Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω ότι σε σημεία του σπιτιού μου συμβαίνει το ίδιο αλλά συνέβαινε και με το άλλο κινητό. Όμως ναι, με αυτό παίζει πολύ το σήμα. Παρόλα αυτά και 0 να λέει το σήμα , δεν επηρεάζεται η ποιότητα της κλησης.

Επισης, johnnyman αυτό που έλεγες με το Viber συμβαίνει και σε εμένα. Ενώ στην 5.1 δε γινόταν (ίσως φταίει το προγραμμα με την mm).

Κάτι ακόμη.

Παρατηρώ ότι όταν ενημερώνω εφαρμογες, ενώ κατεβαίνουν γρήγορα η εγκατάσταση τους είναι ένα κλικ πιο αργή από ότι θα έπρεπε και είναι πιο αργη και από το g2 της κοπέλας μου. 100% με την 5.1, δε το είχα παρατηρήσει αυτό .

Οσο smooth και αν κατά τ'άλλα είναι το κινητό έχει και χαζα bugs και η lg αγρόν αγοράζει. Η εμπειρία μου με lg λέει ότι για fixes καθυστερεί άπειρα ... Επίσης δε νομίζω κάνεις να περιμένει 6.0.1... Αν δώσει κάτι θα είναι το Android "N" και αυτό πολύ καιρό μετά..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω η εγκατασταση σου φαινεται πιο αργη διοτι κανει και encryption το android 6.

Προσωπικα δεν εχω παρατηρισει διαφορες σε βαθμο να το κανω θεμα. Ισως ειναι 3 δευτερολεπτα πιο αργο και πολυ μπορει να λεω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 5-6 sec πιο αργο, σε βαθμο να το κανει κανεις θεμα , οταν ενα κινητο 2.5 ετων κανει το ιδιο πραγμα πιο γρηγορα. Προφανως και δεν ειναι θεμα συσκευης αλλα λογισμικου , αναφερω οτι ΔΕΝ το παρατηρησα στην 5.1 εκδοση android .

Για να καταλαβεις, με 4.4.2 στο Optimus G , ιδια εφαρμογη κανει ιδιο χρονο να εγκατασταθει... Δε το λες και λογικο.. Αρα σιγουρα ειναι θεμα λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

5-6 sec πιο αργο παλι δεν ειναι λογος να το κανεις θεμα :p

Το android 6 εχει by default encryption δοκιμασε στο optimus g με encryprion και πες μας το αποτελεσμα...

Επισης δοκιμασε στο optimus g να τρεξεις την εγκατασταση σε ART και ελα πες μας τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα την εξης καρτα http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp32da-eu-32gb-evo-micro-sdhc-class-10-with-adapter-p-PER.576916 αποκλειστικα για μουσικη.Χρειαζεται να της κανω διαμορφωση σε καποιον συγκεκριμενο τυπο η απλα της περναω τα αρχεια και τη βαζω στο τηλεφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δε ξερω τι λετε η τι κανετε με τις συσκευες σας οσο αφορα την καρτα μνημης εχω μια σανντισκ απο κινητο samsung s3 μετα την εβαλα σε microsoft 640 xl κατοπιν σε g4 και τωρα στο τουμπανο v10 και ολα την διαβαζουν κανονικα οτι εχει μεσα βιντεο φωτο κλπ .τι διαμορφωσεις τωρα λετε και δε λειτουργει σε αλλο κινητο μου φαινεται περιεργο.Επισης ειναι δυνατον να ασχολεισται αν κανει 5 6 δευτερα παραπανω η εγκατασταση εφαρμογων απο το g2 πχ και κατι εγινε χαρητε το κινητο σας και μην χαλιεστε με χαζα θεματα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρατηρησα εδω κ λιγες μερες οτι οταν χτυπαει μια κληση και το γυρναω αναποδα να γινει αθορυβο,αυτο δεν ακουει.Παρ ολο που το εχω τικαρισμενη την επιλογη αυτη.Υπαρχει κατι που μου διαφευγει η τι να του κανω να δουλεψει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δε ξερω τι λετε η τι κανετε με τις συσκευες σας οσο αφορα την καρτα μνημης εχω μια σανντισκ απο κινητο samsung s3 μετα την εβαλα σε microsoft 640 xl κατοπιν σε g4 και τωρα στο τουμπανο v10 και ολα την διαβαζουν κανονικα οτι εχει μεσα βιντεο φωτο κλπ .τι διαμορφωσεις τωρα λετε και δε λειτουργει σε αλλο κινητο μου φαινεται περιεργο.Επισης ειναι δυνατον να ασχολεισται αν κανει 5 6 δευτερα παραπανω η εγκατασταση εφαρμογων απο το g2 πχ και κατι εγινε χαρητε το κινητο σας και μην χαλιεστε με χαζα θεματα.

