Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να δοκιμάσεις και ο ίδιος και να κρίνεις! ;)

Αν έχεις αγορασμένο τον nova prime, όπως έχει υποθεί πολλές φορές, δεν χάνεις το διπλό κλικ.......

Τι διαφορετικο σε λειτουργιες εχει ο nova prime με τον stock launcer;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει να βάλεις Nova launcher στο κινητό από την στιγμή που δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα;

Και μόνο που θα χάσεις το διπλό κλικ στην οθόνη για το κλείδωμα της είναι κάπως.

Στο G3 τον είχα και έκανε δουλειά γιατί κολλούσε ο μαμά αλλά με το G4 όλα πάνε ρολόι.

 

Εγω παιζω σε ολα τα κινητα μου με τον nova. Ειναι εξαιρετικά αξιόπιστος

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιζω σε ολα τα κινητα μου με τον nova. Ειναι εξαιρετικά αξιόπιστος

 

και δεν τραβαει μπααταρια.

Link to comment
Share on other sites

Ο nova έχει πολλές δυνατότητες παραμετροποιησης. Και υπάρχει gesture για double tap στο οποίο μπορείς να αναθέσεις το screen lock.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

και δεν τραβαει μπααταρια.

 

Δλδ παίζει ρόλο τόσο για την κατανάλωση;

Αυτό δεν το γνώριζα.

Χρεισιμοποιώ το Greenify για αυτό τον λόγο.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει να βάλεις Nova launcher στο κινητό από την στιγμή που δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα;

Και μόνο που θα χάσεις το διπλό κλικ στην οθόνη για το κλείδωμα της είναι κάπως.

Στο G3 τον είχα και έκανε δουλειά γιατί κολλούσε ο μαμά αλλά με το G4 όλα πάνε ρολόι.

 

Το double tap δουλευει και για κλειδωμα και για ξεκλειδωμα στον nova prime...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι διαφορετικο σε λειτουργιες εχει ο nova prime με τον stock launcer;

 

Παραμετροποίηση σχεδόν σε όλα. Μόνο αν το δοκιμάσεις θα το καταλάβεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, μου φαίνεται τόσο καλός ο launcher του ίδιου του κινητού που δεν εντυπωσιάστηκα όταν δοκίμασα και τον cm και τον nova.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι τόσο καλό στον stock launcher; Τίποτα δεν έχει.

 

ΕΠειδή πραγματικά δεν ξέρω, τι ακριβώς θεωρείτε καλό στον launcher? οτι μπορεις ν' αλλάξεις πως θα σου εμφανίζονται τα εικονίδια ή θ' αλλαζουν οι οθόνες? Δεν ειρωνεύομαι, απλώς σε σχέση πχ, με του Λενοβο, της Lg είναι πολύ καλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει να βάλεις Nova launcher στο κινητό από την στιγμή που δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα;

Και μόνο που θα χάσεις το διπλό κλικ στην οθόνη για το κλείδωμα της είναι κάπως.

Στο G3 τον είχα και έκανε δουλειά γιατί κολλούσε ο μαμά αλλά με το G4 όλα πάνε ρολόι.

Δεν το χάνεις το διπλό κλικ. Υποστηρίζει και ο nova!!!

 

Συμφωνούμε ότι είναι μια χαρά και ο δικός του!!

 

Με τον nova όμως κάνεις πράγματα που δεν γίνονται με τον στοκ Launcher!!

Και ναι, Αξίζει να βάλουμε nova ακόμα κ αν το κινητό δουλεύει άψογα με τον δικό του Launcher! Γιατί ούτε ο νοβα έχει πρόβλημα! Πάλι σφαίρα πάει. Απλά σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις πολλά παραπάνω!!

Για ποιο λόγο να μην κάνουμε το κινητό λίγο καλύτερο από ότι είναι αφού γίνεται?

 

Αν δεν το δοκιμάσεις για λίγο καιρο δεν θα καταλάβεις τι παραπάνω δυνατότητες προσφέρει ένας άλλος Launcher εκτός του δικού του. Ούτε μπαταρία καταναλώνει ούτε κολλάει τίποτα.

