Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

United Colours of Rolex

 

http://i57.photobucket.com/albums/g229/dimatha/r-l-x070.jpg

 

Το μαυρο αλλα και το μαυρο με κοκκινο ειναι φανταστικα!!

Αλλα απο τιμη :whistle::whistle::whistle:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ακομη ψηφος για το μπλε με την κασα απο λευκοχρυσο...............

Αληθεια dimatha ποσο κοστιζει αυτο το κοματι;;;

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

για το submariner προφανως λες ε;αυτο εχω και το λατρευω,επειδη ειμαι του κλασσικου ρεπερτοριου:D

 

Κλασσικούρα κι εγώ. Πολύ όμορφο ρολόι, αλλά....

 

Three Kings

 

http://i57.photobucket.com/albums/g229/dimatha/threekingsxm7.jpg

 

αυτό είναι ομορφότερο! :drool:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Kαλά και αγια αυτά. Σ' εμένα αρέσει πολύ αυτόΕΔΩ

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Στη φωτο του air king ο δείκτης της ώρας δείχνει σαν να έχει οξυδωθεί και ακριβώς κάτω από το air king στο καντραν έχει και μια βρωμιά. Δε λέω παλιό αλλά αφού το είχαν για φωτογράφηση δε μπορούσαν να το συμαζέψουν λίγο;

 

dimatha 116139 lew egw giati o kitrinos xrusos xtupaei polu sto mati kai o kosmos stis meres mas einai kakos k zhliarhs :)

Με τις ρέπλικες που κυκλοφορούν δε νομίζω να το πάρει κανένας για αληθινό οπότε δε θα έχεις πρόβλημα, θα το ξέρεις εσύ και θα το χαίρεσαι :)

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Guru, πάντος μην ανυσηχείς για οξύδωσει στο δικό σου ρολόι αφού εδώ και 20+ χρόνια τους δείχτες και τα index τα φτιάχνουν από λευκόχρυσο ακριβώς για να μην έχουν αλλίωση στο χρόνο.

 

Όσο για τη δεύτερη πρόταση σου θα συμφωνήσω.

Link to comment
Share on other sites

Gia ta Hamilton ti gnomi exete?Exo vrei to Khaki Navy Gmt,aytomato sta 200m,me dermatino louri k mpoukla koumpoma,open back,me endeiksi deuteris oras peripou 600 euro.To eida k apo konta k deixnei akrivotero.Na to protimiso san timio gia auta poy prosferei i exete kati allo na mou proteinete?Auto einai to roloi :

 

http://www.princetonwatches.com/shop/H77615533.asp

 

Eyxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Τα ρολόγια αντιγραφές είναι παράνομα, 7 άτομα έχουν ήδη φυλακιστεί για διακίνηση αλλά και απλή κατοχή ρολογιού αντιγραφής.

Αυτά βέβαια σε χώρες όπου εφαρμόζονται οι νόμοι και όχι εκεί που κάθε μαϊμού και πιθηκάνθρωπος κυκλοφορεί ελεύθερος.

 

Για να μην υπάρχει παρεξήγηση… Η κατοχή «συλλεκτικού αντιγράφου» δεν απαγορεύετε στην Ελλάδα…

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπάρχει παρεξήγηση… Η κατοχή «συλλεκτικού αντιγράφου» δεν απαγορεύετε στην Ελλάδα…

 

auto pou les den kserw an isxuei alla k an isxuei einai lathos sthn periptwsh mas... dioti:

 

an pareis px replica ena rolex submariner ktl se kamia periptwsh to authentiko den einai sullektiko kommati :)

 

k pali se auta pou les ta ''nomima'' antigrafa mporei na einai antigrafa px sthn kasa mprasele ktl alla den bazoun panw to onoma tou authenikou... dld mporei na grapsoun ''rollllex'' anti ''rolex''.........

 

 

ola ta alla einai entelws paranoma..... bebaia edw sthn ellada h katastash einai polu pio tragikh afou poulane mexri k sta periptera......

