Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογισμικού θέλω. Όχι android.

Έχω την V20d. Έχει βγει πιο καινούργια;

 

Oχι , η V20D ειναι η τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μη μου βγάζει 3 φορές την ημέρα ειδοποίηση ότι υπάρχει νεα ενημέρωση λογισμικού διαθέσιμη??

 

Στάλθηκε απο το tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μη μου βγάζει 3 φορές την ημέρα ειδοποίηση ότι υπάρχει νεα ενημέρωση λογισμικού διαθέσιμη??

 

Στάλθηκε απο το tapatalk

Ρυθμισεις-

Σχετικα με το τηλεφωνο - Κεντρο ενημερωσης - Ενημερωση λογισμικου

Ξετσεκαρε τα 2 κουτακια. (ελεγξτε αυτοματα και αυτοματη εγκατασταση ενημερωσεων )

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-

Σχετικα με το τηλεφωνο - Κεντρο ενημερωσης - Ενημερωση λογισμικου

Ξετσεκαρε τα 2 κουτακια. (ελεγξτε αυτοματα και αυτοματη εγκατασταση ενημερωσεων )

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160409/538fa23e1622bda1fe32fa7cf44fecff.jpg

Έτσι το εχω από τότε που το πηρα το κινητό. Αλλά εξακολουθεί

 

(Στάλθηκε απο lg g4)

Link to comment
Share on other sites

Toτε ισως πρεπει να κανεις το εξης:

Πηγαινε στις ρυθμισεις - εφαρμογες και διαλεξε να δειχνει και του συστηματος. (δε θυμαμαι πως τα εχει στο lollipop ).

Απο εκει διαλεξε υποχρεωτικη διακοπη την εφαρμογη που λεει "ενημερωση λογισμικου". Λογικα δε θα στο ξαναβγαλει. Ισως να το βγαλει μετα απο επανεκκινηση παντως οποτε κανεις το ιδιο. Ετσι εκανα σε ενα xperia παλιοτερα που επεμενε να δειχνει για ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Toτε ισως πρεπει να κανεις το εξης:

Πηγαινε στις ρυθμισεις - εφαρμογες και διαλεξε να δειχνει και του συστηματος. (δε θυμαμαι πως τα εχει στο lollipop ).

Απο εκει διαλεξε υποχρεωτικη διακοπη την εφαρμογη που λεει "ενημερωση λογισμικου". Λογικα δε θα στο ξαναβγαλει. Ισως να το βγαλει μετα απο επανεκκινηση παντως οποτε κανεις το ιδιο. Ετσι εκανα σε ενα xperia παλιοτερα που επεμενε να δειχνει για ενημερωση.

Του συστήματος είναι αυτές αλλά φοβάμαι μην κλείσω κάτι που δεν πρέπει και έχω πρόβλημα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160409/911eb1abc0ff0ba0ac7ba64e35cddd7b.jpg

 

(Στάλθηκε απο lg g4)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο απενεργοποιημενο τις επιλογές :

 

1) Κλίμακα κινούμενη εικόνας παραθύρου

2) Κλίμακα μετάβασης κινούμενης εικονας

3) Κλίμακα διάρκειας κινούμενου σχεδίου

 

 

Εγώ αυτές έχω.. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω.

 

δεν βρισκω τον λογο να αλλαξετε κατι στις ρυθμίσεις...αυτα τα πειραγματα τα κανουν σε συσκευες με μικροτερη ραμ που εχουν θεμα απόκρισης και κολληματα στο μενου..ειμαι της αποψης να τα εχετε ολα οπως ειναι....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τον λογο να αλλαξετε κατι στις ρυθμίσεις...αυτα τα πειραγματα τα κανουν σε συσκευες με μικροτερη ραμ που εχουν θεμα απόκρισης και κολληματα στο μενου..ειμαι της αποψης να τα εχετε ολα οπως ειναι....

Αν δεν τα έχω απενεργοποιημενα αυτά τα τρία, μου φαίνεται πιο αργό το κινητό. Συνήθεια!

Ισχύει ότι δεν υπάρχει λόγος να τα πειράξεις. Εμένα όμως με βολεύει

 

(Στάλθηκε απο lg g4)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν βρισκω τον λογο να αλλαξετε κατι στις ρυθμίσεις...αυτα τα πειραγματα τα κανουν σε συσκευες με μικροτερη ραμ που εχουν θεμα απόκρισης και κολληματα στο μενου..ειμαι της αποψης να τα εχετε ολα οπως ειναι....

 

Δεν ισχύει αυτό, δεν επηρεάζεται η απόκριση. Τις συγκεκριμένες αλλαγές τις κάνεις για να αλλάξεις τα animations σύμφωνα με τα γούστα σου, δεν επιβαρύνουν τη λειτουργία της συσκευής.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, δεν επηρεάζεται η απόκριση. Τις συγκεκριμένες αλλαγές τις κάνεις για να αλλάξεις τα animations σύμφωνα με τα γούστα σου, δεν επιβαρύνουν τη λειτουργία της συσκευής.

 

δεν ειπα οτι επιβαρύνουν απλα γινεται ποιο γρηγορα η εναλλαγή στις επιλογες αρα και ταχυτερο....τεσπα γουστα ειναι αυτα.....δεν ξερω αυτο που λεει για το wifi αν ειναι καλο....δυνατη μεταβαση απο WIFI στο δίκτυο κιν τηλ.

