Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xmmm...kati mu 8ymizei auth h kubenta.....;-pppp.....

 

poly sostos!...alla yparxei k mi aparimoia tu laou mas pu leei: opoios den painepsei to spiti tu 8a pesei na ton plakosei!!!!;-)))))))))))

 

ontos poly kala rologia ta rolex...all ofeiloun akoma perissotera sthn omada marketing tus!!...safos k merika modela tus einai ypertimimena!!!!

 

pantos ego prosopika 8a h8ela na do thn rolex na bgalei k kati diaforetiko etsi gia thn spasei k ston antagonismo ths as pume!?!?!?!

 

αν θελεις το πιστευεις αλλα ημουν σιγουρος οτι θα απαντουσες...χεχεχε

ναι εχω ρολεξ αλλα οτι ειπα ισχυει και οτι ειπες ισχυει...οποτε...πατσι!!!

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν θελεις το πιστευεις αλλα ημουν σιγουρος οτι θα απαντουσες...χεχεχε

ναι εχω ρολεξ αλλα οτι ειπα ισχυει και οτι ειπες ισχυει...οποτε...πατσι!!!

 

na sai kala file mu....to xereis poso sebomai thn etairia k fysika to atomo tu meeting pu exei to rolex!!!!....k fysika isxyoun ola auta ta proan8erfenta!!!opote...tora koita gia to panerai na paixume kamia balitsa k exei o 8eos....ama apofasiso gia rolexaki 8a su po pantos!!!;) :cool:

 

asxeto guys ti exete na peite gia to GMT ths rolex?!?!?!mu aresei para poly h stefani t pu to kanie na xechorizei akoam k apto seadweller!!...perimeno sxolia sas;-)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

na sai kala file mu....to xereis poso sebomai thn etairia k fysika to atomo tu meeting pu exei to rolex!!!!....k fysika isxyoun ola auta ta proan8erfenta!!!opote...tora koita gia to panerai na paixume kamia balitsa k exei o 8eos....ama apofasiso gia rolexaki 8a su po pantos!!!;) :cool:

 

asxeto guys ti exete na peite gia to GMT ths rolex?!?!?!mu aresei para poly h stefani t pu to kanie na xechorizei akoam k apto seadweller!!...perimeno sxolia sas;-)

 

αν θυμαμαι καλα μου ειχαν πει στην αντιπροσωπεια πως μπορεις να παρεις και τις δυο στεφανες με 50 μονο ευρω επιβαρυνση και αλλαζοντας τες ειναι σαν να εχεις δυο διαφορετικα ρολεξ...

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα μου ειχαν πει στην αντιπροσωπεια πως μπορεις να παρεις και τις δυο στεφανες με 50 μονο ευρω επιβαρυνση και αλλαζοντας τες ειναι σαν να εχεις δυο διαφορετικα ρολεξ...

 

 

και εγω αυτο θα επερνα αλλα τελευταια στιγμη πηρα το sd για τους λογους που εχουν ηδη αναφερθει στο φορουμ. Ειναι ωραιο ρολοι παντως, go for it.

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με πριζωσε ο Κυριακος και ναμαι. Ειμαι Παρισι εδω και κατι μερες και κανω αποτοξινωση. Στο φιλο που ειναι για GMT μπας και τον προλλαβω μη κανει καμμια απερισκεψια. Τι σου αρεσει σε αυτο? και ειναι και λεπτο σα φλουδα. Για το μαρκετινγκ της Ρολεξ τι να πω? Κανουν και τιποτα μηπως? Οι πιο αραχτοι εργαζομενοι πρεπει να ειναι. Ο προεδρος ειναι χαλια με το βουλγαρι. Και μικρο και σπορ, με κοστουμια, στυλιστα δεν εχει βρε παιδι μου? Αμ και ο αλλος με το ΝΙΚΕ? Απο τεταρτη περισσοτερα. Doxa και ξερο ψωμι, αμα τη επιστροφη το χτυπαω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με πριζωσε ο Κυριακος και ναμαι. Ειμαι Παρισι εδω και κατι μερες και κανω αποτοξινωση. Στο φιλο που ειναι για GMT μπας και τον προλλαβω μη κανει καμμια απερισκεψια. Τι σου αρεσει σε αυτο? και ειναι και λεπτο σα φλουδα. Για το μαρκετινγκ της Ρολεξ τι να πω? Κανουν και τιποτα μηπως? Οι πιο αραχτοι εργαζομενοι πρεπει να ειναι. Ο προεδρος ειναι χαλια με το βουλγαρι. Και μικρο και σπορ, με κοστουμια, στυλιστα δεν εχει βρε παιδι μου? Αμ και ο αλλος με το ΝΙΚΕ? Απο τεταρτη περισσοτερα. Doxa και ξερο ψωμι, αμα τη επιστροφη το χτυπαω.