 

Δεν ειναι οτι δε το χαιρομαι , εκανα μια παρατηρηση απλα και δεν ξερω τι λεει ο φιλος παραπανω για encryption κλπ, ουτε πως θα το κανω να μπει με το ζορι στην 4.4.2 του Optimus G. Εγω αυτο που βλεπω λεω , ως απλη παρατηρηση. Ειναι αξιοσημειωτο γεγονος. Οκ δεν ειναι και Cyanogenmod στο Optimus G αλλα κατι ειναι και αυτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Η εποχή της native βίντεο κλήσης έχει περάσει προ πολλού φίλε μου. Όλα γίνονται με applications πλέον όπως το Viber , Skype κλπ. Δε θυμάμαι να έχω δει πολλά ανδροιδ να κάνουν βίντεο κλήση από το μαμα dialer με 3g όπως παλιοτερα. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :)
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Κυρίως τα Samsung είχαν (δεν ξέρω αν έχουν ακόμα) την δυνατότητα να κάνεις απευθείας βίντεο κλήση από τον dialer

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζα απλα το galaxy s3 που ειχα εκανα που και που και για αυτο ρωτησα μηπως υπηρχε καμια ρυθμηση η παραμετρος για να το ενεργοποιησω οσο και να το εψαξα στο google δεν βρηκα κατι για αυτο ρωτησα εδω μεσα ευχαριστω για την ενημερωση!
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι και εγω ορισμενα να κανουν. απλα δε ξερω αν επρεπε ο συνομιλητης να εχει ιδιο ή παρομοιο τηλεφωνο για να δεχτει κληση και να δειξει το προσωπο του μεσα απο native video call. :)

Γενικως κατεβαζεις μια εφαρμογη που λειτουργει μεσω wifi ή 3g/4g και κανεις την κληση. Καπως ετσι δουλευει το πραγμα πλεον ;)

Link to comment
Share on other sites

Το s6 που έχω τώρα κάνει κανονικά βίντεο κλήση από τον dialer . Μονο τα branded από cosmote και vodafone δεν έχουν αυτή την επιλογή.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αρα υπαρχει μονο σε samsung. Το θεμα ειναι αν εσυ κανεις βιντεο κληση με εμενα , αν θα μπορεις να με δεις εσυ (και οχι μονο εγω). Που λογικα για να συμβει θα πρεπει να εχω και εγω αντιστοιχο τηλεφωνο. /offtopic
Link to comment
Share on other sites

Αρα υπαρχει μονο σε samsung. Το θεμα ειναι αν εσυ κανεις βιντεο κληση με εμενα , αν θα μπορεις να με δεις εσυ (και οχι μονο εγω). Που λογικα για να συμβει θα πρεπει να εχω και εγω αντιστοιχο τηλεφωνο. /offtopic

 

Θα πρεπει να εχετε και οι δυο samsung οποιοδηποτε μοντελο ακομα και 5αετιας τελος

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκλήση ισχύει μόνο μέσα απο Samsung Galaxy συσκευές και θα πρέπει να έχουν και οι δύο αλλιώς η κλήση απορρίπτεται.

Το θεωρώ τραγικό που δε το χρησιμοποιούν οι υπόλοιπες εταιρίες και με είχε βολέψει πολύ ενώ τώρα με αναγκάζει να είμαι σε wifi δίκτυο και να λειτουργώ app όπου θα πρέπει να κάνω το σταυρό μου να μη γίνεται χαμός για να βγεί και μη πέσει η κλήση.