 

genika h rolex hellas einai tragikh.......

krima

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ωραία η συζήτηση, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ρε παιδιά... Υπάρχει άνθρωπος με αισθητική που του αρέσουν τα ROLEX; Εκτός από το ότι τα εχουν πλέον όλοι (1% real - 99% fake), ουτε καν πλησιάζουν τη φινέτσα άλλων. Εκτός αυτού, σε ότι review διαβάζω, σχεδόν πάντα χάνουν στα σημεία από τα omega τα οποία έχουν σχεδόν τη μισή τιμή. Το ότι η Rolex κραταει τις τιμές ψηλά λόγω marketing δεν σημαίνει ότι τα αξίζει. Προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ Rolex, όταν κυκλοφορούν άλλα, πραγματικά αριστουργήματα. Θα ήθελα τις απόψεις σας...
Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος!!!!

άλλοι κάνουν οικονομίες μήνες για να αποκτήσουν ένα Rolex, και άλλοι τα αγοράζουν με το κιλό, και μάλιστα πιστές αντιγραφές.

Αξίζει τόσα λευτά μόνο και μόνο η ποιότητα;;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τόσα λευτά μόνο και μόνο η ποιότητα;;

 

Φυσικά.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η «νομιμότητα» των μαϊμούδων, replica, folex, η bolex ακουμπά πάνω στα copyright laws, όπως και τα S/W (βρες μου ένα σπίτι στην Ελλάδα που να μην έχει μια κόπια από ένα πρόγραμμα). Ο νομοθέτης πρέπει να μπορεί να στοιχειοθετήσει «δόλο η πρόθεση» που έχει γενικά αποδεχτεί πολύ δύσκολο. Φανταστείτε τώρα την ΑΕΠΙ να σε σταματήσει στον δρόμο να σου ελέγξει το ρολόι, το mp3 που ακούς, το java game στο τηλέφωνο, το ringtone, το Lacostακι και το 501 που φοράς, την M3 που οδηγείς…….

 

Στην Αμερική που το πήραν απόφαση πώς δεν πρόκριτε να κυνηγήσουν τους αγοραστές με επιτυχία, κάνουν κάτι πολύ απλό, εάν πέσει στην αντίληψη τους στο ταχυδρομείο κανένα replica, το ανοίγουν (τελωνείο), το καταστρέφουν και το στέλνουν στον αγοραστή σε χίλια κομμάτια…

 

Ένα καλό παράδειγμα για «συλλεκτικό αντίγραφο» είναι αυτά τα κινέζικα, απαράδεκτα, ρολόγια που πουλάνε κάθε εβδομάδα στα περίπτερα ! Κάσα, σήματα, λογότυπα αντιγραφή κάποιου πρωτότυπου, μηχανή κινεζική quartz… Διαφημίζουν και ένα submariner, είμαι περίεργος να δω εάν θα το βγάλουν…

 

Τα Rolex… Πολύ κακό για τίποτα, υψηλό κόστος και απαράδεκτα μέτριες μηχανές… Υπάρχουν πολλές άριστες μάρκες για να επενδύσει κάποιος τα χρήματα του, IWC, Ωμέγα, Tissot, Breitling…

 

Προσωπικά Ωμέγα, και πάλι Ωμέγα !! Εάν δεν έχετε δει, να δείτε το Ωμέγα Planet Ocean Chrono.

Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος!!!!

άλλοι κάνουν οικονομίες μήνες για να αποκτήσουν ένα Rolex, και άλλοι τα αγοράζουν με το κιλό, και μάλιστα πιστές αντιγραφές.