 

"ΑΡΧΗΓΟΥ" ΠΑΡΟΝΤΟΣ, ΠΑΣΑ ΦΩΝΗ ΠΑΥΣΑΤΩ

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, οι περισσότεροι καταλάβουν από ρολόγια,και αμέσως βλέποντας το ρολόι του άλλου συμπαιρένεις περίπου και τις οικονομικές του δυνατότητες (ή κάνω λάθος?). Εξαιρούνται φυσικά αυτοί οι οποίοι θαυμάζουν το ωραίο και ξέρουν πόση τέχνη και κόπος και τεχνογνωσία αιώνων χρειάστηκε για να φτιαχτεί, γι΄ αυτό και είναι ψαγμένοι και ξέρουν τα καλά κομμάτια (όπως οι περισσότεροι υποστηρικτές του φόρουν φαντάζομαι). Κατά την ταπεινή μου άποψη, τα πιό ωραία πράγματα που έχουμε σήμερα προέρχονται από τον καιρό της Αναγέννησης και λίγο μετά (16ος-17ος-18ος αιων.) όσο αφορά τις τέχνες (π.χ ζωγραφική -Ντα Βιντσι κ.λ.π), την μουσική (Μόζαρτ-Μπετόβεν κ.λ.π) αλλά και άλλες τέχνες. Εξάλλου δεν είναι τυχαίο που και σήμερα το ακριβό και το ωραίο αναζητείται ακόμη σε χώρες όπως Ιταλία (μόδα), Αυστρία,Ελβετία,Γαλλία,Γερμανία. Εκείνη την εποχή ξεκίνησε και ένας από τους πιό γνωστούς ωρολογοποιούς τότε που σήμερα θεωρείται από τους κορυφαίους (1755 - Vacheron Konstantin). Σιγά σιγά,αναπτύχθηκαν και τα σημερινά μικρά θαύματα που φοράμε και 'μεις στους καρπούς μας, μας συνοδεύουν όλη την ημέρα και γίνονται ένα με εμάς. Εξάλλου δεν είναι τυχαίο που ότι παράγει η Ελβετία θεωρείται αυτομάτως και κάποιας κλάσης.

 

Είναι αλήθεια ότι η Ρόλεξ ανακάλυψε πρώτη το "αδιάβροχο" ρολόι, καθώς και το μηχανισμό που με ένα απλό κούνημα του χεριού δουλεύει το ρολόι και δεν χρειάζεται μπαταρία (self-wind)?

 

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κανω ένα copy-paste για να μη λενε κάποιοι ότι τα βγάζω πάλι απο το μυαλό μου, γιατι εδώ καποιους τους αρέσει να λένε το μαύρο ασπρο και να επιμένουν. Rolex is without doubt the most recognized watch in the world, what is not so well known is that the modern Rolex is the basis of almost all modern watches. The waterproof case, the self winding movement, the date window in the dial, the GMT two time zone watch and the diving watch are all Rolex inventions.

 

ο τύπος ξέχασε να γράψει και ότι το πρωτο wrist-chronometer φτιαχτηκε απο τη ρολεξ και έστειλε τα ρολογια τσέπης στο μουσείο!

