Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά μπαίνω και γω στην παρέα από προχτές με το g4 και έχοντας περάσει από g2 και g3 μπορώ να πω ότι η LG με το g4 το τερμάτισε, πραγματικά εκπληκτικό τηλέφωνο.

Ψάχνομαι για δερμάτινο καπάκι αν κάποιος το πουλάει σε οποιαδήποτε χρώμα εκτός του λευκού ας μου στείλει πμ.

 

Έχεις PM Φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη να πω ότι αν κάποιος (όπως εγώ) έχει branded και το rootάρει χωρίς να ξεκλειδώσει τον bootloader (με φλασάρισμα άλλου system.img) να ξέρει ότι θα χάσει την υποστήριξη του να διαβάζει το κινητό exfat.. Κάτι που έπαθα εγώ οπότε τώρα ξαναπερνάω το δικό μου system.img rootαρισμένο βέβαια..

Ακου να δεις..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη να πω ότι αν κάποιος (όπως εγώ) έχει branded και το rootάρει χωρίς να ξεκλειδώσει τον bootloader (με φλασάρισμα άλλου system.img) να ξέρει ότι θα χάσει την υποστήριξη του να διαβάζει το κινητό exfat.. Κάτι που έπαθα εγώ οπότε τώρα ξαναπερνάω το δικό μου system.img rootαρισμένο βέβαια..

 

Αμα κανεις τη διαδικασια χωρις την καρτα μνημης μεσα εισαι κομπλε.

Το επαθα και εγω με unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις τη διαδικασια χωρις την καρτα μνημης μεσα εισαι κομπλε.

Το επαθα και εγω με unbranded.

 

Πλάκα κάνεις... Δεν το σκέφτηκα καν αλλά υπάρχει και το άλλο.

Σταμάτησε να μου διαβάζει και το otg stickάκι που έχω οπότε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα που το επαθα εκανα φορματ την καρτα και ξανα περασα τα δεδομενα και δουλεψε.

Απο τοτε τη βγαζω παντα και το εχω κανει αλλες 2 φορες χωρις προβλημα.

Το παθαινουν και αλλοι απ'οσο διαβασα στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κανεναν να μην ανοιγουν τα δεδομενα μετα απο αποσυνδεση σε wifi και να θελει reboot για να ανοίξει ή μονο σε μενα συμβαίνει καμια φορα; Ελεγα στο 6 ότι θα στρωσει,αλλα τα ιδια.Το παθαινα και στο note 4...

 

Ps: Εσκασε cm για τη συσκευαρα μας... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3185593

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το "hard reset" που γίνεται με τα πλήκτρα, με την "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων" που γίνεται στο menu είναι το ίδιο;

 

Τώρα έχω την V10d-EUR-XX,γίνεται να επαναφέρω την συσκευή στην V10C;

(Εάν ναί πως μπορώ να το κάνω);;;

 

*Είναι το τελευταίο που θέλω να δοκιμάσω(αν γίνεται φυσικά),πριν στείλω την συσκευή στο σέρβις,έχω την εντύπωση ότι η V10d μου τα έκανε χάλια...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το "hard reset" που γίνεται με τα πλήκτρα, με την "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων" που γίνεται στο menu είναι το ίδιο;

 

Τώρα έχω την V10d-EUR-XX,γίνεται να επαναφέρω την συσκευή στην V10C;

(Εάν ναί πως μπορώ να το κάνω);;;

 

*Είναι το τελευταίο που θέλω να δοκιμάσω(αν γίνεται φυσικά),πριν στείλω την συσκευή στο σέρβις,έχω την εντύπωση ότι η V10d μου τα έκανε χάλια...:(

K reset να το κανεις νομιζω την 10d θα έχει μέσα.. Οποτε μην μπαινεις στν κόπο αδικα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

K reset να το κανεις νομιζω την 10d θα έχει μέσα.. Οποτε μην μπαινεις στν κόπο αδικα

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση,reset από το menu έχω κάνει αρκετά,χωρίς αποτέλεσμα,κάπου διάβασα ότι το hard reset διαγράφει data firmware...δεν γνωρίζω αν αυτό ισχύει,και δεν έχω κάνει hard reset ποτέ,για αυτό έκανα και την ερώτηση.

