Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα αυτά τα ρολόγια έχουν πάνω-κάτω τους ίδιους μηχανισμούς, το μόνο που αλλάζει είναι το λογότυπο. Οπότε εάν σου αρέσει κάτι, το παίρνεις. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το τελευταίο καιρό ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ρολόι-περικάρπιο...μ'αρέσουν πάρα πολύ...:happy:ξέρει κανείς που να ψάξω;
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα ρολόγια έχουν πάνω-κάτω τους ίδιους μηχανισμούς, το μόνο που αλλάζει είναι το λογότυπο. Οπότε εάν σου αρέσει κάτι, το παίρνεις. :)

 

ευχαριστω για την απαντηση!μια ακομα ερωτηση,ειδα που λεγατε για ebay και amazon, να ψαξω απο εκει 'η η τιμη θα ειναι ίδια και αν θα την πατησω ως προς την αξιοπιστια?

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο καιρό ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ρολόι-περικάρπιο...μ'αρέσουν πάρα πολύ...:happy:ξέρει κανείς που να ψάξω;

 

Αν δεν κάνω λάθος, η Guess έχει κάποια μοντέλα...

 

ευχαριστω για την απαντηση!μια ακομα ερωτηση,ειδα που λεγατε για ebay και amazon, να ψαξω απο εκει 'η η τιμη θα ειναι ίδια και αν θα την πατησω ως προς την αξιοπιστια?

 

Η αξιοπιστία είναι ένα θέμα. Στο ebay μπορείς να είσαι 100% μόνο αφού παραλάβεις κάτι. :p

 

Η τιμή σίγουρα θα είναι χαμηλότερη. Τώρα πόσο χαμηλότερη και αν αξίζει το ρίσκο, δεν μπορώ να σου πω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, η Guess έχει κάποια μοντέλα...

 

βασικά όλα είναι αντρικά για κάποιο λόγο...και ακόμα και αν μ'άρεσαν κανά δυο φοβάμαι πως θα μου κολυμπάνε :O

 

για αυτό εδώ τι λέτε; http://www.oroloi.gr/product_info.php?manufacturers_id=98&products_id=11851&osCsid=39052882f94aabb3e89e16b2cbfeb535

Link to comment
Share on other sites

βασικά όλα είναι αντρικά για κάποιο λόγο...και ακόμα και αν μ'άρεσαν κανά δυο φοβάμαι πως θα μου κολυμπάνε :O

 

για αυτό εδώ τι λέτε; http://www.oroloi.gr/product_info.php?manufacturers_id=98&products_id=11851&osCsid=39052882f94aabb3e89e16b2cbfeb535

 

Χμ, τώρα είδα ότι είσαι κορίτσι. :X :O

 

Μπορεί όμως να έχει και γυναικεία η Guess. Γνώμη μου είναι να ψάξεις σε κάποιο μεγάλο και αξιόπιστο site με ποικιλία σε μάρκες (όπως λ.χ. το Amazon UK) και να δεις αν μπορείς να βρεις κάτι εκεί.

 

Υ.Γ.

Και για να σε βγάλω από τον κόπο: Take your pick! :)

Edited by VeCo

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χμ, τώρα είδα ότι είσαι κορίτσι. :X :O

 

Μπορεί όμως να έχει και γυναικεία η Guess. Γνώμη μου είναι να ψάξεις σε κάποιο μεγάλο και αξιόπιστο site με ποικιλία σε μάρκες (όπως λ.χ. το Amazon UK) και να δεις αν μπορείς να βρεις κάτι εκεί.

 

Υ.Γ.