Η διαφορά με όλα τα άλλα ρολόγια υψιλής ορολογοποιηας είναι ότι το ρόλεξ είναι φτιαγμένο για να σε υπηρετεί πιστά ότι και αν κάνεις. Δεν είναι φτιαγμένο για να είναι απλά ωραίο ή να έχει καποια ωραία μηχανή για να τη κοιτάς. είναι φτιαγμένο για να δουλεύει και να αντέχει όσα αντέχει να κάνει και ο κάθε κάτοχος του και ακόμα περισσότερα! Όταν πρόκειτε για καλό και ταυτοχρονα ανθεκτικό ρολόι το ρόλεξ είναι δυστυχώς μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

"ΑΡΧΗΓΟΥ" ΠΑΡΟΝΤΟΣ, ΠΑΣΑ ΦΩΝΗ ΠΑΥΣΑΤΩ

Καλώς τον Redcon ! Μισο λεπτο , μια απορία γιατι με μπερδεψες ! Απο που κανεις αποτοξίνωση, απο το Λονδίνο ;-) Σε ζηλεύω !!

Οσο για τους αρχηγους η κατασταση ειναι τραγελαφικη. Ο φτερωτος πχ απο Θεσσαλονικη φοραει casio με Boss κοστούμι και μαλιστα μοντελο-καρουμπαλο (τεραστιο) ένας δε βρεθηκε να τον διορθώσει; Απορώ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

κανω ένα copy-paste για να μη λενε κάποιοι ότι τα βγάζω πάλι απο το μυαλό μου, γιατι εδώ καποιους τους αρέσει να λένε το μαύρο ασπρο και να επιμένουν. Rolex is without doubt the most recognized watch in the world, what is not so well known is that the modern Rolex is the basis of almost all modern watches. The waterproof case, the self winding movement, the date window in the dial, the GMT two time zone watch and the diving watch are all Rolex inventions.

 

ο τύπος ξέχασε να γράψει και ότι το πρωτο wrist-chronometer φτιαχτηκε απο τη ρολεξ και έστειλε τα ρολογια τσέπης στο μουσείο!

Η διαφορά με όλα τα άλλα ρολόγια υψιλής ορολογοποιηας είναι ότι το ρόλεξ είναι φτιαγμένο για να σε υπηρετεί πιστά ότι και αν κάνεις. Δεν είναι φτιαγμένο για να είναι απλά ωραίο ή να έχει καποια ωραία μηχανή για να τη κοιτάς. είναι φτιαγμένο για να δουλεύει και να αντέχει όσα αντέχει να κάνει και ο κάθε κάτοχος του και ακόμα περισσότερα! Όταν πρόκειτε για καλό και ταυτοχρονα ανθεκτικό ρολόι το ρόλεξ είναι δυστυχώς μονόδρομος.

Μια μικρή απορία μιας και δεν είμαι Ο γνώστης φίλε dimatha,όλα αυτά που λές είναι ωραία αλλά συγνώμη δλδ δεν μπορεί η rolex να κρατήσει όλα αυτά τα στάνταρ που έχει και να βγάλει ένα ρολόι που να είναι διαφορετικό σε design?Τι την σταματάει,εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω "νεα"μοντέλα που είναι σχεδόν ολόιδια με το παλιό.:O

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα μου ειχαν πει στην αντιπροσωπεια πως μπορεις να παρεις και τις δυο στεφανες με 50 μονο ευρω επιβαρυνση και αλλαζοντας τες ειναι σαν να εχεις δυο διαφορετικα ρολεξ...

 