Βέβαια γούστα είναι αυτά! Μπορεί κάποιος να τον θέλει πολύ απλό χωρίς πολλά πολλά! Κ αυτό δεκτό!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δλδ παίζει ρόλο τόσο για την κατανάλωση;

Αυτό δεν το γνώριζα.

Χρεισιμοποιώ το Greenify για αυτό τον λόγο.

 

για μια μερα εβαλα τον στοκ και αφου εχω κλεισει ολες τις εφαρμογες μου τραβαγε 1,8% την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση επειδη δεν κλεινω ποτε το κινητο πρεπει καπου καπου να κανουμε ενα κλεισημο η επανακινηση τι ειναι καλυτερο? Και πως κανουμκε hard reset αχρηαστο νανε βεβαια .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση επειδη δεν κλεινω ποτε το κινητο πρεπει καπου καπου να κανουμε ενα κλεισημο η επανακινηση τι ειναι καλυτερο? Και πως κανουμκε hard reset αχρηαστο νανε βεβαια .

Ούτε κ εγώ το κλείνω ποτέ!!!! Αλλά ανά 1-2 μέρες του κάνω μια επανεκκίνηση όποτε το θυμηθώ !!

 

Για εργοστασιακες πας ρυθμίσεις, δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και θα το δεις κάτω κάτω που λέει επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων. Επαναφορά γίνεται κάπως και με τα πίσω πλήκτρα αλλά δεν θυμάμαι πως. Έχει 2 τρόπους.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται επανεκκίνηση, αισίως έχει φτάσει της 23 μέρες και απλά δεν σκαλώνει, φυσάει!!

Κλικ για μεγέθυνση

http://s25.postimg.org/tl8lipuyz/Screenshot_2016_03_05_18_16_05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται επανεκκίνηση, αισίως έχει φτάσει της 23 μέρες και απλά δεν σκαλώνει, φυσάει!!

Κλικ για μεγέθυνση

http://s25.postimg.org/tl8lipuyz/Screenshot_2016_03_05_18_16_05.jpg

Από tapatalk και κλικ να κάνουμε δεν καθαρίζει η εικόνα!!!! Είναι θαμπη.

Μπορεί.... Δεν ξέρω αλλά νομίζω (λανθασμένα ισως) ότι αν δεν του κάνω επανεκκίνηση μια φορά στις 2 μέρες θα αρχίσει να κολλάει.......

Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει έτσι και του κάνω :D

Link to comment
Share on other sites

για μια μερα εβαλα τον στοκ και αφου εχω κλεισει ολες τις εφαρμογες μου τραβαγε 1,8% την ωρα.

 

Αυτό δεν στέκει. Το βράδυ μέχρι το πρωινό με WiFi ανοιχτό ενώ κοιμάμαι το πρωί μετά από 8-9 ώρες έχει κατανάλωση 2%-3%. Μαμά launcher..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χτες, παρελαβα σημερα. 602 με προεγκατεστημενη ΜΜ. Ολα τελεια. Δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο πολυ η οθόνη (πιο πολυ και απο τις amoled της samsung). Μπραβο LG.

 

Και το κουμπι πισω βολευει. Μονο για την ενταση (ακουστικού) πειτε μου λιγο, την ωρα που μιλας μπορεις να την αυξομειώσεις και πως? (μονο σε αυτο απλα μου λειπουν τα πλαινα κουμπια)

Αλλα γενικά το κινητό πάει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χτες, παρελαβα σημερα. 602 με προεγκατεστημενη ΜΜ. Ολα τελεια. Δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο πολυ η οθόνη (πιο πολυ και απο τις amoled της samsung). Μπραβο LG.

 

Και το κουμπι πισω βολευει. Μονο για την ενταση (ακουστικού) πειτε μου λιγο, την ωρα που μιλας μπορεις να την αυξομειώσεις και πως? (μονο σε αυτο απλα μου λειπουν τα πλαινα κουμπια)

Αλλα γενικά το κινητό πάει σφαίρα!

Καλορίζικο εύχομαι!