Και για να σε βγάλω από τον κόπο: Take your pick! :)

 

θεός...ακριβώς στα γούστα μου!σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες για τηβοηθεια τελικα πηρα το x-copter με μπρασελε μια χαρα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω tazio θα ανεβασω μολις το παραλαβω το εχω αφησει να κοντυνει το μπρασελε..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τελικα το πηρα στα χερια μου και ανεβασα και μια φωτο,ειναι πολυ στιβαρο και προσωπικα μου αρεσει πολυ,τωρα απο λειτουργιες μονο ο χρονογραφος ξερω πως δουλευει το M.T.O.W μαλλον δεν θα μου χρειαστει το manual παντως ειναι υπερβολικα φτωχο στο να σου δειξει λειτουργιες..

http://img706.yfrog.com/i/imag0013h.jpg/

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Μέχρη χθες η αλήθεια είναι ότι δεν με ενδιέφεραν καθόλου τα ρολόγια , όμως ξύπνησα μια μέρα ( προχθές για την ακρίβεια) :P και λέω παω να πάρω ενα ρολόι.. για να μην τα πολυλογώ πειρα το Baume & Mercier , είναι απο την σειρά Classima Executives το μοντέλο Ref.8731 Αutomatic .. η απορία μου ειναι η εξης: με τις δίαφορες κινήσεις του χερίου είναι φυσίολογικοί κάποιοι ήχοι πού ακούγονται απο μέσα? Τώρα θα μου πείτε να γίνω πιο συγκεκριμένος αλλα μιας και δεν ξέρω απο ρολόγια μ είναι δύσκολο .. Eυχαριστώ εκ τον προτέρων .!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

...η απορία μου ειναι η εξης: με τις δίαφορες κινήσεις του χερίου είναι φυσίολογικοί κάποιοι ήχοι πού ακούγονται απο μέσα? Τώρα θα μου πείτε να γίνω πιο συγκεκριμένος αλλα μιας και δεν ξέρω απο ρολόγια μ είναι δύσκολο .. Eυχαριστώ εκ τον προτέρων .!!

 

Αυτόματο που κουρδίζει με τς κινήσεις του χεριού δεν είναι;

Λογικό να ακούγονται ήχοι από το μηχανισμό που κουρδίζει.

 

alex_n80 αν και φορτωμένο είναι όμορφο. :)

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εχει αρκετα το καντραν,παντως δεν το πηρα για καθημερινο ,θελω κατι πιο sportive για καθε μερα εχω βαλει στο ματι το velatura kinetic direct drive,ολοι μου λενε τα καλυτερα το φορεσα και το νιωθω να καθεται καλυτερα απο το x-copter και απο εμφανιση λιτο και ομορφο.προτεινεις κατι καλυτερο στα λεφτα του?θελω ενα ρολοι να το φοραω συνεχεια,αξιοπιστο και στιβαρο Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις σας υποψιν κανενα αντρικο, ηλεκτρονικο η μη που να ναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ?

 

Οποιασδηποτε μαρκας , μεχρι 300 ευρω

μπρασελε η δερμα δε μας ενοχλει

:X
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις σας υποψιν κανενα αντρικο, ηλεκτρονικο η μη που να ναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ?

 

Οποιασδηποτε μαρκας , μεχρι 300 ευρω

μπρασελε η δερμα δε μας ενοχλει

 

Ψιλοτεράστια είναι τα U-Boat.

 

http://www.europastar.com/europastar/photos/05_2009/DN/u_boat1.jpg

 

(δεν ξέρω ποιός είναι ο κύριος, τον έβαλα για σύγκριση :p)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοτεράστια είναι τα U-Boat.

 

http://www.europastar.com/europastar/photos/05_2009/DN/u_boat1.jpg

 

(δεν ξέρω ποιός είναι ο κύριος, τον έβαλα για σύγκριση :p)

 

Nai αλλά και χοντροπανάκριβα....3000euro και...:lol:

 

300euro τεράστια θα υπάρχουν λογικά. Δες τα TW steel-OOZOO χωρίς χρονογράφους

 

π.χ. http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=443&products_id=11770

ή κανά

http://www.e-men.gr/tauchmeister-xxl-2-ww-german-watch-t0175-c_133-p_6753

Πες πόσα mm θες να ναι...Το τι είναι τέρας ή όχι διαφέρει. Μπορεί να είναι παχύ και να δείχνει μεγάλο και ας μην είναι 52άρι.

Link to comment
Share on other sites

Nai αλλά και χοντροπανάκριβα....3000euro και...:lol:

 

300euro τεράστια θα υπάρχουν λογικά. Δες τα TW steel-OOZOO χωρίς χρονογράφους

 

π.χ. http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=443&products_id=11770

ή κανά

http://www.e-men.gr/tauchmeister-xxl-2-ww-german-watch-t0175-c_133-p_6753

Πες πόσα mm θες να ναι...Το τι είναι τέρας ή όχι διαφέρει. Μπορεί να είναι παχύ και να δείχνει μεγάλο και ας μην είναι 52άρι.

