Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι να αγορασω το casio protrek το υπερτατο! πυξιδα, θερμομετρο, βαρομετρο, υψομετρο, φασεις σεληνης, παλιρροια, ηλιακο, χρονομετρο, ξυπνητηρια οτι θες εχει!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

raver ελαχιαστη διαφορα αλλα τεραστια στη ουσια

Ωραιο το ρολοι που μου λες,αλλα θελω με λουρακι και οχι μπρασελε..επισης θελω χρονογραφο.

και αυτο το ρολοι..ειναι καπως πιο κλασικο και για μεγαλυτερη ηλικια.

 

γι'αυτο που ανεφερα παραπανω τι γνωμη εχεις??? αξιζει η αγορα του...(λογω τιμης) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοτε να πω αυτο το οποιο βεβαια ειναι λιγο ακριβωτερο αλλα ειναι μηχανικο και μαλιστα και καλη μηχανη

http://img13.imageshack.us/img13/9999/strela04bla1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα πόσα περίπου κυμαίνεται το συγκεκριμένο;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τοτε να πω αυτο το οποιο βεβαια ειναι λιγο ακριβωτερο αλλα ειναι μηχανικο και μαλιστα και καλη μηχανη

http://img13.imageshack.us/img13/9999/strela04bla1.th.jpg

Λεπτεπιλεπτο ρολοι,,μου αρεσει, τιμη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει 525 δολ.

 

http://www.rugift.com/watches/poljot-strela-chronograph-360.htm

 

Πάρα πολύ όμορφο!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει 525 δολ.

 

http://www.rugift.com/watches/poljot-strela-chronograph-360.htm

 

Πάρα πολύ όμορφο!

Δηλαδη καπου στα 450 ευρω...

λιγο ακριβο για να το παρω ΕΓΩ:O

το πιο ακριβο που εχω ως τωρα ειναι ενα τισο που μου το εκανε δωρο ο αδερφος μου, καπου στα 450 ευρω.

 

Και μια γενικη ερωτηση που ηθελα να κανω καιρο τωρα,

παρατηρω πολλους που ασχολουνται με τα ρολογια να μιλανε για του μηχανισμους τους, δηλαδη τι παραπανω προσφερει ενα ρολοι που κανει 2000 ευρω με ενα που κανει 400 ευρω (δεν λεω για αυτα που εχουν πολυτιμες πετρες πανω κτλ);;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

τοτε να πω αυτο το οποιο βεβαια ειναι λιγο ακριβωτερο αλλα ειναι μηχανικο και μαλιστα και καλη μηχανη

http://img13.imageshack.us/img13/9999/strela04bla1.th.jpg

παλι με μπερδευεις :wacko:

οπως σου ειπα και παραπανω..θελω την γνωμη σου για αυτη την σειρα της seiko! το παραπανω ρολοι μου εκανε "κλικ"..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σέικο αγόρασε άφοβα, οποιαδήποτε σειρά.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Σέικο αγόρασε άφοβα, οποιαδήποτε σειρά.

οκ! ευχαριστώ πολύ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερω..! απλα μου κανει εντυπωση η τοσο χαμηλη τιμη :!:

Δες εδώ.

 

ο μονος λογος που θα το αποκτησω ειναι για καπως πιο επισημο ρολοι,για καποιες ιδιαιτερες περιστασεις.

 

raver εδώ είναι ακόμη πιο φτηνό http://www.e-men.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=prod_details&product_id=7248&category_id=107&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Επειδή σκεφτομουν να το πάρω ο μόνος λόγος που πιστεύω ότι είναι τόσο φτηνό είναι γιατί δεν πρέπει να το βγάζει πια η seiko από όσο είδα στο site της.

Link to comment
Share on other sites

raver εδώ είναι ακόμη πιο φτηνό http://www.e-men.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=prod_details&product_id=7248&category_id=107&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Επειδή σκεφτομουν να το πάρω ο μόνος λόγος που πιστεύω ότι είναι τόσο φτηνό είναι γιατί δεν πρέπει να το βγάζει πια η seiko από όσο είδα στο site της.

Κι'εγω στο site της δεν την :blink: αυτη την σειρα! ομως απο ψαξιμο που εκανα στο ιντερνετ,διαβασα οτι το ρολοι ειναι καινουργιο.

ηδη εκανα παραγγελια σε γνωστο Ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα! και θα το μου το στειλουν δωρεαν σε 2-3 ημερες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

raver δεν ηθελα να σε μπερδεψω απλως να σου προτεινω κατι μηχανικο αντι quartz

αλλα αφου το παραγγειλες καλοριζικο και σιγουρα θα μεινεις ευχαριστημενος

αληθεια υποθετω οτι ειννοεις οτι θα στο στειλουν με δωρεαν τα εξοδα μεταφορας και οχι ολο το ρολοι δωρεαν :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταστημα ανω των 40 νομιζω ευρο η 60 δεν θυμαμαι καλα τι εγραφε το εμαιλ η αποστολη ειναι δωρεαν.

ηθελα ενα ρολοι sport και καπως πιο επισημο! και σχετικα χαμηλη τιμη..πιστευω μεσα στην εβδομαδα να το εχω..(αραγε ειναι συνεπεις?? :worry:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να αγοράσω ένα ρολοϊ στο ολόιδιο στύλ με το Seiko που υπάρχει σε προηγούμενη σελίδα....