poly endiaferon auto...ama to diplo-tsekareis enhmerose mas file...:)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, οι περισσότεροι καταλάβουν από ρολόγια,και αμέσως βλέποντας το ρολόι του άλλου συμπαιρένεις περίπου και τις οικονομικές του δυνατότητες (ή κάνω λάθος?). Εξαιρούνται φυσικά αυτοί οι οποίοι θαυμάζουν το ωραίο και ξέρουν πόση τέχνη και κόπος και τεχνογνωσία αιώνων χρειάστηκε για να φτιαχτεί, γι΄ αυτό και είναι ψαγμένοι και ξέρουν τα καλά κομμάτια (όπως οι περισσότεροι υποστηρικτές του φόρουν φαντάζομαι). Κατά την ταπεινή μου άποψη, τα πιό ωραία πράγματα που έχουμε σήμερα προέρχονται από τον καιρό της Αναγέννησης και λίγο μετά (16ος-17ος-18ος αιων.) όσο αφορά τις τέχνες (π.χ ζωγραφική -Ντα Βιντσι κ.λ.π), την μουσική (Μόζαρτ-Μπετόβεν κ.λ.π) αλλά και άλλες τέχνες. Εξάλλου δεν είναι τυχαίο που και σήμερα το ακριβό και το ωραίο αναζητείται ακόμη σε χώρες όπως Ιταλία (μόδα), Αυστρία,Ελβετία,Γαλλία,Γερμανία. Εκείνη την εποχή ξεκίνησε και ένας από τους πιό γνωστούς ωρολογοποιούς τότε που σήμερα θεωρείται από τους κορυφαίους (1755 - Vacheron Konstantin). Σιγά σιγά,αναπτύχθηκαν και τα σημερινά μικρά θαύματα που φοράμε και 'μεις στους καρπούς μας, μας συνοδεύουν όλη την ημέρα και γίνονται ένα με εμάς. Εξάλλου δεν είναι τυχαίο που ότι παράγει η Ελβετία θεωρείται αυτομάτως και κάποιας κλάσης.

 

Είναι αλήθεια ότι η Ρόλεξ ανακάλυψε πρώτη το "αδιάβροχο" ρολόι, καθώς και το μηχανισμό που με ένα απλό κούνημα του χεριού δουλεύει το ρολόι και δεν χρειάζεται μπαταρία (self-wind)?

 

Eυχαριστώ

 

Συμφωνω μαζί σου , δυστυχως υπαρχουν ρολογια, αυτοκινητα, γενικα αντικειμενα τα οποια ειναι αυτοματα αναγνωρίσιμα ως ενδεικτικα πλουτου, ας όψεται το καλο μαρκετινκ και το προαιώνιο γονιδιο του ψώνιου που κουβαλα ο ανθρωπος στα γονιδια του.

 

Για τη "μόλεξ" να πω απλως, προς αποκατασταση της ιστορικης πραγματικοτητας, οτι ΔΕΝ ανακαλυψε πρωτη το αδιαβροχο ρολοι. Πολλοι μπερδευονται ακομη και μετα απο τοσα χρόνια για έναν απλουστατο λογο: το 1926 κατασκευασε το πρώτο ρολοι με κασα όστρακο το οποιο ψηφιστηκε ως πρώτο αδιαβροχο ρολοι του κοσμου, ομως η εφευρεση της αδιαβροχης κασας δεν εγινε απο τη μόλεξ αλλα απο την IWC πολυ πριν, ηδη απο το 1871.Παρολα αυτα εχει συμβαλλει ουσιαστικα στην εξελιξη της υψηλης ωρολογοποίας ως εταιρεία και γι αυτο είναι αξια θαυμασμου. Για την ανακαλυψη της perpetual movement οπως ονομαζεται ειναι αληθεια.

 

Γενικα για την εν λογω εταιρεια να πω απλα οτι δε συμφωνω με τον redcon ως προς το μαρκετινκ, ειναι πολυ καλο κατα τη γνωμη μου. Να φανταστεις οτι εκτος των αλλων, θεσπισε τα βραβεια "επιχειρηματικου πνευματος" για τους πρωτοπορους σε διαφορους τομεις, τα βραβεια molex mentor για νεους καλλιτεχνες κλπ , η δε διαφημιστικη της καμπανια ειναι πραγματικα δυνατη.