 

Χμ, δεν το ήξερα. Τα είχα δει στο Octopus (ή μήπως ήταν κάποια άλλα :worry:), οπότε θεώρησα πως δεν θα ήταν και τόσο ακριβά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εχει αρκετα το καντραν,παντως δεν το πηρα για καθημερινο ,θελω κατι πιο sportive για καθε μερα εχω βαλει στο ματι το velatura kinetic direct drive,ολοι μου λενε τα καλυτερα το φορεσα και το νιωθω να καθεται καλυτερα απο το x-copter και απο εμφανιση λιτο και ομορφο.προτεινεις κατι καλυτερο στα λεφτα του?θελω ενα ρολοι να το φοραω συνεχεια,αξιοπιστο και στιβαρο

 

Αν το ένιωθες καλύτερα στο χέρι σου τότε μάλλον έπρεπε να πάρεις εκείνο.

 

Τώρα αν θες κάτι για πιο καθημερινό τότε ρίξε μια ματιά στο παρακάτω.

http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=24_91&products_id=9581

(Το link το βάζω μόνο για να δεις το ρολόι και κάποια χαρακτηριστικά του και σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι προτείνω να το αγοράσεις από το συγκεκριμένο κατάστημα)

 

Μπορεί να μην είναι στη ίδια τιμή, αλλά είναι αρκετά εντυπωσιακό, όμορφο και καλό ρολόι.

Αυτό πάντα είναι η προσωπική μου άποψη μια και τα γούστα του καθενός μας είναι διαφορετικά.

 

 

@VeCo σε τι διάμετρο το θες περίπου;

Edited by tazio
Link to comment
Share on other sites

@VeCo σε τι διάμετρο το θες περίπου;

 

Δεν το θέλω εγώ, ο mplip^ το θέλει. :)

 

εχει κανεις σας υποψιν κανενα αντρικο, ηλεκτρονικο η μη που να ναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ?

 

Οποιασδηποτε μαρκας , μεχρι 300 ευρω

μπρασελε η δερμα δε μας ενοχλει

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ είμαι πάλι! Τελικά όλοι οι ήχοι που ακουγόντουσαν ήτανε κανονικοί...Κάτι άλλο τώρα.. χθες έπρεπε να αλάξω την ημερομηνία , λόγω ότι τα ρολόγια πάνε εως 31 και ο φεβρουάριος εχει 28..την άλαξα όλα ωραία και καλα..Μόλις όμως την άλξα μου ήρθαν στο μυαλό κάτι που μου είπε νομίζω το παλικάρι που το αγόρασα..ότι και καλά στις αλαγές ημερομηνίας/ ώρας όταν τις κάνω θα ήταν καλο ο ωροδίκτης να είναι στα κατω μισά του ρολογίου? κανω λαθος αλλα κάτι τέτοιο νομίζω μου ειπε..εγω τη ωρα την αλαξα οταν πηγε 12 αρα ηταν σίγουρα στην πάνω μερια του ρολογίου..απο 9 δλδ εως 3ις.. εκανα χοντρη χαζομάρα ?
Link to comment
Share on other sites

Στα μηχανικα στο διαστημα 8μμ-2πμ ενεργοποιειται ο μηχανισμος αλλαγης της ημερομηνιας , αλλαζοντας την ημερομηνια στο διαστημα αυτο το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να αποσυντονισεις το ρολοι-να το μπερδεψεις με αλλα λογια- με αποτελεσμα να μην αλλαξει η ημερομηνια οταν φτασει μεσανυχτα, και αρα θα πρεπει να την αλλαξεις την επομενη...πολλοι λενε οτι δεν ειναι μονο αυτο αλλα θα του κανεις τεραστια ζημια θα ανατιναχτει το ρολοι , θα βγαλει καπνους του θα χρειαστει service κτλ :lol:... το δικο σου παντως ουτε ανατιναχτηκε ουτε καπνους εβγαλε ....... :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...