 

http://www.e-men.gr/components/com_virtuemart/shop_image/product/3384ed109f9d5f2d48dc717c6b55105e.jpg

 

 

Δεν θέλω να δώσω πάνω απο 100€. Έχετε να προτείνετε κάτι; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Ψάχνω ένα ρολόι αντρικό που έχει γύρω γύρω το χρώμα του χάλκινου όπως και μέσα στο ρολόι γύρω από κάποιους μικρού δείκτες νμζ... Ξέρει κανείς τπτ τέτοιο?? Μοιάζει με ένα guess που είχα δει, αλλά ειναι γυναικείο αν δν κάνω λάθος αυτό.. Κατάλαβε κανείς ποιο είανι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, επειδή είμαι σχεδόν έτοιμος να αγοράσω το tag heuer Link calibre S θέλω αρχικά να μου πείτε αν θα βρω διαφορά τιμής Ελλάδα - Γαλλία και επίσης ποια τιμή είναι καλή. Το έχω βρει στα 2100 ευρώ στην Ελλάδα, έχω δει από ηλεκτρονικά Ελληνικά μαγαζιά ότι παίζει και στην τιμή των 1950 αλλά η αλήθεια είναι ότι προτιμώ να πάω καπου να το πάρω ή να είναι πολύ εγγυημένο το μαγαζί και μέσα στην επόμενη βδομάδα θα μάθω και τιμές από Γαλλία. Επίσης είδα ότι η tag heuer έχει αντιπρόσωπο (όχι μεταπωλητή) στο Βέλγιο και σκέφτομαι να ρωτήσω και εκεί έναν φίλο μου. Μήπως αν πετύχω στην Ελλάδα κάποιον διακανονισμό θα είναι καλύτερα? Ρωτάω γιατί 2100 μου το δίνει φίλος του πατέρα μου που έχει μαγαζί. Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Ειμαι καινουργιος εδω μεσα αλλα λατρης των ρολογιων.

Εχω καποια καλα ρολογια αυτοματα και θα θελα να μου πειτε γνωμες για το BREITLING CHRONOMAT.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

Οποια βοηθεια στο παρακατω επιθυμητη.

 

Εχω παρει ενα tag heuer kirium quartz αξιας 1300 Ε πριν απο περιπου 3 -3,5 χρονια. Ελαχιστα χρησιμοποιημενο για αυτο και το ειχα παρει quartz τοτε. Ηρθε ο καιρος να το ανανεωσω (να παρω αλλο ρολοι) το προβλημα ειναι οτι θελω να το πουλησω σε καποιο μαγαζι ή καταστημα και οχι αγγελια μεσω Χρυσης Ευκαιριας, ebay ή καπου αλλου κλπ.

 

Εχω και τις εγγυησεις και την αποδειξη αγορας και του κουτι του ολα.

 

Που μπορω να απευθυνθω ??

 

Εννοειται πως δεν ζηταω καν το παραπανω αρχικο ποσο αφου εχουν περασει χρονια οποτε οποια βοηθεια στην επιλογη αξιας τιμης δεκτη σε λογικα πλαισια.

 

Το παραπανω δεν ειναι αγγελια απλα ζηταω συμβουλες για το που μπορω να απευθυνθω.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν σας αρεσει αλλα εχω αυτο εδω και 3 χρονια και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος τοσο απο ανθεκτικοτητα οσο και απο εμφανιση/ευχρηστια...

http://www.certina.com/Collection/Gents/SPORT-Elegant/DS-Spel.aspx

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου στην παρεα...

 

αληθεια... τι θα διαλεγατε???

 

εχω βρει 2 πολυ καλα μεταχειρισμενα ρολογια... η κατασταση τους ειναι εξαιρετικη...

 

ενα Omega Seamaster χωρις χρονογραφο Quartz με μπρασελε στα 65ο ευρω και ενα Tag Heuer Monaco αυτοματο χρονογραφο με καφε λουρι στα 1.οοο ευρω... (αν παω στο Tag μαλλον θα παω και για αλλαγη λουριου σε μαυρο, οποτε εχουμε + στα εξοδα)...

 

το θελω μονο για την δουλεια μου... και ΜΟΝΟ... γι αυτο εχω αρχισει και ψαχνω για ρολοι...

 

δεν ασχολουμαι γενικα με ρολογια...

 

εχω μικρο σχετικα καρπο και το αρχικο μου μπατζετ ηταν γυρω στα 6οο ευρω που ειχα δει ενα μεταχειρισμενο Tag Heuer 2ooo...

 

τι λετε???

 

να κανω την υπερβαση στα 1.οοο ή ειναι καλο, αξιοπιστο και επωνυμο αρκετα το Omega???

 

thanx in advance...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα mobster21.

Κοιτας 2 καλα ρολογια.Η γνωμη μου ειναι περισσοτερο προς το αυτοματο και ας κανει 1000.Εξαρταται παντα τι θες η τι σου αρεσει.

Η heuer και η omega ειναι καλες εταιριες.Τα αυτοματα ομως ειναι πιο ωραια αν σκεφτεις το μηχανισμο και τα εξαρτηματα που υπαρχουν μεσα σε αυτο.

Νομιζω οτι και τα 2 φορανε ΕΤΑ μηχανες.

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...