 

Δυστυχως αλλου είναι το προβλημα.. στην επαναπαυση... Εχει υποστει μια καθιζηση ανευ προηγουμενου στον τομεα design. Κατα τη γνωμη μου πασχει σοβαρα απο ελλειψη φαντασίας και ακομη χειροτερα απο σχεδιαστικη τολμη. Οταν ολοκληρη η Ελβετικη και διεθνης ωρολογοποιία σείονται στην κυριολεξία απο νεα μοντελα και πατεντες , εκεινη επιλεγει την ακινησία. Ι

σως ειναι θεμα στρατηγικης μαρκετινκ κι αυτο ομως ο ανταγωνισμος πλεον εχει αγριεψει τοσο ωστε η κυριαρχια της του παρελθοντος ειναι οντως παρελθον..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή απορία μιας και δεν είμαι Ο γνώστης φίλε dimatha,όλα αυτά που λές είναι ωραία αλλά συγνώμη δλδ δεν μπορεί η rolex να κρατήσει όλα αυτά τα στάνταρ που έχει και να βγάλει ένα ρολόι που να είναι διαφορετικό σε design?Τι την σταματάει,εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω "νεα"μοντέλα που είναι σχεδόν ολόιδια με το παλιό.:O

 

auto akrivos eipa k ego pio pano....8a htan omorfo k synama antagonistiko.....na valei mia fotia sta lhmeria na dume k to pos 8a antidrasun oi alloi!!!!...tora me to na allaxeis mia stefanh den egine k tpt...k den xero k to kata poso 8a einia toso eukolo opos p.x. sta panerai...pu me ta diaforetika louraki mporeis na exeis osa panerai 8es!!

(kati xeri o redcon giaauto..eimai siguros!!xexexexe!!!)

 

oso gia to gmt mia idea petaxa gia kati to diaforetiko...sigura dne einai sto mege8os enos panerai..k fysika ama ta valeis dipla me ena Doxa einia san na foras 2 rolex to ena pano sto allo!:) :p

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτό το ρολόι της Oris, αλλά και γενικότερα για την εταιρία. Η τιμή του με τα μεταφορικά από το κατάστημα της Γερμανίας στα 550€.

Link to comment
Share on other sites

auto akrivos eipa k ego pio pano....8a htan omorfo k synama antagonistiko.....na valei mia fotia sta lhmeria na dume k to pos 8a antidrasun oi alloi!!!!...tora me to na allaxeis mia stefanh den egine k tpt...k den xero k to kata poso 8a einia toso eukolo opos p.x. sta panerai...pu me ta diaforetika louraki mporeis na exeis osa panerai 8es!!

(kati xeri o redcon giaauto..eimai siguros!!xexexexe!!!)

 

oso gia to gmt mia idea petaxa gia kati to diaforetiko...sigura dne einai sto mege8os enos panerai..k fysika ama ta valeis dipla me ena Doxa einia san na foras 2 rolex to ena pano sto allo!:) :p

 

τι να αλλαξει φιλε μου που δεν κουνιεται φύλλο εδω και χρονια..Εχουν αραααξει σε 4-5 παρομοια σχεδια και τα επαναλαμβανουν συνεχως αφου ο κοσμος τα αγοραζει συνεχως...

 

Και επειδη ορισμενοι αναφερουν ελλειψη επιχειρηματων, ας πουμε και ενα παραδειγμα: το 2003 ηταν ετος εορτασμου των 50 ετων Submariner που οταν βγηκε ηταν οντως καλο ρολοι.

Μαντεψε τι παρουσιασε για να το γιορτασει: μια εκδοση του Submariner με πρασινη στεφανη :) δηλαδη οχι μονο το ιδιο ουσιαστικα ρολοι αλλα και σε ενα χρωμα χιλιοειπωμενο απο την εταιρεία.

 

Περιττο να τονίσω οτι ακομη κι ετσι ο κοσμος κανει ουρα για να το αποκτησει. Ο λογος; εχει ταυτιστει στο συλλογικο υποσυνειδητο ως ρολοι-κυρους, ρολοι-πλουτου, ρολοι- status. Κρίμα γιατι καποτε καινοτομουσε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτό το ρολόι της Oris, αλλά και γενικότερα για την εταιρία. Η τιμή του με τα μεταφορικά από το κατάστημα της Γερμανίας στα 550€.

