Jump to content

TIM Imagine


the_magician
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει πώς να ρυθμίσω το Νοκια 6630 με το TIM Imagine (σε τηλεφώνημα που μίλησα με tim ο ένας δεν ήξερε καν το κινητό κ ο άλλος μου έλεγε τα δικα του) Plz help!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος χρήστης ΤΙΜ imagine που να το έχει εγκαταστήσει στο Nokia Communicator 9500; Πρέπει να το υποστηρίζει!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Νομίζω το Qtek S100 κυκλοφορεί και από την ΤΙΜ. Υπάρχει έκδοση του ΤΙΜ Imagine για S100;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
To dokimasa se 3650, kalo xriso oreo efanismo ntizainato alla afto pou den katalava einai giati stis perisoteres periptoseis evgaze tis sms ekdosi mias ipiresias kai oxi tin wap. GIATI RE?? telika to evgala to online wap tim-imagine einai ftinotero!!! tsampa..
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει έκδοση του TIM Imagine για Windows Mobile 2003 Phone Edition κινητά, όπως το S100; Δε νομίζω ότι υστερούν σε δυνατότητες σε σχέση με τα symbian!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

EIMAI ENAS PROHN VODAS kai arketa fanatikos opados ths alla!!!! trith eprepe na plhroso ton logariasmo den to ekana, me phran thlefono, mou lene pos thn pempth prepei na plhroso opos dhpote... tous leo eimai se taxidi kai den mporo, tou leo eimai 9 mhnes sundromhths sas kai sas dino 250 euro kai pano kathe mhna ( logo gprs internet sta laptop tora me to 3 g pou paei kai sfera troei ta kb san fistiki) mou leei den ginete na perimeno mexri thn deytera kai tou leo OK kopse mou thn grammh, kai to ekanan... :O , auto me xenerose, den leo pos eixe adiko alla me xenerose apla!!! tora loipon pou h TIM ekane to gprs kai sthn kartokinhth evala mia kartoula mou palia kai ta exo ola!!!

 

kai tora kati allo POU MPORO NA VRO TO TIM IMAGINE GIA TO 6630??? h gia to 7610??? PLEASE HELLP

 

dimitris

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει έκδοση του TIM Imagine για Windows Mobile 2003 Phone Edition κινητά, όπως το S100; Δε νομίζω ότι υστερούν σε δυνατότητες σε σχέση με τα symbian!

Επισημα ΟΧΙ :mad:

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές πήγα να κατεβάσω μεσω tim imagine καποιο ringtone η οτιδήποτε άλλο και σχεδόν τις περισσότερες φορές, ενω φεύγει κανόνικα απο εμενα η αιτηση, έρχεται μετά απο λίγα λεπτά το mms με την παραγγελία, αλλά είναι ας το πούμε κενό και βγάζει το κινητό (6600) το εξής μήνυμα. "Μηνύματα: μη υποστηριζόμενη λειτουργια". Στα στοιχειά του mms γράφει τα kb που ελήφθησαν αλλά χωρίς να ανοίξει ποτέ το mms. Το χειρότερο είναι οτι απο την κάρτα αφαιρείται το ποσο για την κάθε παραγγελία.Οι ρυθμίσεις μου ειναι ολες οκ αφού καθημερινά στέλνω και λαμβάνω αρκετα mms χωρίς ποτέ να έχω κάποιο πρόβλημα. Σας εχει τύχει ποτέ εσας κάτι τετοιο?

Ετσι και αλλίως οι υπήρεσίες είναι προαιρετικές. ΑΝ θές τις χρησιμοποιείς αν θελεις οχι. Αλλα όμως στην τελική ΚΑΙ χρεώνομαι πανάκριβα τις υπηρεσίες τους ΚΑΙ δεν παίρνω αυτό που πλήρώνω. Αυτό είναι που με ενοχλεί.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

EVIAN, δεν με ενδιαφέρει αν υπάρχει επίσημα έκδοση IMAGINE για Windows Mobile 2003SE Phone Edition. Η έκδοση για symbian υπάρχει περίπτωση να δουλεύει; Πολύ χλωμό το βλέπω. Απ'όσο ξέρω η ΤΙΜ δίνει και αυτή το Qtek S100. Γιατί να μην έχει μια έκδοση του TIM Imagine και για Windows Mobile κινητά ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

