Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όμορφο και σπορ. Με χαλάει λίγο ότι έχει λουράκι από καουτσούκ.

 

Πιό elegant, γενικά προτιμώ τα ρολόγια με χρονογράφο, θα το ήθελα όμως με λευκό καντράν και περιστρεφόμενο στεφάνη.

 

 

Συμφωνώ...Αυτό το seiko το είχα δει πιο παλιά με άλλο λουρί...

 

Χωρίς περιστρεφόμενη στεφάνη αλλά με eco-drive μηχανισμό και από τιτάνιο υπάρχει και αυτό http://www.e-men.gr/citizen-mens-titanium-strap-at0660-05f-c_123-p_11263 και μετά αλλάζεις εσύ λουρί με κάποιο άλλο αλλάζοντας εντελώς το ύφος του ρολογιού...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το seiko πως το βλέπετε?

http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=24_195&products_id=9587

Απο εμφανιση εμενα μου αρεσει απλα ο μηχανισμος του μας τα χαλαει λιγο.

 

Μια αλλη επιλογη θα ηταν τα κινετικ της seiko αλλα η τιμη τους ξεφευγει λιγο. Αυτο ας πουμε πως σας φαινεται http://www.e-men.gr/seiko-mens-kinetic-watch-premier-snl041p2-c_107-p_5353

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το seiko πως το βλέπετε?

http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=24_195&products_id=9587

Απο εμφανιση εμενα μου αρεσει απλα ο μηχανισμος του μας τα χαλαει λιγο.

 

Μια αλλη επιλογη θα ηταν τα κινετικ της seiko αλλα η τιμη τους ξεφευγει λιγο. Αυτο ας πουμε πως σας φαινεται http://www.e-men.gr/seiko-mens-kinetic-watch-premier-snl041p2-c_107-p_5353

 

Μιλώντας από καθαρά αισθητικής άποψης (μιας και από μηχανισμούς δεν κατέχω) ... από μακριά δεν έχουν τρελή διαφορά ... ωστόσο παρατηρώντας το περισσότερο, το kinetic μου άρεσε περισσότερο .. το εσωτερικο του καντράν ξεφεύγει από τα συνηθισμένα σχέδια .. δεν έχω ιδέα πόσο πάει η τιμή του ... :rolleyes:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας από καθαρά αισθητικής άποψης (μιας και από μηχανισμούς δεν κατέχω) ... από μακριά δεν έχουν τρελή διαφορά ... ωστόσο παρατηρώντας το περισσότερο, το kinetic μου άρεσε περισσότερο .. το εσωτερικο του καντράν ξεφεύγει από τα συνηθισμένα σχέδια .. δεν έχω ιδέα πόσο πάει η τιμή του ... :rolleyes:

 

Η διαφορά μεταξύ τους είναι κάτω των 100 ευρω. Η τιμή του πρωτου είναι γύρω στα 465(Ελλάδα) και 200++ απο το ίντερνετ, ενώ το δέυτερο είναι στα 640 περίπου (Ελλάδα) και στα 300 και κάτι απο το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

αξιζει πιο πολυ απο ebay να παρω...να τ ρισκαρω;τι λετε;μονο απο Ελλαδα εχω παρει απο το ιντερνετ..ειναι αξιοπιστο το e bay σε τετοια θεματα;
Link to comment
Share on other sites

Και αξιοπιστο αν ξερεις να ψαχνεις σωστα, αλλα και κατα πολυ φθηνοτερο απο τις τιμες στην Ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Και αξιοπιστο αν ξερεις να ψαχνεις σωστα, αλλα και κατα πολυ φθηνοτερο απο τις τιμες στην Ελλαδα

 

δεν συγκρινονται οι τιμες στην Ελλαδα με το ebay ομως..ενα ρολοι που ειδα εδω στο skroutz με 220 ευρω εκει το βρηκα 180 δολλαρια..δηλαδη καμια 150 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

δεν συγκρινονται οι τιμες στην Ελλαδα με το ebay ομως..ενα ρολοι που ειδα εδω στο skroutz με 220 ευρω εκει το βρηκα 180 δολλαρια..δηλαδη καμια 150 ευρω..

 

Τελική τα 150, ή συν τα έξοδα αποστολής;

Αν είναι από χώρα εκτός Ε.Ε. υπολόγισε ότι ίσως θα χρεωθείς και από το τελωνείο αν η δηλωμένη αξία του προϊόντος ξεπερνά τα 80 δολάρια. Οπότε πρέπει να έρθεις σε συνεννόηση με τον πωλητή. Μη ξεχνάς αν το κάνεις αυτό, ότι συνήθως το ασφαλίζουν για τη τιμή που σου γράφουν, οπότε έχεις και το ρίσκο ότι αν χαθεί θα σε αποζημιώσει για τα 80 δολάρια και όχι για τα 150.

Το κατάστημα που το βρήκες στο σκρουτζ είναι φυσικό ή διαδικτυακό;

Αν έχεις όρεξη ρίξε μια ματιά και στο emarket . gr.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και καινούργια στο emarket, ειδικά ρολόγια.

Δεν είναι ανάγκη να είναι από το Αγγλικό, μπορεί να είναι από αποιαδήποτε χώρα της Ε.Ε. αρκεί να είναι αξιόπιστος.