Την ώρα που μιλάς μπορείς να αυξομειώσεις την ένταση του ακουστικού απ' το volume up και volume down που είναι πάνω και κάτω απ' το power button αντίστοιχα!

Όταν τα συνηθίσεις είναι πιο βολικά απ' τα πλαϊνά...... θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Ο nova έχει πολλές δυνατότητες παραμετροποιησης. Και υπάρχει gesture για double tap στο οποίο μπορείς να αναθέσεις το screen lock.

Σε εμένα δεν εμφανίζει την καρτέλα widget, μόνο τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κ εγώ το κλείνω ποτέ!!!! Αλλά ανά 1-2 μέρες του κάνω μια επανεκκίνηση όποτε το θυμηθώ !!

 

Για εργοστασιακες πας ρυθμίσεις, δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και θα το δεις κάτω κάτω που λέει επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων. Επαναφορά γίνεται κάπως και με τα πίσω πλήκτρα αλλά δεν θυμάμαι πως. Έχει 2 τρόπους.

 

Εμενα εχω την αισθηση οτι ψιλολαγκαρει π.χ οταν κατεβαζεις την κουρτινα η οταν κλεινεις τις εφαρμογες απο τη μνημη. Επισης με greenify Νομιζω πως κατι δε παει καλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμένα δεν εμφανίζει την καρτέλα widget, μόνο τις εφαρμογές.

 

Στον nova δεν εχει widgets στον app drawer. Μονο απο την αρχικη οθονη μπορεις να τα βαλεις...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν στέκει. Το βράδυ μέχρι το πρωινό με WiFi ανοιχτό ενώ κοιμάμαι το πρωί μετά από 8-9 ώρες έχει κατανάλωση 2%-3%. Μαμά launcher..

 

εμενα αυτο μου εκανε και τον εβγαλα. με νοβα ουτε 1% σε αυτες τις ωρες . τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κ εγώ το κλείνω ποτέ!!!! Αλλά ανά 1-2 μέρες του κάνω μια επανεκκίνηση όποτε το θυμηθώ !!

 

Για εργοστασιακες πας ρυθμίσεις, δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και θα το δεις κάτω κάτω που λέει επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων. Επαναφορά γίνεται κάπως και με τα πίσω πλήκτρα αλλά δεν θυμάμαι πως. Έχει 2 τρόπους.

Tην επαναφοαρα εργοστασιακων ρυθμησεων την εχω κανει νομιζα οτι το hard reset ηταν κατι αλλο που δεν σε ξεκιναει ολα απο την αρχη οποτε οπως το ειπες που και που καποια επανακινηση και το θυμαμαι αυτο που στο XPERIA Z που ειχα το ελεγαν ειδικα μετα απο αναβαθμησεις καντε αρκετες επανεκινησεις για να στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χτες, παρελαβα σημερα. 602 με προεγκατεστημενη ΜΜ. Ολα τελεια. Δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο πολυ η οθόνη (πιο πολυ και απο τις amoled της samsung). Μπραβο LG.

 

Και το κουμπι πισω βολευει. Μονο για την ενταση (ακουστικού) πειτε μου λιγο, την ωρα που μιλας μπορεις να την αυξομειώσεις και πως? (μονο σε αυτο απλα μου λειπουν τα πλαινα κουμπια)

Αλλα γενικά το κινητό πάει σφαίρα!

Ναι μπορείς να το κάνεις όταν μιλάς πατώντας τα πίσω πλήκτρα up και down

Link to comment
Share on other sites

Παντος ρε παιδια το κινητο ειναι αστερι ομορφο γρηγορο και μετα απο τοσο ψαξημο με τοσες αναβαθμησεις εφαρμογων με την ΜΜ περασμεμη μια και ακομα ειμαι στο 15ημερο δεν κολλαει και δουλευουν ολα καλα και μετα απο συζητησεις φιλων και fun των lg g2 g3 flex2 ολοι λενε οτι καλα ειμαστε και το βλεπουν δυσκολα για g5 μια και αλλαζει ολο τον σχεδιασμο και προσωπικα και μενα χωρις να το εχω δει απο κοντα μαλλον θα μεινω αρκετα χρονια στο G4:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...