Αξίζει τόσα λευτά μόνο και μόνο η ποιότητα;;

 

Το δίλημμα που βάζεις είναι παρόμοιο με τη σύγκριση ενός πανάκριβου κοσμήματος που έχει πολύ τέχνη πάνω του και πολύτιμα υλικά με αυτό που πουλάνε στα πανηγύρια, αξίζει τα λεφτά του το ακριβό κόσμημα;;;;

 

Περί ορέξεως... για κάποιους αξίζει, μπορούν να καταλάβουν τη διαφορά, να εκτιμήσουν την αξία και την τέχνη τους και μπορούν και να τα διαθέσουν, μπορεί να τους κατηγορήσει κανείς γι΄αυτό; όχι. Για άλλους δεν αξίζει και ούτε αυτούς μπορεί να τους κατηγορήσει κανείς.

 

Και όλα αυτά γιατί το θέμα που θέτεις είναι απολύτως σχετικό! και μπορώ να κατανοήσω και τις δύο πλεύρες. Όλοι έχουν δίκιο ο καθένας για δικούς του λόγους.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδια εχω τρελαθεί εχω στειλει ενα ομέγα ελβετία 30 ετων seamaster και θα το κάνουν καινούργιο με 700 ευρω πιστεύω για τέτοιο κομμάτι δύσκολο αξίζουν τα φράγκα εσείς τι λέτε?
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα τέτοιο Omega Seamaster GF Vintage 1962, το είχα κάνει service στην Ωμέγα πριν 2-3 χρόνια, καθαρισμό, λάδωμα, γυάλισμα, και μου είχε τότε στοιχίσει σημερινά 100 euro. 700 είναι πολλά, τι σκοπεύουν να του κάνουν ??? To ebay είναι γεμάτο από τέτοια παλιά Ωμέγα.

 

Πω ρε παιδια εχω τρελαθεί εχω στειλει ενα ομέγα ελβετία 30 ετων seamaster και θα το κάνουν καινούργιο με 700 ευρω πιστεύω για τέτοιο κομμάτι δύσκολο αξίζουν τα φράγκα εσείς τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Εχει ηθικη αξία το συγκεκριμενο το φορουσε ο αδερφος του πατέρα του πατέρα μου, είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση μακάρι να γινει καινούργιο, ασπουμε μου ειπαν οτι το καντράν θα σχεδιαστεί απο την αρχή πολλά ανταλακτικά ο μηχανισμός κορώνα κλπ δείκτες κ.α
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos ma ti leme twra..... exoume ksefigei............

 

sugrinoume to aristourghma me ena teneke?

 

katarxhn tha pareis rolex.? to erwthma pou prepei na kaneis ston eauto sou einai to giati tha pareis ena rolex............ apo ekei arxizoun ola.....

 

to agorazeis gia mouri k den exeis asxolithei pote me rologia?? tote kalutera asto pare thn replica sou xaxaxaxa kai zhse se ena pseftiko kosmo pou tha xanei tou pousth ta lepta . pou tha fobase mhn idrwseis k xalasei apo thn igrasia pou tha fobase na to baleis sthn thallasa , tha fobase mhn pesei k xalasei pou tha fobase mhn se paroun xampari k gelane mazi sou giati ontws tha eisai megalos karagiozhs.... k bebaia ota xalasei tha prepei na pareis allo :) e oxi dne eimaste toso plousioi na agorazoume replices...

 

an den exeis thn oikonomikh dunatothta pare ena citizen k ase ta rolex...

 

aporo an uphrxan autokinhta px kaloupi san porsche me mhxanh yugo posoi tha agorazan... edw sthn ellada para polloi

 

 

an apo thn allh to agorazeis dioti ksereis ola osa sou prosferi ena rolex tote AKSIZEIS na foras ena tetoio roloi k prepei na pareis gnhsio :)

Link to comment
Share on other sites

Με την αντιπροσωπεία έχεις μιλήσει ? αυτοί σου ζητάνε τα 700 ??