Πρόσεξε δεν έχει σημασία ο τόπος του πωλητή αλλά από που αποστέλεται το αντικείμενο. Μπορεί π.χ. ο πωλητής να δηλώνει ότι είναι από Αγγλία αλλά το αντικείμενο να αποστέλεται από Ταιβάν, οπότε θα περάσει τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά μεταξύ τους είναι κάτω των 100 ευρω. Η τιμή του πρωτου είναι γύρω στα 465(Ελλάδα) και 200++ απο το ίντερνετ, ενώ το δέυτερο είναι στα 640 περίπου (Ελλάδα) και στα 300 και κάτι απο το ιντερνετ

 

εχω παρει 3 ρολογια

 

θελει ψαξιμο καλο σε feedback μεχρι και να στειλεις πμ σε χρηστες

 

τα 2 μου βγηκαν κομπλε το 3 προβλημα , και μου προτεινε ο πωλητης να το στειλω πισω και να ξαναστειλει καινουργιο !

 

και τα 3 απο κινα

 

70 ευρω κοστος , στην ελλαδα αγορα 380

Link to comment
Share on other sites

και πως μπορω να βεβαιωθω οτι ειναι τοσο εγκυρος οσο και απο την χωρα που λεει;

 

Tο feedback είναι, μέχρι στιγμής, ο μόνος τρόπος να ελεγχθεί η αξιοπιστία του κάθε πωλητή. Θα κάνεις την αγορά μέσω pay pal και θα έχεις και από εκεί εξασφάλιση.

Ο τόπος αποστολής φαίνεται από το Item location.

 

 

αξιζει να παρει κανεις απο το εξωτερικο (βουλγαρια) καποιο ακριβο ρολοι;

 

 

Ακριβό; Προσδιόρισε ποσό. Για άλλους το ακριβό είναι π.χ. 7500 ευρώ και για άλλους 750 ευρώ.

Αν είναι από online αγορά ισχύουν ότι και για τις υπόλοιπες χώρες/πωλητές. Αν είναι άμεσα από κατάστημα τότε βλέποντας και κάνοντας.

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε κανενα καλο ρολοι μεχρι 5000 ευρω να ξερω. Λογικα σε τετοια τιμη δε παιζω σε χρυσο, ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε κανενα καλο ρολοι μεχρι 5000 ευρω να ξερω. Λογικα σε τετοια τιμη δε παιζω σε χρυσο, ετσι;

 

Αν είχα τόσα λεφτά θα έπαιρνα ένα ωραίο Rolex πάντως .. δεν γνωρίζω από άλλες μάρκες ή τιμές .. αλλά ... αυτό θα μ' άρεσε .. ::rolleyes:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε κανενα καλο ρολοι μεχρι 5000 ευρω να ξερω. Λογικα σε τετοια τιμη δε παιζω σε χρυσο, ετσι;

 

Omega,tag heuer,panerai,iwc,breitling και φυσικα rolex.Οτι και να παρεις απο αυτα θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

διαθετω μεχρι καμια 200ρια ευρω..απλα τα ελληνικα σιτε εχουν τσιμπιμενη τιμη σχετικα με τα ξενα και κολλαω στην αξιοπιστια των!
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω. Ποια η διαφορα ενος καλου ρολογιου στα 200-500 ευρω, με ενα στα 2000+;

O μηχανισμος του (πχ αυτοματο) και η ποιοτητα των υλικων....μετα απο καποια τιμη ομως παιζουν ρολο μονο τα υλικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε κανενα καλο ρολοι μεχρι 5000 ευρω να ξερω. Λογικα σε τετοια τιμη δε παιζω σε χρυσο, ετσι;

 

Με αυτά τα χρήματα, αν τα έχεις, δε σου προτείνει κανείς τίποτα και δε χρειάζεται να ξέρεις τίποτα. Βγαίνεις βόλτα στα μαγαζιά διαλέγεις όποιο σου αρέσει κάνεις το σχετικό παζάρι (ειδικά αν τα έχεις μετρητά κάνεις πολλά) και αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια , οταν λεω χοντρο ρολοι και μεγαλο εννοω οχι μονο στο καθα αυτου ρολοι αλλα και το λουρακι του.

 

πχ καποια Casio παλιοτερα ηταν ταψια. Τωρα εχω ενα diesel http://i.ebayimg.com/06/!Bm)-oswBWk~$(KGrHgoOKi!EjlLmI81IBLg5!(T,l!~~_35.JPG αυτο που βλεπετε αλλα θελω κατι σε πιο χοντρο λουρακι και ιδιο η πιο μεγαλο μηχανισμο.

 

Αν ειναι και ηλεκτρονικο ακομα καλυτερα

 

5-6 χρονια φορουσε ενας φιλος μου ενα τεραστιο καζιο με πορτοκαλι χρωμα , αλλο να σας λεω και αλλο να το βλεπατε, ηταν αψογο και το λουρακι του ηταν σαν καραβοπανο οχι πλαστικο.

 

Οπως και να χει αν εχετε κατι να προτεινετε (και φυσικα σε λογικα πλαισια , μεχρι 200 - 300 ευρω) ας μου πειτε

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...