Απορίας άξιον πραγματικά το τι κόστος υπήρχε και δε το βάλανε.

Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκλήση ισχύει μόνο μέσα απο Samsung Galaxy συσκευές και θα πρέπει να έχουν και οι δύο αλλιώς η κλήση απορρίπτεται.

Το θεωρώ τραγικό που δε το χρησιμοποιούν οι υπόλοιπες εταιρίες και με είχε βολέψει πολύ ενώ τώρα με αναγκάζει να είμαι σε wifi δίκτυο και να λειτουργώ app όπου θα πρέπει να κάνω το σταυρό μου να μη γίνεται χαμός για να βγεί και μη πέσει η κλήση.

Απορίας άξιον πραγματικά το τι κόστος υπήρχε και δε το βάλανε.

Φιλε μου κανεις λαθος εγω ειχα samsung sgh 810 το συρομενο και εκανε κλησεις κανονικα μεβολα τα samsung οχι μονο τα galaxy ολα τα σαμσουνκ που ειχαν μπροστινη καμερα ολα καναν και κανουν πιστευω βιντεοκληση

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

οταν με στελνουν sms και εχω κλειστη την οθονη δεν ερχεται το μηνυμα μολις την ανοιγω τσουπ χτυπαει....εχθες το ελαβα μετα απο 50 λεπτα που μου το εστειλε ο αποστολεας σε υπαιθρο ημουνα αρα δεν τίθεται θεμα σηματος...καμια ιδεα ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να εχετε και οι δυο samsung οποιοδηποτε μοντελο ακομα και 5αετιας τελος

Εγώ από samsung έκανα βιντεοκλήση και προς lg. Λειτουργούσε κανονικά, απλά το lg δεν μπορούσε να καλέσει με βινεοκλήση, μπορούσε μόνο να απαντήσει δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από samsung έκανα βιντεοκλήση και προς lg. Λειτουργούσε κανονικά, απλά το lg δεν μπορούσε να καλέσει με βινεοκλήση, μπορούσε μόνο να απαντήσει δηλαδή.

 

Αααα ναι; αυτο δεν το ειχα δοκιμασει να σου πω

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εντόπισα ένα προβλήματα που δεν ξέρω αν είναι από το κινητο μου η από τον παροχο Wind. Έχω επιλεγμένο να έχω και LTE κανονικό και Θεσσαλονίκης είμαι σχεδόν παντού με 4G. Παρατήρησα όμως ότι από 4G με πάει G απευθείας στης αλλαγές. H Δλδ 3G δεν είδα ποτέ. Πάω χωριό που έχει μόνο 3G και είμαι με 2G. Τώρα που έχω 4G αλλάζω και πάω μια επιλογή πιο κάτω να μην έχω 4G.με βγάζει Ε... Δεν έχω 3G στο κινητό μου. Τι μπορεί να φταίει; Κινητό ή εταιρία;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την πολυπληθή παρέα του LG G4. Κάτοχος και εγώ πλέον αυτού του πραγματικά θεσπέσιου κινητού, καταλαβαίνω πλέον γιατί έχει γίνει τόση φασαρία για αυτό το θηρίο:lol:. Μια ερώτηση έχω μόνο: Υπάρχει καμία εφαρμογή που να μεταφέρει αυτούσιες εφαρμογές? Δηλαδή έχω κάποια παιχνίδια στο τίμιο Asus Padfone μου, μπορώ να έχω τα save τους ή όχι? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:) Edited by nickale
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έβλεπα στο play store στο pc τις καλές κριτικές που έχει πάρει το piano tiles 2 (της CM games λεω, οχι τους κλώνους) και αποφάσισα να το δοκιμάσω αλλά στο play store δεν το εμφανίζει... Βρίσκοντας link μέσω google για το play store μου εμφανίζει μήνυμα μη συμβατότητας με την συσκευή! Συμβαίνει και σε σας αυτό? Και αν ναι πως μπορώ να το κάνω συμβατό προκειμένου να το εγκαταστήσω?

Το πρώτο παιχνίδι της σειράς πάντως εμφανίζεται κανονικά στο store και γι αυτό μου κάνει εντύπωση το 2 να υπάρχει θέμα συμβατότητας.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...