Καλημερα. Η γνωμη μου για την εταιρεία ειναι θετικη. Αξιοπιστα ρολογια με ωραιο design και δυνατες κασες. Για το συγκεκριμενο ρολοι ειναι θεμα γουστου και επιθυμιων, προσωπικα δεν το βρισκω ελκυστικο, πιστευω οτι εχει βγαλει πολυ καλυτερα (σχεδιαστικα) μοντελα αν ομως σου κανει κλικ προχωρησε και μην κοιταζεις πισω ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που είναι βαρετά ρολογια τα μολεξ. κατασκευαζουν 800000 ρολογια και πουλάνε το κάθε ένα απο αυτά. βασικά πουλάνε τα διπλά αν υπολογίσει κανείς και τις αντιγραφές. πιστεύω το μαρκετινγκ για φιλανθρωπια είναι καλό. απο το να αραδιάζεις τα τεχνικα χαρακτηριστικά που κάνουν άλλες εταιριες. βασικα η ρόλεξ δε θα μπορούσε να το κάνει για πρακτικούς λόγους, μια τετοια διαφήμιση θα ήταν μεγάλη σαν τη λίστα των γυναικών με τα ψώνια για τα χριστούγεννα! ευτυχώς που δεν καινοτομεί σε κάτι, οι άλλοι που καινοτομούνε πάντα γιατι δε κατάφεραν να κάνουν κάτι πιο αξιόπιστο?

με εσένα ghostdoc δε μπορώ να αντιπαρέλθω, εδώ δε πίστεψες και το λινκ που έβαλε ο μεγάλος. μόνο οτι πει η πανεράι είναι αξιόπιστη πηγή.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη ορισμενοι αναφερουν ελλειψη επιχειρηματων, ας πουμε και ενα παραδειγμα: το 2003 ηταν ετος εορτασμου των 50 ετων Submariner που οταν βγηκε ηταν οντως καλο ρολοι.

Μαντεψε τι παρουσιασε για να το γιορτασει: μια εκδοση του Submariner με πρασινη στεφανη :) δηλαδη οχι μονο το ιδιο ουσιαστικα ρολοι αλλα και σε ενα χρωμα χιλιοειπωμενο απο την εταιρεία.

 

Περιττο να τονίσω οτι ακομη κι ετσι ο κοσμος κανει ουρα για να το αποκτησει. Ο λογος; εχει ταυτιστει στο συλλογικο υποσυνειδητο ως ρολοι-κυρους, ρολοι-πλουτου, ρολοι- status. Κρίμα γιατι καποτε καινοτομουσε..

 

 

σε αυτο συμφωνω και εγω, 50 χρονια επετειος και σκεφτηκαν μονο αυτο??? δειχνει σαν να το ειχαν ξεχασει και τελευταια στιγμη το αποφασισαν...

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

τι να αλλαξει φιλε μου που δεν κουνιεται φύλλο εδω και χρονια..Εχουν αραααξει σε 4-5 παρομοια σχεδια και τα επαναλαμβανουν συνεχως αφου ο κοσμος τα αγοραζει συνεχως...

 

Και επειδη ορισμενοι αναφερουν ελλειψη επιχειρηματων, ας πουμε και ενα παραδειγμα: το 2003 ηταν ετος εορτασμου των 50 ετων Submariner που οταν βγηκε ηταν οντως καλο ρολοι.

Μαντεψε τι παρουσιασε για να το γιορτασει: μια εκδοση του Submariner με πρασινη στεφανη :) δηλαδη οχι μονο το ιδιο ουσιαστικα ρολοι αλλα και σε ενα χρωμα χιλιοειπωμενο απο την εταιρεία.

 

Περιττο να τονίσω οτι ακομη κι ετσι ο κοσμος κανει ουρα για να το αποκτησει. Ο λογος; εχει ταυτιστει στο συλλογικο υποσυνειδητο ως ρολοι-κυρους, ρολοι-πλουτου, ρολοι- status. Κρίμα γιατι καποτε καινοτομουσε..

 

akrivos etsi..tora gia to roloi kyrous..it na po..pleon milane k oi replices tu k oi apomimiseis tu...