EVIAN, δεν με ενδιαφέρει αν υπάρχει επίσημα έκδοση IMAGINE για Windows Mobile 2003SE Phone Edition. Η έκδοση για symbian υπάρχει περίπτωση να δουλεύει; Πολύ χλωμό το βλέπω. Απ'όσο ξέρω η ΤΙΜ δίνει και αυτή το Qtek S100. Γιατί να μην έχει μια έκδοση του TIM Imagine και για Windows Mobile κινητά ;;;

Φιλε μου χλωμο το κοβω να παιζει η εκδοση για symbian οντως,οσο για την δευτερο ερωτημα σου ευελπιστω να δωσει σε περισσοτερες συσκευες την εφαρμογη του Imagine εσα στο 2005 και ενοψει προαγγελιας νεων υπηρεσιων!! :)

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω το TIM Imagine σε windows mobile 2003SE phone edition ???

Ξέρω ότι δεν το έχει, απλά το ζητάω από την ΤΙΜ με τον τρόπο της!

Γιατί να το έχουν σε symbian με επεξεργαστές-χώμα στα 150Mhz και να μην το έχω στο Qtek S100 με επεξεργαστή 416MHz ???

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας

Μου συμβαίνει το εξής παράξενο στο Ρ900, Από το μενού του IMAGINE έχει εξαφανιστεί η επιλογή από το mobile tv. Παρόλο που έκανα επανεγκατάσταση το πρόγραμμα δυο φορές δεν γίνεται τίποτα, ενώ οι νέες υπηρεσίες ενημερώνονται κανονικά αλλά το mobile tv……τίποτα !!!

Ξέρει κανείς τίποτα για καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά, ξέρει κανείς αν το Nokia 3230 υποστηρίζει και επίσημα το TIM imagine; Εγώ που ρώτησα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της ΤΙΜ μου είπαν πως δεν είναι ΑΚΟΜΗ συμβατό. Απο την άλλη ως s60 συσκευή δεν θα έπρεπε να το υποστηρίζει; Αν ξέρει κανείς απο κάποιο κατάστημα ΤΙΜ, τελικά ΕΙΝΑΙ ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ; :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
To TIM Imagine για το Nokia 6680 υπάρχει πουθενά να το κατεβάσουμε;

Δώστε ένα link.

 

Eυχαριστώ.

 

Τελικά βγήκε ΤΙΜ Ιmagine για το 6680;

Διότι η ΤΙΜ το διαφημίζει συνεχώς...

 

Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει πως θα το κατεβάσουμε!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγήκε ΤΙΜ Ιmagine για το 6680;

Διότι η ΤΙΜ το διαφημίζει συνεχώς...

 

Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει πως θα το κατεβάσουμε!

 

Ευχαριστώ.

Παιζει κανονικα με την version του 6600!!Try it ;)

Try Me
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορει καποιος να μου στειλει τα sis αρχεια imagine για τα 6600 , P900 και SX1??Ή που μπορω να τα κατεβασω??

Ευχαριστω!!

gtsia1982@yahoo.gr

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εχει κανεις δηλαδη τα sis αρχειακια να μου τα στειλει ή να τα βρω καπου να τα κατεβασω!!Μην παω τωρα με 3 κινητα και τους πω περαστε τα!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εχει κανεις δηλαδη τα sis αρχειακια να μου τα στειλει ή να τα βρω καπου να τα κατεβασω!!Μην παω τωρα με 3 κινητα και τους πω περαστε τα!

Και με 40 κινητά να πας, είναι υποχρεωμένοι να σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπος ειναι να εχω το αρχειακι και να το βαζω βγαζω οποτε θελω!!Παλιοτερα καποιος μου ειχε στειλει για P900 αλλα δυστυχως το εχασα!!

Δεν υπαρχει κανεις??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

μπες στο tim imagine και ακολούθως στείλε pass στο 9000.Μπες μέσα στο site και κάτω από το login έχει την επιλογή αποστολής προς το κινητό σου! Πρόσεξε όμως :!: επίλεξε μέσα από το μενού του Ρ900 να κατέβει μέσω του apn του MMS! αν το κατεβάσεις μέσω gprs την έκατσες :p θα σου πάρει λίγο χρόνο με δυνατό σήμα :) Το σβήνεις και πάλι με τον ίδιο τρόπο το κατεβάζεις...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...