 

Εκτός από reset υπάρχει άλλος τρόπος να πάω στην 10C;;;

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Σωστος..Τι προβλημα εχεις και θελεις service ;

Ναι σωστά που να θυμάστε και εσείς τον καθένα μας...:)

 

Είμαι αυτός με το κίτρινο φλάς,και θυμάμαι ότι όταν πήρα το κινητό,και πριν περάσω στην 10C το φλάς ήταν λευκό,

και όχι τίποτα άλλο αλλά, το επέλεξα για την κάμερα του,είναι κρίμα να μην μπορώ να δουλέψω το φλάς,αν δεν βρώ άκρη θα σταλεί πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση,reset από το menu έχω κάνει αρκετά,χωρίς αποτέλεσμα,κάπου διάβασα ότι το hard reset διαγράφει data firmware...δεν γνωρίζω αν αυτό ισχύει,και δεν έχω κάνει hard reset ποτέ,για αυτό έκανα και την ερώτηση.

 

Εκτός από reset υπάρχει άλλος τρόπος να πάω στην 10C;;;

 

Ευχαριστώ πολύ...

Σύμφωνα με το xda με τον όρο Hard reset εννοούμε το επαναφλασάρισμα της επίσημης rom και όχι απλά factory reset.

Στην περίπτωση σου, θα βρεις εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=195

Σύμφωνα με τη χώρα του κινητού σου, το firmware που θέλεις και το φλασάρεις με το flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το xda με τον όρο Hard reset εννοούμε το επαναφλασάρισμα της επίσημης rom και όχι απλά factory reset.

Στην περίπτωση σου, θα βρεις εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=195

Σύμφωνα με τη χώρα του κινητού σου, το firmware που θέλεις και το φλασάρεις με το flash tool.

Αυτο ακριβως θα κανεις..Θα πρότεινα και μια επαναφορά εργοστασιακών πριν και μετα.Θα χασεις τα παντα αλλα καν'το σωστα να εισαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά που να θυμάστε και εσείς τον καθένα μας...:)

 

Είμαι αυτός με το κίτρινο φλάς,και θυμάμαι ότι όταν πήρα το κινητό,και πριν περάσω στην 10C το φλάς ήταν λευκό,

και όχι τίποτα άλλο αλλά, το επέλεξα για την κάμερα του,είναι κρίμα να μην μπορώ να δουλέψω το φλάς,αν δεν βρώ άκρη θα σταλεί πίσω.

 

Εγω θα σου προτεινα να μην το πας αν αυτο σου παρουσιαζει μονο,γιατι δουλεια δεν θα κανεις, και θα σε αρχισουνε τα παραμυθια του ειδους ολα ετσι ειναι κλπ κλπ και ακρη δεν θα βγαλεις...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα χτες βραδυ,πολυ καλή ως συνήθως..

Μπαταρία δείχνει καλύτερη απο ποτε..

https://www.dropbox.com/s/2dixvk8hiqrxbvg/Capture%2B_2015-11-01-14-09-04.png?dl=0

 

η καμερα πως ειναι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι σωστά που να θυμάστε και εσείς τον καθένα μας...:)

 

Είμαι αυτός με το κίτρινο φλάς,και θυμάμαι ότι όταν πήρα το κινητό,και πριν περάσω στην 10C το φλάς ήταν λευκό,

και όχι τίποτα άλλο αλλά, το επέλεξα για την κάμερα του,είναι κρίμα να μην μπορώ να δουλέψω το φλάς,αν δεν βρώ άκρη θα σταλεί πίσω.

 

στο auto Η στο manual το κανει?

Link to comment
Share on other sites

Οι γνώσεις μου πανω στη καμερα ειναι περιορισμενες αλλά μου φαινεται εξαιρετική γενικοτερα.Ιδια πριν και μετα την αναβαθμιση,οι αλλαγες που αναφερει ειναι αυτες

- Added FHD video recording at 60 frames per second - S3V3N

- Added option for the front camera panorama - S3V3N

- Modified save JPG images to 100% quality - S3V3N

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να μην το πας αν αυτο σου παρουσιαζει μονο,γιατι δουλεια δεν θα κανεις, και θα σε αρχισουνε τα παραμυθια του ειδους ολα ετσι ειναι κλπ κλπ και ακρη δεν θα βγαλεις...

Σωστά τα λές αυτά ακριβώς μου είπαν (LG-procordia) και δεν φτάνει αυτό,αλλά με κορόιδευαν κιόλας,τέσπα δεν πειράζει ελπίζω να βρώ την άκρη,

το θέμα είναι ότι το φλάς το χρειάζομαι λόγω της δουλείας που κάνω,για αυτόν τον λόγω επέλεξα το G4,αλλιώς θα το κρατούσα.

στο auto Η στο manual το κανει?