 

alla opos eipe k pio pano o filos gerolykos dne to perneis gia thn mourh para mono syneidita..opos alloste k ola ta rologia su!!!!!

 

giati kapote htan opos poly ososta eipes!!!akrivos ta idia leme apla leo oti 8a to gustaro na thn do an angennietai aptius staxtes ths san ton foinika!!!!!!..apla exun araxei gia ta kala k apla anakyklonontai modela. ymarton poia!!!!...telos oso anafora to prasino epetiako to hxera k ego k to exo dei kiolas!apla aparadekto na pume...eos kits sto mati mu!!!!

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

φυσικα δεν ειναι σε προσωπικο επιπεδο για σενα geomiii3.

αλλά και εγώ θα μπορούσα να θεωρώ αυτούς που οδηγάνε φερραρι και μαζεράτι ότι απλά είναι πλούσιοι επιδειξίες και τιποτα περισσότερο. ομως μόνο οταν όδηγήσω μια φερραρι ή μαζερατι θα μπορεσω να καταλάβω τι το ξεχωριστό έχει αυτό το αυτοκίνητο, και θα το καταλάβω καλύτερα μετά απο μερικά χρόνια όταν θα μου ζητάνε να τη πουλήσω στα λεφτά που την άγόρασα ίσως και περισσότερο. αλλά αυτός που ξέρει γιατι την έχει δε θα τη πουλούσε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα δεν ειναι σε προσωπικο επιπεδο για σενα geomiii3.

αλλά και εγώ θα μπορούσα να θεωρώ αυτούς που οδηγάνε φερραρι και μαζεράτι ότι απλά είναι πλούσιοι επιδειξίες και τιποτα περισσότερο. ομως μόνο οταν όδηγήσω μια φερραρι ή μαζερατι θα μπορεσω να καταλάβω τι το ξεχωριστό έχει αυτό το αυτοκίνητο, και θα το καταλάβω καλύτερα μετά απο μερικά χρόνια όταν θα μου ζητάνε να τη πουλήσω στα λεφτά που την άγόρασα ίσως και περισσότερο. αλλά αυτός που ξέρει γιατι την έχει δε θα τη πουλούσε ποτε.

 

file Dimitri,by all means!fisika k den to perno prosopika k xero pos to les!!!!....symfono me ton tropo pu to ekfrazeis...apla just fyi,....eixa ena rolex submariner to opoio apla to bare8ika k ekana strofh sta breitling...

 

to giati einia telios diko mu 8ema k 8ema gustou....apla h8ela to kati diaforetiko k oxi mono to poul-mour h kati pu na einia anagnorisimo trela!(blepe rolex-exalou exei na kanie k me thn prosopikotita tu ka8enos k ego apofasisa oti mu nphgaine auto!!!----tora ean eixa ena seadweller h kapio allo komati mporei na eprata diaforetika:) )

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

και καλα έκανες αφου δε σου άρεσε, όσο για το ότι πουλάνε μούρη δυστυχώς αυτό είναι ένα αρνητικό για αυτούς που τα αγοράζουν για τη μηχανή και την ποιότητα κατασκευής τους. παντος και αυτο το αρνητικο καλυπτεται απο το γεγονος ότι υπαρχουν χιλλιαδες αντιγραφες και όλοι γνωρίζουν την υπαρξει τους. όποιος πάει να στο πει κοροϊδευτικά ότι μμμ ρόλεξ φοράς, και καλά μας το παίζεις κάποιος? του απαντάς απλά από το e-bay με 50ευρω, αν το θες στο πουλάω. και εκει τελειώνει η συζήτηση.

και καταλαβαίνετε εύκολα για ποιον λόγο το αγοράζει ο καθένας. αν δεις κάποιον να το φοράει στη θάλασσα, στη δουλειά, στη κατασκήνωση κτλ μάλλον δεν το πήρε απλά για μούρη και για την έξοδο με το κουστούμη.

πιστεύω και εσυ να έμεινες ευχαριστημένος απο το δικό σου και απο τη μεταπώληση του.

δυστηχώς για το πρασινο submariner και να το θέλαμε ... δε θα το αποκτούσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...