παντως αν ειχαμε εναν καλο γνωστη να μας εκανε ενα review για τις επιλογες θα ηταν πολυ καλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειδα οτι στο νημα του dual δεν μπορεσε να με βοηθησει κάποιος γι αυτο ειπα να δοκιμασω και εδω.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν χρειαζεται κατι αλλο να ενεργοποιήσω εκτος απο την τοποθεσια για την χρηση του smart settings, γιατί δεν μπορω να το κανω να λειτουργήσει.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειδα οτι στο νημα του dual δεν μπορεσε να με βοηθησει κάποιος γι αυτο ειπα να δοκιμασω και εδω.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν χρειαζεται κατι αλλο να ενεργοποιήσω εκτος απο την τοποθεσια για την χρηση του smart settings, γιατί δεν μπορω να το κανω να λειτουργήσει.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ΜΜ ούτε σ' εμένα λειτουργούσε.

Link to comment
Share on other sites

Με ΜΜ ούτε σ' εμένα λειτουργούσε.

 

ουτε σε μενα βασικα δεν κανει τιποτα στην επιλογη τα μερη μου στο μενου τοποθεσια ειναι απενεργ...το πατας και τζιφος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ουτε σε μενα βασικα δεν κανει τιποτα στην επιλογη τα μερη μου στο μενου τοποθεσια ειναι απενεργ...το πατας και τζιφος..

Για να το ενεργοποιήσεις χρειάζεται τα δεδομενα της κάρτας να ενεργοποιήσεις πρωτα.. Αλλα και που αποθηκεύεις την τοποθεσια σου παλι δεν μου την αναγνωριζει. Ειτε μπαινω στο σπιτι ειτε φευγω δεν κάνει τπτ απο αυτα που θελω.. Μονο η συνδεση σε συσκευη bluetooth λειτουργει.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να το ενεργοποιήσεις χρειάζεται τα δεδομενα της κάρτας να ενεργοποιήσεις πρωτα.. Αλλα και που αποθηκεύεις την τοποθεσια σου παλι δεν μου την αναγνωριζει. Ειτε μπαινω στο σπιτι ειτε φευγω δεν κάνει τπτ απο αυτα που θελω.. Μονο η συνδεση σε συσκευη bluetooth λειτουργει.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τεσπα εγω δεν το δουλευω καθολου θα με εξυπηρετουσε αν με καποιο τροπο αναγνωριζε την απενεργ/ενεργ το gps

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Lek88

Δοκιμασε το παρακατω

http://forum.xda-developers.com/g4/general/disable-ota-t3131493

Δεν κατάλαβα τι είναι αυτό..

 

(Στάλθηκε απο lg g4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι είναι αυτό..

 

(Στάλθηκε απο lg g4)

 

μην το δινεις σημασια ειναι ασχετο λοιπον δοκιμασε κατι που θα σου πω πανε ρυθμίσεις/εφαρμογες ενεργοποίησε απο πανω δεξια την επιλογη προβολη συστηματος και μολις σου δειξει ολες τις εφαρμογες πηγαινε και βρες το ''κεντρο ενημερωσης'' μολις το βρεις ανοιξε το πανε αποθήκευση και κανε διαγραφη cache και μετα καπακι εκκαθαριση δεδομενων

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε σήμερα και εμενα να εμφανίζει κοκκινάδια στην οθόνη!! :mad: :( και όταν κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων να μου "εμβανιζει" από πίσω τα εικονίδια του ξυπνητηριού του σήματος και τα σχετικά....τώρα περνώ την paracordia και τους λέω το πρόβλημα που έχω και μετά έρχονται και το περνούν? να πω ότι είναι 507 παρτίδα πορτογαλία με marshmallow 20d!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε σήμερα και εμενα να εμφανίζει κοκκινάδια στην οθόνη!! :mad: :( και όταν κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων να μου "εμβανιζει" από πίσω τα εικονίδια του ξυπνητηριού του σήματος και τα σχετικά....τώρα περνώ την paracordia και τους λέω το πρόβλημα που έχω και μετά έρχονται και το περνούν? να πω ότι είναι 507 παρτίδα πορτογαλία με marshmallow 20d!!

 

Πας για αλλαγη πλακετας πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Πας για αλλαγη πλακετας πιστευω..

 

και ποσες μέρες κάνει ξέρουμε?? δεν έχω άλλο κινητό και θα μείνω χωρίς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε σήμερα και εμενα να εμφανίζει κοκκινάδια στην οθόνη!! :mad: :( και όταν κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων να μου "εμβανιζει" από πίσω τα εικονίδια του ξυπνητηριού του σήματος και τα σχετικά....τώρα περνώ την paracordia και τους λέω το πρόβλημα που έχω και μετά έρχονται και το περνούν? να πω ότι είναι 507 παρτίδα πορτογαλία με marshmallow 20d!!

 

Ίδιο θέμα είχα και εγώ με την οθόνη εκτός από τις κοκκινηλες και μου άλλαξαν την οθόνη, touch και τα πλαϊνά. Φενεται πάει σετ. Τώρα είναι μια χαρά!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο θέμα είχα και εγώ με την οθόνη εκτός από τις κοκκινηλες και μου άλλαξαν την οθόνη, touch και τα πλαϊνά. Φενεται πάει σετ. Τώρα είναι μια χαρά!

 

ποσες μερες εκανε να σου φερουν πισω την συσκευη;;

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη στείλανε κουριερ Τετάρτη μεσημέρι το είχανε.Πέμπτη πρωι το έφτιαξαν Παρασκευή πρωί το είχα στα χέρια. :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...