 

Για να έχεις σημείο αναφοράς πιο κάτω δες ένα seamaster στο ebay (και στο μοναστηράκι να ψάξεις θα βρεις), στην τελευταία ανάλυση αγόρασε ένα τέτοιο και κανιβαλισε το για τα ανταλλακτικά…

 

http://cgi.ebay.com/RARE-SWISS-VINTAGE-OMEGA-SEAMASTER-MEN-WATCH-BID-NR_W0QQitemZ250035655588QQihZ015QQcategoryZ31387QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

700 είναι πολλά για αναπαλαίωση ενός «κοινού» μοντέλου…

 

 

 

Εχει ηθικη αξία το συγκεκριμενο το φορουσε ο αδερφος του πατέρα του πατέρα μου, είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση μακάρι να γινει καινούργιο, ασπουμε μου ειπαν οτι το καντράν θα σχεδιαστεί απο την αρχή πολλά ανταλακτικά ο μηχανισμός κορώνα κλπ δείκτες κ.α
Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos ma ti leme twra..... exoume ksefigei............

 

sugrinoume to aristourghma me ena teneke?

 

katarxhn tha pareis rolex.? to erwthma pou prepei na kaneis ston eauto sou einai to giati tha pareis ena rolex............ apo ekei arxizoun ola.....

 

to agorazeis gia mouri k den exeis asxolithei pote me rologia?? tote kalutera asto pare thn replica sou xaxaxaxa kai zhse se ena pseftiko kosmo pou tha xanei tou pousth ta lepta . pou tha fobase mhn idrwseis k xalasei apo thn igrasia pou tha fobase na to baleis sthn thallasa , tha fobase mhn pesei k xalasei pou tha fobase mhn se paroun xampari k gelane mazi sou giati ontws tha eisai megalos karagiozhs.... k bebaia ota xalasei tha prepei na pareis allo :) e oxi dne eimaste toso plousioi na agorazoume replices...

 

an den exeis thn oikonomikh dunatothta pare ena citizen k ase ta rolex...

 

aporo an uphrxan autokinhta px kaloupi san porsche me mhxanh yugo posoi tha agorazan... edw sthn ellada para polloi

 

 

an apo thn allh to agorazeis dioti ksereis ola osa sou prosferi ena rolex tote AKSIZEIS na foras ena tetoio roloi k prepei na pareis gnhsio :)

 

Αν δώσεις 10 ευρώ :wacko: για ένα folex δεν θα τα φοβάσε όλα αυτά.

και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να καταλάβει κανείς ποτέ οτι είναι replica.

απόδειξη;; βρες μου έσυ σε αυτή τη φωτογραφία ποιό είναι original και ποιο replica. και μη μου πεις για το χαραγμα της κορώνας με lazer στo κρύσταλο γιατι ακόμα και το replica το έχει χαραγμένο.

http://globalreplica.com/images/00-subcompare.jpg

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι είναι αυτό που σου προσφέρει ένα Rolex σε σχέση με τα άλλα ρολόγια ??

Τα Coaxial movements ? τα Kinetic, τα Floating Tourbillion ? μπα, τίποτα από όλα αυτά, οι μηχανές της Rolex έχουν κολλήσει στο 1931 όταν έφτιαξαν το Perpetual auto movement.

Από τότε πασάλειβαν λίγο τα χρώματα, λίγο τα μεγέθη, φτιάξαμε και την στεγανοποίηση που χρειαζόταν για τα submariner, έκαναν sponsor και ορισμένα πρωταθλήματα τένις, γκολφ, και τα συναφή του «καλού κόσμου», α μην ξεχάσουμε και τον James Bond που ακόμα και αυτός έβαλε μυαλό και φόρεσε Ωμέγα (σε μια ταινία φόρεσε και Seiko), και έτσι κατάφεραν να πείσουν ότι φορώντας ένα Rolex είσαι ο σάχης τις Περσίας…

 

Από πλευράς marketing η Rolex είναι άπιαστη, από ποιότητα κατασκευής, χχμμ… ας απαντήσουν όσοι τρέχουν στην αντιπροσωπία κάθε τόσο και λιγάκι…

 

re paidia eleos ma ti leme twra..... exoume ksefigei............

 

an apo thn allh to agorazeis dioti ksereis ola osa sou prosferi ena rolex tote AKSIZEIS na foras ena tetoio roloi k prepei na pareis gnhsio :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...