Παντού φίλε μου,είναι απλό ανάβεις τον φακό σου,πλησιάζεις το χέρι σου κοντά στο φλάς,και βλέπεις τι χρώμα έχει,δεν χρειάζεται να ανοίξεις την κάμερα,

εφόσον διαχέει κίτρινο φως το φλάς, εεε κίτρινα θα τα βλέπει και η κάμερα,και είναι λογικό νομίζω,που ξανά ακούστηκε κίτρινη πηγή φωτός...!!!

δεν έχει να κάνει με τον αναλυτή χρωμάτων,διότι χωρίς φλάς δουλεύει άψογα,το φλάς κάνει το tint.

Αυτο ακριβως θα κανεις..Θα πρότεινα και μια επαναφορά εργοστασιακών πριν και μετα.Θα χασεις τα παντα αλλα καν'το σωστα να εισαι σιγουρος.

Ναι φίλε μου να το κάνω,αλλά στο link παραπάνω δεν βρίσκω την χώρα του κινητού μου,εμένα είναι ROM Ρουμανία υποθέτω,

και flash tool ποιο; το παλιό ή το καινούργιο;

Μήπως υπάρχει κάποιο link guide; να μην σας ζαλίζω και εσάς; όπως καταλάβατε είστε "My Last Hope"

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είδα αυτές τις θήκες σε πάρα πολύ καλή τιμή και είπα να τις μοιραστώ μαζί σας. Ίσως ενδιαφέρει κάποιον. https://www.wish.com/geek/m/c/55ffc4fed6278a42caee965f
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου να το κάνω,αλλά στο link παραπάνω δεν βρίσκω την χώρα του κινητού μου,εμένα είναι ROM Ρουμανία υποθέτω,

και flash tool ποιο; το παλιό ή το καινούργιο;

Μήπως υπάρχει κάποιο link guide; να μην σας ζαλίζω και εσάς; όπως καταλάβατε είστε "My Last Hope"

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας παιδιά...

Κατέβασε κι αυτό, να δεις τι θα σου βγάλει:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

Η διαδικασία για να περάσεις official firmware (kdz) με το flash tool είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848

Link to comment
Share on other sites

Παντως τωρα που εθιξε το θεμα ο φιλος adad,κι εμενα κιτρινο χρωμα εχει το φλας χωρις να το ειχα προσεξει ή να με εχει προβληματισει στο παρελθον..Παντως αν βγαλεις ακρη φιλε,πες μας κι εμας μηπως και μπορουμε να διορθωσουμε κατι αν διορθωνεται....Η εστω αν υπαρχουν g4 που να διαχεουν λευκο φως απο το φλας σημαινει οτι τα δικα μας εχουν θεμα κ δεν το ειχαμε καταλαβει....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος οδηγός για root γιατί θέλω να το κάνω root έρχομαι από note 4 και πριν είχα s4 και μου φαίνονται βουνό αυτά στο xda είχα συνηθίσει με Odin που ήταν πολύ πιο εύκολα
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά που να θυμάστε και εσείς τον καθένα μας...:)

 

Είμαι αυτός με το κίτρινο φλάς,και θυμάμαι ότι όταν πήρα το κινητό,και πριν περάσω στην 10C το φλάς ήταν λευκό,

και όχι τίποτα άλλο αλλά, το επέλεξα για την κάμερα του,είναι κρίμα να μην μπορώ να δουλέψω το φλάς,αν δεν βρώ άκρη θα σταλεί πίσω.

 

Και σε εμενα κιτρινιζει το φλας, απο περιεργεια κοιταξα 3-4 βιντεο στο youtube με το g4 και σε ολα ειχαν το ιδιο χρωμα.

Δεν νομιζω να ειναι προβλημα, ουτε στο google βγαζει κατι με σχετικη αναζητηση...

Μπορει να υπαρχει λιγη διαφορα απο παρτιδα σε παρτιδα αμα εχουν και διαφορετικους προμηθευτες.

Τωρα ειναι καθαρα δικο σου θεμα αν θα το πας πισω κτλ.

Κανε μια βολτα και σε κανα πλαισιο-public και δες και τα demo τους.

Link to comment
Share on other sites

Θυμιστε μου που παω για να το γυρισω στις εργοστασιακες εχω βραχυκυκλωσει.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θυμιστε μου που παω για να το γυρισω στις εργοστασιακες εχω βραχυκυκλωσει.

Ρυθμίσεις->Γενικές->Ρυθμίσεις αντιγράφου ασφαλείας κι επαναφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...