα τα άλλα που μου άρεσαν ήταν πανάκριβα κάτι οmega και έτσι =/ ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...